דרושים! עורכים תורניים לעבודה מיידית ומאתגרת!

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ואולי סוף סוף מישהו יסביר היכן מוצאים עבודה קבועה במחירים שנקראים אצלכם 'שפויים', דהיינו 80 ש"ח לשעה, ואיזה מכון מסודר משלם סכומים כאלו.
ולא, תפילות זו לא תשובה.
נראה לי שהמחירים האלו הם בעיקר בתחום הקבלה, שם המחירים לכתחילה גבוהים יותר, גם במכונים כמו עוז והדר או אהבת שלום. הלא כך, @תא חזי?
הסיבות לכך הן: א. ענין של היצע וביקוש [פחות עורכים מוכשרים שמכירים טוב את התחום]. ב. בתחום הזה מסתובב הרבה מאד כסף, ואימפריית אהבת שלום תוכיח [וגם הנסיון של עוז והדר לפרוץ לנישה הזו בכל מחיר]. לא יודע מה בדיוק ההסבר לכך, אולי סוד ה"קבלה"...

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נראה לי שהמחירים האלו הם בעיקר בתחום הקבלה, שם המחירים לכתחילה גבוהים יותר, גם במכונים כמו עוז והדר או אהבת שלום. הלא כך, @תא חזי?
הסיבות לכך הן: א. ענין של היצע וביקוש [פחות עורכים מוכשרים שמכירים טוב את התחום]. ב. בתחום הזה מסתובב הרבה מאד כסף, ואימפריית אהבת שלום תוכיח [וגם הנסיון של עוז והדר לפרוץ לנישה הזו בכל מחיר]. לא יודע מה בדיוק ההסבר לכך, אולי סוד ה"קבלה"...

א. המחירים לא בהכרח יותר גבוהים בתחום הקבלה. אני מכיר עורכים בתחומי קבלה וחסידות שעובדים במחירי רעב (אפילו פחות מחצי מהנ"ל). אבל יש משהו במה שאמרת - מחפשים כאלה (יאללה חבר'ה רוצו לשיעור הקבלה הקרוב לביתכם....;););)).
בכל מקרה - צריך לדעת שיש לא מעט עורכים קבליים גאונים (לאחרונה נפגשתי עם אחד כזה, כרכא דכולא ביה. מי שיצליח לשכנע אותו שיעבוד אצלו - ירוויח, אני לא הצלחתי) שמושכים ידיהם מ"עריכה סיטונאית".

ב. מי אמר לך שבתחום הזה מסתובב כסף?! ממה שאני יודע, זה לא ממש נכון. מה שכן - כסף נשפך שם, אבל לא תמיד חוזר. ישנו ראש מכון אחד ש"נתקע" עם אלפיים עותקים של ספר מסויים (לא "ספר עונתי"), וכבר שנתיים שלא מצליח למכור אותם. ובכל זאת הוא ממשיך את הפרוייקט.

אתן לכם טיפ "מנצח" כמו שאומרים: מהדורות חדשות זה נחמד, ועימוד מאיר עיניים זה מוכר, אבל בספרי קבלה החידוש הוא שקובע. אנא, חסכו מאיתנו אלפי מהדורות של אותו ספר קבלה. וחידושים - לא חסר למצוא.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
א. המחירים לא בהכרח יותר גבוהים בתחום הקבלה. אני מכיר עורכים בתחומי קבלה וחסידות שעובדים במחירי רעב (אפילו פחות מחצי מהנ"ל). אבל יש משהו במה שאמרת - מחפשים כאלה (יאללה חבר'ה רוצו לשיעור הקבלה הקרוב לביתכם....;););)).
בכל מקרה - צריך לדעת שיש לא מעט עורכים קבליים גאונים (לאחרונה נפגשתי עם אחד כזה, כרכא דכולא ביה. מי שיצליח לשכנע אותו שיעבוד אצלו - ירוויח, אני לא הצלחתי) שמושכים ידיהם מ"עריכה סיטונאית".

ב. מי אמר לך שבתחום הזה מסתובב כסף?! ממה שאני יודע, זה לא ממש נכון. מה שכן - כסף נשפך שם, אבל לא תמיד חוזר. ישנו ראש מכון אחד ש"נתקע" עם אלפיים עותקים של ספר מסויים (לא "ספר עונתי"), וכבר שנתיים שלא מצליח למכור אותם. ובכל זאת הוא ממשיך את הפרוייקט.

כב' סותר את עצמו מיניה וביה, ומסכת עירובין שנו כאן...

א. אם מחפשים כאלה אז בהכרח שהמחירים גבוהים, כי הכל ענין של היצע וביקוש. מה שכתבת אולי נכון לתחום החסידות, שם השוק באמת רווי, ושם מצויות מאד משכורות רעב.

ב. כשאמרתי שמסתובב שם הרבה כסף לא התכוונתי אל הקונים, התכוונתי אל העוסקים בתחום. מאד קל להוציא כסף מגבירים בשביל כל מה שמריח "קבלה [ומיסטיקה]". ומה שאתה כתבת יוכיח, אם הוא תקוע עם 2000 ספרים וממשיך את הפרויקט הא גופא ראיה שהוא לא בונה על הקונים, אלא על הכסף ש'נשפך' כלשונך מלמעלה, ממממני הפרויקט. וא"ש ואת"מ.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כב' סותר את עצמו מיניה וביה, ומסכת עירובין שנו כאן...

א. אם מחפשים כאלה אז בהכרח שהמחירים גבוהים, כי הכל ענין של היצע וביקוש. מה שכתבת אולי נכון לתחום החסידות, שם השוק באמת רווי, ושם מצויות מאד משכורות רעב.

ב. כשאמרתי שמסתובב שם הרבה כסף לא התכוונתי אל הקונים, התכוונתי אל העוסקים בתחום. מאד קל להוציא כסף מגבירים בשביל כל מה שמריח "קבלה [ומיסטיקה]". ומה שאתה כתבת יוכיח, אם הוא תקוע עם 2000 ספרים וממשיך את הפרויקט הא גופא ראיה שהוא לא בונה על הקונים, אלא על הכסף ש'נשפך' כלשונך מלמעלה, ממממני הפרויקט. וא"ש ואת"מ.
לא הכל היצע וביקוש. יש גם כאלה שרוצים להשאיר כסף של הפרוייקט אצלם, כדי להרוויח מעבודה של אחרים (אני לא נכנס ללגיטימיות של זה). ולכן, זה שיש ביקוש, זה לא אומר שמסכימים לשלם סכומים גדולים. בזמנו כשביקשו ממני לגייס ולארגן פרוייקט (לפני שנה) לא רצו לשמוע על עורכים שרוצים יותר מ45 שקל לשעה. בקבלה. לא חסידות. ק ב ל ה.

בסופו של דבר, יש גבול כמה ראשי מכונים רוצים להוציא ספרים לא רווחיים ולא נמכרים. גם אם יש דליים של כסף מ"גבירים", רוצים בכ"ז להוציא ספרים שיהיו פחות או יותר שימושיים ושיהיה בהם "חידוש" כנ"ל... כרגע הוא ממשיך את הפרוייקט כי יש "הוראה מלמעלה", וגם כי יש לו קצת געשמאק והתרוממות הנפש מזה, אבל אמר לי שבפעם הבאה ידפיס רק 1000 או אפילו 500. לא יותר. משמע שפניו מועדות אל סגירת ה"באסטה" בעניין הזה.

נערך לאחרונה ב:

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא הכל היצע וביקוש. יש גם כאלה שרוצים להשאיר כסף של הפרוייקט אצלם, כדי להרוויח מעבודה של אחרים (אני לא נכנס ללגיטימיות של זה). ולכן, זה שיש ביקוש, זה לא אומר שמסכימים לשלם סכומים גדולים. בזמנו כשביקשו ממני לגייס ולארגן פרוייקט (לפני שנה) לא רצו לשמוע על עורכים שרוצים יותר מ45 שקל לשעה. בקבלה. לא חסידות. ק ב ל ה.
יש ויש. לי יש נתונים אחרים. ברור שיש מהכל בכל מקום, דיברתי על המגמה הכללית.
בסופו של דבר, יש גבול כמה ראשי מכונים רוצים להוציא ספרים לא רווחיים ולא נמכרים. גם אם יש דליים של כסף מגבירים, רוצים בכ"ז להוציא ספרים שיהיו פחות או יותר שימושיים ושיהיה בהם "חידוש" כנ"ל... כרגע הוא ממשיך את הפרוייקט כי יש "הוראה מלמעלה", וגם כי יש לו קצת געשמאק והתרוממות הנפש מזה, אבל אמר לי שבפעם הבאה ידפיס רק 1000 או אפילו 500. לא יותר. משמע שפניו מועדות אל סגירת ה"באסטה" בעניין הזה.
כל מה שכתבת ברור, עדיין לא סותר את מה שאני כתבתי שיש בשוק זה הרבה כסף, ויותר קל לגייס כסף. אהבת שלום [ועוז והדר] יוכיחו, וכנ"ל.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יש ויש. לי יש נתונים אחרים. ברור שיש מהכל בכל מקום, דיברתי על המגמה הכללית.

כל מה שכתבת ברור, עדיין לא סותר את מה שאני כתבתי שיש בשוק זה הרבה כסף, ויותר קל לגייס כסף. אהבת שלום [ועוז והדר] יוכיחו, וכנ"ל.
אבל מה זה משנה המגמה הכללית אם בתכלס לא כ"כ רוצים עורכים "יקרים" מדי?
אתה לא מבין שזה שאפשר לגייס כסף מגבירים על ספרי קבלה, לא אומר שגם מוכרחים להשתמש בכסף הזה רק לפרוייקטים חסרי תוחלת?
אני לא בא להתווכח מי סותר את מי. אני רק בא לומר את מה שאני רואה ושומע, וכל אחד יעשה עם זה מה שהוא רוצה.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
רק לפרוייקטים חסרי תוחלת?
וכי אני דברתי על פרויקטים חסרי תוחלת בדווקא?

אפרש שיחתי: כשעוז והדר לשם הדוגמא רוצים להפיק פרויקט של שו"ע המבואר, אזי יש להם מבחר גדול של אברכים מוכשרים בכתיבה שיודעים ללמוד שו"ע, וממילא המשכורות בהתאם. משא"כ כשהם עובדים על זוהר המבואר, הרי שהמבחר של אברכים מוכשרים שיודעים ללמוד זוהר ומפרשיו כראוי מצטמצם משמעותית, וממילא הם מוכנים לשלם יותר לעורכים מוכשרים כדי שיבואו לעבוד איתם. פשוט, לא?

בכל אופן אף אחד לא יתחיל ללמוד קבלה בעקבות השרשור הזה;), ככה שזה לא מאד משנה מי בדיוק צודק ובכמה אחוזים.

נערך לאחרונה ב:

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
וכי אני דברתי על פרויקטים חסרי תוחלת בדווקא?

בכל אופן אף אחד לא יתחיל ללמוד קבלה בעקבות השרשור הזה;), ככה שזה לא מאד משנה מי בדיוק צודק ובכמה אחוזים.
למה זה בכלל משנה מלכתחילה מי צודק?

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אפרש שיחתי: כשעוז והדר לשם הדוגמא רוצים להפיק פרויקט של שו"ע המבואר, אזי יש להם מבחר גדול של אברכים מוכשרים בכתיבה שיודעים ללמוד שו"ע, וממילא המשכורות בהתאם. משא"כ כשהם עובדים על זוהר המבואר, הרי שהמבחר של אברכים מוכשרים שיודעים ללמוד זוהר ומפרשיו כראוי מצטמצם משמעותית, וממילא הם מוכנים לשלם יותר לעורכים מוכשרים כדי שיבואו לעבוד איתם. פשוט, לא?
לא.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מישהו שאל שאלה, ועניתי תשובה. זה משנה האם תשובתי נכונה, לא כך?
על פניו - אתה כתבת שיקול (היצע מול ביקוש, יותר קל להוציא מגבירים כסף אז בטח ישלמו יותר לעורכים).
אני כתבתי מציאות שחוויתי בעצמי.
זה כבר לא עניין של צודק או לא.

חכימא

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אפשר לגייס כסף מגבירים על ספרי קבלה, לא אומר שגם מוכרחים להשתמש בכסף הזה רק לפרוייקטים חסרי תוחלת.

אוי
מי יתן ויתמזגו השאיפות עם הכספים, השופכים עם הנשפכים
כמה חידושים עומדים ומצפים לגואל

(סוג של מזל - כמו חוק מרפי, שהכסף הולך לחסרי תוחלת במקום לדברים האמיתיים)

חכימא

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לאחרונה נפגשתי עם אחד כזה, כרכא דכולא ביה. מי שיצליח לשכנע אותו שיעבוד אצלו - ירוויח, אני לא הצלחתי) שמושכים ידיהם מ"עריכה סיטונאית".

מי זה
נשמע מבטיח
אולי אצליח לשכנע אותו
(לא סיטונאי)

א. נוסבוים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עדכון: כרגע בס"ד לא דרושים עורכים נוספים.
באם נצטרך, ניידע כאן בעז"ה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה