דרוש מעמד מומחה לרב טקסט מהיום למחר

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
תתפלא לשמוע, שהיום פנה אלי מישהו לעמד 3 טקסטים, נביא, תרגום ופירוש שלו, ושאל אותי הצעת מחיר. ראיתי על קולו שהוא מחפש משהו יותר זול מהרגיל והסכמתי לרדת ל3 שח לטקטס כלומר 9 ש"ח לעמוד, והלקוח לא רצה, כי מישהו הציע לו ב 6 ש"ח לעמוד. ובסוף הוא סגר עם מישהו על 5.5 שח לעמוד. מה תגיד??
מה אני אגיד?
ברוך שפטרני מלקוח נצלן שינסה להוריד לי את המחיר עוד יותר, ויוסיף לי כל מיני תיקונים ושינויים ויגיד שהוא היה בטוח שזה כלול במחיר, ויעשה לי מצפון שזה לצורך מצוה חשוב ביותר והוא עושה את זה לשם שמיים לגמרי ולכן אני חייב להוזיל לו את המחיר כדי שיהיה לי חלק במצוה והוא יתקשר אליי באמצע הלילה וידבר איתי בטלפון שעות וירצה לבוא לשבת לידי לראות איך אני עובד. ואם לא כל הדברים האלה אז לפחות חלק מהם.

מבחינה כלכלית עדיף ללכת לעבוד בתור מסדר מדפים ברמי לוי או לעשות בייביסיטר על ילדים ב-15 ש"ח לשעה, מאשר לקחת את העבודה הזו במחיר כ"כ נמוך

אלף-בית-גימל

א. ב. ג.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אבל לפעמים. אתה אומר לעצמך. עדיף לקוח זול של מהיום למחר. שמחר הוא הולך עם העימוד לדפוס ואתה יכול לסמן עליו וי. ולא לקוח שמשלם יקר עם אף גבוה שחושב שאתה הולך לשרת אותו בחודשיים הקרובים.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני אסביר לך מה הבעיה שאתה מוריד יותר מידי, אתה בהתחלה שמח כי הנה השגת לקוח, אבל בהמשך העבודה אתה מתחיל להתמרמר כי אתה מבין שזה לא שווה, ואז אתה עובד ממורמר, ואז אתה גם מתחיל לזייף בעבודה, ואם אתה מרוקאי כמוני אז הלחץ דם עולה לך מהר, זה לא שווה.
בדיוק.
וכמו שאומרים ביידיש: וואעלייה...

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אבל לפעמים. אתה אומר לעצמך. עדיף לקוח זול של מהיום למחר. שמחר הוא הולך עם העימוד לדפוס ואתה יכול לסמן עליו וי. ולא לקוח שמשלם יקר עם אף גבוה שחושב שאתה הולך לשרת אותו בחודשיים הקרובים.

יתכן ויש כאלו.
מהניסיון שלי אלו שמשלמים זול היחס שלהם הרבה פחות מכבד.
וכמעט כל מחבר ספר רוצה את העימוד מהיום לאתמול, כך שהמציאות שיגמרו עם התיקונים והשינויים במהרה לא גדולים ועיקצוץ התשלום הנמוך ילווה לאורך זמן.
מובן שיש צד שני שהוא אנשים שנואשים לכל בדל עבודה או כדי לצבור ניסיון או פשוט בשביל הביצים והגבינה. ויש המוותרים על איכות בגלל מחיר.
וכמו בכל מקצוע גם כאן יתכנו פערים הנראים כשבירת השוק וכו' ושם עלינו להתחזק באמונה. ותו לא.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
משום ב' סיבות המחיר כאן בארה"ב גבוה
1 שרוצים הטעם (taste) של אמריקאי.
2 האוויר של אמריקא הוא שמי שמבקש יותר הרי שהוא יותר מקצועי.
(וכמובן שהרבה רוצים למכיר מקרוב את המעמד, ולומר לו כל השיטות ורצונות שלו...)

היות ויצא לי לעבוד עם כמה לקוחות, מירוחם ועד לוס אנג'לס, אני מוכרח לציין שלדעתי:
1. אחהמ"ר, זה שטויות. יש הבדלים קטנים, וזה זניח.
2. אולי, אבל גם באמריקע יש חכמולוגים.... היום העולם הוא כמו כפר קטן.
לגבי היכרות עם המעמד - היום בימינו עם המיילים והכל, זה התגמד. פעם הוכרחתי לקבל את כל ההגהות מלקוח (נחמד, רציני, מעולה ומצויין) בווצאפ. לך תמצא מישהו עם ווצאפ שיהיה מוכן לקבל עבורך 2500 תמונות....

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יעשה לי מצפון שזה לצורך מצוה חשוב ביותר והוא עושה את זה לשם שמיים לגמרי ולכן אני חייב להוזיל לו את המחיר כדי שיהיה לי חלק במצוה
איך אני אוהב את הטיעונים האלה של מחב"סים....

אם הוא באמת רוצה את המצווה, שיתכבד ויקנה ארגז פיילוט 0.4, ויכתוב את כל העותקים בכתב-יד קדשו, ויסע עם קורקינט ברחבי ארה"ק והתפוצות להפיץ אותם בחינם ללומדי תורה.

ככה גם יימנע מכל מיני חידושים ומתחדשים ומהכלים ומהנזקים של הטעכנאלאגי"ע....

להלן רצפט למזכה הרבים:
אמר ליה ר' חייא לר' חנינא בהדי דידי קא מינצית דעבדי לתורה דלא תשתכח מישראל מאי עבידנא אזלינא ושדינא כיתנא וגדילנא נישבי וציידנא טבי ומאכילנא בשרייהו ליתמי ואריכנא מגילתא וכתבנא חמשה חומשי וסליקנא למתא ומקרינא חמשה ינוקי בחמשה חומשי ומתנינא שיתא ינוקי שיתא סדרי ואמרנא להו עד דהדרנא ואתינא אקרו אהדדי ואתנו אהדדי ועבדי לה לתורה דלא תשתכח מישראל היינו דאמר רבי כמה גדולים מעשי חייא.

דיסקליימר: אין באמור למנוע ממאן דהוא להתנדב לזכות את הרבים. אלא רק החוצפה של לקוחות לקחת את המושג הנעלה של "זיכוי הרבים" ולרדד אותו לטענה של התמקחות עסקית.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מניסיון, זה בד"כ לא נכון. הרבה פעמים אלה שמקבלים מחיר זול, חושבים שהם ניצחו אותך בהתמקחות ולכן מרשים לעצמם לרדות בך, להמציא תנאים, וגם לגרור אותך אח"כ לד"ת.

אני מכיר חבר, שחשב שהוא הולך "להתחתן" עם איזה מכון מסויים לאיזה 5-6 שנים בפרוייקט, ונתן להם מחיר יפה מאוד, ואחרי שנה היו"ר של אותו מכון התחיל לעשות לו את המוות, איומים, שולח אנשים שהתחזו לעו"ד, טלפונים מחו"ל ומחסוי בשעות לא שעות, ניסה לשכנע מישהו שישלוף חומר מהמחשב של חבר שלי, התנהגות כמו אחרון העבריינים.
אני לא בא להצדיק את חבר שלי - אבל האמת הפשוטה היא שנכון לאותו זמן הוא סיים את העבודות שנתנו לו, ולכאו' לא הייתה תובענה ממשית כלפיו, רק רצו שיפסיק את העבודה, אבל היה איזשהו מעצור (אני מנוע מלהרחיב בגלל כבוד ת"ח שקשורים עם אותו מקום).

אז לפחות, לפחות, שהמחיר שאתה קובע בהתחלה יהיה שווה את העבודה לכשעצמה, ומה הלאה? ה' יעזור. אבל להוריד את המחיר בידים ואח"כ לסבול?

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כדי לצבור ניסיון

כדי לצבור ניסיון - יתכבדו המעמדים הטריים, וילחצו על Fill with placeholder text, ויתחילו לעבוד.
ואם רוצים להדר - קחו מאחד המאגרים החינמיים חומש עם מפרשים ותתחילו לעמד. למי מחכים?

אם הברירה היא בין לסבול בכלום כסף, ובין לעמד משהו נחמד בכיף שלך - אני מעדיף את האפשרות השניה.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
מניסיון, זה בד"כ לא נכון. הרבה פעמים אלה שמקבלים מחיר זול, חושבים שהם ניצחו אותך בהתמקחות ולכן מרשים לעצמם לרדות בך, להמציא תנאים, וגם לגרור אותך אח"כ לד"ת.

אני מכיר חבר, שחשב שהוא הולך "להתחתן" עם איזה מכון מסויים לאיזה 5-6 שנים בפרוייקט, ונתן להם מחיר יפה מאוד, ואחרי שנה היו"ר של אותו מכון התחיל לעשות לו את המוות, איומים, שולח אנשים שהתחזו לעו"ד, טלפונים מחו"ל ומחסוי בשעות לא שעות, ניסה לשכנע מישהו שישלוף חומר מהמחשב של חבר שלי, התנהגות כמו אחרון העבריינים.
אני לא בא להצדיק את חבר שלי - אבל האמת הפשוטה היא שנכון לאותו זמן הוא סיים את העבודות שנתנו לו, ולכאו' לא הייתה תובענה ממשית כלפיו, רק רצו שיפסיק את העבודה, אבל היה איזשהו מעצור (אני מנוע מלהרחיב בגלל כבוד ת"ח שקשורים עם אותו מקום).

אז לפחות, לפחות, שהמחיר שאתה קובע בהתחלה יהיה שווה את העבודה לכשעצמה, ומה הלאה? ה' יעזור. אבל להוריד את המחיר בידים ואח"כ לסבול?
הלקוחות הכי טובים שלי, הכי פחות משגעים, הכי מפרגנים - הם אלה שמשלמים את המחיר בלי למצמץ, לא מבקשים הנחה (ואם מבקשים - בודאי יקבלו, כי באמת מגיע להם)

וזה לעומת זה עשה אלקים - לקוחות שהם בדיוק ההיפך, מוכנים לשלם זול וחושבים שכבר קנו עבד כנעני

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
איך אני אוהב את הטיעונים האלה של מחב"סים....

אם הוא באמת רוצה את המצווה, שיתכבד ויקנה ארגז פיילוט 0.4, ויכתוב את כל העותקים בכתב-יד קדשו, ויסע עם קורקינט ברחבי ארה"ק והתפוצות להפיץ אותם בחינם ללומדי תורה.

ככה גם יימנע מכל מיני חידושים ומתחדשים ומהכלים ומהנזקים של הטעכנאלאגי"ע....

להלן רצפט למזכה הרבים:

דיסקליימר: אין באמור למנוע ממאן דהוא להתנדב לזכות את הרבים. אלא רק החוצפה של לקוחות לקחת את המושג הנעלה של "זיכוי הרבים" ולרדד אותו לטענה של התמקחות עסקית.
אל תדאג. זה לא באמת עושה לי מצפון...
זה שאתה החלטת שהמצוה הכי חשובה בעולם היא לזכות את הרבים בהוצאה מנוקדת ומפוארת של חידושי הגרצק"ח על אבות דרבי נתן, לא אומר שגם אני סובר כך, ואני מחליט בעצמי מה הדברים שאני אעשה לשם שמיים ולזיכוי הרבים. לא אתה תחליט לי.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
לך תמצא מישהו עם ווצאפ שיהיה מוכן לקבל עבורך 2500 תמונות....
שאחרי זה גם לא ייפתחו לך באינדיזיין ובפוטושופ בלי שתעשה להם המרה בצייר או פורמט פקטורי...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה