דרישה לנעול את הגג

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
כבר שלוש פעמים אנחנו מוצאים את עצמנו (כל אחד מבני הזוג - ביחד ולחוד..) יושבים בסלון או עומדים או משהו אחר
ו... עומד שכן/שכנה בגג ממול ומבחין ומביט אל כל מעשינו.
כן. רכשנו דירה בדווקא בנויה בצורה שהכי פחות רואים מהמרפסות של השכנים. וגם חלונות כמעט ולא צופים.
אבל מהגג זה ממש לראות אותנו בLIVE HD
אפילו אחד מהשכנים ביקשו לפני שבוע דרך תיקון על 'היזק הראיה' שראה אותי בסלון יושב עם מחשב (מקווה שלא ראה את מה שבמחשב ובפרט לא את שם המשתמש שלי בפרוג:unsure:) הייתי בהלם

יש סיכוי לדרוש מועד הבית של הבניין ממול שינעלו את הגג? ע"פ החוזה מהקבלן הגג הוא שטח משותף המיועד לתפעול בלבד (קרי מזגנים מנועים וכו' בלבד וללא שימוש אישי).
"ראה שאין פתחיהם מכוונין זה כנגד זה, שלא יציץ לתוך אוהל חברו" רש"י, בלק

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
מה זה ההצבעה בצד שמאל של ההודעה?
איך זה עובד?
מה צריך לעשות?
לכאורה פשוט
כשאתה מרוצה מההודעה ומסכים למה שכתוב תלחץ למעלה וההיפך
בדיוק כמו התודה או הכועס
לא מדויק.
זה יותר נכון
לע"ד-
היות ופותח האשכול פתח נושא "שאלה"
ניתן לדרג את התגובות לפי התוכן הנכון והמדויק ביותר לשאלה שלו

(מקסימום, אם נחה דעתכם- תשאלו את אחד המנהלים)

באשכולות מסוג שאלה
1652647406288.png

כל צופה יכול לדרג כל תשובה
ולסמן אם היא מועילה.

בנוסף, ישנה אפשרות משמאל - להציג את התשובות לפי סדר הדירוג שלהן.
כלומר מהתשובה שקיבלה את הדירוג הגבוהה ביותר - התשובה המועילה ביותר.
1652647509521.png

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
גם אם תהיה נעילה, אף פעם לא תוכל לדעת אם באותו זמן לא עלה מישהו לסדר משהו.
אין ברירה לשים וילון.
למה לא לשים וילון?
וילון. אכן רעיון.
רק מצד 'והייתם נקיים' אסביר ככל יכולתי:
א. בית חדש וכו' וכו' והתקציב לא מאפשר כרגע, יש הרבה דברים ברשימת המתנה לפני זה. ב"ה.
בפרט שוילון זה חלק מרכזי בעיצוב פנים של הסלון ונשמח מאד לעשות זאת שבאמת נדע מה מתאים.
ב. גם כשנתלה וילון - אני לא רואה לנכון סיבה מוצדקת שאצטרך לקנות וילון אטום שבלילה כאשר הבית מואר באור יקרות (או אפילו לא יקרות) לא יוכלו לראות מהגג, אלא וילון נחמד שמסתיר את סינוור וחום השמש ודינו.
ג. אם הגג - מכל הסיבות שהעלו כאן אנ"ש והנ"ש הנכבדים - צריך או רצוי שיהיה סגור, מדוע שמחמת שכן אחד שאוהב לצפות בנוף הפונה לביתנו דווקא - נאלץ לחסום את הנוף מביתנו לעבר הישימון וכל המרחב הנאה?

חיימנה

משתמש פעיל
לעניות דעתי התשובה מתחלקת לשתי רמות :
א'
הצד ההלכתי [ולהבדיל החוקי] שפה לא נראה שיש מה לעשות וכמו שכבר כתבו שאתם לא צד בחוזה וזכותם החוקית לעשות מה שהם רוצים בשטח שהוא שלהם [גם לפתוח שם אולם שמחות.....] וגם לפי ההלכה לפחות ממה שידוע לי [מנסיון] כשהבניה היא בהיתר אין טענה של היזק ראיה אבלללל.......
ב' מהצד האנושי -
כמובן שכל בר דעת מבין את העניין ואפשר לדבר עם ועד הבית ולהסביר את הדברים כמו"כ אפשר להוסיף את הכדאיות שלהם בזה מכמה בחינות
  1. כמו שכתבתם [ואני מכיר מקרוב מאד מישהו שזה קרה לו ] שגנבים יכולים להכנס דרך זה
  2. זוהי סכנה איומה ממש לילדים גם מצד הגובה וגם מצד האלמנטים שנמצאים שם [דודים מזגנים וכדו' ]
  3. עניין האיטום - מספיק שנשאר שם בורג אחד שמישהו ידרוך עליו ויחורר את האיטום והם נכנסים לסרט .... שה' ישמור זה יכול להסתיים בעשרות אלפי שקלים בקל
  4. נזק לדודים וכו' שנמצאים שם מספיק השענות לא נכונה על צינור לגרום נזק ניכר
אני סופר מבין את הרצון להרגיש חופשי מבלי להצטרך להסתתר מאחורי וילונות ולדאוג כל הזמן מי רואה ומה רואה

Panda

משתמש מקצוען
כמובן שאת צודקת וזה דבר מציק מאוד מישהו שצופה בתוך הבית שלך, מקום שצריך להיות הכי אישי,
אך לצערנו חוצפנים כאלו קיימים בכל מקום ויצר המציצנות עובדת אצלהם שעות נוספות...
אם באותו הצד יש לכם חלון או מרפסת אז יש פתרון טכני ללילות, לשים פרוג׳טור לד ולכוון אותו לכיוון הגג.

nc

משתמש סופר מקצוען
ניתן לבקש לנעול את הגג מחשש סכנה לילדים, גנבים וכו'.
קחו בחשבון שיש לכל השכנים זכות להחזיק מפתח לגג ולכן לא ברור עד כמה זה ימנע משכנים לעלות.

מה שהייתי עושה, וזה כן כרוך בעלות, להקיף את החלק שצופה מהגג לביתכם בגדר פשוטה שתמנע את הצפיה.
עם שכנים אל תהיה צודק, תהיה חכם...

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
מה שהייתי עושה, וזה כן כרוך בעלות, להקיף את החלק שצופה מהגג לביתכם בגדר פשוטה שתמנע את הצפיה.
עם שכנים אל תהיה צודק, תהיה חכם...
כנראה שהקבלן יוריד את זה מחשש לבניה בלתי חוקית..

כן. אז אחרי חודשיים שחשבתי שהיה שקט משם כי לא רואים בלילה כלום אם צופים או לא
הסתבר לי בימים האחרונים ששוב כמעט כל לילה יש צופה לביתנו היקר. צופים מולהבים כנראה

ב תחילת החיים

משתמש רשום

כן. אז אחרי חודשיים שחשבתי שהיה שקט משם כי לא רואים בלילה כלום אם צופים או לא
הסתבר לי בימים האחרונים ששוב כמעט כל לילה יש צופה לביתנו היקר. צופים מולהבים כנראה
אם ככה האשכול הזה כבר שייך לתחום בריאות הנפש לא לקהילת אדריכלים..

יעקב ארץ-צבי

משתמש פעיל
אני לא בטוח...
מה גם שהקבלן סיים את הבנייה והלך לו.
נשארו דיירי הבנין, אבל אם הם רוצים להסתכל לתוך הדירה שלכם... לא יעזור כלום.

אבל בהחלט נשמח לשמוע מהציבור אם זה חוקי או לא.

המסודרת

משתמש מקצוען
מפחדת שיזרקו עלי אבנים אבל עוד כיוון מחשבה :
אולי הנוף מהגג או לא רק הדירה שלכם??
למה אתם בטוחים שמי שעולה לשם עולה כדי להשקיף עליכם?

לגבי עלות וילון , אפשר לשים משהוא פשוט לתקופה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה