דילוג מעסיק על הפקדות פנסיה - האם משפיע על גובה קצבת נכות?

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
בשיחה מול חברת ביטוח התברר כי באם המעסיק לא הפקיד לצורך העניין הפקדות מ2018. הם לא נחשבות לצורך חישוב קצבת נכות.
מה עושים בכזה מקרה?
מדובר על 6 חודשי עבודה שהופקדו לאחר יותר משנתיים!!!
איך אוכל לדעת מה גודל ההפסד?
וממי אני אמורה לקבל פיצוי ע"כ?
תודה מראש

A052

משתמש סופר מקצוען
לא מובן, הם הופקדו בפועל בסוף, או לא?
הוא הוסיף את ריבית הפיגורים שהוא מחויב, או לא?

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
הפקיד אחרי שנתיים
לא ידוע לי על ריבית פיגורים
תוכל לפרט? אין בזה בעיה הלכתית?

A052

משתמש סופר מקצוען
אם הוא הפקיד, לא ידוע לי על הפסד, כי זה אמור להיות משוייך רטרו.
וריבית פיגורים זה חובה ע"פ חוק במקרים כאלו. זה בעיה שלו אם זה אסור.

כדאי לכם לבדוק מול קרן הפנסיה.

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
תודה רבה
עוד שאלה
בחברת הביטוח טוענים שתשלומים רטרו אינם מחושבים לצורך חישוב קצבת נכות
השאלה איך אני יכולה לאמוד את הנזק? והאם אפשר לתבוע את המעסיק ע"כ?

סמולטוק

משתמש מקצוען
תודה רבה
עוד שאלה
בחברת הביטוח טוענים שתשלומים רטרו אינם מחושבים לצורך חישוב קצבת נכות
השאלה איך אני יכולה לאמוד את הנזק? והאם אפשר לתבוע את המעסיק ע"כ?
בעקרון כשמוגשת תביעת נכות, אכן בודקים מתי הופקדו הכספים בתקופה שקדמה לתאריך תחילת הנכות. ככל והתקבלה הפקדה לאחר תאריך תחילת הנכות היא לא נלקחת בחשבון לצורך חישוב הממוצע. מה שכן, במידה וקיימת כעת תביעת נכות פתוחה ואכן ההפקדות החסרות משפיעות על הממוצע לרעה, אפשר להוכיח שהמעסיק ניכה מהשכר את ההפקדות אך לא העביר לחברת הביטוח.
האם באמת היו ניכויים כרגיל בתלוש?

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
בעקרון כשמוגשת תביעת נכות, אכן בודקים מתי הופקדו הכספים בתקופה שקדמה לתאריך תחילת הנכות. ככל והתקבלה הפקדה לאחר תאריך תחילת הנכות היא לא נלקחת בחשבון לצורך חישוב הממוצע. מה שכן, במידה וקיימת כעת תביעת נכות פתוחה ואכן ההפקדות החסרות משפיעות על הממוצע לרעה, אפשר להוכיח שהמעסיק ניכה מהשכר את ההפקדות אך לא העביר לחברת הביטוח.
האם באמת היו ניכויים כרגיל בתלוש?

לא. זה חלק מהבעיה
לא היו ניכויים בתלוש והוא הפקיד לי את כל מה שחסר בתלוש אחרון
אין עדיין תביעה פתוחה
אך אני רוצה לעשות זאת בקרוב.
במקרה זה כשעדיין לא פתחתי עדיין תהיה השפעה מהפקדות חסרות של חצי שנה מ2018 ?

סמולטוק

משתמש מקצוען
לא. זה חלק מהבעיה
לא היו ניכויים בתלוש והוא הפקיד לי את כל מה שחסר בתלוש אחרון
אין עדיין תביעה פתוחה
אך אני רוצה לעשות זאת בקרוב.
במקרה זה כשעדיין לא פתחתי עדיין תהיה השפעה מהפקדות חסרות של חצי שנה מ2018 ?
מה תאריך תחילת הנכות?

יהלומי

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני כבר אומרת לך שלא יעזור שחלפה תקופת אכשרה, הם יבדקו מתי באמת מועד הנכות. את לא יכולה לבוא ולומר להם שאת תובעת מעכשיו.

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
כמו שיהלומי אמרה,
לא יעזור להמתין שתחלוף תקופת האכשרה, כיון שהם בודקים מה תאריך תחילת הנכות ולא מה תאריך התביעה.

לא הבנתי. ברור שבודקים תאריך תחילת נכות. אבל אם עברתי את תקופת האכשרה אני יכולה לקבל גם על מחלה שהתחילה לפני ההצטרפות לקרן

סמולטוק

משתמש מקצוען
לא הבנתי. ברור שבודקים תאריך תחילת נכות. אבל אם עברתי את תקופת האכשרה אני יכולה לקבל גם על מחלה שהתחילה לפני ההצטרפות לקרן
לא.
הם בודקים האם חלפה תקופת האכשרה ביום תחילת הנכות ולא ביום התביעה. מבינה?

יהלומי

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הבדיקה היא האם במועד הנכות - התאריך ממנו המבוטח מצוי באובדן כושר עבודה, חלפו כבר 5 שנים מאז הצטרפותו לקרן.
לצורך העניין, מבוטח הצטרף לקרן ב-2012 עם מחלה כלשהי, וב-2015 - כעבור 3 שנים, מצוי באובדן כושר עבודה עקב אותה מחלה, הוא לא יהיה זכאי לתבוע נכות, והוא לא יוכל לחכות ל-2017 ואז להגיש את התביעה. כי התאריך שקובע הוא תאריך תחילת אובדן כושר העבודה ולא תאריך הגשת התביעה.

יהלומי

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הבדיקה היא האם במועד הנכות - התאריך ממנו המבוטח מצוי באובדן כושר עבודה, חלפו כבר 5 שנים מאז הצטרפותו לקרן.
לצורך העניין, מבוטח הצטרף לקרן ב-2012 עם מחלה כלשהי, וב-2015 - כעבור 3 שנים, מצוי באובדן כושר עבודה עקב אותה מחלה, הוא לא יהיה זכאי לתבוע נכות, והוא לא יוכל לחכות ל-2017 ואז להגיש את התביעה. כי התאריך שקובע הוא תאריך תחילת אובדן כושר העבודה ולא תאריך הגשת התביעה.

יהלומי

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
סליחה, תקלה במחשב גרמה להודעה להישלח 3 פעמים :(

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית

על אותו מקרה ברור שלא
אבל אם הוא נמצא שוב באי כושר עקב המחלה הישנה. ב2017 יוכל להגיש תביעה חדשה על המקרה העכשווי
נכון?

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
זה גם תלוי מאוד אם הצהירו על המחלה הזאת והאם אין החרגה

יהלומי

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
על אותו מקרה ברור שלא
אבל אם הוא נמצא שוב באי כושר עקב המחלה הישנה. ב2017 יוכל להגיש תביעה חדשה על המקרה העכשווי
נכון?

אם מדובר באירוע חוזר ב-2017, זה תלוי באיזו קרן פנסיה - יש תקנונים בהם גם מקרים כאלה מוחרגים.
באיזו קרן פנסיה את?
אם מדובר באירוע חוזר החל מ-06.2018 ואילך, אז מדובר בתקנון האחיד לכל קרנות הפנסיה לפיו אין בעיה לתבוע במקרה כזה.

יהלומי

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
זה גם תלוי מאוד אם הצהירו על המחלה הזאת והאם אין החרגה

כמובן שאם המחלה הוחרגה לא תוכלי לתבוע בגינה גם בעוד 20 שנה..., העניין הוא שרוב ההצטרפויות לקרן הפנסיה הן ללא הצהרת בריאות כך שהחרגות בקרן הפנסיה הן נדירות מאוד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  38  פעמים

לוח מודעות

למעלה