השקעות דירה להשקעה בלא להוציא שקל? היתכן?

יוחנן 1

משתמש מקצוען
מה הכוונה?!

הצהרתי שבכוונתי למכור!
באמת שרציתי,
אפילו ניסיתי להכריח איזה סודני לקנות. והוא ממש ממש לא רצה :eek:.
לא הצלחתי.
מה אעשה?:confused:

איפה שיקרתי?
אני לא מבין אותך
א. חוקרי המשטרה לא טפשים.
ב. האם מותר ע"פ התורה לרמות ולקבל כסף כהלוואה מהבנק תוך כדי רמאות כזאת??
לדעתי זה ממש גזל!
הרי אם הבנק היה יודע שאתה לא מתכוון למכור את הדירה הראשונה, הוא לא היה נותן לך 70% משכנתא על הדירה השנייה, וגם אם לולי החוק הוא כן היה נותן, אז ברור שבגלל הסיכון שהוא גדול יותר, הוא היה דורש גם ריביות יותר גבוהות.
ופה זה גם לא מהמדינה, אלא מהבנק שהוא ממש לא של המדינה.
בקיצור אין לי מושג איך אנשים חרדים מעזים ככה להצהיר שקר, ולגנוב וכו' [חוץ מהחילול השם שיש פה].

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני לא מבין אותך
חוקרי המשטרה לא טיפשים אבל אין להם שום דרך לכפות על דברים שמסורים ללב.
רציתי למכור חשבתי ותכננתי--
אבל כשבדקתי את השוק ראיתי שזה לא הזמן---
וסתם שאלה--- גם לגבי יכולת השתכרות בבנק לצורך קבלת משכנתא אתם לא מנסים להוכיח יותר מיכולת האמיתית ?!?!?(30% מההכנסה הפנויה או אפילו פחות מכך) לא חושבת שיש בכך גזל אם אני אכן משלמת את התשלומים לבנק כסדרם.

יוחנן 1

משתמש מקצוען
רציתי למכור חשבתי ותכננתי--
אבל כשבדקתי את השוק ראיתי שזה לא הזמן---
כנראה שעוד אף פעם לא היית בחקירה.
וסתם שאלה--- גם לגבי יכולת השתכרות בבנק לצורך קבלת משכנתא אתם לא מנסים להוכיח יותר מיכולת האמיתית ?!?!?(30% מההכנסה הפנויה או אפילו פחות מכך) לא חושבת שיש בכך גזל אם אני אכן משלמת את התשלומים לבנק כסדרם.
ממש לא.
תשאלי את הרב שלך האם מותר ככה לרמות בשביל לקבל משכנתא??
הוצאת הלוואה מהבנק תוך רמאות, לדעתי זה ממש יכול להיות גזל.

ציפוששש

משתמש חדש
זעירא דמן חבירא-
אשמח ליצור איתך קשר טלפוני אני מאד בעניין
מה מס' הפלאפון שלך?

P.R.

משתמש מקצוען
כנראה שעוד אף פעם לא היית בחקירה.

ממש לא.
תשאלי את הרב שלך האם מותר ככה לרמות בשביל לקבל משכנתא??
הוצאת הלוואה מהבנק תוך רמאות, לדעתי זה ממש יכול להיות גזל.

תברר, הרבה מאוד רבנים ואפ' כאלו שיותר מחמירים, נותנים התר להגדיל הכנסות (תלושים וכדו'), בכדי להוציא משכנתא עם פחות ריביות, אם בפועל תוכל לעמוד בהחזר המשכנתא.
במיוחד שבפועל באמת בהמשך, מהשכירות של הדירות ההכנסה שלך גדולה יותר.
רק שכל עוד אין לך אפשרות להצהיר על הדירות / יחידות שהם מכניסות כי הם עדיין לא קיימות, אז צריך איכשהו למצוא פתרון, אבל בהמשך, באמת זה הסכום שאתה מכניס בחודש (שהרי בפועל זה מה שמכסה את המשכנתא שלקחת).

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

השאלה היא לגבי הריביות, כיון שככל שיש סיכון גדול יותר הריבית עולה
כך שמי שמזייף הכנסות, בעצם מזייף ומוריד את רמת הסיכון שלו מול הבנק.

(מצד שני, לפני התקנות המחמירות של בנק ישראל, הבנקים נתנו משכנתאות בלי הרבה בעיות
לכן יש הטעונים שלבנק לא אכפת שתזייף הכנסות, כי הם מאד רוצים לתת משכנתאות לכל אחד.)

זעירא דמן חבריא.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
הרי אם הבנק היה יודע שאתה לא מתכוון למכור את הדירה הראשונה, הוא לא היה נותן לך 70% משכנתא על הדירה השנייה, וגם אם לולי החוק הוא כן היה נותן, אז ברור שבגלל הסיכון שהוא גדול יותר, הוא היה דורש גם ריביות יותר גבוהות.
בואו נעשה סדר:
הבנקים מאוד רוצים לתת משכנתאות, הם לא איזה גמ"ח שעושה לך טובה.
בנק ישראל מתוקף תפקידו אמור לתת תקנות שיגבילו את הבנקים ואת הלקוחות ושלא יעשו דברים לא ריאליים, שאח"כ יתפוצצו להם בפנים. ולכן קבע שרק על דירה ראשונה יש אפשרות לקבל 70% (פעם זה היה 90%).
אמנם יש אפשרות חוקית לקבל %70 ע"י ההצהרה המדוברת.
אני לא מדמיין לרגע שהבנק שלי חושב שאני בתור אברך חרדי הולך למכור את דירתי בבני ברק בשווי שנים וחצי מיליון ולעבור כשליח חב"ד לאשקלון לדירה סרוחה ב750 אלף, כן?!.
כך שהפירצה הלא חוקית שבחוק היא חלק מהחוק.
לי אישית בנק אחד שבאתי לבקש אישור עקרוני אמר לי 'אל תעבוד עלי לך לבנק אחר'... וזה מה שעשיתי......
ומאז הכל היסטוריה..................

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
נו, באמת.
חקירת משטרה על הצהרת כוונות למכירת דירה?
כל עוד אין עילה וראיה מוכחת לשקר בהצהרה לעו"ד, אין סיכוי שתגיעו לשם, ואין מה לפחד מחקירה כזו, רציתי למכור, והתחרטתי. מה הבעיה?
ב. האם מותר ע"פ התורה לרמות ולקבל כסף כהלוואה מהבנק תוך כדי רמאות כזאת??
לדעתי זה ממש גזל!
הבנק רוצה מאד לתת (למכור) לך עוד ועוד הלוואות,
יש הגבלה של בנק ישראל שמונע ממנו, ויש החרגה בחוק שמאפשרת לו,
אין כאן שום סרח של גזל מהבנק, אדרבה, הוא ישמח לתת לך 70% אם רק היה יכול, כאן אתה מאפשר לו לעשות את זה.

לגבי הגדלת הכנסות, והצגת נתונים המראים כביכול על סיכון מופחת מצד הבנק, יש בהחלט עניין של גזל, כל אחד יתייעץ עם רבותיו בעניין זה.
בוודאי לא מתאים לפרסום בפורום ציבורי כמו פרוג, דברים כגון זה -
תברר, הרבה מאוד רבנים ואפ' כאלו שיותר מחמירים, נותנים התר להגדיל הכנסות (תלושים וכדו'), בכדי להוציא משכנתא עם פחות ריביות, אם בפועל תוכל לעמוד בהחזר המשכנתא.

P.R.

משתמש מקצוען
לגבי הגדלת הכנסות, והצגת נתונים המראים כביכול על סיכון מופחת מצד הבנק, יש בהחלט עניין של גזל, כל אחד יתייעץ עם רבותיו בעניין זה.
בוודאי לא מתאים לפרסום בפורום ציבורי כמו פרוג, דברים כגון זה -

ברור, לא התכוונתי להתיר זאת בכלל, שכל אחד ישאל את רבותיו.
רק הפריעה לי ההצהרה שזה גזל גמור, כי יש, ורבים שמתירים.
אבל כמובן, שאין לעשות אף צעד ללא שאלת רב!
(לנו, המליצו בקניית הדירה שלנו לעשות זאת (כדי להוריד עלויות ריביות), ולא רצינו, שאלנו רב מחמיר ליתר ביטחון וחשבנו שיאסור והוא אמר לנו שאם זה לא סכום גדול מידי, ואנחנו בונים על היחידה שתכסה את זה אז שנעשה זאת (בסוף לא הגדלנו הכנסות...)).

אפיפית

משתמש פעיל
מעשרות נותנים מרווח
אם השכירות הולכת לכסות את ההוצאה של המשכנתא לא צריך לתת ממנה מעשרות
לצורך חישוב תשואה על ההשקעה זה נחשב כרווח
לצורך הכנסות עבור המשכנתא זה נחשב רווח
ורק עבור מעשרות לא ?
קנית דירה ואתה משלם עליה משכנתא הדירה שלך ויש לך משהו שווה ערך לכסף שהשקעת
אתה מרויח עליה בנוסף כסף - והוא חייב במעשרות - תשאל כל רב מבין
אולי אפשר לקזז את הריביות מהרווח - צריך לשאול רב

עסקי

משתמש פעיל
העיקר חסר מן הספר בכל הסוגיא דכאן
א. כמו שהזיכרו כאן אדם שרוכש דירה שניה כיום משלם 5% מס ברכישה
ב. אדם שיש ברשותו שתי דירות כשמוכר אחת מהן צריך לשלם 25% מהרווח שהרוויח על הדירה זאת אומרת שאם רכש במיליון והיום מוכר במיליון מאתיים צריך לשלם מס 50,000 ש"ח
ג יש כל מיני הטבות שמי שיש לו שתי דירות לא מקבל למשל הנחו בארנונה בחלק מן הערים {ירושלים} ועוד....
אז לפני שרוכשים דירה שניה וכדאי לרכוש לבדוק את ההוצאות הנ"ל ואם זה עדין משתלם רוצו....

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
מספר לי מכר שיש לו כבר כמה שנים דירה בבית שמש המיועדת להשקעה.
כעת כשעברו כבר כמה שנים, הוא רכש דירה נוספת להשקעה כשהוא לקח הלוואה 100% מהבנק עם שיעבוד של הדירה בבית שמש.
האם זה באמת כ"כ נוצץ? מה עם דמי רישום בטאבו וכו'?
מי מכיר פרטים על הנושא?
אם זה באמת כך, אולי נתארגן כאן כל חברי פרוג (אלו שיש להם כבר דירה משלהם, או שיש להם אי מי מההורים שמסכים לשעבד את דירתו) לרכוש איזו קריה עם אלפי דירות...:)
החגיגה מתקרבת לקיצה.
הפיקוח על הבנקים פרסם טיוטת הנחיות, שאוסרת על מתן הלוואה בשעבוד של נכס קיים, כשמטרת ההלוואה היא לשמש הון עצמי לרכישת דירה נוספת. הנחייה זו אם תיכנס לתוקף תהיה רלוונטית בעיקר למשפרי דיור ולמשקיעים.
ההנחייה הזו טרם נכנסה לתוקף והיא מוגדרת עדיין כטיוטה.
קראו כאן עוד.
מי ששיקר עד היום שמוכר לצורך קניית דירה אחרת (משפרי דיור) כדי לקבל 70% משכנתא אולי יוכל להמשיך לשקר כדי לקבל משכנתא.
ובקניית דירה שלישית יאלץ לספר שהוא צריך משכנתא לנישואי ילדים, רכב, שיפוץ.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לצורך חישוב תשואה על ההשקעה זה נחשב כרווח
לצורך הכנסות עבור המשכנתא זה נחשב רווח
ורק עבור מעשרות לא ?
קנית דירה ואתה משלם עליה משכנתא הדירה שלך ויש לך משהו שווה ערך לכסף שהשקעת
אתה מרויח עליה בנוסף כסף - והוא חייב במעשרות - תשאל כל רב מבין
אולי אפשר לקזז את הריביות מהרווח - צריך לשאול רב
זהו - ששאלתי רב והוא השיב לי שמשלמים מהרווח נטו, ומשכנתא זה חלק מההוצאות.
רק כשבעוד מספר שנים אמכור את הדירה - אז אצטרך להפריש מעשר מכל מה שאקבל - כיון שזה יהיה רווח.

זו ההלכה - שמפרישים מעשר רק מהרווח.

לצורך חישובי תשואה - הרווח הולך כולו למשכנתא, כיון שזו השקעה שממונפת ב100% (על פי רוב)
ההלכה אומרת שאם יש לך מגוון רחב של עסקים, בסוף השנה בעל העסק עושה חישוב של רווחים מינוס הוצאות והפסדים ומזה הוא מפריש מעשר.
כי מעשר האדם צריך להפריש וזה לא חובה על הכסף (להבדיל מתרומות ומעשרות) ולכן האדם בודק כמה הוא הרוויח ומזה האדם המרוויח מפריש מעשר.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מספר לי מכר שיש לו כבר כמה שנים דירה בבית שמש המיועדת להשקעה.
כעת כשעברו כבר כמה שנים, הוא רכש דירה נוספת להשקעה כשהוא לקח הלוואה 100% מהבנק עם שיעבוד של הדירה בבית שמש.
האם זה באמת כ"כ נוצץ? מה עם דמי רישום בטאבו וכו'?
מי מכיר פרטים על הנושא?
אם זה באמת כך, אולי נתארגן כאן כל חברי פרוג (אלו שיש להם כבר דירה משלהם, או שיש להם אי מי מההורים שמסכים לשעבד את דירתו) לרכוש איזו קריה עם אלפי דירות...:)
אני מכיר רבים וטובים שעשו כן, מינפו דירות ללא משכנתא וקנו נכסים בעלויות אפסיות.
השקעה סולידית יחסית עם רווחים טובים
בהנחה שקונים במקום נכון, במחיר הנכון, ולוקחים מנהל נכס נכון.

(הערה: מחיר הרישום בטאבו עומד על כמה מאות שקלים. ההוצאות הכבדות מעבר לעלות הדירה הן
1. מס רכישה 5%
2. תיווך - 2%+מע"מ
3. עו"ד
4. יועץ משכנתא)

החגיגה מתקרבת לקיצה.
הפיקוח על הבנקים פרסם טיוטת הנחיות, שאוסרת על מתן הלוואה בשעבוד של נכס קיים, כשמטרת ההלוואה היא לשמש הון עצמי לרכישת דירה נוספת. הנחייה זו אם תיכנס לתוקף תהיה רלוונטית בעיקר למשפרי דיור ולמשקיעים.
ההנחייה הזו טרם נכנסה לתוקף והיא מוגדרת עדיין כטיוטה.
זה לא ימנע מלקחת משכנתא להון עצמי, אלא רק ייקר את הריביות כמשכנתא לכל מטרה.
בנק ישראל מנסה במהלכים עקומים כבר 15 שנה לפגוע במשקיעים במקום להשפיע על שחרור חסמים בהיצע הדירות,
וכן לגרום לציבור בישראל להבין שלא כולם צריכים לגור במרכזי הערים הגדולות,
וגם אנחנו צריכים להבין זאת - גם אם כל הדור שלנו יזכה לגור בבני ברק וירושלים, אז לדור הבא ייגמר המקום.
מגורים במרכזי הערים שמור לעשירים או לעקשנים.

ככה זה.

כמו שאנחנו לא כועסים שלקנות אאודי A8 זו פריבילגיה של עשירים, ולא מצפים שהמדינה תעשה מחיר למתמסכן בתחום הרכב, כך לא צריך לעשות בתחום הדיור.
עשירים - יקנו באזורי ביקוש יקרים.
בינוניים - במעטפת.
עניים - בפריפריה.

וזה יגרום לזה - שבינוניים שקנו לפני 30 שנה דירות בפריפריה של אז היום זה אזורי ביקוש והם יכולים למכור את דירותיהם בסכומי עתק לעשירים. - ולהם - אין שום אינטרס למוטט את שוק הדיור המאמיר

נערך לאחרונה ב:

מישמשית

משתמש מקצוען
בנק ישראל מנסה במהלכים עקומים כבר 15 שנה לפגוע במשקיעים במקום להשפיע על שחרור חסמים בהיצע הדירות,
וכן לגרום לציבור בישראל להבין שלא כולם צריכים לגור במרכזי הערים הגדולות,
וגם אנחנו צריכים להבין זאת - גם אם כל הדור שלנו יזכה לגור בבני ברק וירושלים, אז לדור הבא ייגמר המקום.
ממש ככה
באמת מוזר להתעסק כ"כ במשקיעים שהם אחוז זניח ממחזיקי הדירות
בעוד שהבעיה העיקרית זה חוסר היצע המשווע בדירות בתכנון
פשוט כלום הביקוש אדיר והצכנון שואף לאפס
כולם יודעים שזה הבעיה שמטרידה את רוב אזרחי המדינה
אבל המדינה מצידה לא נוקפת אצבע .שום רפורמה .שום כלום

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
לפעמים האדם אומר לבנק כאילו 'תירוצים' שהבנקאי בעצמו 'קורץ' לו.
לא איכפת לי מה האמת, רק שאני יהיה 'מכוסה' מצד הוראות בנק-ישראל.
לכן זה הרבה פעמים ממש לא רמאות.
הבנק כאילו ממש 'מבקש' מהאדם, תרמה אותי. :)
מכיר מקרוב ממש ...

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לפעמים האדם אומר לבנק כאילו 'תירוצים' שהבנקאי בעצמו 'קורץ' לו.
לא איכפת לי מה האמת, רק שאני יהיה 'מכוסה' מצד הוראות בנק-ישראל.
לכן זה הרבה פעמים ממש לא רמאות.
הבנק כאילו ממש 'מבקש' מהאדם, תרמה אותי. :)
מכיר מקרוב ממש ...
או במשפט אחד
"הבנק עוצם את עיניו לרווחה"

נשר בתעופה

משתמש צעיר
תכלס
תנו שם של משהו שמטפל בקניית נכס והשכרתו
אמין, שיש לכם נסיון איתו

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה