התייעצות האכן זוהי הבמה?!

@Simcha

משתמש מקצוען
פרוג הינו בית נפלא המאגד תחתיו אלפי אנשים ממגוון הקשת החרדית, מטווח גילאים רחב ומכל המינים.

כל אחד ואחת יכול/ה למצוא כאן מידע חשוב ורלוונטי לגבי תחום עיסוקו/ה וענייניו/ה.

וכל אחד יכול להעלות את הגיגיו, לבקש בקשותיו, לייעץ מעצותיו וסתם להתקשקש להנאתו.

אך לא אחת ניתן להיתקל באשכולות הנפתחים להם אשר מעלים תמיהה רבתית מה מסתתר מאחורי רצונו של פותח האשכול?

ואנסה לפרוט כמה מהם.

א. "התייעצות" - וכאן מגיע תיאור של מצב רפואי אישי וסבוך והמתייעץ מעוניין לקבל מידע אודות פתרונות לבעיה, ואני תמה, הרי לו יצויר שאדם אכן מתייסר לו ביסורי גוף, לב ונפש אמיתיים עד כדי שהוא חושש מחולאים רעים מדוע הוא בוחר לבחון זאת מול קהל פיקח אך דל ידע רפואי ולא מול אישי מקצוע בתחום הרפואה?

ב. "התייעצות" - איך מרגיעים ילד עקשן?
ושוב התהייה עולה, והרי אם המקרה הוא אמיתי והצורך בתשובה נחוץ לשואל אזי עליו לפרוט את פרטי המקרה, החל בגיל הילד ממשיך בסביבת הילד עובר בסיטואציות בהן הילד מתעקש וממשיך בתיאור סביבת חייו של הילד וכו ורק אז ניתן יהיה בכלל לנתח באופן פרטני את המקרה על מנת לקבל תשובה מועילה

ג. "התייעצות" - אני מאוד טוב בכתיבת ספרים, יש לי כתיבה קולחת, שפה עשירה, יכולת בניית עלילה מן המשובחות ש דור הזה ידע וכעת אני מוציא את ספרי השביעי בנוסף לכרכים א-ו של רב המכר "סיפורי משה", ורציתי להתייעץ איך יכול אני להעביר את הטיוטה הסופית מבני ברק לירושלים.
ואני תמה לי, וכי חושב הינך ש"פרסומת מוסווית" מעין זו תצליח לקדם את מעמדך בעיני קהל היעד הפוטנציאלי שלך? אנשים לרוב אוהבים שמדברים אליהם כאל ברי דעת, ומנגישים להם את המידע הרצוי בדרך המלך ולא במיני עורמה ותחבולה.

וכן עוד כהנה וכהנה של אשכולות אשר נראה כי נוצרו רק על מנת לפתוח דיון עקר, לקדם מעמד אישי במגוון תחומים או סתם לרענן קצת את רשימת האשכולות

והנה נולד לו עוד אשכול לאוויר העולם ולכם רק נותר להביע את דעתכם על התוכן האמור לעיל ולהוסיף משלכם עוד ועוד עד שגם סופו של אשכול זה יגיע והוא יעלם במעמקי הארכיון עד אשר יעלה בחכתו של אחד מנוברי המידע בתהומות ההיסטוריה וחוזר חלילה.

צבי ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
הרבה פעמים אנשים כותבים בשביל לפרוק את הלב, זה לא אומר שאח"כ לא ילכו לאנשי מקצוע. מה גם שלא על כל דבר חייבים איש מקצוע

@Simcha

משתמש מקצוען
גם האשכול הזה בכלל הנ"ל...
מה מטרתו?
הרי את התשובות לשאלות הנ"ל כמדומני יודעים לב

והנה נולד לו עוד אשכול לאוויר העולם ולכם רק נותר להביע את דעתכם על התוכן האמור לעיל ולהוסיף משלכם עוד ועוד עד שגם סופו של אשכול זה יגיע והוא יעלם במעמקי הארכיון עד אשר יעלה בחכתו של אחד מנוברי המידע בתהומות ההיסטוריה וחוזר חלילה.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לגבי א' ב': תתפלא אבל הרבה פעמים אנשים רוצים (בתת מודע) לשמוע שלא צוחקים עליהם שהם מדומיינים, או לחילופין שיש תקוה והבעיה ברת טיפול, ורק אז הם מעיזים ללכת לאיש מקצוע - באמונה שגם הוא יתייחס ברצינות.

ג: נכון, ואגב חלק מה"מחפשת המלצה למטפלת בבני ברק" זה כדי לפרסם בניק השני והשלישי את המטפלת המהוללת, אבל עדיין קיימים אחוזים גבוהים של מקרי אמת, וזה חסד גמור שאין לשער (במאמר המוסגר: המפרסמים הללו בד"כ אוכלים הרבה קש כי אחרי שכותבים 2-3 ניקים שהמטפלת הזו מספר אחת, פתאום יש כאלה שכותבים "יש לי דיס תפנו אלי באישי", או "הייתי ולא נהנתי בכלל כי".... [כמובן שהמטפלת זה רק משל לא התכוונתי לאשכול ספציפי]

ד. יש אנשים שמחפשים אקשן ומעלים נושאים נפיצים, וסיפורי זוועה שלא היו ולא נבראו כדי לקדם דרכי חיים כאלה ואחרים, ומאוד שיקולים. וזה עדיין לא סותר את האחוזים הגבוהים של מקרי אמת שהגולשים נתנו תקוה אמונה ומוטיבציה והצילו נפשות.

בקיצור צדיקים ילכו בם ופושעים יכשלו בם, וכבדוהו וחשדהו.

אסתי קלוגר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
זה אולי נשמע מוזר אבל אנשים כותבים על בעיות כאלה ואחרות פחות בשביל הפתרון יותר בשביל לגלות שזה נורמלי שיש הרבה שמתמודדים אם בעיה דומה הם לא היחידים הם נורמלים לחלוטין וכל תגובה שמגיבים עוזר להם להרגיש יותר טוב עם עצמם ועל הדרך עוזר גם לעצמם או לאחרים אז למה לא?

@Simcha

משתמש מקצוען
הרבה פעמים אנשים כותבים בשביל לפרוק את הלב

תתפלא אבל הרבה פעמים אנשים רוצים (בתת מודע) לשמוע שלא צוחקים עליהם שהם מדומיינים, או לחילופין שיש תקוה והבעיה ברת טיפול

זה אולי נשמע מוזר אבל אנשים כותבים על בעיות כאלה ואחרות פחות בשביל הפתרון יותר בשביל לגלות שזה נורמלי שיש הרבה שמתמודדים אם בעיה דומה הם לא היחידים הם נורמלים לחלוטין

מסתמנת כאן מגמה רווחת בתגובות לפיה רבים מן האשכולות וההתייעצויות לא נועדו על מנת לקבל מידע אמין ומקצועי אשר יוכל לסייע להם בבעייתם האמיתית, אלא יותר נועד לשמש עבורם ככר שמן ורך להספיג בו את הדמעות, ככתף רחבה ומוצקה להשעין עליה את הראש ולבסוף כמקפצה נפשית אשר ביכולתה לרומם רוחו של האדם ולתת לו את הכח להמשיך הלאה בחייו תוך חיפוש אחר מענה אמיתי ומקצועי למצוקה אליה נקלע.

כמובן שאין כאן מקום להכליל, וכמובן שרוב רובן של האשכולות אינן משתייכות לסוג זה של צורך, אך בכל זאת כדאי להכיר בכך שישנו גם את הזן הזה של הצורך עבור פותחי האשכולות, ועל כן בטרם עונים לאשכולות המזוהות עם מין זה, כדאי לחשוב פעמיים כיצד תוכלו למקסם את הסיוע והעידוד לו נזקק פותח האשכול בעת הזו.

נערך לאחרונה ב:

אסתי קלוגר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מסתמנת כאן מגמה רווחת בתגובות לפיה רבים מן האשכולות וההתייעצויות לא נועדו על מנת לקבל מידע אמין ומקצועי אשר יוכל לסייע להם בבעייתם האמיתית, אלא יותר נועד לשמש עבורם ככר שמן ורך להספיג בו את הדמעות, ככתף רחבה ומוצקה להשעין עליה את הראש ולבסוף כמקפצה נפשית אשר ביכולתה לרומם רוחו של האדם ולתת לו את הכח להמשיך הלאה בחייו תוך חיפוש אחר מענה אמיתי ומקצועי למצוקה אליה נקלע.

כמובן שאין כאן מקום להכליל, וכמובן שרוב רובן של האשכולות אינו משתייכות לסוג זה של צורך, אך בכל זאת כדאי להכיר בכך שישנו גם את הזן הזה של הצורך עבור פותחי האשכולות, ועל כן בטרם עונים לאשכולות המזוהות עם מין זה, כדאי לחשוב פעמיים כיצד תוכלו למקסם את הסיוע והעידוד לו נזקק פותח האשכול בעת הזו.
בתור אחת שלא פותחת אשכולות כל יומיים אבל כן משתתפת בדיונים כן חשוב לענות על השאלות הללו באופן מקצועי (כמובן אחרי מסע תנחומים/עידוד ;) ) כי אולי מי שכתב רצע להתעודד וכו' אבל אני אישית נעזרתי כמה פעמים בידע מתגובותיהם של הקוראים (חוץ מזה יש הנאה מסוימת בתחושה של הנה עזרתי למישהו אז מה זה משנה מה עומד מתחת לזה העיקר שזה נהנה וזה לא חסר;) )

חיולה

משתמש מקצוען

כמובן שאין כאן מקום להכליל, וכמובן שרוב רובן של האשכולות אינן משתייכות לסוג זה של צורך, אך בכל זאת כדאי להכיר בכך שישנו גם את הזן הזה של הצורך עבור פותחי האשכולות, ועל כן בטרם עונים לאשכולות המזוהות עם מין זה, כדאי לחשוב פעמיים כיצד תוכלו למקסם את הסיוע והעידוד לו נזקק פותח האשכול בעת הזו.
אתם חדשים כאן..
אולי לכן אינכם מבינים
‏‏Microsoft Publisher Document חדש.jpg

חיולה

משתמש מקצוען
כתבתם שאתם לא מבינים מה הצורך של אנשים בפתיחת אשכולות בנושאים שונים כשבעצם לא פרוג אמורה להיות הכתובת לפנייתם זו
ואני חושבת, שמי שנמצא פה לפחות חצי שנה מבין לבד את התועלת שיש בזה כמו אלו שכתבו לפני (חכמת ההמונים, עדוד שהבעיה היא לא רק אצלי וכו') והוא גם מבין עוד משהו, האשכול הזה לא ישנה כלום ועולם כמנהגו נוהג.. ובאא"ר ימשיכו לפתוח אשכולות מהסוגים הנ"ל
ובינינו מה זה משנה לכם איזה אשכול פותחים ומה כותבים בו?
זה עושה לאנשים טוב, זה מועיל להם שיהיה להם לבריאות:p

@Simcha

משתמש מקצוען
והנה נולד לו עוד אשכול לאוויר העולם ולכם רק נותר להביע את דעתכם על התוכן האמור לעיל ולהוסיף משלכם עוד ועוד עד שגם סופו של אשכול זה יגיע והוא יעלם במעמקי הארכיון עד אשר יעלה בחכתו של אחד מנוברי המידע בתהומות ההיסטוריה וחוזר חלילה

והוא גם מבין עוד משהו, האשכול הזה לא ישנה כלום ועולם כמנהגו נוהג.. ובאא"ר ימשיכו לפתוח אשכולות מהסוגים הנ"ל
ובינינו מה זה משנה לכם איזה אשכול פותחים ומה כותבים בו?
זה עושה לאנשים טוב, זה מועיל להם שיהיה להם לבריאות:p
שמח אני שהצלחתי לכוון לדעתם של זקנים חרף עובדת היותי 'משתמש צעיר' אשר אינו בר דעת עדיין לרדת לעומקן של אשכולות..

פנדורה

משתמש מקצוען
לי ממש מפריע אשכולות שיווקיים,
בא לי שיהיה כזה כפתור, שעל הודעה שיווקית נוכל ללחוץ "שיווקי"

למשל, שאלה תמימה "מי יכול להמליץ על עיצוב פירות"?
ואז העונה מעלה פרסומת של משהי שמתעסקת בזה.
לא אוהבת את זה, מצטערת.

BREAKING NEWS

משתמש מקצוען
בהמשך למה שכתבתי אני לא יודע לגבי אחרים אבל אני קיבלתי המון המון תועלת מכמה אשכולות שפתחתי ושאחרים פתחו לא תמיד הדברים הם תורת משה אבל הם נותנים כיון וידע וצד שני

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה