דירה להשקעה

בעצם...

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
באופן כללי, לא מומלץ לערבב את דירת המגורים בכל נושא ההשקעות.
השקעות נעשות רק עם הכסף המיותר שיש לכם, (המחמירים מורידים מתוך הכסף המיותר שיש לכם, כמה חודשי חיים ללא הכנסה, כלומר במקרה שתעזבו מקום עבודה, וכדו' יהיה לכם עדיין איך לחיות כמה חודשים).
הנקודה הזו חשובה מאד, כי היא זו שמאפשרת למשקיע הפוטנציאלי, להתנהל באופן רציונאלי, ולא אמוציונאלי.
הוא לא צריך את הכסף לטיפול שיניים שפתאום נפל עליו, ולא למכונת כביסה שהתקלקלה, ויכול להמתין בסבלנות גם כשהשוק לא מתנהל בדיוק לפי התחזיות שלו, והשוק פעמים רבות לא מתנהל בדיוק לפי התחזיות.

סיומים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
תלוי כמה סיכונים האדם הזה רוצה לקחת
אפשר להשקיע במניות אבל זה מסוכן
אפשרי גם להצטרף למשקיע גדול יותר (או כמה שותפים) ולהשקיע בנדל"ן

בעצם...

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש הרבה אפשרויות, נתחיל מכך שצריך רישיון כדי לייעץ, שנית יש המון נתונים שצריך לדעת כדי לקבל החלטה נבונה.
אבל חשוב מאד להתעסק לפני כן עם ה'מה לא',
קרקעות חקלאיות, לא!!!
לפתח מכוניות מעופפות בשיתוף משרד הביטחון האמריקאי, לא!!!
נדל"ן חו"ל, אם אין לה קרוב משפחה, או מכר מהמעגל הראשון, שמכיר את השוק אישית, לא!!!
נדל"ן עסקי, לא!!!

מנסיוני, אחרי שאנשים מקבלים את רשימת הלא'ים, הם הולכים לחפש מישהו נחרץ פחות.

האורות

משתמש פעיל
צהריים טובים

אני הוא זה שהומלץ לעיל. תודה רבה על ההמלצות.

קראתי את הנכתב פה, כמה נקודות:

א. להטבות מחיר למשתכן זכאי רק מי שלא הייתה ברשותו דירה בשלושת השנים האחרונות.

ב. לא לערב דירת מגורים בהשקעות? אצלנו במגזר יש סוג של "ערך עליון" לדירת מגורים.
אני לא בא לקרוא על זה תיגר, רק שברור שיותר כלכלי להשקיע. אז אולי לחתן את הילדים זהו ערך יותר עליון?
רק מניח את השאלה.

ג. לא מצאתי תחום שמניב יותר מנדל"ן וזו הסיבה שאני עוסק בליווי אישי לרכישת נכסים, כי זה התחום שהכי רווחי.
אם יש למישהו מידע אחר בעניין - אשמח.

ד. בהחלט שיש מה לעשות עם 100 אל"ש כהון עצמי.

למרות כל החששות וההפחדות שהוזכרו כאן (מבלי להפחית או לזלזל), צריך לזכור שהכי מפחיד זה לא להשקיע... לא לעשות כלום זה הכי גרוע...

בהצלחה רבה!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אבל חשוב מאד להתעסק לפני כן עם ה'מה לא',
קרקעות חקלאיות, לא!!!
לפתח מכוניות מעופפות בשיתוף משרד הביטחון האמריקאי, לא!!!
נדל"ן חו"ל, אם אין לה קרוב משפחה, או מכר מהמעגל הראשון, שמכיר את השוק אישית, לא!!!
נדל"ן עסקי, לא!!!
לפי דעתי, צריך קודם כל להגיד לא!!! למי שמייעץ לך בלי ניסיון בתחום!!

תפוח אדמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
בלת"ק
ממליצה מאוד על היועץ אלי פרוש.
הוא שועל נדל"ן ותיק, בכל הפריפריה, כבר עשר שנים, ומנהל מאות דירות שם.
אישית בררנו המון המון, והלכנו עליו, ולא התאכזבנו ב"ה.
הוא פשוט פתח לנו את הראש והיה שליח מצוין.
זה הטלפון של המשרד שלו:
03-5336735

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כשבאים להשקיע צריכים לשאול את עצמכם כמה שאלות.
א. לאיזה טווח זמן ההשקעה?
ב. כמה סיכוי/סיכון מתאים לפרופיל שלכם?
ג. כמה זמן יש לכם להשקיע בעניין?

באופן כללי, אני לא חושבת שלקנות דירה להשקעה בסכום כזה, זה רעיון טוב, וודאי לא בעת הזאת.
וכמובן שמי שמתפרנס מזה יחלוק עליי.
ויש הרבה השקעות טובות שאפשר לעשות בסכום הנ"ל.

האורות

משתמש פעיל
@מקצועי בלבד , אני מעריך את דעתכם (כשיש לי זמן אני מעיין באשכולות בענייני פיננסים שאתם מככבים בהם, בטוטו"ד),
צודק לגמרי לא לעשות שום דבר עם מישהו בלי ניסיון.
אני אומר את זה לשני הצדדים, לא לשמוע "לא" ממישהו בלי ניסיון, כי הוא סתם אמר לא (מה הוא הפסיד??) אבל ברור שזה נכון גם לא לשמוע "כן" ממי שאין לו ניסיון.

בכל מקרה, מכל מלמדי... אשמח מאד לשמוע:
1. מדוע דירה להשקעה בסכום הזה הוא רעיון לא טוב
2. מה קרה בעת הזו.
3. איזו השקעה עדיפה יותר

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני אומר את זה לשני הצדדים, לא לשמוע "לא" ממישהו בלי ניסיון, כי הוא סתם אמר לא (מה הוא הפסיד??) אבל ברור שזה נכון גם לא לשמוע "כן" ממי שאין לו ניסיון.
יש לי ניסיון גם בדירה להשקעה, וגם בעוד תחומים...
בכל מקרה, מכל מלמדי... אשמח מאד לשמוע:
1. מדוע דירה להשקעה בסכום הזה הוא רעיון לא טוב
2. מה קרה בעת הזו.
3. איזו השקעה עדיפה יותר
יש על זה אשכולות שלמים, בפורום על המחיה והכלכלה.
בכל אופן, אני לא מנסה לשכנע את מי שפרנסתו מזה.
אפטון סינקלייר כתב פעם: “קשה מאוד לגרום לאדם להבין משהו כשמשכורתו תלויה בכך שלא יבין זאת.”

בעצם...

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לפי דעתי, צריך קודם כל להגיד לא!!! למי שמייעץ לך בלי ניסיון בתחום!!
אם כוונתך אלי אז יש לי נסיון רב עם אנשים שנפגעו אנושות מכל מיני מיזמים מהסוגים שציינתי, ובדיקה פשוטה שכל אחד יכול לעשות זה לבדוק קצת היסטורית כל מיני מיזמים מפוצצים שהתפרסמו ולבדוק מה עלה בגורלם.

אז מי שבוחר להאמין שמשרד הביטחון האמריקאי צריך את ה1,000$ שלו בשביל איזשהו פיתוח, או שיש איזושהי קרקע ששווייה עתיד לזנק ב400% ואין ביזנסמן שיקח את כולה כבלוק, שיערב לו.

אבל אני מכיר את השוק היטב, ויש הרבה יותר כסף גדול שמחפש השקעות טובות, מאשר השקעות טובות שמחפשות כסף גדול.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אז מי שבוחר להאמין שמשרד הביטחון האמריקאי צריך את ה1,000$ שלו בשביל איזשהו פיתוח, או שיש איזושהי קרקע ששווייה עתיד לזנק ב400% ואין ביזנסמן שיקח את כולה כבלוק, שיערב לו.

אבל אני מכיר את השוק היטב, ויש הרבה יותר כסף גדול שמחפש השקעות טובות, מאשר השקעות טובות שמחפשות כסף גדול.
השקעה טובה זה לאו דווקא משהו שמתיימר להכפיל את הכסף בפי 100 ואפי' לא חצי מזה.
בא נאמר שהשקעה טובה זה כבר ב7% תשואה לשנה, וכאלו השקעות יש מלא.

ואני באופן אישי באמת לא מכירה שום השקעה בשותפות עם משרד הביטחון האמריקאי, לא שהצליחה, ולא שהפסידה.
אבל כן יש לי ניסיון אישי, ושל אנשים קרובים אליי, במגוון רחב של השקעות.
וזה ממש לא נכון להגיד לא! אוטומטית, מבלי לשמוע פרטים.
אני מסכימה שצריך לעשות זאת מאד בזהירות!! ואם יש אחרי בדיקה עדיין חשש קטן שזה לא השקעה טובה, אז להתרחק ממנה!! וה' ישלח משהו אחר יותר טוב.
ואפשרי, ורצוי, תמיד להתייעץ עם אנשים שמבינים בתחום שבו אתם חושבים להשקיע.

בעצם...

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
את נופלת
השקעה טובה זה לאו דווקא משהו שמתיימר להכפיל את הכסף בפי 100 ואפי' לא חצי מזה.
בא נאמר שהשקעה טובה זה כבר ב7% תשואה לשנה, וכאלו השקעות יש מלא.

ואני באופן אישי באמת לא מכירה שום השקעה בשותפות עם משרד הביטחון האמריקאי, לא שהצליחה, ולא שהפסידה.
אבל כן יש לי ניסיון אישי, ושל אנשים קרובים אליי, במגוון רחב של השקעות.
וזה ממש לא נכון להגיד לא! אוטומטית, מבלי לשמוע פרטים.
אני מסכימה שצריך לעשות זאת מאד בזהירות!! ואם יש אחרי בדיקה עדיין חשש קטן שזה לא השקעה טובה, אז להתרחק ממנה!! וה' ישלח משהו אחר יותר טוב.
ואפשרי, ורצוי, תמיד להתייעץ עם אנשים שמבינים בתחום שבו אתם חושבים להשקיע.
כפי שכתבתי מנסיוני כשאנשים שומעים כל-כך הרבה לא הם הולכים לחפש מישהו נחרץ פחות, וכך גם את.

אסביר שוב הסיבה שאני אומר כ״כ הרבה לא, היא לא משום שאני חששן ונמנע מלקיחת סיכונים, אלא משום שאני מכיר את המערכות הללו מאד מאד מקרוב.

מי שקצת בקי בהצעות ה׳עסקיות׳ שאורבות לפתחו של קורא ׳יתד׳ ממוצע, הבין לאלו השקעות רמזתי בדברי.

אני יודע שיש רבים וטובים שמעדיפים לסמוך מאשר לבדוק כי הם חוששים שאם הם יבדקו לא ישאר להם היכן להשקיע. (גם אם הם לא מוכנים לגלות אפי׳ לעצמם שזה השיקול שלהם).

השורה התחתונה היא, שכל מיזם שלא עובר את השאלות הבסיסיות של מקורות מימון, הוא מסוכן.

ואם אומרים לך שבעיקרון הוא יכול בקלות לקבל מימון מהבנק רק הוא מאמין בס״ד של הכסף של האברכים

מוטב שתברחי...

ואני לא חלוק על העובדה שיש השקעות טובות כל שאני אומר הוא שחסרים הרבה מאד נתונים בכדי לומר מה כן, אבל המה לא רלוונטי בכל מקרה (אא״כ זה מישהו שיש לו 130 שנה להמתין ו/או לא כל-כך משנה לו אם תשאר קרן או לא)

אני מאחל מכל הלב הצלחה לכל המשקיעים
ומתחנן תעשו לעצמכם טובה ואל ׳תמרחו׳ שאלות בנוגע להשקעות בשם התקוה להתעשרות

סיומים

משתמש צעיר
עריכה תורנית
אני דוקא יודע ממידע אישי וכן מקרובי משפחה אנשי עסקים גדולים בתחומים שונים
והענין כפי שכתבתי לעיל
תלוי כמה סיכונים האדם הזה רוצה לקחת
אפשר להשקיע במניות אבל זה מסוכן
והרווח במניות יכולות להיות גבוהות ביותר ואף מסוכנות כגון השקעה במניות של גוגל וכדו' על אף שקורץ וגם שאין צורך בהשקעה גדולה כ"כ מ"מ יכול להיות בזה נפילות
אבל בנדל"ן יש פחות בעיות כמו מניות בכל אופן צריך סכומים גבוהים לזה ולכן כתבנו
אפשרי גם להצטרף למשקיע גדול יותר (או כמה שותפים) ולהשקיע בנדל"ן
יש לציין שיש נדל"ן חו"ל מצליח ביותר של לערך 25 אחוז אם סיכון נמוך אבל כמובן צריך ליכנס לפרטים בזה כידוע מהרבה שנפלו בזה.
אני לא יועץ בכל אופן נסיון מעט יש לי ונסיון מרובה לקרובי, הקרובים לי מאוד בארץ ובחו"ל
בהצלחה רבה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בכל אופן, אני לא מנסה לשכנע את מי שפרנסתו מזה.
אפטון סינקלייר כתב פעם: “קשה מאוד לגרום לאדם להבין משהו כשמשכורתו תלויה בכך שלא יבין זאת.”
רק רוצה להבהיר, אני לא מכירה כלל את @האורות ויתכן שאפשר לסמוך עליו, וכל מה שכתבתי היה באופן כללי.
שכשאחד שמתעסק בתחום הנדל"ן, ממליץ לכם לקנות דירה להשקעה, תיקחו את זה בערבון מוגבל.
וכן אתו דבר, כשאחד מתפרנס מתחום אחר, ומייעץ לכם על תחומו, תיקחו גם את המלצתו בערבון מוגבל.

ומי שרוצה, כבר היו כמה אשכולות בעניין דירות להשקעה, בפורום על המחיה והכלכלה.
והנה כמה מהם.
א.
https://www.prog.co.il/threads/האשכול-הגדול-לכל-ענייני-הקרקעות-החקלאיות.501130/
ב.
https://www.prog.co.il/threads/השקעה-עם-תשואה-של-7.507615/
ג.
https://www.prog.co.il/threads/מחירי-הדירות-לאן.508287/
ד.
https://www.prog.co.il/threads/במה-עדיף-להשקיע-בקניית-דירה-להשקעה-או-בשוק-ההון.511125/

האורות

משתמש פעיל
כן. אני ליברמן
כולם מוזמנים בחום...

השאלה מה המטרה של המשפט: "כשמישהו מייעץ לכם על תחומו תקחו אותו בערבון מוגבל".
כי המשפט הזה יכול להישמע מאד שלילי.

אם המטרה היא אכן להפוך כל מתמחה בתחום מסויים ל"חשוד" מיידי, וודאי שזאת טעות. כי אנשים מצליחים בגלל מומחים. לא מכיר מישהו שלא עשה ניתוח אצל "מומחה מאתו תחום", או שקנה רכב לא אצל "מומחה מאותות תחום" או נתן את הילד שלו לחינוך לא ל"מומחה מאותו תחום", תמיד כדאי לחפש את ה"מומחה מאותו תחום".

ואם הכוונה שכל דבר צריך לברר ולבדוק, אז נכון. כל דבר כדאי לברר ולבדוק. לא כדאי שאולי יישמע שיש חבורת אנטרסנטים.
ההיפך, בזכות המומחים אנשים מרוויחים הרבה יותר ממה שיכלו להרוויח אילו היו עושים ללא מומחים.
השאלה היא מי הוא מומחה כמובן.

ואני מאמין, שלמומחה אמיתי תהיה תשובה לשאלה "אז מי אמר שאני אכן יכול לסמוך עליך ואתה לא אינטרסנט"?
אם השאלה הזאת תישאל בנימוס תשמעו תשובה טובה מכל מומחה וההיפך ממי שלא מומחה.

צריך לזכור דבר אחד.
לאנשים היום אין כסף כמו פעם. הרבה יותר קשה להשיג את המוצר הזה ששמו כסף.
חובתנו (של כל אחד ואחד מאיתנו לא משנה מקצוע וכו') לעודד איש את רעהו למצוא דרכים לייצר כסף
זה באמת לא משנה איך, אם בנדלן או שוק ההון או אמזון לא משנה. העיקר לא לתת להזדמנויות שעוברות לידך להתפספס.
יש דברים שזה בבחינת "רק להתכופף ולהרים את השטרות".
אז אם כל האזהרות וההפחדות הם בשביל להגיד מה כן לעשות, זה נהדר.
אבל אם כל ההפחדות הם בשביל להגיד מה לא לעשות, אז זה אל תמנע טוב מבעליו.

בואו נדרבן אחד את השני לעשות להרוויח, בזהירות הנדרשת, ויהי ה' עמנו.

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
כן. אני ליברמן
כולם מוזמנים בחום...

השאלה מה המטרה של המשפט: "כשמישהו מייעץ לכם על תחומו תקחו אותו בערבון מוגבל".
כי המשפט הזה יכול להישמע מאד שלילי.
הכוונה היא, שאת ההחלטה האם להשקיע בנדל"ן או בתחום אחר, יעשו בלעדיך, ואם הגיעו למסקנה שנדל"ן זה התחום, משם והלאה ייעזרו במקצועיות שלך.

האורות

משתמש פעיל
וודאי.
גם החלטה אם בכלל להשקיע צריכים לקבל בלעדיי
אבל העזרה הכי גדולה לקבל החלטה, היא ע"י אנשי מקצוע.

אם אני הייתי מתלבט בין שני צדדים הייתי הולך לאיש מקצוע מתחום א' ושואל אותו א מה אתה אומר על התחום שלך. ב למה בחרת ב1 על פני 2. ואותן שאלות גם הייתי שואל את איש המקצוע מהכיוון השני.

השאלה לפני זה, מי אמר שהם בכלל אנשי מקצוע? יש כלים לבדוק את זה.

אבל המושג הזה "אנשי מקצוע" זאת ברכה.
במקום להטיל ספק באנשי מקצוע, צריכים להודות לקב"ה שיש אנשי מקצוע להתייעץ איתם ולהוקיר ולכבד את הדבר הזה. את הניסיון של האחר.
לא אמרתי שמישהו זלזל, רק מעיר / מאיר, שהכיוון חייב להיות חיובי, לראות איך אפשר להתקדם ומה כן לעשות.

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
מה אתה אומר על התחום שלך. ב למה בחרת ב1 על פני
מה אתה אומר על התחום שלך, הייתי שואל, למה בחרת בו לא רלוונטי
וכאן בדיוק אנחנו חלוקים אתה טוען שבחרת בנדל״ן כי לדעתך הוא ריווחי.
זו דעתך, ואין לה שום קשר למקצועיות שלך.
כי אמנם בנדל״ן אתה מבין היטב אבל לא בשוק ההון, ולא בסטארטאפים, ולא בהלוואות p2p, אז טוב ונכון לא לזוז צעד בנדל״ן ללא המומחיות שלך, אבל זה לא אומר שניתן לסמוך על חוות דעתך בנוגע להלוואות p2p

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה