קורונה דרמה:ראש הממשלה בהתייעצות דחופה עם מספר שרים מצומצם על הפרק;החמרה דרסטית של הסגר ( ירון אברהם)

מצב
הנושא נעול.

שם שמי

משתמש מקצוען
זה אומר שמה?
לא לעשות יותר כלום, ולחכות לניסים גלויים?
איפה חסידי ברסלב שיאלפו אותנו בינה שאסור להתייאש, ושעובדים את ד' בדיוק מהמקום שנמצאים בו?
זה ממש לא ענין של ניסים גלויים.
התברר, שבדרך הטבע מדובר במחלה מדבקת מאוד, אבל לא קשה באופן חריג ביחס למחלות וירליות אחרות.
מי שנמצא בקבוצת סיכון משתדל להימנע ממגעים מיותרים, ככל שהדבר אפשרי, בלי לפגוע בצורה קיצונית באורח החיים הסדיר והתקין; והאחרים ממשיכים את החיים.
בדיוק ככה אנחנו מתייחסים לכל הסכנות שהעולם שלנו מעמיד בפנינו: תאונות דרכים, תאונות עבודה, מחלות וירליות אחרות וכולי. רק יחסי הציבור החריגים שהקורונה קיבלה, משדלים חוגים מסויימים שיש לה דין שונה.

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
וזה עוד לפני ר"ה בבתי הכנסת. לא רוצה לנבא שחורות, אבל התחושה שלי היא שבתי הכנסת יהיו ריקים ביום כיפור...
נבואה ניתנה ל...
נבואת זעם ניתנה ל...עם חותמת.

ותסלח לי על הבוטות הדברים לא מכוונים אליך אישית, הגיע הזמן שלפחות בציבור שלנו לא נפתח פה לשטן.

מרחבית

משתמש מקצוען
זה ממש לא ענין של ניסים גלויים.
התברר, שבדרך הטבע מדובר במחלה מדבקת מאוד, אבל לא קשה באופן חריג ביחס למחלות וירליות אחרות.
מי שנמצא בקבוצת סיכון משתדל להימנע ממגעים מיותרים, ככל שהדבר אפשרי, בלי לפגוע בצורה קיצונית באורח החיים הסדיר והתקין; והאחרים ממשיכים את החיים.
בדיוק ככה אנחנו מתייחסים לכל הסכנות שהעולם שלנו מעמיד בפנינו: תאונות דרכים, תאונות עבודה, מחלות וירליות אחרות וכולי. רק יחסי הציבור החריגים שהקורונה קיבלה, משדלים חוגים מסויימים שיש לה דין שונה.

כל-כך הרבה התווכחו על הדברים האלה כבר חצי שנה.
המחלה מדבקת ביותר, וגם קשה ביחס לוירוסים אחרים.
אין כמעט מי שחולק על זה, לא מי שמכיר את הנתונים ואת המחקרים הרלוונטיים.
ומי שחלק בתחילה - כגון שאמר שלא יהיו אפילו 10 מתים בארץ - ועוד אמרות כנף המסוג הזה - דבריו התבדו לחלוטין, והם לא רלוונטיים יותר. מתים היום כ20 חולים ליום.
איך לנהוג עם זה? - זה כבר עניין אחר.

שואל ומשיב

משתמש מקצוען
נבואה ניתנה ל...
נבואת זעם ניתנה ל...עם חותמת.

ותסלח לי על הבוטות הדברים לא מכוונים אליך אישית, הגיע הזמן שלפחות בציבור שלנו לא נפתח פה לשטן.
אני ממש לא פותח פה לשטן. הוא כבר פה והוא צועק בקול גדול. ההתפרצות הנוראה הזו היתה תוצאה ישירה של חג השבועות, וזה אחד ועוד אחד.

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
אני ממש לא פותח פה לשטן. הוא כבר פה והוא צועק בקול גדול. ההתפרצות הנוראה הזו היתה תוצאה ישירה של חג השבועות, וזה אחד ועוד אחד.
שוב פעם נבואה, אתה יודע איפה השטן...אתה שומע אותו צועק...ואתה יודע מה התוצאה.

סיימתי פה.

פסגות

משתמש מקצוען
ירון אברהם ב׳ערוץ 12׳: השעות האחרונות היו שעות דרמטיות, הישיבה אחה״צ הייתה ישיבה קשה. נתניהו תקף שכל הסגר מחורר. הוא דורש שההחמרות הקשות ייכנסו לתוקף מיד ביום שני.
17.9.2020 20:43
ארי קלמן: גורם בממשלה טוען: ״סגירת בתי הכנסת תעלה להצבעה בממשלה קודם יום כיפור״. ארי קלמן: גורם בממשלה טוען: ״סגירת בתי הכנסת תעלה להצבעה בממשלה קודם יום כיפור״.

ירון אברהם חושף ב׳ערוץ 12׳: חילוקי דעות קשים בשעות האחרונות בין רה״מ נתניהו לרוני גמזו. ויכוחים סוערים במהלך הישיבה היום.

דרמה! על רקע חילוקי הדעות שהתפרסמו ב׳ערוץ 12׳: פרופ׳ גמזו החליט שלא להצטרף למסיבת העיתונאים של נתניהו.

ירון אברהם חושף ב׳ערוץ 12׳: רה״מ נתניהו דורש לסגור ולנעול את בתי כנסת. לא ברור האם זה יקרה עוד לפני יום כיפור. מדובר בהחלטה קשה מאוד גם מבחינה פוליטית.

שואל ומשיב

משתמש מקצוען
כי יש הלכות אין והיכן מתפללים!!!
עם המלך גם היית הולך להיפגש בגינה?
יש סימנים שלמים בשולחן ערוך איך עובדים את הקב"ה במצב של סכנה. אנשים התפללו לקב"ה מתוך השוחות תחת הפצצות, מתחת לשמיכה בצריפי אושוויץ, וגם תחת שמיכה חמה בבית כשלא חשו בטוב.
תפסיקו לנופף עם הלכות.
מחקתם את כל ההתייחסות ההלכתית למצבי סכנה.
חוג פלוני לא יכול להתפלל לקב"ה אם אינו נמצא בציון צדיק פלוני.
חוג פלוני לא יכול להתפלל אם אינו נמצא באותה קורת גג יחד עם רבו.
על לימוד התורה נאמר אם לא בריתי יומם ולילה וגו', זה לא נאמר לא על אומן ולא על ביהמ"ד הגדול דחסידי .......
שנים יכולתם לנופף לנשותיכם שנאלצו להתפלל עם במבה בידיים תוך כדי הפרדה במריבות זאטוטיהם באמירות כמו 'זה רצון ד', זו התפילה שהקב"ה אוהב' ועוד כאלו.... אה, לא חלמתם שיום אחד תצטרכו לומר את זה לעצמכם? הנה שעת המבחן!! תגיד את זה לעצמך!!!!
אני אלך לבית הכנסת בר"ה לפי כללי הזהירות, אבל אם חלילה יגזור עלי הקב"ה להתפלל בבית ולוותר על האוירה ועל העמוד שאני ניגש לפניו כבר שנים, אעשה זאת בהבנה שזה רצון ה'!!
עבודת השם שלנו לא תלויה במצבים.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
יש סימנים שלמים בשולחן ערוך איך עובדים את הקב"ה במצב של סכנה. אנשים התפללו לקב"ה מתוך השוחות תחת הפצצות, מתחת לשמיכה בצריפי אושוויץ, וגם תחת שמיכה חמה בבית כשלא חשו בטוב.
תפסיקו לנופף עם הלכות.
על לימוד התורה נאמר אם לא בריתי יומם ולילה וגו', זה לא נאמר לא על אומן ולא על ביהמ"ד הגדול דחסידי .......
שנים יכולתם לנופף לנשותיכם שנאלצו להתפלל עם במבה בידיים תוך כדי הפרדה במריבות זאטוטיהם באמירות כמו 'זה רצון ד', זו התפילה שהקב"ה אוהב' ועוד כאלו.... אה, לא חלמתם שיום אחד תצטרכו לומר את זה לעצמכם? הנה שעת המבחן!! תגיד את זה לעצמך!!!!
אני אלך לבית הכנסת בר"ה לפי כללי הזהירות, אבל אם חלילה יגזור עלי הקב"ה להתפלל בבית ולוותר על האוירה ועל העמוד שאני ניגש לפניו כבר שנים, אעשה זאת בהבנה שזה רצון ה'!!
חבל להתלהם. לראשונה אני בבית, החג הזה. לא מתארחת ולא מארחת.
וכל זה לא סותר את הנאמר לעיל. זו ביה הלכתית (ל]פחות לפי חלק מהשיטות) להתפלל בגינה. אכן כן!

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
תפילה ביום כיפור בחוץ ??
איך אפשר, בחום הקשה ועוד בצום !
הם נורמאליים שם למעלה ??
על זה לבד צריך להפגין מדי יום !

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
תפסיקו לנופף עם הלכות.

דיון א': האם יש יתרון (גם בזמנים רגילים) להתפלל בבית כנסת?

דיון ב': האם יש יוצא מן הכלל?

דיון ג': מה תפקידנו עכשיו?

כל ערבוב בין הנידונים, כטבילת ראש של דג בחרוסת.

ודבק ליבנו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
כ
תפסיקו לנופף עם הלכות.
כדאי לקרוא. יפה מאוד ונוקב.

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
רוני גמזו מכחיש את הדיווח ב׳ערוץ 13׳ כי ביטל ברגע האחרון את השתתפותו במסיבת עיתונאים עם רה״מ בגלל המתיחות - ״ביטלתי בשל היותי בבידוד ובתנאים לא מתאימים מבחינה טכנית״.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  36  פעמים

לוח מודעות

למעלה