דיסק קשיח SSD M.2 SATA 2TB

Yisrael

משתמש פעיל
שלום חברים,

אני מעוניין לרכוש דיסק קשיח SSD M.2 SATA 2TB, דא עקא שבארץ לא מצאתי אף חנות שמוכרת את המוצר הזה, ולהזמין מחו"ל מסובך בשבילי כשמדובר במוצר יקר.

שאלתי היא אם מישהו מהטכנאים כאן מכיר אולי חנות או סוכן שמוכרים את המוצר הזה, או שיש למישהו אותו אפי' יד שנייה ומעוניין למכור.
אשמח לשמוע על כך.

תודה רבה מראש!

avi chazak

משתמש מקצוען
אפשר לראות כאן
זה לא רק הוא יש עוד
רק מה רמת האמינות שזה מוצר מקורי וכ' וכ' ??

Yisrael

משתמש פעיל
כנראה הכוונה
M.2 NVMe
אפשר לראות כאן
זה לא רק הוא יש עוד
רק מה רמת האמינות שזה מוצר מקורי וכ' וכ' ??

כמו שכתבתי אני מחפש דיסק M.2 SATA ולא PCIe (NVMe), כל הדיסקים שהצעתם לי מהארץ הם של PCIe (NVMe).

ולא, M.2 ו SATA הם ממש לא שני הפכים, M.2 מגיע בשתי תצורות, SATA או PCIe.

הנה דוגמה של מה שאני מחפש:
https://www.samsung.com/us/computin...-drives/ssd-860-evo-m-2-sata-2tb-mz-n6e2t0bw/

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
@Yisrael הנה יש בזאפ https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1001372
האם יש סיבה להעדיף דוקא ממשק SATA? הרי אתה מוגבל למהירות 6 Gb/s. זה בגלל המחיר? או בגלל מערכת הפעלה ישנה?
להבנתי, כל שקע M.2 שתומך בממשק SATA יתמוך גם בממשק PCIe. עיין בכתבה בוויקיפידיה
לפיו B ו-M שהם היחידים שתומכים ב-SATA תומכים גם ב-PCIe

עריכה: כנראה שיש לוחות אם שתומכים רק ב-M.2 SATA...

נערך לאחרונה ב:

Yisrael

משתמש פעיל
@Yisrael הנה יש בזאפ https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1001372
האם יש סיבה להעדיף דוקא ממשק SATA? הרי אתה מוגבל למהירות 6 Gb/s. זה בגלל המחיר? או בגלל מערכת הפעלה ישנה?
להבנתי, כל שקע M.2 שתומך בממשק SATA יתמוך גם בממשק PCIe. עיין בכתבה בוויקיפידיה
לפיו B ו-M שהם היחידים שתומכים ב-SATA תומכים גם ב-PCIe

עריכה: כנראה שיש לוחות אם שתומכים רק ב-M.2 SATA...
א. תודה, מוזר שאני לא מצאתי את זה בZAP...

ב. אכן יש לוחות שלא תומכים ב PCIe, למעשה הסיבה שלי היא בגלל תכנה מסוימת שהגישה שלה לדיסק קשיח בנויה בצורה שמתאימה רק לחיבור SATA, ובשביל לעבור ל PCIe נצטרך לשנות את המבנה שלה.

בכל מקרה, אם יש למישהו עוד מידע על הדיסק הנ"ל או אחר עם הנתונים האלה - אשמח אם יידע אותי.

תודה לכולם!

י. צ.

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
@Yisrael שאלה תמימה... אין לך חיבור SATA? כי אם יש, אז לצרכיך, אין שום מעלה ב-M.2

aridesk

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
יש לוחות אם שהחיבור בתצורת M.2
הוא רק כSATA שזה אומר עד 500 מ"ב קריאה כתיבה +-
יש לוחות אם שהוא תומך גם בתקן PCIEX4
שזה מתאים גם לSSD מתקדמים כדוגמת EVO970

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה