דרוש מידע האם אסור לדבר בפלאפון ליד נהג האוטובוס??

מצב
הנושא נעול.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
מעניין אותי, כל האלו שרואים בנהגים שונאי חרדים ומתנכלים להם אישית, מה הייתם עושים אם הנהגים מציבי הדרישה היו חרדים בעצמם?

לא נהג אחד ראיתי ולא שניים, שהיו חרדים והציבו כזאת דרישה, והרי ברור שלא שנאת חרדים עומדת בבסיס הדרישה הזאת, אבל כשצועקים אותה במקום לומר יפה מצטרפת הרגשה חזקה של "יראי חטא ימאֵסו".

אולי ההבדל הוא שנהגים חרדים דברו יפה, ונהגים חילוניים בקשו יפה מבני מגזרם בלבד.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
אני לא רוצה להשמע גזעני... אבל לפעמים עדיף נהג לא חרדי מאשר אחד משלנו.
ישנם שני נהגים כאן שמתנהגים מתחת לכל ביקורת, אולי מכירים אותו? אחד שמודיע חגיגית שאצלו אי אפשר להטעין רב קו... הלוואי שיעלה פקח ויתן לו על הראש. אפילו שאני אישית לא צריך אותו בשביל להטעין...

כבר מעל חצי שנה שלא מטעינים רב קו אצל נהגים.

aviaviavi

משתמש פעיל
שכחנו סיבה נוספת שהנהגים לא רוצים שידברו ליידם בסוללארי,
יש קרינה מטורפת בתוך אוטובוס בזמן שיחה, כל שכן שיחה ממושכת,כל שכן שאין קליטה כ"כ,
וכל זה לייד הנהג! מה הוא אשם??

עריכה ת

משתמש פעיל
ראיתי את מגוון ההתייחסויות לנושא, ההתקרבנות שלנו כחרדים טובה אבל לא זה המקרה, לפלא בעיני שלא חוקק חוק כזה, זה לא זר למי שפעם דיבר שיחה מעניינת ליד הנהג וראה איך זה ממש מעניין אותו... הוא מציץ במראה ושוב.. ופעם אף הביע דעתו בנדון, יש בזה סכנה מוחשית ואמיתית, ובעניינים כאלו ממש לא אכפת לי שהנהג אנטי ולא רוצה להרוג אותי כי אני חרדי.

אביטל טאביב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני בטוח שהקשבה לרדיו מסיחה את דעת הנהג הרבה יותר משיחה טלפון של נוסע, מאחר וברדיו הוא מתעניין ולכן הוא מדליק אותו משא"כ שיחת טלפון אינה ענינו של הנהג.
לכן אני מציע שאם אוסרים על שיחות ליד הנהג יש לאסור על הדלקת רדיו.
ההבדל שרדיו זה מעניין, ושיחה של בן אדם באוזן שלך ממש מעצבן.
מדברת בתור אחת ששונאת שמדברים לידה בטלפון... אהה, וגם בעלי...
אז כנראה שיש גם נהגים כאלה..

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מצטרפת הרגשה חזקה של "יראי חטא ימאֵסו".
נראה לי שאנשים מביאים את ההרגשה הזו איתם מהבית, וכל דבר הם מקשרים לזה. עם קשר ובלי.
איך אמר פה מישהו?
כשיש להם אדום ברמזור הם בטוחים שמישהו ראה שחרדי התקרב לרמזור, ולכן עשו לו דווקא.

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
שכחנו סיבה נוספת שהנהגים לא רוצים שידברו ליידם בסוללארי,
יש קרינה מטורפת בתוך אוטובוס בזמן שיחה, כל שכן שיחה ממושכת,כל שכן שאין קליטה כ"כ,
וכל זה לייד הנהג! מה הוא אשם??
אוי מסכן שלי... אז למה הנהג מדבר בטלפון במשך כל הנסיעה בערבית מתגלגלת??? ועוד עם בלוטוס... זה פי 2 קרינה.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
ואפשר מאד להבין למה זה מפריע, גם אותי משגע אם מישהו בספסל מאחורי מדבר בטלפון בקול..

מבחינת טיעון ושכנוע, החלק האחרון של המשפט אינו מוכיח את החלק הראשון. אם לכם מפריע משהו זה אומר שכבר "אפשר להבין"? זה אומר שקל לכם להבין את הנהג כי אדם קרוב אצל עצמו, בלי השלכה על הכלל.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
לדעתי כל עוד והחוק הוא ש"כל נוסע/ת רשאי לשבת בכל מקום שיחפוץ [למעט המקומות המסומנים לאנשים עם מוגבלויות] הטרדת נוסע/ת עלולה להוות עבירה פלילית"
אין לנהג שום זכות לדרוש לא לדבר בטלפון מה גם שישנם נהגים שתחום השטח סגור שלהם זה עד המושב החמישי [ויש כמה כאלו בקו 350] ויתכן וזהוי עבירה פלילית אפילו
עוד דבר מענין למה לא מפריע לו השיחה שאני מנהל עם הנוסע היושב במושב לידי שם הוא שומע כל הזמן ולא רק אותי אלא גם את היושב לצידי
וגם ישנם נהגים שכל שיחה קצרה כגון אני נמצא כרגע ב....... עוד כך וכך זמן אני מגיע וכיו"ב כבר מוציא אותם משלוותם אז רק שיסבירו מסנגרים האם לא להסביר לילד שעוד קצת אני יורד מהאוטובוס או לקום באמצע הנסיעה וללכת לסוף האוטובוס יש גבול לכל תעלול

כל מילה!!

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
טוב,
מותר וצריך להתחשב בנהג
וגם בשאר הנוסעים.
בנסיעות ארוכות זה פשוט סיוט שמישהו מתחיל שיחה ולא גומר...
ואם יש נהג שזה מציק לו -חובה להתחשב בו.
הדבר היחיד שמציק לי שנהג מדבר עם נוסע כל הנסיעה, ואז הוא באמת לא מרוכז...

חובה להתחשב בו ולהנמיך את הקול. חובה לנסות לעבור אחורה. אי אפשר לדרוש מנוסע לנתק את השיחה!!

וכבר היה לי אחד אלים כזה בקו 68 של קוים, שעצר את האוטובוס עד ששמע שאני מסיימת את השיחה.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נתקלתי היום בנהג אוטובוס שהתנפל בצעקות על נוסע שלדעתו עמד לדבר בפל' בסמיכות אליו. ברצוני לדעת האם אמנם יש איזה חוק או תקנה שאוסרת על דיבור בפל' ליד הנהג או שזה המצאה של הנהגים? [בהרבה אוטובוסים יש מודעה שנא לא לדבר / אסור לדבר ליד הנהג אבל זה לא מודעה רשמית של דן וכנראה שכל נהג תולה את המודעה לפי איך שמתחשק לו]
---
לדעתי הדרישה לא לדבר ליד הנהג נובעת משתי סיבות.
1. הנהגים שכחו שהם עובדים אצלנו, לדעתם אנו עובדים אצלם. לכן לנהג מותר להדליק רדיו בווליום גבוה בתכניות הכי גרועות / לריב עם אשתו בפלאפון / לדבר בקולי קולות עם הנוסעים שלידו, אבל לנוסע המסכן שלא מצא מקום בסוף האוטובוס אסור להתקשר לאשתו ולומר לה מתי יגיע הביתה.
2. הכללים במדינה הזו נקבעים לפי "האדם הנאור" שיש לו סמארטפון ואין לו שום בעיה לשוחח בהתכתבות. החרדי? שיסע בסוס ועגלה ויגיד לנו תודה שהרשינו לו לחיות כאן.
יצא לי להסיע נוסעים ברכב פרטי (משפוחה, משפוחה), וחייב לומר לך שבצורה מאוד מוזרה, נוסעים שעושים שיחות טלפון - מטריפים אותך.
לעומתם, אם הם סתם מפטפטים זה עם זה, אתה לא שומע אותם בכלל.
ההשערה שלי? יש משהו מציק מאוד בלשמוע רק צד אחד, כי ככה הרעש של השיחה לא נהיה 'לבן' וסטטי.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
זה לא חוקי!
לנהג אוטובוס אסור לדבר בכלל!

וכמה נהגים מקיימים את החוק הזה? אפס נקודה אפס ארבע.
כשנהגינו היקרים יחדלו להתנהג כבריונים נדבר על חובתנו כנוסעים להתחשב בצרכיהם ההומניטריים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה