האוטוביוגרפיה הבדיונית של קלמי

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
לייייייק משולש!
זה פרק המעבר בין ערימת הזכרונות המרטטת להווה?

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
לייייייק משולש!
זה פרק המעבר בין ערימת הזכרונות המרטטת להווה?
תודה רבה.
כן! אל דאגה, ימשיכו לבוא הסחפויות אחורנית... אבל כן. כן. עכשיו חוזרים להווה.
לא הבנתי כלום
העליתי פרק חדש ורציתי שתקרא אותו. התיוג היה בהודעה אחרי הפרק בגלל בעיות טכניות.

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הכתיבה והתוכן מעולים.
רק הערה קטנה - לדעתי לא כדאי להכנס לפרטים של עדות, עדיף להשאיר את קלמי אוניברסלי, שכולם יוכלו להתחבר אליו.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
הכתיבה והתוכן מעולים.
רק הערה קטנה - לדעתי לא כדאי להכנס לפרטים של עדות, עדיף להשאיר את קלמי אוניברסלי, שכולם יוכלו להתחבר אליו.
אבל כך זה הכי אותנטי...

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
הכתיבה והתוכן מעולים.
תודה רבה.יש לי עוד כמה פרקים בודדים, לאיודע אם יש טעם להעלות. נראה לי שהקוראים סחוטים.

וי שלוק

מהמשתמשים המובילים!
מוזיקה ונגינה
חבר'ה
אני רק בקשה

כל פעם שהאשכול הזה מוקפץ, אני נחרד ורץ לקרוא את הפרק החדש והמדהים (מראש אני יודע)

בסוף אני רואה שזה סתם הודעה בנושא האשכול, אז אולי נפתח אשכול נוסף להערות ואשכול אחד לסיפור,

סתםםםםם, יאלה @Natan Galant תעלה לנו עוד פרק דחוףףףףףף

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
כב
מיימון לא היה שם. הצצתי פנימה וחיפשתי אותו וראיתי רק את אחמד ואחמד, שני הרמבואים הענקיים שלו. הם הסתכלו עליי והמשיכו לנפח אוויר. חשבתי להגיד להם בצחוק שגם לי מגיע יחס, למה גם אני אוויר. פעם שעברה שבאתי עשינו צחוקים ביחד ודיברנו קצת על ג'וסלי.

הפעם הם לא התייחסו אליי, ואני הרגשתי ממש מנוטרל ולא שייך. עמדתי שם בפינה, לא זז כמעט. מרים את הראש לכיוון התקרה, מרגיש מעליי את המאוורר הענק. הלוואי היה לי כזה בחדר בישיבה. הוא מכניס לך מצב רוח, אפילו טוב. מאוורר אותך מהראש ועד לגרביים. אז מה אם על הדרך הוא גם ממלא אותך בריח של שמן מכונות וגומי. שווה.

אחד האחמדים עבר לידי, מגלגל צמיג קטן שנראה כמו צמיג של אופניים. הוא הרים את היד שלו מהצמיג, ניגב אותה על הסרבל המוכתם שלו, ופתאום לחץ לי על הגב כמו קומפרסור. קפצתי!

פחדתי לזוז, לא הבנתי מה הוא רוצה ממני. אבל הוא לא עשה שום דבר. נתן לי בוקס קל כזה של חברים, וטפח לי על הגב. האחמד השני היה יותר ברור כי הוא צעק ממעמקי הפנצ'רייה: סלמי! וואלה אנחנו לא יכולים לראות אותך עומד ככה עצוב. רוצה לשתות קפה? בוא, בוא, י'איבני...

כמה שזה מצחיק, אהבתי את זה. בנאדם רוצה שיתייחסו אליו, שיראו לו שהוא קיים. גם אם מדובר בהצעה לשתות קפה בטעם של סיגריות. התפלאתי שהם זוכרים אותי בכלל. הייתי שם בפעם האחרונה לפני המון זמן, וגם אז ממש לכמה דקות - מיימון סחב אותי בכוח לפלאפל גברא בקניון ליד, ואחר כך גם קנה לי מיץ אשכוליות. קר. בקבוק זכוכית. איך שהוא יודע לפנק האיש הזה.

נזכרתי בביקור ההוא והבנתי שהאחמדים זוכרים אותי בתור חבר של הבוס. סבבה. חייכתי קצת והנחתי את הצ'ימידן, לא היה לי אכפת שהוא מתלכלך ברגע מהאבק ומהנוזלים שזרמו שם. אפילו קצת שמחתי לאיד. הצ'ימידן תמיד הזכיר לי את כדור העצבים מהג'ויינט, הוא הגיע מאותו מקור. לפחות עליו שכחו להדפיס שהוא שי למשפחות קשות יום, ככה שיכולתי לקחת אותו איתי לישיבה.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
רגע אחר כך הנחתי לידו גם את המזוודה, קול פנימי אמר לי שלא אצטרך אותה יותר. ידעתי שגמרתי עם הישיבה, כנראה. ידעתי שהרב ויינגרטן תמיד יכול להפתיע, או בעצמו או על ידי השליח שלו, הרב דולמן הקופצני; הר"ם המגניב של שיעור ב. כולם יודעים הוא שפוט שלו לגמרי. מה אכפת לי.

ראיתי את הקומקום מעלה אדים והבנתי שההצעה הייתה רצינית. לא חשבתי לשתות, אבל ניגשתי אליהם, רציתי לפטפט איתם קצת. בכל זאת רציתי מעט חברה. כשהתקרבתי, שני האחמדים הרימו ביחד מהפינה צמיג מפלצתי, התבדחו בערבית גרונית המובחנת שלהם, והורידו את הצמיג סביבי.

קפאתי, מה עכשיו?

לא נשארו שאלות, אחמד א' משך אותי מעל הצמיג והושיב אותי עליו, והוא ואחמד ב' ביחד הרימו את הצמיג, רוקדים איתו כאילו הוא היה מגש פיצה במוצאי הרמדאן. הם קפצו מעלה מטה מעלה מטה, ושרו בערבית ובערבית: הבאנו סלמי עליכם, סלמי סלמי סלמי! אחמד ב' שרק כמו ינשוף. אני רק ישבתי לי על הצמיג, מחזיק בשוליים שלו כמו חבל הצלה, ומתכופף כדי לא לקבל בראש ממוט ברזל אופקי שתלה שם מימים לשמאל ועליו שורת כלי עבודה. התפללתי בלב לאלוקים שיהיה סדר בטירוף הזה.

התפילות עזרו, זה בטוח.

לאט לאט הפשרתי והתחלתי ליהנות, ראיתי שהם מחייכים אליי, ומבחינתם הם רק רצו לשמח אותי. מחאתי להם כפיים מלמעלה, כמו איזה שייח סעודי, וזה דרבן אותן לרוץ יותר ויותר מהר. פתאום הם התכופפו, ואני כבר חשבתי שנגמר, אבל הם פשוט יצאו החוצה אל השמש. שם בחוץ הם קרצו אחד לשני, ואחמד ב' הכה על הרגל שלי וצעק: י'אבני! תחזיק חזק! - ורגע אחר כך הם העיפו אותי עם הצמיג מטר וחצי באוויר. לגובה. והם עשו את זה טוב, כי נחתתי בדיוק לתוך הידיים שלהם. ערבים ערבים, אבל הם עשו את זה מכל הלב. אהבתי את זה.

אני חושב שצחקתי, אני לא זוכר מה עשיתי. זה היה כל כך מוזר, ומשונה, ומפתיע, ותלוש. סוג של מעשה חברי בבחור שלא קשור אליהם. סתם מישהו עצוב שנכנס להם בטעות והם החליטו להרים לו ת'מצב רוח.

הם הקפיצו אותי ככה עוד כמה פעמים. שרים לי בערבית שירי עידוד, ואני נכנס לאווירה ומעודד אותם מכס המלכות השחור והמנופח שלי. ניסיתי לחקות את שמעון טרבלסי, ככה הוא בטח חוגג עוד נצחון על המגרש, רק שהוא חוגג עם יהודים. אז מה. אני חושב שאפילו מחאתי כפיים. איכשהו הצלחתי להתנתק מהכל, ובטח מקלמי. הייתי בנאדם אחר. כמעט מגניב.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
עוברים ושבים נעצרו ממולנו, תמהים, כמה ערסים יצאו מהמוסך ממול ונשענו על הקיר, מסתכלים עלינו ומעבירים קיסם בין השיניים. אחד מהם נכנס למוסך וחזר אחר דקה, פותח רדיו-טייפ נייד וכבד, מדליק אותו על המקסימום. זמר הנשמה ענתאבי שר בקולי קולות על ימים של פעם, על שמש וחום ואלוקים. כולנו זמזמנו ביחד איתו את המילים הטובות, נהנים מהקול העמוק והצרוד שלו. קול מלא טעם. זה נקרא לשיר מהלב. גם האחמדים הכירו את השיר, ונכנסו למוזה. עוד כמה צעירים נעמדו בצד ומחאו כפיים, ואני עדיין מוקפץ על הצמיג כמו פופקורן במכונה. מוחא כפיים, מזיע, המום ולא מכיל את הארוע. בכלל.

אני חושב שהיינו נשארים ככה עוד שעות, אלא שרכב רנו ארבע קטן בצבע כחול עמום צפר לכולם, והחליק פנימה לתוך חצר הבטון הקטנה. אני לא שמתי לב אבל נפל סוג מסויים של שקט באותו רגע. הנהג של הרנו עצר את האוטו סנטימטר מהאחמדים, רץ החוצה בזמן שהמנוע דולק, הוריד בכוח את הצמיד לרצפה - האחמדים אשכרה לא התנגדו משום מה - וחיבק אותי מכל הלב. קלמייייי!!!!

חיכיתי עד שהוא יתרחק קצת כדי לראות אותו, אבל יכולתי כבר לדעת לפי הריח של הלפת: מיימון.

- - המשך יבוא בע"ה - -

וי שלוק

מהמשתמשים המובילים!
מוזיקה ונגינה
@Natan Galant
את האמת לא חשבתי להגיב עד כה, אני חש גמד בין ענקים,
אבל אני לא יכול להתאפק,
הסגנון כתיבה מזכיר לי ניחוחות קסומים מישיבת - - - ב"ב, מהימים הטובים שלה,
אני טועה???

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
@Natan Galant
את האמת לא חשבתי להגיב עד כה, אני חש גמד בין ענקים,
אבל אני לא יכול להתאפק,
הסגנון כתיבה מזכיר לי ניחוחות קסומים מישיבת - - - ב"ב, מהימים הטובים שלה,
אני טועה???
אולי תשלח לי בפרטי על איזו ישיבה אתה מדבר? (אין לי מושג)
איזה ענקים.
רק קלמי.

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
וואו, זה היה טוב...
מה שנקרא חווית קריאה.
אתה עולה ומשתבח.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
סליחה על העיכוב בפרסום הפרקים;
ממש אשמח שתקראו את הקודמים, הם נכתבו בצורה שונה משאר החומרים שהעליתי עד כה בפרוג.
נ"ג

כג | קלמי

יש בעולם אנשים שהם פשוט טובים. אולי אפילו בכמות יותר גדולה מהרעים. מיימון הוא אחד הטובים. מבחוץ הוא נראה כמו סתם איש רגיל עם ריח של גריז, וגם מקרוב, אבל מי שמכיר אותו יודע שהוא אחד האנשים הכי טובים של העיר, אולי במדינה. עוזר לאנשים שהוא בכלל לא מכיר, נותן את הלב - ולא מחכה לשמוע אפילו תודה.

אני ומיימון מכירים טוב, למה פעם אחת בשבת נשארתי בבית הכנסת נתיבי רחמים אחרי תפילת מנחה והשיעור, רציתי לעזור לו להחזיר את החומשים והספרים. אולי גם לדבר איתו קצת.

שמתי לב איך לפני השיעור ותפילת מנחה הוא מסדר את הספסלים לכבוד מנחה, מכין את המקום, ואיך הוא מתייחס מהלב לכל אחד ואחד - כן, גם אליי - ולא הצלחתי להתאפק. ראיתי שחוץ ממני אף אחד לא ממש מעריך אותו, והרבה מתייחסים אליו כמו דבר נורמלי שנמצא כי הוא נמצא. לא חושבים בכלל להגיד לו תודה או משהו. אז כשנשארנו לבד אמרתי לו תודה והוא צדיק ושהלוואי שאני אהיה כמוהו יום אחד. והוא חייך קצת, לחץ עליי שאגיד לו שלושה דברי תורה, דיבר איתי על הישיבה ועל הכל, ומאז אנחנו חברים בנשמה.

אני יודע שהוא יכול לנסוע לסוף העיר, לשפץ קומפלט בית של משפחה ככה ככה, ואז להסתלק משם ולעשות פרצוף כזה שאומר "אל תגידו לי תודה תהיו בשקט חלאס".

שמעתי שהוא גם הציל את ששון מלחטוף את המכות של החיים שלו. ששון, נו. זה הבן של סינמה ודחי והאחיין של זוקלו העבריין של אילת. משפחה מסוכנת פחד מוות. לילה אחד התחשק לששון לעשות חראקות בחניון, ככה שהוא לקח את האוטו של אבא שלו, דחי, והתחרע עליו. אממה? שהוא לא אלוף בנהיגה כמו שהוא חשב, והאוטו הצליח לקבל מכה מפוארת בדלת הימנית. ועוד אחת עמוקה כזה בטמבון. בחור מוכשר.

הוא לא ידע מה לעשות, והוא פחד שדחי, האבא חמום המוח שלו - יעשה אותו נכה מרוב כעס. במיוחד שהאוטו היה שייך ברסמי לזוקלו. ואם זה לא הספיק, אז אמא שלו, סינמה, קלטה את המצב והזהירה אותו שהוא חייב לעשות משהו כדי לסדר את העניינים, אחרת היא תהיה אם שכולה.

אז ששון נסע מהר טילים למיימון בשעה אחת בלילה, דפק לו בדלת כמו שיכור, וכדי שלא להפחיד את מזל מיימון הצדיקה, הוא הוסיף וצעק שהוא לא המשטרה או מס הכנסה; והוא בסך הכל תלמיד של הרב מיימון. צעק ובכה. צעק ובכה. הרבה שכנים שמעו אותו, איך הוא מבקש אלף פעם סליחה. הוא התחנן למיימון שיעשה משהו, שיעזור לו, והוא - ששון - יהיה חייב לו לכל החיים. הוא היה מוכן להתחייב לעבוד אצלו בפנצ'רייה איזה שנתיים בלי שקל. כל זה מהפחד.

מיימון לא אמר כלום, רק נכנס לבית שלו, ויצא משם אחרי חצי דקה, לבוש בבגדי עבודה. על הדרך הוא הביא איתו גם את שלושת הבנים שלו, אלו שכל השכונה מדברת עליהם שהתקבלו לקורס טיס של חיל האוויר.

ככה הם נסעו כולם באמצע הלילה, ונכנסו ישר למוסך ממול הפנצ'רייה - יש למיימון איתם דיבור חזק וזה בסדר מצידם - והכניסו פנימה את האוטו של ששון. שם הם עבדו עליו כמו מטורפים עד הבוקר, ובדקה לשבע הם החזירו את האוטו לחניה, כמו חדש. הם אפילו שרטו את הדלת קצת כדי שתראה בדיוק כמו תמיד. מיימון הזהיר את ששון לא לספר שום דבר, ושבמקום "לשרוף זמן בפנצ'רייה" - שילמד בחודשיים הקרובים כל יום שעה וחצי תורה.

עברו מאז שנתיים אבל ששון עדיין מספר את זה לכל מי שמוכן לשמוע. יש לו נס לליצן הזה שאבא שלו היחיד בכל העיר שעד היום לא שמע את הסיפור...

בכל מקרה, מייד אחרי מנחה של שבת באתי אליו ושאלתי אותו בשקט איך הוא מסוגל ככה לעשות טוב לאנשים. ועוד בלי לחכות לתודה. אז הוא לא ענה לי כמה זמן, הסתובב בבית הכנסת השקט של שבת בשתיים בצהריים. ככה עבר שולחן שולחן וסידר את המפות הלבנות שהכל יהיה פיקס. אחר כך הוא יצא החוצה, ואמר לי בשיא הפשטות ובגובה העיניים: מה יש לעשות עניין, קלמי. אלוקים רוצה ואני עושה. מה אני צריך לקבל תודות מאנשים. וואלה וואלה איזה מסכן מי שעושה טובות לאנשים בשביל תודה. מרבה רגליים חצי מרוסק במטבח של חאפז אל אסד בסוריה פחות מסכן ממנו.

אבל איך אתה מסוגל? שאלתי, ואז הוא שפשף את האף שלו, הניח כמה כוסות זכוכית עם שאריות של תה בכיור בסוף בית הכנסת, חייך ואמר: קלמי, יש לך שאלות מסובכות וגם חכמות. בטח עוד תהיה ראש ישיבה אם תמשיך ככה. אולי בכל זאת תעשה אצלנו שבת? אשתי מזל ממש תשמח. אתה לא צריך להגיד כן. פשוט לא לסרב. גם לא תצטרך להגיד דברי תורה, רק לשיר ביחד עם הבנים שלי; שלומי, אור ואבינועם.

בגלל שאני ביישן ולא אוהב לבוא לבתים לא מוכרים, היה לי לא נוח והסתכלתי על הרצפה. מיימון כנראה הבין אותי ולכן העביר נושא בחזרה, ואמר: עזוב. לא משנה. ולגבי מה ששאלת, אני מאמין שזאת המציאות שלי. מבחינתי - מיימון עשה את שלו, מיימון יכול ללכת.

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
וואו, פרק מיוחד!
מרתק וקולח...
יש לו עתיד, לקלמי,
בעיקר כי יש לו ראיה מעניינת על החיים.
נהניתי לקרוא.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה רבה על התגובות.
פרק נוסף, שונה.

כד | ציפי

כשאני מגלגלת בראש את החיים שלי עד עכשיו, של צורי ושל קלמי, אני באמת מופתעת. כאילו - איך מישהו יכול היה לנחש שכל אחד ימצא לעצמו כיוון כזה מסויים; כה שונה מהשני?

קלמי של היום הוא פשוט אישיות. ואני הראשונה להודות. נכון, חרדי לגמרי, הארד קור, לבוש בביגוד שחור לבן של ימי הביניים במזרח אירופה ולומד בישיבה מבוקר ועד ערב, אבל - אישיות. יציב, חכם, מאמין לגמרי באידיאלים שהוא מאמין בהם. הוא גם מייעץ להרבה צעירים, יש לו את זה. גם בקטע הדתי והתורני אני יודעת שהוא מצליח מאוד. הוא כבר כתב והדפיס שלושה קונטרסים - כך הוא מכנה את החוברות הדקות והמוקפדות שהוא הפיק - ושיש לו מעמד טוב. הרבה יותר מטוב, מעמד נכבד. אני יודעת שמשפחות חרדיות נחשבות רוצות אותו כחתן. ואני לא אכתוב פה את הביקורת שיש לי על עולם השידוכים החרדי, כי עכשיו אני רוצה לדבר לא על קלמי או עליי, אלא על צורי.

צורי צורי. אף אחד מאיתנו מעולם לא פענח אותו. אני זוכרת את אבא שלי, עודד, מתגנב בשקט לסלון, ונעמד בדממה מאחורי צורי השוכב ומרותק כולו לספרון כלשהו. עודד היה עומד שם בסבלנות של נחש פעמונים, חושף שיניים כמו דרקון סיני עתיק, פורש את האצבעות הגדולות של באוויר, מרוחות בקטשופ מקולקל - וכמעט לא נושם, מחכה בקור רוח עד שצורי יקלוט אותו. המַראה היה מצחיק אותו בטרוף; צורי הנלפת והנבהל. מזועזע עד עמקי נשמתו כל פעם מחדש.

כמו אז, גם כיום אני לא מבינה איך גבר בוגר מסוגל להנות מהשתטות כזו. ועוד מהפחד של הבן שלך?! להתגנב בשקט קרוב קרוב לבן שלך, לעמוד מאחוריו בלי לזוז, לחכות עד שהוא ירים את העיניים במקרה וכמעט יצרח מרוב פחד?

אבל אולי הבעיה בי. אני אישה שלא מבינה מעשי קונדס משום סוג. לא מבינה וגם לא רוצה להבין. הראש שלי בנוי אחרת.

מעניין שינון ממש נהנה ממתיחות. הוא ואבא שלי הם ממש "שידוך משמיים", כפי שקלמי אוהב לומר. מידי פעם הם מחליפים אחד עם השני מתנות, זוועות עולם. בדרך כלל סבב כזה נפתח כשעודד נותן לו בונוס כספי על הצלחה גדולה בשיווק, ומצרף איזו מתנה מחרידה. ינון נהנה כמו ילד קטן, וממהר לחרוש את העולם ולחפש מתנה יותר גרועה כדי להחזיר. בסבב האחרון עודד נתן לו עכבר למחשב שמעוצב כמו - אלוקים אדירים - יד כרותה ומדממת, ועודד החזיר לו בעט פרקר שגרתית ורגילה. כלומר - כמעט רגילה. כי ברגע שלוחצים עליה היא משמיעה קולות ונהימות של חרק לועס עשב. עם כל הרשרושים. זה מחריד, אני יודעת.

מייד אחרי החתונה ינון הכין לי 'הפתעה'. הייתי אז בתקופה סופר לחוצה, הסתובבתי בין עשרות חנויות עם המעצבות ניטלי ולילי, חיפשנו ריהוט מתאים למשרדים החדשים של הבונות היוצרות. בערבים הייתי חוזרת מותשת, מנסה להיות נחמדה לינון ולהקשיב לדרשות שלו בענייני ביקבוק, תמציות, וההבדלים התהומיים (כלשונו) בין הבירה של עודד ובין כל בירה אחרת בשוק. שיהיה בריא ינון. היום הוא כבר נזהר ולא מגזים בנאומי מכירות שלו, אבל אז הוא עף על עצמו. הייתי צוחקת בעייפות ואומרת לו בעדינות שאני מוכנה לקנות ממנו את כל המפעל של אבא שלי, רק שיעזוב אותי במנוחה.

אחר כך הוא נעלב, אז סיפרתי לו על האבא שלי, על מה שהבירה שלו מיצגת בעיני, את הניתוק והאטימות שלו. אני חושבת שהוא הבין.

באותה תקופה ינון עוד לא ידע שאני לא יכולה לסבול מתיחות. כך קרה שערב אחד חזרתי והוא לא היה בבית. ניצלתי את השקט ועשיתי הרפייה עמוקה בשיטה שלמדתי מלילי המעצבת. ישבתי בתנוחות הלוטוס על השטיח, התמכרתי לעצמי. ישבתי בדיוק בין הספה ובין שולחן הקפה שמלווה אותנו עד היום. נושמת לאט. שוקעת בשדה פרחים דמיוני עם חבצלות וורודות וכתומות. כאשר הייתי בשלב מאוד עמוק, פתאום שמעתי את ינון... מתחת הספה. לוחש בקול מתוח: ציפי, ציפי, ציפי.

ב-וםם. כמעט מתתי. אמיתי. הלב שלי זינק כמו ניסוי טילים צפון קוריאני מצ'ואיאסטי. לא הבנתי איך הוא התגנב לבית, ובטח שלא הבנתי מאיפה הקול שלו מגיע בדיוק. הספה הייתה נמוכה, לא היה מקום להסתתר מתחתיה.

לא שלטתי בעצמי, צרחתי מכל הלב. פחדתי לזוז. דמיינתי שיש מישהו עם נשק בבית, אולי שינון סתם ככה נמצא מחוץ לבית, בגינה, ולוחש לי דרך חור בקיר. לא יודעת, לא חשבתי. צרחתי כמו משוגעת.

לאט לאט אני קולטת שאני צורחת לאוויר, וינון כאילו מתעלם ממני. לא מגיב לצרחות שלי, וממשיך ללחוש בשקט, בדיוק באותו קול מסתורי ומטושטש: ציפי... ציפי... ציפי...

ברגע ששמתי לב לכך, קפצתי בבת אחת מתנוחת הלוטוס. קפיצה חתולית שאפילו מאמנת הכושר שלי, סילנית, לא יודעת לבצע - והסתובבתי אחורנית. סורקת את הספה.

לא ראיתי כלום.

עברו עשרים שניות, וינון שוב פעם התחיל ללחוש. באותו קול לחוץ ונמוך. ציפי... ציפי... ציפי...

הפעם לא נתתי לעצמי לחשוב. חטפתי את הספה הכבדה, הרמתי אותה כמעט באלימות והעפתי אותה הצידה. עצמתי את האוזניים עד ש'הבום' נרגע, ואז ראיתי את זה.

עיגול פסלטיק לבן, טיפשי, בגודל של כדור טניס בערך. רמקול זעיר, נייד, קטן ומפגר. הרמתי אותו בגועל תוך כדי שהוא ממשיך להשמיע לי את ההקלטה המתוזמנת שינון הכין כדי למתוח אותי. ראיתי שמוטבע עליו כיתוב באותיות אדומות בולטות: המותח הלאומי.

זרקתי את הכדור בכל הכוח שיש לי על הרצפה ליד השטיח, הוא התפרק לעשרות חלקים קטנים והשתתק, משאיר שקע קטן ברצפה היפה. והלב שלי עדיין דהר כמו סוס פראי בקנזס. הדם טס לי בעורקים, רעדתי. לקחו לי כמה ימים שלמים (!) עד שהעזתי לשבת שוב פעם בתנוחת הלוטוס באותו מקום.

בערב צרחתי על ינון כמו פסיכית. המסכן הסמיק כמו עגבניה מקולקלת, אדום ומזיע. מאז הוא כבר למד לא למתוח אותי. עם השנים, פה ושם, קורה שאני רואה שממש מתחשק לו למתוח אותי קצת, במיוחד כשאני ממהרת ולחוצה - אבל הוא עוצר את עצמו ומתגבר. מתחשב ברגשותיי. אני מעריכה את האיש שלי.

אגב, על המתיחה ההיא לא נשארתי חייבת. למחרת מצאתי בארון של ינון מעל הגרביים עוד מותח לאומי אחד, ולצידו מכתב הקדשה לאבא שלי. אני מודה שפעלתי באימפולסיביות לא אופיינית, מראה הכדור התמים עם האותיות האדומות הרתיח אותי. שיחקתי איתו חצי שעה עד שהבנתי איך מפעילים אותו. הקלטתי לתוכו חיקוי מושלם של חתולה זועמת ועייפה שמתה להתנפל על מישהו עם ציפורניים חדות. תזמנתי את המותח להתחיל לפעול בשעת בוקר מוקדמת, ושתלתי אותו מתחת מושב הנהג ברכב של ינון.
לא יפה, ציפי!

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
חחח...
עוצמתי במיוחד!!!
איזה רעיונות!
רצה ליישם...
יפה,
מרגישים את המשפחה בכל התהליך שהיא עברה עד היום.
את המקום של האבא,
את הסוף הטוב של קלמי,
ולהכיר עוד טיפה את צורי.
האמת,
סיקרנת אותנו להכיר אותו עוד...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה