דלת יציאה למרפסת- הבו עצות!

אפרתה

משתמש מקצוען
אנחנו אמורים לפרוץ דלת למרפסת בימים הממש קרובים :rolleyes:

אני לא יודעת איזו דלת כדאי לי לבקש מהשיפוצניק. דלת זכוכית- האם יש חברות מומלצות? גודל מינימלי זה 70 ס"מ, כן?, ומסתבר שברוחב הזה עושים דלת נפתחת יחידה, צדקתי?

וכן סורג- האם יש המלצות מיוחדות?

אנא- דחוף מאוד!!
תודה!!

אפרתה

משתמש מקצוען
שונאת לנדנד אבל...
זה דחוף נורא :(,
מישהו יודע משהו?

ניקול

משתמש מקצוען
לא הייתי עושה פחות מ90 למרפסת
כלומר, אחרי ההלבשות המעבר יהיה כ80 (תלוי בפרופיל שבחרתם)

אפרתה

משתמש מקצוען
הבעיה שהשטח מאוד מינימלי ואני לא רוצה לבזבז יותר מהמינימום, זה חדר ילדים. מהו המינימום הנדרש?
ואלו פרופילים קיימים?

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
מנסה לעזור:
נכתב ע"י sarit1ef;863290:
הבעיה שהשטח מאוד מינימלי ואני לא רוצה לבזבז יותר מהמינימום, זה חדר ילדים. מהו המינימום הנדרש?
ואלו פרופילים קיימים?
לדעתי דלת 70 ס"מ למרפסת כשישאר מעבר של 60 אחרי הפרופילים - זה מאוד מאוד צר ולא כדאי. בגודל מינימלי של 70 ס"מ משתמשים בדר"כ רק לחדרי שירותים קטנטנים.
אני מסכימה עם דברי ניקול שכדאי שהפתח יהיה ברוחב 90 ס"מ - למרות שהמקום מינימלי - זה לא משהו שכדאי להתפשר עליו.

נכתב ע"י sarit1ef;863425:
הזזה? ברוחב הזה?
ניתן לעשות דלת הזזה ברוחב הזה לתוך כיס בקיר או על גבי הקיר החיצוני. מה שכן, בשביל שהדלת תהיה אטומה לגמרי תצטרכי לעשות גם מסילה מאלומיניום.

לגבי דלתות זכוכית - עד כמה שידוע לי אין דלתות מוכנות אלא צריך להזמין איש אלומיניום שימדוד את הפתח שהקבלן עשה ויעשה לכם דלת לפי מידה, עם הפרופילים והזכוכית שתבחרו. המדידה היא החלק הכי חשוב בסיפור כי שיפועון קטנטן לפה או לשם יכול לעשות את ההבדל בין דלת הרמטית המורכבת היטב עם הלבשות וכו' לדלת שאינה כזו.

בהצלחה.

אפרתה

משתמש מקצוען
תודה עדן על התגובה המפורטת, חיכיתי לך :)..
הקבלן יכול לעשות בעצמו את הדלת מאלומיניום, רק שרציתי לדעת אם יש משהו מומלץ בקטע הזה שאדע מה לדרוש.
הדלת מסתבר תהיה של 80 והפתח גם 80, הכנף תהיה 70 וקיבלתי אישור ממעצבת שהיא ידידתי שזה בסדר.
לגבי סורג- האם מישהו יודע על חברה זולה ומומלצת לדלת- סורג? משהו חזק כי זה קרוב לקרקע.

תודה!!!

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
שימי לב שהדיוק כאן הוא קריטי לאיכות של הבידוד התרמי והבידוד האקוסטי.

אפרתה

משתמש מקצוען
האם כדאי להזמין דלת מזכוכית אם מדובר בחדר ילדים או שיש אופציה טובה יותר?

ניקול

משתמש מקצוען
דלת מזכוכית מחוסמת + תריס גלילה או תריס רגיל במידה וניתן להכניס לכיס

תור הזהב

משתמש מקצוען
לחמותי יש דלת יציאה למרפסת מזכוכית מחוסמת והיא נסדקה כשאחד הילדים דחף לכיוונה את הספה שעמדה מאחוריה. אל דאגה, המתקין החליף לה. אבל מסתבר שגם הזכוכית המהוללה עלולה להיסדק.

אביגדורית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אחותי גרה בקרקע ויש לה סורג, והשבוע פרצו לה את הסורג ורוקנו לה את הבית.
קחי בחשבון דלת משוריינת + נעילת פלדלת כי סורג לא מגן בכלל מפני פריצה.

אפרתה

משתמש מקצוען
הכוונה לדלת פלדלת? או שיש אופציה של נעילת פלדלת לדלת רגילה?
אני לא ממש בקרקע אבל לא קשה לטפס אלינו

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י תור הזהב;863899:
לחמותי יש דלת יציאה למרפסת מזכוכית מחוסמת והיא נסדקה כשאחד הילדים דחף לכיוונה את הספה שעמדה מאחוריה. אל דאגה, המתקין החליף לה. אבל מסתבר שגם הזכוכית המהוללה עלולה להיסדק.

אף אחד לא טוען שזכוכית מחוסמת לא יכולה להיסדק...
הרעיון הוא הבטיחות!

אם היתה זו זכוכית רגילה היא לא היתה נסדקת אלא נשברת לחתיכות זכוכית גדולות ומסוכנות מאוד. זכוכית מחוסמת לעומת זאת אינה נשברת לחתיכות כמו של זכוכית רגילה אלא ל"פירורים קטנים" של זכוכית - שנכון שגם זה לא נעים - אבל לפחות לא מסכן חיים.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
בדלת יציאה למרפסת - נהוג לעשות דלת זכוכית.
בדלת יציאה לחצר/גינה - נהוג לעשות דלת פלדלת (יש דלתות פלדלת יפות שנראות כמעט כמו דלתות רגילות). לפעמים מוסיפים דלת רשת חיצונית נוספת בכדי שיהיה אפשר לפתוח את דלת הפלדלת לאויר בלי שיכנסו חרקים ומרעין בישין לבית...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה