דרוש בונה אתרים לבניית מערכת כמו 'רב מסר'

נתנאל10

משתמש רשום
בס"ד
שלום רב
דרוש בונה אתרים שיבנה לי מערכת כמו רב מסר, שאוכל לשלוח ממנה ל 150,000+ כתובות מייל.
עם המעלות של רב מסר, דהיינו כמה אפשרויות שליחה, פטנטים שלא יכנס לספאם, וכו'.
עם ניסיון במערכות כאלו בלבד.
נא לפנות למייל: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
נשמח לפניות מהמומחים בזה.
ברכה והצלחה

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
פטנטים שלא יכנס לספאם

אהבתי

נתנאל10

משתמש רשום
הכוונה לדברים שכתוב באתר של רב מסר וכדו', עצות שלא יכנס לספאם.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נתנאל, אני רואה שאתה ו"לב-ים" מאוד עסוקים בעניין רשימת התפוצה שלכם.
התייעצתם בקשר לזה כמה וכמה פעמים בחודשים האחרונים. קיבלתם שפע של מידע מועיל ממספר רב של משתמשים כאן.

הרשה לי לתהות, איך הגעתם למסקנה שמה שמומלץ לכם לעשות זה לבנות מערכת עצמאית למשלוח מיילים ולא להשתמש בשירות של אחת החברות המציעות את זה כשירות?

אני מניח שאתה מבין שפיתוח של מערכת ברמה של "רב מסר" זה דבר הרבה יותר יקר מאשר עשות מנוי אצל רב מסר.

השאלה המתבקשת מאליה היא למה לא לעשות פשוט מנוי אצל חברה כמו MailChimp שמספקת שירות משלוח מייל וניהול רשימות תפוצה בצורה רצינית ומקצועית ובעלות לא כל כך גדולה, של כמה עשרות דולרים בחודש...

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
בכל אופן, יש מערכות מוכנות עצמאיות למטרה זו, שאפשר להתקין על שרת פרטי ולנהל את כל המערכת לבד. אני לא חושב שזה מומלץ לכם, אבל אם זה מה שאתם רוצים, זה קיים.

נתנאל10

משתמש רשום
נכתב ע"י Shia;1294787:
בכל אופן, יש מערכות מוכנות עצמאיות למטרה זו, שאפשר להתקין על שרת פרטי ולנהל את כל המערכת לבד. אני לא חושב שזה מומלץ לכם, אבל אם זה מה שאתם רוצים, זה קיים.

אכן זה עדיף.

אך עוד יותר עדיף משהו עצמאי שיבנה מומחה עם ניסיון, שבאמת יעבוד כמו רב מסר.

נתנאל10

משתמש רשום
לבנות מערכת עצמאית יעלה כמה שיעלה באופן חד פעמי.
אך שליחה דרך רב מסר יעל כמה אלפי שקלים כל חודש (לרשימה כה גדולה).

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
המחירים ב-Amazon SES נמוכים מאוד. $15 ל-150,000 אימיילים לפי המספר שציינת.

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י Shia;1294780:
נתנאל, אני רואה שאתה ו"לב-ים" מאוד עסוקים בעניין רשימת התפוצה שלכם.
התייעצתם בקשר לזה כמה וכמה פעמים בחודשים האחרונים. קיבלתם שפע של מידע מועיל ממספר רב של משתמשים כאן.

הרשה לי לתהות, איך הגעתם למסקנה שמה שמומלץ לכם לעשות זה לבנות מערכת עצמאית למשלוח מיילים ולא להשתמש בשירות של אחת החברות המציעות את זה כשירות?

אני מניח שאתה מבין שפיתוח של מערכת ברמה של "רב מסר" זה דבר הרבה יותר יקר מאשר עשות מנוי אצל רב מסר.

השאלה המתבקשת מאליה היא למה לא לעשות פשוט מנוי אצל חברה כמו MailChimp שמספקת שירות משלוח מייל וניהול רשימות תפוצה בצורה רצינית ומקצועית ובעלות לא כל כך גדולה, של כמה עשרות דולרים בחודש...

שיע, עשרות דולרים זה עדיין יקר יחסית.
אם מישהו פה היה אומר "אני ניסיתי לעשות לבד וזה עשה לי צרות", או אם יש אחד כזה שמצהיר ככה ברחבי הרשת העולמית, אז זה מצדיק לקורא ל"עשרות דולרים" מחיר זול. כי האלטרנטיבה היא מסוג הזול שעולה ביוקר רב.

אבל להפתעתי לא מצאתי אף אחד שמצהיר כך (או להיפך), וממילא אני מלא תמיהה האם באמת זה נושא פשוט. ברור שזה מעמיד תמיהה: וכי כל הלקוחות של החברות שמספקות את השירות כה טפשים? אבל יש כמה תמיהות הפוכות שמאזנים את השאלה הזו: א. יחסית, מצאתי מעט מאוד חברות לשירות זה (ביחס לנושאים דומים). ב. יש שירותים טפשיים לכל הדעות שניתנות ע"י חברות מכובדות תמורת סכומים גבוהים.

תשובה אחת בStackOverflow (לא מוצא אותה לצערי) גרמה לי להמליץ לא לבנות לבד את המערכת. המשיב שם (משתמש נכבד יחסית) איים על בעיות של כניסה אוטומטית לרשימות השחורות של הדואר זבל של ספקיות הדוא"ל הענקיות.
האיום הזה, שעיקר תוקפו בגלל הסימני שאלה מה אחראי להראות כדואר אמין וליגיטימי בעיני "האדמו"רים" הנ"ל, די התפוגג לי. למה? כי בשיחה עם עמית מומחה, הוא טען שה"טריק" הגדול אותו נוקטת כל חברת תמסורת מיילים בשביל לא להירשם כ"ספאם", זה כמה כללים פשוטים (אחרי שמיעת הדברים, מצאתי שאכן כולם מדברים על כללים אלו לכאלו שמפצים לבד). במחשבה שנייה כבר עלה לי חשד מוצק שהמניע של המאיים זה פשוט בעלות כל שהיא על חברה מהסוג הנ"ל.

הכי פשוט זה להרים את הכפפה ולנסות פעם אחת, ואו להרויח בגדול, או לחסוך מהמנסים אחרי את העוגמת נפש. הבעיה הגדולה שלי פה, שאני לא יכול בכלל לנסות את העסק. מנין יהיה לי רשימה של אלפי מיילים שאוכל לבדוק עליהם שליחה שוב ושוב?

אציין למתעניינים בבניה את התשובה הזו http://stackoverflow.com/a/609806/1271037 שמעודדת מאוד לנסות להרים את הכפפה. שימו לב להערה השניה והשלישית.

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
900,000 אימיילים = $90

ל-Amazon יש מערכת שלימה למנוע חסימות. לא נראה לי שזה עניין של "כמה כללים פשוטים" בלבד, אבל אולי אני טועה. הידע שלי לדברים האלו שואף לאפס ומעלה את השאלה למה אני בכלל מתערב פה! :p

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
נכתב ע"י נתנאל10;1294877:
אם שולחים 6 פעמים בחודש זה יוצא 900,000 מיילים, גם אז זה זול?
טווח המחירים היא בין 200$ ל 700$ לחודש בין נותני השירות

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
יתכן שאין לכם כ"כ מושג לגבי עלויות של פיתוח תוכנה. יתכן שגם הטעה אותכם משתמש מסויים שנתן לכם את הרושם השגוי שאתם יכולים לקבל פתרון מקצועי בתקציב של כ-1000 שקל.

לכן אנסה לתת לכם הערכת עלויות משוערות של כמה מהאפשרויות העומדות לבחירתכם:

אפשרות א' - מנוי ב-MailChimp
מחיר: בהנחה שיש לכם כ10,000 מנויים ברשימת התפוצה, העלות החודשית של השירות תהיה כ75$
עלויות נלוות וזמני פיתוח: אין עלויות נלוות, אין זמני פיתוח, פשוט לפתוח חשבון ולהתחיל להשתמש.
ידע מקצועי: כל משתמש פשוט עם ידע בסיסי בהפעלת מחשב יסתדר בקלות עם שירותים אלה המתוכננים ומעוצבים באופן ידידותי ונוח למשתמש.
ישנן הרבה מאוד חברות אחרות שנותנות שירות כזה, חלקן יקרות קצת יותר וחלקת קצת זולות יותר.

אפשרות ב' - מערכת דיוור ישיר מוכנה בקוד פתוח
מחיר: חינם המערכת עצמה זמינה לשימוש בחינם. ניתן להוריד את הקוד ולהשתמש בו.
עלויות נלוות וזמני פיתוח: התקנה של מערכת כזו דורשת מידה מסויימת של ידע מקצועי ואורכת זמן מה. זמני הביצוע והעלויות אמנם עשויים להשתנות מאיש מקצוע אחד לאחר וממערכת אחת לאחרת, אבל ברמת ההערכה הגסה, הייתי מעריך שיש כאן בסביבות שבוע של התעסקות ועלות עבודת הקמה בסביבות 2,500 ש"ח. לזה יש להוסיף עלות קבועה של אחזקה שרת פרטי עליו תפעל המערכת - כאן מדובר על משהו בסביבות 20-30$ לחודש.
ידע מקצועי: מערכות אלה הן אמנם פרי של אלפי שעות פיתוח והן נוסו ונבדקו על ידי עשרות או מאות אלפי משתמשים, אבל הן בדרך כלל פחות פשוטות ונוחות לשימוש ממערכות כמו mailchimp ודומיהן.

אפשרות ג' - תוכנה שולחנית לניהול דיוור ישיר מהמחשב האישי
ישנן תוכנות שולחניות שנוצרו במטרה לנהל רשימות תפוצה ומיילים מהמחשב האישי, תוכנות אלה בדרך כלל עולות סביבות 100$. הבעיה היא שהן משתמשות בחשבון מייל כדי לשלוח וחשבון מייל סטנדרטי לא יכול לשלוח לרשימה של 10,000 נמענים, אז הפתרון הוא להירשם לשירות כגון שירות המייל של אמזון (Amazon SES) שהוא זול יחסית.

אפשרות ד' - פיתוח פתרון דיוור ישיר מותאם אישית מאפס
אפשרות זו היא כל כך לא הגיונית ולא משתלמת, שבכלל לא הייתי מחשיב אותה כאפשרות, אבל מכיוון שנשמע שזה מה שאתם חושבים שמתאים לכם, נדבר עליה קצת:
כשמפתחים תוכנה מאפס, צריך קודם כל למצוא איש מקצוע מיומן ומנוסה שמכיר את התחום שבו נדרש השירות שלו. כלומר, צריך למצוא מישהו שיודע מספיק על כל ההיבטים של שליחת דואר לרשימות תפוצה. האתגר הראשון הוא לאתר את האדם הזה. אין לזלזל בשלב זה, כי גיוס האדם הלא-מתאים למשימה עלול להתברר כצעד שגוי שעולה זמן וכסף.
האתגר השני הוא לאפיין את המערכת. אחרי שמצאתם את האדם המתאים, צריך לשבת ולהתחיל לפרט מה הם בדיוק הצרכים שהמערכת צריכה לתת להם מענה, אילו יכולות צריכות להיות כלולות בה ואיזה פיצ'רים בדיוק.
רק על בסיס איפיון מפורט כזה, ניתן לתמחר בכלל פרויקט כזה.
אחר כך צריך לאפיין את ממשק המשתמש של המערכת. צריך לעצב ולתכנן את כל המסכים של ממשק המשתמש, לרדת לפרטי הפרטים של אופן השימוש הצפוי במערכת, כיצד ייראה כל מסך, איזה כפתורים, תפריטים או פקדים אחרים יהיו בכל מסך וכו' וכו'.
אחר כך צריך לפתח את המערכת, על כל הבטיה הגלויים והסמויים, ולבדוק שהיא אכן עובדת ללא תקלות.
אחר כך כשכל תהליכי הפיתוח נשלמו, נכנסים לשלב הבטא, שבו מחילים להשתמש בפועל בתוכנה ומגלים איפה יש בעיות ותקלות. חשוב שהמתכנת יישאר זמין ונגיש לאורך תקופת הבטא ויטפל בבעיות שמתגלות.
גם לאחר תקופת הבטא, חשוב שהמתכנת יהיה זמין לתת תמיכה טכנית או לפתור בעיות כאשר הן מתרחשות.
מיותר לציין שגם בתרחיש של פיתוח תוכנה מאפס, עדיין יש עלות של שרת שיפעיל את התוכנה (כמו באפשרות ב') או לחילופין, שירות מייל (כמו באפשרות ג').
עלויות של פיתוח כזה הן דבר שבלתי אפשרי להעריך מבלי להתחיל בתהליך רציני של אפיון, אבל אין ספק שכדי לעשות את זה בצורה מקצועית, נדרש תקציב רציני וזמן ממושך.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י נתנאל10;1294877:
אם שולחים 6 פעמים בחודש זה יוצא 900,000 מיילים, גם אז זה זול?

ב-mailchimp כמות המיילים הנשלחת היא בלתי מוגבלת.
המחיר נקבע לפי גודל רשימת התפוצה (מספר הנמענים).

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י שמח לעזור;1294876:
שיע, עשרות דולרים זה עדיין יקר יחסית.
עשרות דולרים זה יקר יחסית?
יחסית למה?
יחסית לחינם? כן.
האם חינם זה אופציה? לא.
האם זה יותר יקר מפיתוח עצמאי?
אי אפשר לענות על זה תשובה חד-משמעית, כי אנחנו לא יודעים איזו מין מערכת הם מעוניינים לפתח, מה היא תיתן להם, כמה זמן הם ישקיעו סביב פיתוח המערכת, וכמה היא תעלה...

להערכתי, פיתוח מאפס לא יהיה זול יותר בטווח הקצר עד בינוני. כמות כאב הראש, לעומת זאת, תהיה גדולה יותר.

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י Shia;1294972:
יתכן שאין לכם כ"כ מושג לגבי עלויות של פיתוח תוכנה. יתכן שגם הטעה אותכם משתמש מסויים שנתן לכם את הרושם השגוי שאתם יכולים לקבל פתרון מקצועי בתקציב של כ-1000 שקל.

שייע, מחילה מכבודו, אנו נמצאים בפורום. פורום הוא מקום לא לשיתוף מידע בנושא בו הוא עוסק, מידע שאין בו אמינות ברמה גבוהה (שהרי איננו יודע בכלל בטיב הדובר ובאחריותו לדבריו) אבל עדיין מכוון אנשים מאוד לפי נסיונם של אחרים. בא מישהו שאתה קורא לו "משתמש מסויים" (והוא אכן לא מנהל פורום אם זה התכוונת) ונתן "רושם שגוי" (?!) בהערכתו (המקצועית לגמרי, עד כמה שניק בפורום יכול להיות אמין ואחראי) שכן: קל ואפשרי (זה היה גם בניגוד לעמדה בה אחזתי אז).
הדרך של כל אחד שחושב אחרת זה להסביר מה הוא חושב ולמה. לא לקבוע מי צודק, וכדומה.

וגם לעצם העמדה שאתה נוקט, ובצורה כה מוחלטת ויודעת כל:
נכתב ע"י Shia;1294972:
אפשרות ד' - פיתוח פתרון דיוור ישיר מותאם אישית מאפס
אפשרות זו היא כל כך לא הגיונית ולא משתלמת, שבכלל לא הייתי מחשיב אותה כאפשרות, אבל מכיוון שנשמע שזה מה שאתם חושבים שמתאים לכם.

נכתב ע"י Shia;1294992:
האם זה יותר יקר מפיתוח עצמאי?
אי אפשר לענות על זה תשובה חד-משמעית, כי אנחנו לא יודעים איזו מין מערכת הם מעוניינים לפתח, מה היא תיתן להם, כמה זמן הם ישקיעו סביב פיתוח המערכת, וכמה היא תעלה...

להערכתי, פיתוח מאפס לא יהיה זול יותר בטווח הקצר עד בינוני. כמות כאב הראש, לעומת זאת, תהיה גדולה יותר.

בן אדם שואל שאלה, מתעקש להגיע לתשובות מדוייקות מכמה שיותר מומחים, ואתה בא ואומר לו: אין תשובה חד משמעית. למי אין? לך. אין לך, עם כל הכבוד, את הנסיון של אחרים. וגם תמיד יש מפתיעים, למה לחנוק יוזמות?
אני לא מבין למה אתה מדבר כמנוסה בדבר שאתה לא. אתה הרי מעולם לא אפיינת את המערכת הזו, אז איך אתה כבר משערך את מחירה?

לא מדובר פה על פיתוח תוכנה אלא על הקמת מערכת שבין היתר יהיה בה כמה שורות קוד ובעיקר מסד נתונים.
גם אם העלות היא 150,000 ש"ח לבית תוכנה אמין ומקצועי, ויחד עם העלות החודשית להפעלת השירות, עדיין יש הרבה היגיון עסקי ברעיון העצמאי.

זה לא פעם ראשונה שאתה קובע את עלות אנשי המקצוע, ואכן זו זכותך לחלוק חוויות של מנוסה בתחום. אבל אתה לא לוקח בחשבון:
א. על מה מדובר. לא הרי מערכת המאגר הביומטרי להקמת מערכת צפייה במצביעים ביום הבחירות, ולא הרי שניהם כהקמת בלוג בוורדפרס.
ב. שהעולם רחב מעבר למעגל המקצוענים ומושגיהם שנמצאים שאיתם אתה במגע. כן, יש במעגל המוכר לי אנשי מקצוע ענקיים שהמחירים שלהם לא בסדר גודל של תקציבי הספורט.

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אגב, בשום שלב לא התכוונתי (ואני חושב שגם הניקים האחרים) לכתיבת שרת SMTP עצמאי.
זה אפשרי אך מיותר לגמרי.
דיברתי על שכירת שרת VPS זול, ולשים עליו מערכת IIS או אפצי / קוד פתוח אחר. ולתפעל אותו (מה מו מתי לשלוח, זה הכל) עם תוכנת (זה יכול להיות כמה שורות קוד בודוות על מערכת וורדפרס למשל) +מסד צד שרת עם ממשק מתאים בWEB או בקליינט.

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
שמח לעזור, אל תיכנס איתי לעימותים אישיים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה