דרישה לנעול את הגג

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
כבר שלוש פעמים אנחנו מוצאים את עצמנו (כל אחד מבני הזוג - ביחד ולחוד..) יושבים בסלון או עומדים או משהו אחר
ו... עומד שכן/שכנה בגג ממול ומבחין ומביט אל כל מעשינו.
כן. רכשנו דירה בדווקא בנויה בצורה שהכי פחות רואים מהמרפסות של השכנים. וגם חלונות כמעט ולא צופים.
אבל מהגג זה ממש לראות אותנו בLIVE HD
אפילו אחד מהשכנים ביקשו לפני שבוע דרך תיקון על 'היזק הראיה' שראה אותי בסלון יושב עם מחשב (מקווה שלא ראה את מה שבמחשב ובפרט לא את שם המשתמש שלי בפרוג:unsure:) הייתי בהלם

יש סיכוי לדרוש מועד הבית של הבניין ממול שינעלו את הגג? ע"פ החוזה מהקבלן הגג הוא שטח משותף המיועד לתפעול בלבד (קרי מזגנים מנועים וכו' בלבד וללא שימוש אישי).
"ראה שאין פתחיהם מכוונין זה כנגד זה, שלא יציץ לתוך אוהל חברו" רש"י, בלק

שבט אחים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
זהו שטח אפור
יש בזה חילוקי דעות בין הגורמים המקצועים
לדעת כב"א יש להשאיר את הגג פתוח ולא לנעול במנעול

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
הגג הינו שטח משותף לכל תושבי הבניין. (נמכר לכולם ביחד. כמו כל שאר השטחים המשותפים) - ובחוזה כתוב שהוא לשימוש תפעולי בלבד. בפועל פעם בכמה ימים עולה אחד לשם להתפלל או ללמוד או לשיחות טלפון.
בפועל בהרבה בניינים ראיתי שנעלו את הגג (רובם בבניינים עם פנטהאוז שחששו שיקפצו למרפסת כנראה).

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
איך שלא יהיה אפשר לתלות מודעה בנושא בבנין השכן, שיתחשבו כי זה מפריע לכם מאד.
זה מרגיש לי קצת מתנשא. לא רוצה להגיע למודעה כזאת, אם ועד הבית נועל וזה לגטימי מה טוב.
(מה לכתוב 'נא לא להציץ למרפסת ולסלון שלנו'? או "מהיום מתבקשים הדיירים לצפות בנוף בצד המערבי של הבניין בלבד".... הם אמורים להבין את זה לבד)

ניק 9970

משתמש פעיל
גם אם כתוב שזה שטח תפעולי זה לא אוסר עליהם לדבר שם בפלא' או לשאוף אויר ולהסתכל על הנוף.
הדבר דומה לאסור לשבת במבוא הכניסה לבנין שגם הוא שטח משותף.
כתיבת המודעה כרוכה אולי באי נעימות פעם אחת אבל לאחמ"כ בעז"ה יהיה לכם שקט וזה שוה את זה.

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מקצועי ואליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
וילון

eli3434

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
הגג הינו שטח משותף לכל תושבי הבניין. (נמכר לכולם ביחד. כמו כל שאר השטחים המשותפים) - ובחוזה כתוב שהוא לשימוש תפעולי בלבד. בפועל פעם בכמה ימים עולה אחד לשם להתפלל או ללמוד או לשיחות טלפון.
בפועל בהרבה בניינים ראיתי שנעלו את הגג (רובם בבניינים עם פנטהאוז שחששו שיקפצו למרפסת כנראה).
החוזה הוא להסדיר את השימוש בין הדיירים, אולם אתם לא צד בחוזה ואם כל השכנים ממול מחליטים לעשות שימוש שונה בגג - זכותם.
לבקש מהשכנים את יכולים. לדרוש - ממש לא.

styehoshua

משתמש מקצוען
גג פתוח זה לא דבר טוב, ילדים עולים ועלולים לשחק להרוס, אנשים זרים...
גם שם לדיירים בקומה עליונה אני מאמינה שלא נח עם זה.
פשוט תעיר את תשומת ליבם שהגג פתוח וזה יכול להפוך למקום משחק לילדים ולמקום עישון לבחורים ....
וזה לא דבר טוב, ותקווה שהם יקחו את זה לתשומת ליבם.

MR Designs

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
לכאורה פשוט
כשאתה מרוצה מההודעה ומסכים למה שכתוב תלחץ למעלה וההיפך
בדיוק כמו התודה או הכועס
למה הוסיפו עוד משהו שהוא בדיוק אותו דבר?

לע"ד-
היות ופותח האשכול פתח נושא "שאלה"
ניתן לדרג את התגובות לפי התוכן הנכון והמדויק ביותר לשאלה שלו
(מקסימום, אם נחה דעתכם- תשאלו את אחד המנהלים)
-----------------------------

ולעצם השאלה, לא ניראה לי שזו דרישה חוקית לשלול מהדיירים גישה לגג המשותף
אאכ תציינו היזק ראיה

אבל הכי כדאי (ויפה ;) ) לתלות וילונות

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אפילו אחד מהשכנים ביקשו לפני שבוע דרך תיקון על 'היזק הראיה' שראה אותי בסלון יושב עם מחשב (מקווה שלא ראה את מה שבמחשב ובפרט לא את שם המשתמש שלי בפרוג:unsure:) הייתי בהלם
כן, ראיתי.....קדימה, לקפוץ מהגג.......

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה