דמי לידה לעצמאית

• פותח הנושא 1021
  • פורסם בתאריך

1021

משתמש רשום
האם השתנה החוק לדמי לידה לעצמאית?
היה זכור לי שהחישוב הולך לפי שומה משנה קודמת ולאחר הגשת הדוח אם היה פחות הכנסות אז יש חוב לב"ל ואם היה יותר מזכים את הדמי לידה.
עכשיו מופיע הגבוה מבינהם?

ועוד שאלה, עצמאית שלא שילמה מקדמות ובסוף שנה נהיה לה רווחים וכן צריכה לשלם. וילדה, האם יש סיכוי שתקבל דמי לידה על אף שלא שילמה?

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
החוק השתנה, מקבלים לפי הגבוה מבין 2 השנים.

אם הדמי לידה חושבו לפי אותה שנה בה ההכנסות היו גבוהות יותר - כן היא תקבל תוספת לדמי הלידה. ויבקשו גם תוספת דמי ביטוח

1021

משתמש רשום
תודה רבה
התקשרתי למוקד של ביטוח לאומי והם עצמם לא יודעים את החוק הזה והיא הטעתה אותי.אמרה את החוק הישן.

עצמאי בשטח

משתמש חדש
האם השתנה החוק לדמי לידה לעצמאית?
היה זכור לי שהחישוב הולך לפי שומה משנה קודמת ולאחר הגשת הדוח אם היה פחות הכנסות אז יש חוב לב"ל ואם היה יותר מזכים את הדמי לידה.
עכשיו מופיע הגבוה מבינהם?

ועוד שאלה, עצמאית שלא שילמה מקדמות ובסוף שנה נהיה לה רווחים וכן צריכה לשלם. וילדה, האם יש סיכוי שתקבל דמי לידה על אף שלא שילמה?
גם אני נתקל עכשיו באותה בעיה והם (ביטוח לאומי ) מראים שלא. אבל רואה חשבון אמר לי שצריך קצת טרטרת והם ישלמו בסוף

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
הם אמורים לחשב בעצמם ולשלם את הגבוה יותר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה