דרוש מידע דמי שיכלול במעונות בית יעקב- חוקי?

לילי 1

משתמש מקצוען
רשמתי את ביתי למעון בית יעקב לשנה הבאה
התבקשתי לשלם דמי שיכלול מראש, קרוב ל500 ש"ח
אין לי עכשיו
המנהלת אמרה שתכניס את הרישום למחשב רק אחרי שאשלם, לא חשבתי שזה רציני.

היום ניסיתי לבצע את הרישום הממוחשב (השנה יש שלב נוסף ברישום, רישום ממוחשב אחרי הרישום הידני במעון)
הבת שלי לא נמצאת במערכת

עד כמה שידוע לי, דמי שיכלול הם על בסיס וולונטרי ואי אפשר להכריח הורה לשלם
בנוסף, אף אחד לא הבטיח שהבת שלי תתקבל למעון. איך הם יכולים להכריח אותי להלוות להם כסף?
(ואני ממש לא מתכוונת להשתמט מהתשלום הזה)
איך אצלכם?
גובים דמי שיכלול? כמה? האם מהווה תנאי להרשמה?
למישהו יש הפניה למידע בדבר חוק גבית דמי שיכלול במעונות? (בגני ילדים יש לי את החוזר מנכל. השאלה על מעונות)
באתר של בית יעקב כתוב רק:
"בעת הרישום תדרשו לשלם דמי שכלול עבור חוגים והעשרה בסכום שמחליט וועד ההורים של המעון."

רוטב שום

משתמש מקצוען
אצלינו אין דמי שכלול יש ריתמיקה שנגבה 20 ש"ח בחודש למשך 11 חודש וזהו!!

ע"פ כללי משרד התמ"ת דמי שיכלול יכולים להיות עד סך 250 ש"ח!!

בית יעקב יודעים שהם גובים מעבר למותר!
דמי השכלול אצלם מכסים את כל המסיבות לילדים, ריתמיקה, מתנות, אביזרים מיוחדים בחגים וגם חלק מהארועים לגננות

אנוכי

משתמש מקצוען
אצלינו גם גבו 470, ודרשו תשלום מראש, מותנה בכך, לא היו קבלות כמובן, רק רשמו על פתק, והצ'ק היה לפקודת ועד ההורים, המנהלת התעצבנה שהיה לימה לומר ע"כ, (שהגביה שערוריתית ואמורה להיות וולנטרית) טענה שהכל חוקי....
ובנוסף גבו דמי רישום, אל דאגה...

רוטב שום

משתמש מקצוען
בקישור הנ"ל יש את כל הכללים לגבי חריגה מסל שירותים למעון

http://employment.molsa.gov.il/legislation/procedures/procedures/nohalharigasal2011.pdf

במועד הרישום אפשר לגבות רק דמי רישום בסך 133 ש"ח ביטוח 37 ש"ח ומקדמה בסך 570 ש"ח שיקוזז מהתשלום הראשון
מעבר לזה כל תוספת גם של 10 ש"ח חייב אישור מיוחד ממשרד התמת
צרפתי את דף ההנחיות שימו לב בעיקר לסעיפים 2, 3.1, 3.3, 3.4, 3.5
דף ההנחיות מעודכן משנת 2011 ועדיין תקף

קבצים מצורפים

• חריגה מסל שרותים.pdf
    KB 558.6 · צפיות: 23

רוטב שום

משתמש מקצוען
אצלינו גם גבו 470, ודרשו תשלום מראש, מותנה בכך, לא היו קבלות כמובן, רק רשמו על פתק, והצ'ק היה לפקודת ועד ההורים, המנהלת התעצבנה שהיה לימה לומר ע"כ, (שהגביה שערוריתית ואמורה להיות וולנטרית) טענה שהכל חוקי....
ובנוסף גבו דמי רישום, אל דאגה...

לא יהיו קבלות עד שכל ההורים יחתמו שמוכנים לתשלום אחרת אסור להם לגבות כלל, גם אם הורה אחד מתנגד אסור לגבות מכלל ההורים-
והכי חשוב אסור להתנות את קבלת התשלום באישור לרישום או לא
עד מחר 22.2 המנהלות צריכות לקבל את כולם ללא יוצא מן הכלל וללא תנאי של תשלום דמי שכלול אסור להן לדחות אף אחת

אנוכי

משתמש מקצוען
לא יהיו קבלות עד שכל ההורים יחתמו שמוכנים לתשלום אחרת אסור להם לגבות כלל, גם אם הורה אחד מתנגד אסור לגבות מכלל ההורים-
עד מחר 22.2 המנהלות צריכות לקבל את כולם ללא יוצא מן הכלל וללא תנאי של תשלום דמי שכלול אסור להן לדחות אף אחת
זו חוצפה, ותכפילי את כמות הילדים שיש למשפחה במעון 2 ילדים 1000+ במעמד הרישו, 3 ילדים- 1500+ במעמד הרישום. וכו'.

לילי 1

משתמש מקצוען
התקשרתי עכשיו לחשבת שכר בבית יעקב
היא העבירה אותי לפיקוח
אז בינתיים אני שומעת צלילים מקסימים ומתרתחת
לא רק שהם גובים כספים שלא על פי דין, הם מתנים בזה את הרישום למעון!

לילי 1

משתמש מקצוען
אז דיברתי עכשיו עם מפקחת בבי"ע
הזדהיתי בשמי אבל לא אמרתי לה לאיזה מעון אני רשמתי רק סיפרתי לה את המצב

קיבלתי נאום התגוננות ארוך ומרשים שמצד אחד אין הנחיה כזאת אבל מצד שני שאני אבין את מנהלות המעון וכו וכו

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
אין קץ לגן עדן שיקבל ההורה שיתנגד לכל התשלומים ויציל את כל ההורים שלא נעים להם להתנגד.
אין לילדים בגיל כזה שום צורך במסיבות ראוותניות. הם גם לא נהנים מזה. זה צורך של הגננות ולפעמים של חלק מההורים.
מי שרוצה "לפנק" את הילד שלה מוזמנת לעשות זאת אחה"צ.
יש (בכל מקום) הורים עם מצב סוציואקונומי נמוך וכל התשלומים הללו גובלים ברשעות ממש.

לילי 1

משתמש מקצוען
אין קץ לגן עדן שיקבל ההורה שיתנגד לכל התשלומים ויציל את כל ההורים שלא נעים להם להתנגד.
אין לילדים בגיל כזה שום צורך במסיבות ראוותניות. הם גם לא נהנים מזה. זה צורך של הגננות ולפעמים של חלק מההורים.
מי שרוצה "לפנק" את הילד שלה מוזמנת לעשות זאת אחה"צ.
יש (בכל מקום) הורים עם מצב סוציואקונומי נמוך וכל התשלומים הללו גובלים ברשעות ממש.
היתה לי שנה אחת שלא היה לי כסף ללחם וחלב. חייתי בצמצום מטורף. אבל על התינוק שלי שילמתי 840 שח כדי שריתמיקאית תפחיד אותו עם כל מיני אביזרים מגושמים.
כשניסיתי להגיד שהתינוק שלי לא צריך ריתמיקה, יש מוזיקה וריקודים כחלק מסדר היום במשפחתון, נעניתי בסירוב מוחלט.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
בקישור הנ"ל יש את כל הכללים לגבי חריגה מסל שירותים למעון

http://employment.molsa.gov.il/legislation/procedures/procedures/nohalharigasal2011.pdf

במועד הרישום אפשר לגבות רק דמי רישום בסך 133 ש"ח ביטוח 37 ש"ח ומקדמה בסך 570 ש"ח שיקוזז מהתשלום הראשון
מעבר לזה כל תוספת גם של 10 ש"ח חייב אישור מיוחד ממשרד התמת
צרפתי את דף ההנחיות שימו לב בעיקר לסעיפים 2, 3.1, 3.3, 3.4, 3.5
דף ההנחיות מעודכן משנת 2011 ועדיין תקף
לאור סעיפים 3.4 3.5, השאלה כמדומני מתייתרת, לדעתי צריך ללכת ולרשום את הילדה, ואם זה יתבקש להראות את המסמך, אם צריך גם להזכיר בשיחה גורמי אכיפה שונים, וחסל.

רוטב שום

משתמש מקצוען
עד כמה שידוע לי אין מסמך כזה
אלא יש הסכמה בין המעונות על תשלום הגיוני של 200-250 ש"ח כדמי שכלול
יש רשת קטנה של 6 מעונות שגובה 340 ש"ח

אבל חייב שיהיה הסכמה של כל ההורים לגביה הנ"ל
ואסור שזה יהיה מותנה ברישום

למה מיועד וועד הורים?
דמי השכלול הולכים כולם לוועד הורים, וממנים 2 הורים ליו"ר הוועד הם חותמים על פנקס שיקים בתחילת שנה והמנהלת משלמת עם השיקים לכל הפעילויות החריגות
אמממה מי הם ההורים שנבחרים לוועד - בדר"כ מטפלות/ מנהלות שיש להן ילד במעון ואז הן מנהלות את הועד כפי רצונם ורצון ההנהלה
מה שכן בית יעקב מקפידים שכספי הוועד יצאו מחשבון בנק מיוחד, ובעצם כל ההורים יכולים לקבל דוח על הכספים שיצאו ולהביע דעה

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
יש מכשיר קשר שמקליט?
זה אחד הפונקציות שהכי חסרות לי בכשר (אחרי מצלמה,ברכת המזון ומצפן)
יש שירות של ימות המשיח, הקלטה למייל. בטלפון 033077751. להשתמש בשיחת ועידה (ובשיחה שאינה שיחת טלפון, אפשר גם להתקשר לשם ולקרב את הטלפון)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה