דלתות פנים- המלצה דחופה

דיתי!!

משתמש רשום
שלום וברכה,
ראיתי כאן הרבה אשכולות על דלתות פנים, אבל לא הצלחתי להבין מה באמת מומלץ,
קבלתי המלצה על דלתות %100 פולימר, אבל פנדור ורב בריח טוענים שזה מתנפח ומשתנה הצורה במהלך הזמן מפגעי מזג אויר וכו'- מחיר דלת כזו 1200 בערך,
מצד שני ראיתי באשכולות שהרבה מאד לא מרוצים מדלתות פנדור ששילמו הרבה כסף עליה, גם מההתקנה, גם מהשרות וגם מהדלת עצמה,
אז מה כדאי לעשות?
מחפשת שם של חנות, סוג דלת וכו' מנסיון אישי בלבד ואתם מרוצים...

תעזרו לי מאד!
תודה!

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
בעיה של כולם
מי שעשה לאחרונה (שנתיים אחרונות) עדין אין לו מספיק נסיון (רק מי שיש לו נסיון שלילי ממש)
ומי שהדלתות אצלו ותיקות יותר, כבר פחות אקטואלי כי השוק דינאמי ומתחדש כל הזמן, הסחורה של היום שונה קצת ממה שהיה לפני ארבע שנים ושונה מאד ממה שהיה לפני עשור...

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אם את רוצה לשלם יקר אבל תמורה שווה ממליצה על פולימריות של טלדור,אני קניתי דרך אמיר דלתות
יש לי אותם קרוב ל4 שנים
כמו חדשותתתת בבית עם ילדים...

נועה555

משתמש חדש
אני יכולה להמליץ לך לא לעשות את ה 100% פולימרי כי באמת הם יכולות להתנפח אחרי כמה זמן...אני יודעת שמה שהכי נחשב לטוב זה מילוי פלקסבורד + ציפוי פולימר בחלק התחתון ואז את גם מכוסה נגד מים ורעש...תנסי אולי לקפוץ לאחד הסניפים של רב בריח יש להם עכשיו תצוגה שממחישה איך דלתות פנים הם חלק מהעיצוב של הבית ובשילוב עם הדלת כניסה...

חושבת הלאה

משתמש פעיל
לי יש דלתות מפולימר כבר 3 שנים+
מרוצה מאד!!
גם מבחינת עמידות למים
וגם מבחינת איטום לרעש
קל לניקוי וחזק מאד!
עשינו בספיידר דור בסגולה.
(האמת שמהשירות שם לא היינו מרוצים)

אילת ח

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני יכולה להמליץ לך לא לעשות את ה 100% פולימרי כי באמת הם יכולות להתנפח אחרי כמה זמן...אני יודעת שמה שהכי נחשב לטוב זה מילוי פלקסבורד + ציפוי פולימר בחלק התחתון ואז את גם מכוסה נגד מים ורעש...תנסי אולי לקפוץ לאחד הסניפים של רב בריח יש להם עכשיו תצוגה שממחישה איך דלתות פנים הם חלק מהעיצוב של הבית ובשילוב עם הדלת כניסה...
זה מה שעשינו כעת, עדיין לא הורכב , עשינו אצל אקזיט (הם סניף של סף דלת) מקווים להיות מרוצים שמענו הרבה המלצות

דלתות פולימר

משתמש חדש
לא לעשות את ה 100% פולימרי
קצת הסבר על דלתות פולמריות לסוגיהן כאן:
דלת פרומיקה לא יכולה ליהות מוגנת ב100% מנזקימים מהסיבה הפשוטה שפרומיקה עשויה משכבות של ניר קראפט

מצ"ב העתקה מויקפדיה
"פורמייקה היא מוצר תעשייתי המיועד בעיקר לציפוי משטחים ועשוי מנייר קראפט (נייר אריזה) מוספג במלמין נוזלי וכבוש בטמפרטורה גבוהה. הפורמייקה עשויה לרוב שתי שכבות, כאשר שכבת הבסיס היא בצבע חום כהה והשכבה העליונה צבעונית עם מרקם פני שטח מסוגים שונים."

ולכן החברות שמוכרות דלת פרומיקה לא נותנות אחריות מנזקי מים על כל הדלת אלא רק על ה7 ס"מ התחתונים שבהם יש חתיכת חומר פולימרי

לעומת זאת הדלתות הפולימריות מתחלקות לשני סוגים
1.דלת פשוטה יותר שעשויה ממסגרת פולימרית בעובי 4 ס"מ ומלאה בספוג קשיח ועל גוף הדלת יש לוחות פי וי סי בעובי מ"מ
הדלת הזאת מוגנת מים ומבודדת אבל חלשה מאוד ומתעותת עם הזמן.

2.דלת שעשויה מיציקה של תערובת במבוק ופלסטיק ששניהם מוגנים למים ולבמבוק יש שני תכונות 1 הוא מאוד חזק. 2 הוא גמיש מעט. בדרך כלל הדלתות האלו צבועות בתנור
הדלתות האלו הם חזקים מאוד ועמידים למים לגמרי.

ohadi

משתמש רשום
פנדור ורב בריח צודקים לגבי העניין הזה. תני עדיפות לדלת במילוי פלקסבורד וציפוי פולימר בחלק התחתון. הטופ של רב בריח כאלה. יש עכשיו גם הרבה מבצעים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

lihili

משתמש חדש
לנו יש פולימוריות בכל הבית ואין רמז לשבר, ויש ילדים בבית. בנוסף, הן מאוד אטומות לרעשים ומים מהניסיון שלי. אנחנו עשינו אותנו בהום סנטר, יש שם גם דגם שמיוצר בארץ ומגיע עם אחריות.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
אחרי קריאה של הרבה אשכולות פה בפורום על הנושא(גם באא"ר),
איך זה יכול להיות שאומרים שפולימריות יכולות להתנפח או להישבר אבל בפועל אלה שיש להם אותם בבית מאוד מרוצים.
ודוקא אלו עם הדלתות פלקסבורד(פנדור ודומיו) לא מרוצים.

דלתות פולימר

משתמש חדש
בואו ננסה לעשות כאן קצת סדר.....

כפי שמהניסיון שלנו אנחנו רואים, יש הרבה בילבול בכל הנושא של דלתות פנים בכלל ודלתות פולימריות בפרט.
אני אנסה פה להסביר בתימצות איך בנויות הדלתות שנקראות "דלתות עץ" ואת סוגי הדלתות שנמצאים תחת הכותרת "דלתות פולימריות" (כן, כן, בדלתות פולימריות יש הרבה תתי סוגים וזה לא משהו אחיד שניתן להכליל)
אז ככה:
דלתות עץ של היום בנויות ממסגרת מלבנית שעשויה מקרש ועליה מודבקות 2 פלטות דקות.. (2.5 מ''מ) שעשויות או מ mdf שזה בעצם קרטון דחוס או מפורמייקה שזה נייר תעשייתי מודבק בלחץ, והמילוי הפנימי הוא או כוורת שזה ממש קרטון עם המון חללים.. או פלקסבורד, שזה שבבי עץ מודבקים. עכשיו, שיהיה ברור, הדלת לא מלאה לגמרי!! גם בפלקסבורד יש חללים גדולים לכל גובה הדלת כדי לחסוך בחומר.
הצבע החיצוני בדלתות עץ הוא בד''כ או טפט - ממש מדבקה או למינציה שזה פלסטיק שמותך בחום על הדלת.

הדלתות האלו אינן מוגנות למים וגם למכות הן אינן מספיק חזקות כיון שבין 2 הפלטות אין שום דבר שמחזק אותן מעבר למילוי.
והדלתות של ה mdf אחרי תקופה מתחילות להתנפח בחלק התחתון בגלל מי השטיפה.
בעיה נוספת של הדלתות האלו היא לחות ומזיקי עץ.
מצורפות 2 תמונות 1 של דלת במילוי כוורת והשניה של דלת במילוי פלקסבורד.

IMG-20190218-WA0000.jpeg
IMG-20190206-WA0028.jpg

פולימר הוא שם רחב וכללי מאוד של דלתות שונות שהמכנה המשותף ביניהם הוא שהם מוגנות למים.

גם בדלתות פולימריות יש הרבה סוגים וניגע ב2 העיקריים שבהם.

1. דלת פולימרית עשויה פלסטיק ובנויה באותו עיקרון של הדלתות עץ שראינו למעלה: מסגרת (עשויה או מפלסטיק או מעץ בחברות מסוימות) ו2 פלטות עשויות פלסטיק והמילוי הפנימי הוא פוליאתילן מוקצף או חומר ספוגי קשיח. המעלה של הדלת הזו היא שהיא מוגנת 100 אחוז למים. והחיסרון העיקרי שלה הוא שכיוון שהיא עשויה רק מפלסטיק והעובי של כל כנף הוא בערך 2 מ''מ שזה קצת פחות עבה מה mdf. זה יוצר מצב שהדלת לא מספיק חזקה למכות ולשברים. ובנוסף הפלסטיק מקבל עיוותים בשינויי חום וקור.

מצ''ב תמונה של הדלת להתרשמות.

IMG-20190211-WA0002.jpeg

הסוג השני של הדלתות הפולימריות הם דלתות שבנויות מיציקה אחת ולא ממסגרת ומכנפיים שמודבקות עליה. בעצם כל הדלת יצוקה מגוש אחד והחומר שממנו היא יצוקה הוא תערובת של עץ במבוק ופלסטיק כשבדלתות שלנו המינון הוא 20% פלסטיק ו 80% במבוק שמשולבים לנוזל שממנו יוצקים את הדלת. השילוב של עץ במבוק ופלסטיק יוצר חומר שאינו מתנפח ועמיד 100% לנזקי מים ומזיקי עץ. בנוסף, החומר הזה הוא חומר מבודד ברמה מאוד גבוהה ולכן הדלת הזו ידועה כדלת שמבודדת מאוד מרעשים.

בנוסף כחלק מהיציקה העובי של כל צד בדלת הוא 8.5 מ''מ וישנם חיזוקים בין שני הצדדים של הדלת לכל האורך של הדלת.

מצ''ב תמונה שתמחיש את ההסבר.

IMG-20190218-WA0006.jpeg

הקצף שיש בדלת הזו הוא רק לתוספת בידוד ואינו משמש חלק מהחוזק של הדלת.

יש עוד המון פרמטרים וחלקים חשובים בדלת כמו הצירים והמשקופים והמנעולים אולי בהזדמנות ארחיב עליהם.

מקווה שעשיתי קצת סדר..

Mיכל

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה על ההשקעה! מחכה להמשך

שינדי- זה אני.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אם אני רוצה ציפוי פורמייקה בלבד-
יש לי מה לברר על הדלתות פולימר?

דלתות פולימר

משתמש חדש
פרקטיות בבית.
ראיתי המון בתים לאחרונה.
זוועה השלייף לק....

אשמח לשמוע במה הוא זוועה..

ישנם כמה סוגים של צביעה בתנור.. יש צביעה של כמה שכבות שהיא פחות איכותית ויש טכניקה חדשה בשוק של צביעה בשכבה אחת שהיא הרבה יותר איכותית..

המעלה העיקרית של צביעה בתנור היא שהצבע נהפך למקשה אחת עם הדלת ואינו מתקלף עם השנים. וגם אם קורה ונהיה שריטה יש חומר שממלא את זה בשונה מדלת פורמייקה שאם מתקלף אין מה לעשות..

ואני לא מדבר על איכות הגימור שהיא הרבה יותר יפה..

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
ראיתי שיש דלתות מייצור חדש
שהן דלתות פנים מאלומיניום חזקות מאוד
עם בידוד מעולה
זה מישהו חרדי מביתר
מישהו יודע אולי פרטים?

שינדי- זה אני.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
זה של שריונית חוסם.
דלת מאלומניום ממולא קצף.
בבניין שלנו הרבה החליטו להזמין את זה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה