השקעות דירה להשקעה בלא להוציא שקל? היתכן?

למד מכל אדם

משתמש פעיל
זה ברור שיותר זול, אבל בזמנו כשחילקתי ניסיתי לפנות לבד לקבלנים, לא ראיתי שזה מאוד משמעותי, בכל אופן יש מחיר מיוחד ללקוח רציני - המתווך, ובכל אופן המתווך גם אמור להרוויח משהו מהעיסקה חוץ מהתיווך, הרי זה לא סתם תיווך דירה רגילה, זה משהו הרבה יותר מורכב, והמתווך הוא זה שגם לוקח אחריות על הבניה, ברור שהוא אמור להרוויח יותר מאשר בניה ישירות מול קבלן שגם בבניה רגילה מול קבלן בדר"כ לוקחים מפקח ששוב זה עולה עוד כסף.
אולי אתה בסגנון של להרוויח קצת מכל לקוח אבל להביא עי"ז הרבה לקוחות.

אגב, אחרי שעשיתי חשבון חדש שכולל ניכוי של כ400 ש"ח בחודש -מים וארנונה, (מה עם חשמל?), ולא כולל הוצאות נילוות של תיקונים וחודשים ריקים התשואה עומדת על 6.62, שגם זה ממש יפה.

זעירא דמן חבריא.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
זה ברור שיותר זול, אבל בזמנו כשחילקתי ניסיתי לפנות לבד לקבלנים, לא ראיתי שזה מאוד משמעותי, בכל אופן יש מחיר מיוחד ללקוח רציני - המתווך, ובכל אופן המתווך גם אמור להרוויח משהו מהעיסקה חוץ מהתיווך, הרי זה לא סתם תיווך דירה רגילה, זה משהו הרבה יותר מורכב, והמתווך הוא זה שגם לוקח אחריות על הבניה, ברור שהוא אמור להרוויח יותר מאשר בניה ישירות מול קבלן שגם בבניה רגילה מול קבלן בדר"כ לוקחים מפקח ששוב זה עולה עוד כסף.

אגב, אחרי שעשיתי חשבון חדש שכולל ניכוי של כ400 ש"ח בחודש -מים וארנונה, (מה עם חשמל?), ולא כולל הוצאות נילוות של תיקונים וחודשים ריקים התשואה עומדת על 6.62, שגם זה ממש יפה.
אתה עושה רושם של אדם יסודי, אז אני מבקש ממך תברר חזק חזק כמה המשפץ שילשל לכיסו וכמה המתווך....

אל תמרח אותנו בבקשה.
(שלא יהיו לך טעויות אני גם שיפצתי דרך מתווך-אני לא מתווך-אבל הוא קצת יותר ישר מהקולגות שלו. וזה כל הסיפור.)

עוד נקודה שאני לא יודע כמה היא קריטית, שבאשקלון נהוג לחלק עם גבס ולא עם בלוקים. מכל מיני סיבות. וזה גם משפיע קצת על המחיר.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

למד מכל אדם

משתמש פעיל
זה משפיע, כי גבס יותר זול, אבל עם כל זה עדיין זה מחיר זול, בדרך כלל מקובל להשקיע שיהיה שיפוץ עדכני וברמה כדי שיהיה ביקוש דוקא לדירה הזו (מה שמעלה את מחיר השיפוץ), כך קל יותר להשכיר - פחות ימים ריקים בשנה, וגם אפשר להצליח להשכיר במחיר גבוה יותר.

דיויד כץ

משתמש פעיל
@זעירא דמן חבריא.
סתם שאלה תאורטית לא במטרה להקניט כי אני קצת מכיר את השוק באשקלון
א. כמה עסקאות כמו תרנגולת הזהב שלך (העסקה שעשית) אתה מכיר שנעשו?

ב. למה לדעתך שום מתווך לא יסכים לעסקה הבאה שאני יציג אני מבי מהבית 900,000 ש"ח והמתווך מביא נכס מחלק מטפל וכו' בתמורה להתחייבות בחוזה ל5% בשנה והמתווך לוקח כל מה שהוא מעבר ל5% המדוברים,
עכשיו לפי החשבון שלך המתווך ירוץ על כזו עסקה בה הוא מרויח בשנה 27,000 ש"ח + דמי טיפול בנכס חצי חודש
אני לא חושב שקיים כזה מתווך כי אין כאלה עסקאות בשום מקום העסקה שאתה מביא לדוגמא כשאתה משכנע משקיעים לא משקפת את המציאות נקודה.

ג. כל האמור לעיל לא סותר כלל את הנתון הפשוט שאשקלון זה מקום מעולה להשקעה כי חוץ ממני אני מכיר עוד אנשים שמשקיעים שם שלא לדבר על בני משפחה שמשקיעים באזור המדובר פשוט קומם אותי זריקת ה8% כאילו זה התשואה הקלאסית שם.

החשבון הוא לפני או אחריי ההורדה?

למד מכל אדם

משתמש פעיל
נראה לך ששוכרים בודקים את הקיר האם הוא מגבס?
לא, ואם לא מדובר על משפחה עם ילדים אז גם לא אמור להיות לכך מידי השפעה כי גם אם יקרה משהו תמיד אפשר לתקן עם קצת שפכטל, מה שכן זה מחייב מראש לדאוג לבידוד טוב בין היחידות.

החשבון הוא לפני או אחריי ההורדה?

לא הבנתי את השאלה, זה כולל את כל ההוצאות שזעירא דמן חבריא הזכיר, ובשקלול של כ400 ש"ח פחות הכנסה לחודש, וכן הפחתה של חצי חודש בשנה לחודש, שזה אני משער דמי הארנונה והמים לחודש. מה שזה לא כולל זה הימים הריקים בשנה, וכן את ההוצאות הקטנות של תיקונים וכד'.

נערך לאחרונה ב:

דיויד כץ

משתמש פעיל
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה