מחיר למשתכן די דחוף , מחיר למשתכן בבית שמש לעומת מחיר השוק

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
זה נחת עלינו די בהפתעה וברגע האחרון ,
זכינו במחיר למשתכן בבית שמש והבחירה היא עוד שבוע
דירות לדוגמא:

5 חדרים 124 מ"ר+ 36 מ"ר מרפסת +6 מ"ר מחסן ב1,330,000
דירת גן 3 חדרים 84 מ"ר +140 מ"ר גינה ב 1,380,000
6 חדרים ב1,4000,000
יש פערים בין הדירות , ואני יודעת שלא בטוח שתהיה לנו אפשרות בחירה טובה ולכן המחיר יכול לנוע עד מליון וחצי
בלי הצמדה למדד עד לתאריך בו זה יהיה מוכן.

מה שמענין אותי, זה כמה עולה דירה ברמה ג' או ד' בנויה כיום בגודל הזה בערך .
תודה!

me80284

משתמש מקצוען
ברמה ד' כיום אין דירות בנויות
המחיר משתנה בין הפרויקטים
אנחנו זכינו בטריסון
די בררנו על הנושא ואשמח לענות
אנחנו קנינו דירה 4 חדרים 105 מטר+ מרפסת 10 מטר
999000 אלף ש"ח
המחיר של אותה דירה בשוק החופשי באותו פרויקט
1350000
המחיר ברמת ד' יהיה יותר מכל בית שמש
לטענת מתווכים ויועצי נדלן - ימים יגידו...

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
המחיר ברמת ד' יהיה יותר מכל בית שמש
לטענת מתווכים ויועצי נדלן - ימים יגידו...
למה שיהיה יותר יקר?
לכאורה האוכלוסיה תהיה מאד מעורבת בגלל שהכל בהגרלה
כך שא"א לשלוט על הרכב האנשים שיזכו בהגרלה
לעומת רמה ג' שהקבלנים שמרו על ציבור איכותי.

cyp

משתמש מקצוען
אנחנו זכינו בג'2 דירת 4 חדרים 1015000 שווי דירה דומה כיום 1400000
המחירים שנתת הם מאוד גבוהים.. לדעתי זה לא מחיר למשתכן זה פשוט מחיר של דירות על הנייר, אמור להיות מחיר קבוע למטר ולא כזה פער בין 3 חדרים ל124 מטר?

me80284

משתמש מקצוען
למה שיהיה יותר יקר?
ויועצי השקעות
לא חייבים לשמוע אבל אלו הנתונים
אנחנו זכינו בג'2 דירת 4 חדרים 1015000 שווי דירה דומה כיום 1400000
השאלה מתי זה היה
ובנוסף אלו המחירים דירה על הנייר כיום נמכרת במחיר שציינתי
חישוב פשוט שדירה בנויה שווה עוד 200000 אלף ש"ח
תעשו חשבון
אם דירה כמו שקנינו שווה היום על הנייר 1350000 למכירה בשוק החופשי ואנשים קונים
ועליית ערך אחרי הבנייה
יוצא סכום יפה
העיקר שיהיה סיעתא דשמיא.....

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
פרויקט שאני תכננתי (מזהה לפי טיפוסי הבינוי) אם יש לך שאלות על הדירות את יכולה לפנות באישי.
התהיה פה לגבי ההפרשים במחירים היא בגלל שחלק גדול מהדירות עם גינה וזה מיקר מאד. מיד כשהתקבלה ההחלטה לתכנן דירות שלושה וארבעה חדרים עם גינה ידעתי שזכאי מחיר למשתכן לא יאהבו את זה.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
נניח ואני מתמקדת בדירה הכי זולה - 5 חדרים במליון שלוש מאות .
מחיר השוק הוא נניח מליון חמש מאות ?
ויש פערים במפרט וכשנתיים המתנה

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
@nori את תכננת את כל הפרוייקטים בבית שמש של מחיר למשתכן?
ממש לא... מדובר בעשרות פרויקטים.
תכננתי את הפרויקט של האחים אום בד'2 וקולגות במשרד שעבדתי תכננו את הפרויקטים של חב' אפי נתיב (ערד אפיקי נדלן) וחב' באמונה (שערי בית שמש)

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
ממש לא... מדובר בעשרות פרויקטים.
תכננתי את הפרויקט של האחים אום בד'2 וקולגות במשרד שעבדתי תכננו את הפרויקטים של חב' אפי נתיב (ערד אפיקי נדלן) וחב' באמונה (שערי בית שמש)
תודה
אני זכיתי לפני שנה בבית שמש ועדיין עוד לא פנו אלינו
מה אפשר לעשות עם זה?
כבר התייאשנו...

cyp

משתמש מקצוען
תודה
מה אפשר לעשות עם זה?
כבר התייאשנו...
אח שלי זכה לפני יותר משנה ברמה ד' מקום ראשון ועדיין לא פנו אליו.. הוא היה בדרגה א' בהגרלות ולכן עכשיו כשהייתה הגרלה על 2 פרוייקטים בביתר וזה היה מיועד קודם כל לדרגה א' הוא ראה שאין הרבה נרשמים הוא ביטל את ההגרלה ברמה ד' ונרשם לביתר וזכה באותו מחיר במקום 2 בביתר שהוא מעדיף יותר והיא תהיה מוכנה הרבה יותר מוקדם.. ממליצה לעקוב אחרי פרוייקטים שנפתחים ובמידת הסיכוי לבטל זכייה ולהרשם להגרלה אחרת כי דרגה א' אין כמעט סיכוי שלא יזכו.

• תודה
Reactions: FNG

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה
מה אפשר לעשות עם זה?
כבר התייאשנו...
רק להתפלל. תהליך הרישוי בשנים האחרונות מאד התארך, חלק מזה בגלל שדואגים לטובת הדייר. וחלק מזה זה בגלל שכמו כל דבר חדש בהתחלה זה לוקח יותר זמן.
למרות שהיזמים מנוסים השיטה השתנתה ולקח להם זמן ולפעמים מתכננים כמה פעמים עד שהם מקבלים את ההחלטה איך הפרויקט יהיה הכי כלכלי בשבילם (לדוג' כמה מטרים למכור למשתכן וכמה בשוק החופשי)
גם העיריה משנה מדיניות כמה פעמים למשל בזמנו פתאם היתה החלטה של עירית בית שמש ש50 אחוז מהדירות יתוכננו שלושה חדרים והתחלנו מאפס אחרי שכבר כמעט סגרנו תכנון.
ואחרי שכל אחד מבין מה הוא רוצה היו בחירות מונציפאליות ובטח השתנו ההחלטות.. ומתחילים שוב לגשש מחדש.
בקיצור רק לנשום עמוק. אבל אף אחד לא יושב בחיבוק ידיים. היזמים מתאמצים מאד לקדם את הפרויקטים.
נראה לי שהגל הקדם של הפרויקטים. אלו שכבר בחרו דירות לקח כמעט שנתיים מרגע הזכיה (שזה בערך הזמן שמתחילים לתכנן לפי הבנתי) עד רגע הבחירה (שזה הזמן שמקבלים היתר) מה שכן באמצע השלב ועוד לפני בחירת הדירה מקבלים לרב היתר חפירה ויסודות אז כבר מתחילים לעבוד בשטח.

אנוכי

משתמש מקצוען
@אהבת עולם
דירה ברמה ג'1 (זו השכונה היחידה שכולה מאוכלסת, ג'2 בשלבי איכלוס , וד' עוד לא בנויה)
3 חד' (קומות גבוהות) 1,300,000 4 חד' 1450,000
דירות עם גינה לא בררתי אבל זה מייקר מאוד.
אם גינה לא יתרון גדול בעיניך- הייתי ממליצה לך ללכת על 5 חד' הנ"ל, נשמע פנטסטי.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אם גינה לא יתרון גדול בעיניך- הייתי ממליצה לך ללכת על 5 חד' הנ"ל, נשמע פנטסטי.
אם אני אקנה זה נטו להשקעה.
ולכן אני מנסה להבין כמה הפער ממחיר השוק, כמה עולה דירת 5 חדרים , 1.5M או 1.6M?
אם הדירה עולה לי 1.35M זה כבר לא פער כל כך גדול.
והשאלה היא אם יהיה ביקוש לזה, ולא תהיה הצפה של דירות למכירה אחרי 5 שנים.

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
רק להתפלל. תהליך הרישוי בשנים האחרונות מאד התארך, חלק מזה בגלל שדואגים לטובת הדייר. וחלק מזה זה בגלל שכמו כל דבר חדש בהתחלה זה לוקח יותר זמן.
למרות שהיזמים מנוסים השיטה השתנתה ולקח להם זמן ולפעמים מתכננים כמה פעמים עד שהם מקבלים את ההחלטה איך הפרויקט יהיה הכי כלכלי בשבילם (לדוג' כמה מטרים למכור למשתכן וכמה בשוק החופשי)
גם העיריה משנה מדיניות כמה פעמים למשל בזמנו פתאם היתה החלטה של עירית בית שמש ש50 אחוז מהדירות יתוכננו שלושה חדרים והתחלנו מאפס אחרי שכבר כמעט סגרנו תכנון.
ואחרי שכל אחד מבין מה הוא רוצה היו בחירות מונציפאליות ובטח השתנו ההחלטות.. ומתחילים שוב לגשש מחדש.
בקיצור רק לנשום עמוק. אבל אף אחד לא יושב בחיבוק ידיים. היזמים מתאמצים מאד לקדם את הפרויקטים.
נראה לי שהגל הקדם של הפרויקטים. אלו שכבר בחרו דירות לקח כמעט שנתיים מרגע הזכיה (שזה בערך הזמן שמתחילים לתכנן לפי הבנתי) עד רגע הבחירה (שזה הזמן שמקבלים היתר) מה שכן באמצע השלב ועוד לפני בחירת הדירה מקבלים לרב היתר חפירה ויסודות אז כבר מתחילים לעבוד בשטח.
תודה על הפירוט
בפרטים של הזכיה כתוב שעדיין לא הוגשה בקשה להיתר
מה זה אומר?

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה על הפירוט
בפרטים של הזכיה כתוב שעדיין לא הוגשה בקשה להיתר
מה זה אומר?
שעדיין לא נפתח תיק רישוי. וזה באמת לא נשמע כל כך טוב שבמשך שנה לא התחילו את תהליך הרישוי.
מי היזם? איזו שכונה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה