דילמה..

orit28c

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מתכננת מטבח ללקוחה.
אחרי שינויים ולבטים ובקשות הגענו לתוכנית הרצויה אבל יש בעיה אחת:
הלקוחה מרוצה מאודדדדד מהתוכנית ומרגישה איתה שלמה- ואני פחות..
משום מה אני מרגישה שהאופציה שנבחרה אני פחות מתחברת אליה מאופצייה אחרת שיותר אהבתי אבל הלקוחה שללה אותה לחלוטין..
לא אמרתי לה שאני פחות מתחברת לאופצייה שבחרנו..
השאלה היא:
האם להגיד דבר כזה? או שפשוט לעזוב את זה כי היא מאוד אהבה את התכנון?

מה הייתם עושים??

ציפי ורשואר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
השאלה מה הסיבה שאת פחות מתחברת לאופציה הזו

אם את רואה בה חיסרון משמעותי מבחינה תכנונית ולדעתך היא פחות מתאימה לצורכי הלקוחה כמובן שהייתי אומרת ומדגישה במקביל את היתרונות בסקיצה השנייה ... אולי יש אפשרות לשלב בין שתיהן

עדיף לומר עכשיו ולסגור את הפינה מאשר להמשיך בתכנית שאת לא שלמה איתה

orit28c

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
אין בעיה תכנונית שניהם עונים לקריטריונים התכנונים של המטבח פשוט התחברתי יותר לסקיצה אחרת כי זה נראה לי מיוחד יותר ושונה מהסקיצה שנבחרה.. אבל הלקוחה לא התחברה.. זאת לקוחה שמאוד מושפעת ממה שהיא ראתה אצל השכנה/ החברה והדודה.. וכנראה שהדברים הסטנדרטיים יותר נתפסים לה כי זה מה שהיא ראתה בעין.. ונורא קשה לה לדמיין משהו אחר.. כמו שנקרא "לצאת מהקופסא".. אז אני נאלצת להמשיך עם מה שהיא אהבה (ושוב אין בעיה תכנונית) כי בסוף חשוב לי שהיא כן תתחבר..

orit28c

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
ואני לא רוצה להגיד לה סתם דברים כי היא נורא מתבלבלת והיא ממש בחוסר בטחון לגבי כל השיפוץ אז אני חייבת להראות לה חוזק וביטחון בעניין.. אני לא רוצה להגיד לה שלא אהבתי תתכנון רק בגלל שטעמי האישי הוא שונה..

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אם מבחינה פונקציונלית הכל עובד לא פחות טוב מהאופציה השניה, אז אל תעשי כלום - בעל המאה הוא בעל הדעה.
ואם ממש ממש חשוב לך - את יכולה לעשות לה הדמיה של האופציה השניה, אולי היא תבין יותא ותתחבר לרעיון (ואולי לא, והכל לשוא...)

בהצלחה

ציפי ורשואר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אין בעיה תכנונית שניהם עונים לקריטריונים התכנונים של המטבח פשוט התחברתי יותר לסקיצה אחרת כי זה נראה לי מיוחד יותר ושונה מהסקיצה שנבחרה.. אבל הלקוחה לא התחברה.. זאת לקוחה שמאוד מושפעת ממה שהיא ראתה אצל השכנה/ החברה והדודה.. וכנראה שהדברים הסטנדרטיים יותר נתפסים לה כי זה מה שהיא ראתה בעין.. ונורא קשה לה לדמיין משהו אחר.. כמו שנקרא "לצאת מהקופסא".. אז אני נאלצת להמשיך עם מה שהיא אהבה (ושוב אין בעיה תכנונית) כי בסוף חשוב לי שהיא כן תתחבר..

אם זה המצב והתכנית טובה מבחינת תכנון אז עזבי

גם לקוחות שמרניים אני משתדלת לכוון לאופציות קצת יותר יצירתיות , אבל אם לא הולך לא נורא ... אל תלחצי בסופו של דבר הבית שלה והיא גרה בו ואם זה מה שטוב לה ....

רבקי100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
ואם היא חסרת ביטחון לגבי השיפוץ,
אז בכלל אני מציעה לך לא לשנות עכשיו.
מנסיון עם לקוחות שמרניים וחסרי ביטחון,
הכי גרוע זה לשכנע אותם על האופציה שהם לא מתחברים אליה.
זה סתם יבזבז לך אנרגיות מיותרות, ואותם זה יבלבל. עד שלבסוף הם יחזרו לאופציה המקורית.
אלא אם יש לך זמן ותקציב אפשר להשקיע בהדמיה כמו שציפי אומרת.
ואת חושבת שיש מצב שהם ישנו דעה.

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לי לקוחות שאצלם פסגת העיצוב זה פורמייקה בגוון אגס סלמון / קוניאק. האמת שאני מקנא בהם.
לשנות את עמדתם בוודאי שלא אעשה, אין שום קדושה באופנה.

שריתי גוט

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לי לקוחות שאצלם פסגת העיצוב זה פורמייקה בגוון אגס סלמון / קוניאק. האמת שאני מקנא בהם.
לשנות את עמדתם בוודאי שלא אעשה, אין שום קדושה באופנה.

פסגת העיצוב? או המחיר? כמובן שזה הפורמיקה הכי זולה ואם מוצא חן בעיניהם המחיר הזול בטח שאין לך מה לעשות.

orit28c

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה לכל המגיבות.. אספר לכן בסוף מה קרה..
אחרי כמה ימים היא פנתה אליי ואמרה לי שהיא לא אהבה את האופצייה שהיא בחרה (תודה לה') אבל זה היה אחרי שכבר המשכתי עם תוכניות קצת יותר מפורטות.. אז עברנו לתוכנית חדשה הרבה יותר טובה (כמובן שהיא שילמה על השינוי הדרסטי הזה) וייצא שהיא מרוצה וגם אני.. מהתכנון החדש.. :)
אבל אני קצת כועסת על עצמי שלא התעקשתי יותר ולא הקשבתי לאינטואיציה שלי לגבי התכנון כי בסוף היא טענה את כל מה שהרגשתי לגבי התכנון ורק אם הייתי מנסה להתעקש יותר אולי לא הייתי עובדת על תוכניות מפורטות לחינם (זה לא ממש לחינם כספית אלא בהקשר של זמן) ואז שוב מתחילה תוכנית מפורטת עם תכנון חדש..

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה על השיתוף!
לא קל לדעת מתי צריך ללחוץ יותר ומתי להרפות.
תמיד יהיו פעמים שעשינו את הלא מספיק או לכן או ללא

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
פסגת העיצוב? או המחיר? כמובן שזה הפורמיקה הכי זולה ואם מוצא חן בעיניהם המחיר הזול בטח שאין לך מה לעשות.
לא, יש כאלו שאצלם זה פסגת העיצוב, בדרך כלל זה דווקא אנשים שאין להם מושג במחירים. פשוט זה הכי דומה בעיניהם לבית הכנסת/מטבח של גיסה המפואר בעיניהם ששופץ פעם אחרונה לפני 20 שנה.
כאמור, אני מקנא בהם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה