דמי לידה

קפה הפוך

משתמש צעיר
עבדתי מ 07/2016 עד 11/2016 במקום מסוים ב12/2016 נולד לי בת קיבלתי דמי לידה אחרי 3 חודשים ב03/2017 התחלתי לעבוד במקום אחר למשך חודשיים עד סוף 04/2017 ואח"כ הפסקה של 6 חודשים וב11/2017 התחלתי שוב לעבוד (באותו עבודה שהפסקתי) עד עכשיו, ועכשיו היה עוד לידה השאלה האם הם מחשיבים את החודשים שקיבלתי דמי לידה לחודשי עבודה? האם אני צריך להביא אישור מעסיק מהמעסיק הקודם של לפני הלידה הקודמת
האם אני צריך להביא תלושי שכר שלפני הלידה הקודמת?

A052

משתמש סופר מקצוען
צריך להביא אישורי הכנסה על 10 חודשים מתוך ה14 שקדמו ללידה, אם חלקם היו חופשת לידה אז אין צורך להביא עליהם אישור. ואם חלקם אצל מעסיק אחר יש לצרף את התלושים משם.

בהצלחה.

חיה.

משתמש מקצוען
במקרה זה נראה שאין 10 מתוך 14 ולכן צריך לבדוק אם יש 15 מתוך 22.
תקופה של 14 שבועות דמי לידה מהלידה הקודמת אכן נספרת כחודשי עבודה לעניין בדיקת אכשרה.
לביטוח לאומי יש מידע ולכן אין צורך לשלוח שוב תלושים על חודשי עבודה מלפני העבודה הקודמת.
בכל אופן, כאשר שולחים את התביעה מומלץ לערוך רשימה של 22 חודשים לפני הלידה ולרשום ליד כל חודש תחת איזה מעסיק עבדו, או שקבלו על החודש דמי לידה, ולהראות שבסך הכל יש 15 חודשים שעבורם שולם דמי ביטוח כשכירה.

קפה הפוך

משתמש צעיר
עשיתי חשבון יש לי 15 מתוך 22
בתוך ה15 כלולים גם 3 חודשים של חופשת לידה וכן חודשי עבודה של לפני הלידה הקודמת.
האם הבנתי נכון שצריך עכשיו להביא תלושי שכר ואישור מעסיק מהעבודה רק מהתקופה של אחרי הלידה הקודמת?

חיה.

משתמש מקצוען
בתוך 15 נכלל החודש הראשון של חופשת הלידה הנוכחית בלבד, רק אם יצא לו עליו תלוש בגין ימי עבודה שלפני הלידה. וכן נכללים 3 החודשים של חופשת הלידה הקודמת.
נניח הלידה הייתה בחודש הזה, יוני, אז את סופרת ככה:
22 - יוני 2018
21 - מאי 2018
20 - אפריל 2018
וכן הלאה הולכת אחורה.
אחרי זה את סופרת את החודשים שבהם יש תלוש + חופשת לידה קודמת.
את יכולה להעלות לכאן את הרשימה אם את רוצה להיות בטוחה.

קפה הפוך

משתמש צעיר
לידה היתה בסוף 05/2018 כך שיש תלוש שכר.
רשימה מסודרת

05/18
04/18
03/18
02/18
01/18
12/17
11/17
10/17 לא עבדתי
09/17 לא עבדתי
08/17 לא עבדתי
07/17 לא עבדתי
06/17 לא עבדתי
05/17 לא עבדתי
04/17
03/17
02/17 חופשת לידה
01/17 חופשת לידה
12/16 חופשת לידה
11/16
10/16
09/16
08/16

חיה.

משתמש מקצוען
יופי, אז באמת יש לך 15 מתוך 22 ואת זכאית לדמי לידה מלאים של 105 יום.
את הולכת למעביד או למעבידים שאצלם עבדת ב-6 החודשים האחרונים כדי שימלאו לך טופס תביעת לידה, ואז את שולחת לביטוח הלאומי את הטופס של המעביד + העמודים שאת אמורה למלא שם + הרשימה הזו (אבל בחודשים שעבדת תרשמי ברור עבדתי אצל המעביד X או Y) + תלושים של חודשים 3 ו-4 של 2017.
אם יחסר להם משהו הם ישלחו לך מכתב תוך שבועיים שלוש.

הכי טוב לשלוח את הכל דרך האזור האישי באתר שלהם, כך מקבלים מיד למייל את המכתבים.

נערך לאחרונה ב:

חיה.

משתמש מקצוען
ואגב, אם בתקופה שלא עבדת קיבלת דמי אבטלה, אז גם החודשים בהם קבלת דמי אבטלה נחשבים לחודשי עבודה לעניין תקופת ההכשרה.

קפה הפוך

משתמש צעיר
בטוחים שלא צריך להעלות שוב תלושי שכר של התקופה לפני הלידה הקודמת למרות שזה חלק מה 15 מתוך 22 חודשים?

חיה.

משתמש מקצוען
בעיקרון יש להם את זה. אבל יכול להיות שלפקידה לא יהיה כח לחפש ולכן תבקש ממך ודמי הלידה יתעכבו.
ברור שאם יש לך אפשרות תשלחי להם מראש גם אותם. למה לא?

קפה הפוך

משתמש צעיר
כי אצטרך אישור מעסיק על החדשים הללו ואת זה אין לי
מקווה שיסתפקו בזה

חיה.

משתמש מקצוען
אישור מעסיק את צריכה רק על מקומות העבודה ב-6 החודשים האחרונים.
בכל שאר החודשים מספיק לשלוח תלושים, או אפילו טופס 106 מספיק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה