מידע שימושי ד"ר אור גורן מאיכילוב מזהיר את הציבור להישמר מכל וכל ובפרט בתקופת החגים.

Yerushalmit

משתמש מקצוען
אור גורן, רופא במערך ההרדמה והטיפול הנמרץ באיכילוב ואחד האחראים על ההיערכות והטיפול בקורונה. כותב במיוחד לבני הציבור החרדי ומספר את מה שעיניו ראו וחוו במחלקות הקורונה בבית החולים, ומזהיר את הציבור להישמר מכל וכל ובפרט בתקופת החגים.

"לקראת יום כיפור יש לי שאלה ואני חושב שזה המקום הנכון לשאול אותה. בתקופה האחרונה אנחנו מוצפים. באמת מוצפים. חולים קשים מאד. גם צעירים. עם אחוז גבוה באופן לא סביר של חרדים.

מי שלא החזיק (ממוגן לחלוטין כמובן) את ידה של אשה בת 74 בריאה לחלוטין, בשעה 20:00 בערב והבין ממנה שהיא איננה רוצה להיות מונשמת וכתב לה מכתב פטירה 6 שעות אחר כך, לא מבין מה זו אימה.

מי שלא עמד מול גבר בן 45 עם מעט משקל יתר שלא מצליח לנשום, הנשים אותו ואז קבע את מותו שבוע אחר כך, לא מבין מה זו מגיפה.

מי שלא עושה שיחות טלפון עם משפחות יום יום כדי לעדכן אותם על ההדרדרות הבלתי נמנעת של קרובי המשפחה שלהם, לא מבין מהו צער.

מי שלא עבד ממוגן באופן מלא, במיגון חם ומחניק עם אדים על המשקף שעות ארוכות עד לתשישות כדי לנסות להציל עוד מישהו, אינו מבין מסירות נפש מה היא.

ראיתי המון בחיים. לאורך השנים ליוויתי אל מותם מאות אנשים. עברתי את שפעת החזירים ומיני מרעין בישין.

כזה דבר עוד לא ראינו.

אנשים צעירים שלעולם לא יגמלו מהנשמה כי המחלה הורסת את הריאות.

אנשים מבוגרים ופעילים שיכלו לחיות עוד שנים רבות, מתים במהירות מסחררת.

אני שואל ללא קינטור או רצון לניגוח – מי מכם או מכן מתכונן להתפלל ביום כיפור שלא על פי ההנחיות? ואם התשובה היא שאתם אכן אינכם מתכננים לפעול על פי ההנחיות – למה?

ולמי שחושב שהתפילה מגינה עליו- מעבר לכך שחמירא סכנתא מאיסורא – אם לא היו חלים עלי כללים של סודיות רפואית – הייתי בשמחה מספר לכם על חסידים ואנשי מעשה שנפלו שדודים בפני המחלה הזו".

Goldidea

משתמש מקצוען
באמת שואלת, מה יהיה פה?
לצערנו, המצב באמת מחמיר.

ר' ישראל סלנטר עלה על הבימה ביום הכיפורים ועשה קידוש למרות שהיה בריא לחלוטין כדי לעודד את החולים לאכול.
אבל היום דבר כזה הוא לא פופולרי, סליחה על הביטוי.

פיקאסה

פיץ' אוטומציה ובוטים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מה המקור של הציטוט?

shaini

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מYNET - רק מניחה כאן:

השבוע טופלתי במחלקת קורונה באיכילוב. לא, אין לי קורונה, וגם לא הייתה. הגעתי לבית החולים לטובת פרוצדורה רפואית, ובגלל שהיה לי חום החליטו האחים המסורים בכניסה שסיכונים לא לוקחים. אז זכיתי להיות תייר ב"מיון קורונה", בכור המצרף הנורא הזה, בתקופת ההמתנה המתוחה לתוצאות הבדיקה כשאתה ספון במיטה, מקשיב ומפחד.

אחסוך מכם את המראות, את הפנים, וגם את רוב הרעשים, השיעולים, זעקות הכאב, החרחורים והקללות ברוסית מדיירי בית אבות שאיש לא מבין אותם. אישאר רק עם טעימה מהקריאות הבלתי פוסקות של האחיות בעמדת הכניסה, במשך ארבע השעות שהייתי שם: "עוד אחד! לא, די, אי אפשר! עשרה מאומתים בעשר דקות הבאתם לי... אי אפשר לקבל עוד, שימו אותם במקום אחר... אני צריכה עוד ידיים... קיבלנו עוד מאומת... כולם מאומתים!... מתי מגיעות כבר התוצאות... עוד אחד, ביקשתי להפסיק להביא לכאן... אני מבינה, מד"א, אבל בואו לקראתי".
ויש כמובן את הקריאות הבלתי פוסקות בכריזה: "צוות לחדר הלם", "צוות דחוף לחדר הלם", "חייבת תגבור מיידי ממחלקות אחרות", "צוות דחוף לחדר הלם", "ד-חוף לחדר הלם".

הייתי בחדרי מיון בחיי. גם שמעתי קריאות וכריזות. לא כאלה, ובטח לא בתדירות הזו. זה הזכיר סצנות של בתי חולים שדה בסרטי מלחמה. אבל כאמור, הייתי שם רק אורח.
אני משתף את החוויה המינורית שלי מסיבה אחת: כדי להגיד ישירות למי שמדקלם משפטים כמו "מתים עם קורונה, לא מקורונה", "בארץ הנגיף מתנהג אחרת", "זה סגר פוליטי", "אין טעם במסכות", "התחלואה היא בגלל החרדים" (באותו ערב, ממה שזיהיתי, אגב, לא היה חרדי אחד): אתם נוהגים בטמטום. פשוט כך.
יש מלחמה שם בחוץ, ואנשים איבדו את זה. בין אם בגלל תיעוב לממשלה שאחראית למצב הזה (תחושה שלה אני שותף), בין אם בגלל כאב אמיתי על אובדן פרנסה ובין אם בגלל פינוק וחוסר יכולת לוותר לזמן קצר מחייכם על חדרי הכושר/ נסיעות לחו"ל/ מסעדות/ חתונות/ בתי ספר/ בתי כנסת.
איבדתם את זה. איבדתם את היכולת להסתכל על עובדות ונתונים, להפריד בין ניוז לפייק, בין קונצנזוס רפואי לתיאוריות פרינג', לפקוח עיניים ולהסתכל מחוץ לקצה אפכם על המציאות ועל מה שקורה בבתי החולים. רובכם, אני משוכנע, לא קרא מילה אחת על המגפה לעומק מעבר לאיזה פוסט שרץ בפייסבוק ולא ניסה לברר מה עשו במדינות אחרות שהצליחו או נכשלו. אולי בגלל עצלנות, אולי כי אינכם מוכנים להודות בטעות.
לכולנו יש זכות להיות מטומטמים מדי פעם, רק שהפעם זה הורג. לא מעניין אותי סרטון הקונספירציה שדודה שלכם שלחה לכם ואתם חשים צורך לשתף הלאה, לא מעניין אותי שלא נוחה לכם המסכה. בבקשה, תפסיקו.
אני למחלקת קורונה לא חוזר בגללכם, וגם לא ההורים שלי. צ'או.
  • בנימין טוביאס הוא עיתונאי "ידיעות אחרונות"

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
באמת שואלת, מה יהיה פה?
לצערנו, המצב באמת מחמיר.

ר' ישראל סלנטר עלה על הבימה ביום הכיפורים ועשה קידוש למרות שהיה בריא לחלוטין כדי לעודד את החולים לאכול.
אבל היום דבר כזה הוא לא פופולרי, סליחה על הביטוי.
גם אז הוא לא היה.

bat 7

משתמש סופר מקצוען
מYNET - רק מניחה כאן:

השבוע טופלתי במחלקת קורונה באיכילוב. לא, אין לי קורונה, וגם לא הייתה. הגעתי לבית החולים לטובת פרוצדורה רפואית, ובגלל שהיה לי חום החליטו האחים המסורים בכניסה שסיכונים לא לוקחים. אז זכיתי להיות תייר ב"מיון קורונה", בכור המצרף הנורא הזה, בתקופת ההמתנה המתוחה לתוצאות הבדיקה כשאתה ספון במיטה, מקשיב ומפחד.

אחסוך מכם את המראות, את הפנים, וגם את רוב הרעשים, השיעולים, זעקות הכאב, החרחורים והקללות ברוסית מדיירי בית אבות שאיש לא מבין אותם. אישאר רק עם טעימה מהקריאות הבלתי פוסקות של האחיות בעמדת הכניסה, במשך ארבע השעות שהייתי שם: "עוד אחד! לא, די, אי אפשר! עשרה מאומתים בעשר דקות הבאתם לי... אי אפשר לקבל עוד, שימו אותם במקום אחר... אני צריכה עוד ידיים... קיבלנו עוד מאומת... כולם מאומתים!... מתי מגיעות כבר התוצאות... עוד אחד, ביקשתי להפסיק להביא לכאן... אני מבינה, מד"א, אבל בואו לקראתי".
ויש כמובן את הקריאות הבלתי פוסקות בכריזה: "צוות לחדר הלם", "צוות דחוף לחדר הלם", "חייבת תגבור מיידי ממחלקות אחרות", "צוות דחוף לחדר הלם", "ד-חוף לחדר הלם".

הייתי בחדרי מיון בחיי. גם שמעתי קריאות וכריזות. לא כאלה, ובטח לא בתדירות הזו. זה הזכיר סצנות של בתי חולים שדה בסרטי מלחמה. אבל כאמור, הייתי שם רק אורח.
אני משתף את החוויה המינורית שלי מסיבה אחת: כדי להגיד ישירות למי שמדקלם משפטים כמו "מתים עם קורונה, לא מקורונה", "בארץ הנגיף מתנהג אחרת", "זה סגר פוליטי", "אין טעם במסכות", "התחלואה היא בגלל החרדים" (באותו ערב, ממה שזיהיתי, אגב, לא היה חרדי אחד): אתם נוהגים בטמטום. פשוט כך.
יש מלחמה שם בחוץ, ואנשים איבדו את זה. בין אם בגלל תיעוב לממשלה שאחראית למצב הזה (תחושה שלה אני שותף), בין אם בגלל כאב אמיתי על אובדן פרנסה ובין אם בגלל פינוק וחוסר יכולת לוותר לזמן קצר מחייכם על חדרי הכושר/ נסיעות לחו"ל/ מסעדות/ חתונות/ בתי ספר/ בתי כנסת.
איבדתם את זה. איבדתם את היכולת להסתכל על עובדות ונתונים, להפריד בין ניוז לפייק, בין קונצנזוס רפואי לתיאוריות פרינג', לפקוח עיניים ולהסתכל מחוץ לקצה אפכם על המציאות ועל מה שקורה בבתי החולים. רובכם, אני משוכנע, לא קרא מילה אחת על המגפה לעומק מעבר לאיזה פוסט שרץ בפייסבוק ולא ניסה לברר מה עשו במדינות אחרות שהצליחו או נכשלו. אולי בגלל עצלנות, אולי כי אינכם מוכנים להודות בטעות.
לכולנו יש זכות להיות מטומטמים מדי פעם, רק שהפעם זה הורג. לא מעניין אותי סרטון הקונספירציה שדודה שלכם שלחה לכם ואתם חשים צורך לשתף הלאה, לא מעניין אותי שלא נוחה לכם המסכה. בבקשה, תפסיקו.
אני למחלקת קורונה לא חוזר בגללכם, וגם לא ההורים שלי. צ'או.
  • בנימין טוביאס הוא עיתונאי "ידיעות אחרונות"
לבכות.

יולי בולי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
D I G I T A L
מה המקור של הציטוט?
למה צריך מקור לא מספיק כל האנשים שנספו מהמגיפה הזו?
הרב הבר, ועוד אלפי אנשים טובים וצדיקים שהשאירו משפחות מאחור
כל אחד חושב שהוא יותר חכם מהשני, לכו עם מסיכות ותפסיקו לשחק בחיים של ההורים, השכנים, הסבים והסבתות שלכם

פיקאסה

פיץ' אוטומציה ובוטים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
למה צריך מקור לא מספיק כל האנשים שנספו מהמגיפה הזו?
הרב הבר, ועוד אלפי אנשים טובים וצדיקים שהשאירו משפחות מאחור
כל אחד חושב שהוא יותר חכם מהשני, לכו עם מסיכות ותפסיקו לשחק בחיים של ההורים, השכנים, הסבים והסבתות שלכם
לא ענית לי, שאלתי מקור, לא שאלתי למה צריך מקור.

יולי בולי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
D I G I T A L
המגיפה הזו לא צחוק בכלל
אני מכירה אדם אישית אישית שמוסר שיעורים לאברכים ולבחורים יום יום
וחלה בקורונה התאושש אך עדיין קשה לו הדיבור הוא נחלש מהר מהדיבור
והוא אדם חרדי , מוסר שיעורים בישיבה לא בוגד ולא חרדק , והוא אמר בעצמו הלוואי שהייתי יכול להראות לבחורים ואברכים בלי מסיכה כמה אני סובל
וזה עוד אחרי שהתאוששתי כי אם הם היו רואים את הסבל שנגרם לא היו מעיזים לצפצף על ההוראות

חחח

משתמש סופר מקצוען
צריך לצעוק את הצעקה הזו!!!!
אנשים חכמים חושבים שהם 'יראו- מה- זה' למדינה הזו, ומתכננים איזה תירוץ להמציא לשוטר הקרוב.
על מי אתם עובדים???
אתם לא רואים מה קורה פה??
אנחנו רואים בדיוק. רק לא מבינים במה הסגר אמור להועיל בעניין.
(מדגישה-ברור שחובה שמירה על ההנחיות האחרות של מסיכה, הייגנה ומרחק.)

מצ'ינג

משתמש צעיר
טוב שתי דברים לסיום!

1. מי שלא שם לב בע"ה השבת הראשונה של השנה תשמר - אלמלא משמרים..:D;):)
2. מי ששמע את נתניהו יוכל להבין מבין המשפטים שיש כוונה להאריך את הסגר עד ש...
הוא אמר שאחרי שבועיים יהיה עוד שבועיים סגר עם הקלות הכל לפי מצב התחלואה...
בקיצור אם ה' יחליט שמצב התחלואה יגבר ח"ו אז ימשיך הסגר עד כי יבוא שילה...:rolleyes:

ימים יגידו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה