דיון: גוי של אינטרנט

• פותח הנושא mat
  • פורסם בתאריך

mat

------- Magicode -------
קיבלתי לינק לתוכנה שאני צריך.
והלינק מגיע מאתר שיתוף הקבצים "מגה".

והיה לי בעיה שבנטפרי זה חסום. בגלל שזה אתר שיתוף קבצים. וגם לפתוח לינקים אי אפשר בגלל שכל התוכן שם מוצפן. והוא לא מבוסס על לינקים.
וגם אם היה לינק זה לא היה עוזר כי בנטפרי לא פותחים לינקים מאתרי שיתוף.

אז האפשרות הראשונה שעלתה לי בראש זה לשלוח את זה לחבר שלי שאין לו סינון על המחשב (גוי של אינטרנט). ולבקש ממנו שיוריד לי וישלח לי את זה דרך http://magicode.me/send-file/upload.

ואז בעצם חשבתי שלא רק אני צריך כאלה דברים ומחפש גוי של אינטרנט לצורך העניין. יש עוד הרבה שצריכים. וגם אסור שיהיה לגיטימציה לכאלה שיש להם אינטרנט פרוץ. וכל אחד שמבקש מהם להוריד נותן להם לגיטימציה לאינטרנט שלהם.

ואז חשבתי על רעיון. אולי נקח גוי אמיתי. אחד מאלה שבודקים תמונות בנטפרי.
והוא יוריד למשתמשים את ההורדות שהם צריכים. או ישלח להם צילומי מסך. או יביא להם מידע מפייסבוק (רק רעיון לא לכעוס עלי).

הבעיה הגדולה. שיש משתמשים שעלולים לנצל את זה כדי לבקש דברים שלילים. והגוי לא יקלוט שזה שלילי. ואז בעצם לא עשינו כלום.

אני צריך רעיונות איך לבצע את זה בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות. שגם יהיה פרטיות וגם יהיה בטוח. וגם יהיה נקי.

עימוד ספרים

משתמש פעיל
בהרבה מקרים ה'גוי של שבת' יודע את ההלכות הנוגעות לעבודתו טוב יותר מהיהודים, צריך למצוא גוי כזה לענין המדובר:)

ממממ

משתמש רשום
ישנה חברה בארה"ב בשם 'פרו קליק', שהאסטרטגיה שלהם שכמו שבשבת כשצריכים מישהו שיחלל בשבילך שבת פונים לגוי, כך גם באינטרנט.
לשם כך הם נותנים שירותי אינטרנט ע"י גויים ומשלמים להם לפי שעה.

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מט, אתה גדול!

הרצון והשאיפה לטהר את העולם מהנגע הזה, עוד יביא אתכם רחוק.

אשריכם ישראל.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י mat;1991137:
קיבלתי לינק לתוכנה שאני צריך.
והלינק מגיע מאתר שיתוף הקבצים "מגה".

והיה לי בעיה שבנטפרי זה חסום. בגלל שזה אתר שיתוף קבצים. וגם לפתוח לינקים אי אפשר בגלל שכל התוכן שם מוצפן. והוא לא מבוסס על לינקים.
וגם אם היה לינק זה לא היה עוזר כי בנטפרי לא פותחים לינקים מאתרי שיתוף.

אז האפשרות הראשונה שעלתה לי בראש זה לשלוח את זה לחבר שלי שאין לו סינון על המחשב (גוי של אינטרנט). ולבקש ממנו שיוריד לי וישלח לי את זה דרך http://magicode.me/send-file/upload.

ואז בעצם חשבתי שלא רק אני צריך כאלה דברים ומחפש גוי של אינטרנט לצורך העניין. יש עוד הרבה שצריכים. וגם אסור שיהיה לגיטימציה לכאלה שיש להם אינטרנט פרוץ. וכל אחד שמבקש מהם להוריד נותן להם לגיטימציה לאינטרנט שלהם.

ואז חשבתי על רעיון. אולי נקח גוי אמיתי. אחד מאלה שבודקים תמונות בנטפרי.
והוא יוריד למשתמשים את ההורדות שהם צריכים. או ישלח להם צילומי מסך. או יביא להם מידע מפייסבוק (רק רעיון לא לכעוס עלי).

הבעיה הגדולה. שיש משתמשים שעלולים לנצל את זה כדי לבקש דברים שלילים. והגוי לא יקלוט שזה שלילי. ואז בעצם לא עשינו כלום.

אני צריך רעיונות איך לבצע את זה בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות. שגם יהיה פרטיות וגם יהיה בטוח. וגם יהיה נקי.

העובד ליידי מציק לי מידי פעם להקים ולתחזק עבורו דף פייסבוק עסקי בשכר חודשי כלשהו. אני מסרב פעם אחר פעם:
מה, אני גוי של שבת?
מהיום אני ישתמש בביטוי המופלא" גוי של אינטרנט..." הולם.
בכל מקרה- רעיון נהדר. בהצלחה.

7880

משתמש פעיל
העניין הזה מציק. ולא רק באנטרנט.
רחוב ז'בוטינקי בשבת מלא במשפחות לטאיות+ עגלות שמחפשות את ה"גוי החסידי" שיעביר להם אותה כביש.
החברה שלא מכניסה מחשב הביתה חס ושלום... אבל את הקניות ברשת מבקשת ממני לבצע.
ועוד..
זה מקומם, מעצבן, אבל לא נעים להיות היהודי הרע שימנע טוב מהמתחסדים..

ks

משתמש מקצוען
אם הכוונה בנטפרי, שיטת הניקוד נראה שעובדת היטב, שלא שולחים סתם

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
עדיין איני 'נטפרית', אבל:
אלו שמקפידים ולא עושים דברים מסויימים - מותר להם להכשיל יהודי אחר במה שהם חושבים שאסור לעשות???
ועניין ה'גוי של אינטרנט' זה באמת מוצלח. לפעמים יש דברים חד-פעמיים שצריך מאתרים לא ממש כשרים. מידע/תמונה/קובץ/קישור וכו'.

אין שום סיבה בעולם להכשיל יהודי, אפילו אם האינטרנט שלו פתוח יותר מהאינטרנט שלי.
וגוי? מה הבעיה. אם הוא ידע מה הגבולות וילמד מה מותר ומה לא - קדימה. יוזמה מבורכת!!!

אהרן2

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י א-ירושלמית;1991474:
וגוי? מה הבעיה. אם הוא ידע מה הגבולות וילמד מה מותר ומה לא - קדימה

גוים כאלו יקרים
דובר על רמה של בודקי התמונות,
שלא יודעים עברית ובלי הבנה מיוחדת בנט

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
לדעתי אם אתה נותן לאנשים גישה לאתרים אסורים דרך 'גוי של אינטרנט' אז גמרנו, הם כל היום יהיו באתרים האלו ביחד עם הגוי הזה, כי הדשא של השכן ירוק יותר ומים גנובים ימתקו, ולא יסתפקו כלל וכלל בעשרות אלפי האתרים שכבר פתחת להם בנטפרי. [אולם לנטפרי זה יכול להיות מאוד משתלם אם יצטרכו לשים 4-5 נקודות על כל שימוש בגוי של אינטרנט. אנשים פשוט לא יעמדו בפיתוי... יבקשו כל היום צילומי מסך והורדות...]

לדעתי השאיפה צריכה להיות לסנן מכל אתר את הטוב ולזרוק את הרע כדרך שאתם עושים היום, ואם יש אתר שאי אפשר אז אי אפשר. אף אחד לא יאבד את הפרנסה שלו בגלל זה.

גם גוי של שבת התירו רק במקרים מיוחדים על ידי רמז וכו' יש הרבה הלכות בזה...

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תודה למט על הרצון לעזור ולהשתדרג ולהביא את הכי טוב.
אני חושבת שאפשר לתת ל''גוי של אינטרנט'' להוריד מה שמבקשים ,ואז זה יעבור בקרה
של אנשי נטפרי , כך לא יווצר מצב שיבקשו דברים לא הולמים ,כי בכל זאת זה יעבור את האישור
של נטפרי ...
בהצלחה!

פרפר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י 7880;1991454:
רחוב ז'בוטינקי בשבת מלא במשפחות לטאיות+ עגלות שמחפשות את ה"גוי החסידי" שיעביר להם אותה כביש.

איזו הכללה מוזרה.

ניצוצות

משתמש צעיר
כל הרעיון נשמע לי מופרח לגמרי.
מה הענין של החסימה אם יש אפשרות זמינה לעקוף את זה????
מה שכן, בעבר, כשהיה לי נתיב, היה שם אפשרות לפתוח אתר לזמן מסוים, שעה / יום או כמה שהייתי צריכה, וגם זוכרת שפעם הם לא הסכימו לפתוח לי את האתר שביקשתי, והיה לי בזה צורך מאוד חשוב, אז הם עשו לי את העבודה, הורידו לי את מה שהייתי צריכה.
אולי בנטפרי גם אפשר לעשות את זה, או לפחות להציע להם שיתנו כזה שירות?

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י 7880;1991454:
החברה שלא מכניסה מחשב הביתה חס ושלום... אבל את הקניות ברשת מבקשת ממני לבצע.
ועוד..
זה מקומם, מעצבן, אבל לא נעים להיות היהודי הרע שימנע טוב מהמתחסדים..
האח, שלא מחזיק אינטרנט בבית אבל מציק בלי סוף שיורידו לו שיעורים... ותוכנות קריטיות...
ושיחפשו לו עגלה זולה ביד 2.. ("זה כולה כמה דקות בשבילך!")
האחות שמטיפה נגד האינטרנט הטמא שאסור בסמינר- אבל מתחננת ש: "רק תשלח לי את הסיפור שכתבתי במייל ל..."
מצד שני צריך להודות, שלפעמים זה בזה ממד של חסד. דוגמא- האברך שלא יודע מימינו ומשמאלו ומבקש מתנדב שירשום אותו לאגד וישלם לו לחופשי שנתי המוזל, וכהנה וכהנה.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אלו שיש להם מחשב, אבל אין להם אינטרנט 'עקרונית' - והם לא מתביישים לבקש ממני ולנצל אותי ואת האינטרנט שלי (רק דקה... רק תמונה אחת... רק הצצה) - לא מגיע להם שאני אהיה הגוי שלהם. לא מבחינתי - וגם לא עבורם.

אבל יש גם כאלו שלא מתמצאים בטכנולוגיה ובמחשבולוגיה בכללל... (גם בדורנו!) - ולהם - למה לא לעזור? לדעתי - יש פה מצווה.

קלאסיקה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י א-ירושלמית;1992082:
אלו שיש להם מחשב, אבל אין להם אינטרנט 'עקרונית' - והם לא מתביישים לבקש ממני ולנצל אותי ואת האינטרנט שלי (רק דקה... רק תמונה אחת... רק הצצה) - לא מגיע להם שאני אהיה הגוי שלהם. לא מבחינתי - וגם לא עבורם.

אבל יש גם כאלו שלא מתמצאים בטכנולוגיה ובמחשבולוגיה בכללל... (גם בדורנו!) - ולהם - למה לא לעזור? לדעתי - יש פה מצווה.

אני מסכים שזה מעצבן, מנסיון...
אבל אולי בכל זאת לדון לכף זכות, לא הכל תלוי רק באדם עצמו, לפעמים זה תלוי בבעל/אשה שלהם זה מפריע, או לילדים למשפחה...
אם אני כנה עם עצמי, ויודע שמאיזו סיבה שלא תהיה, אני צריך /חייב/רוצה אינטרנט, אז אני מספיק שלם עם זה כדי לא להרגיש "גוי של אינטרנט"... ואולי על הדרך להרוויח חסד עם האח או החבר..
תמיד יש את האנשים שיבקשו מה"גוי של שבת" שלהם, לפתוח בקבוקים, להעביר כביש, ועוד כהנה, אם אני שלם עם עצמי, מה זה מפריע לי?? למה לא לעשות חסד?
זו דעתי האישית בלבד....

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
לכל מי שהשתמש בביטוי מופרך, שילך להיסטוריה של נטפרי ויראה
שכשפתחתי שרשור תחת הכותרת אינטרנט כשר 100% היו לא מעט שחשבו שזה מופרך וכ'...
אבל זו היא דרכה של נטפרי. נטפרי היא חברתית, ולכן חשוב לשמוע את הדעות של כולם,
כי כשבאמת רוצים פתרון, מתאחדים ומוצאים. כל צעד כזה, מטרתו למנוע עוד ועוד מכשול.
שיהיה בהצלחה לכולנו!

goli

משתמש פעיל
בואו נעשה סדר.
לפי התגובות עד עכשיו נראה שהענין מתחלק לשניים.
1. אנשים שרוצים הנחה שנמצאת באינטרנט וכד'.
אבל אין להם אינטרנט או שהמסלול בו הם נמצאים אינו מאפשר גישה לאתר הרצוי. אבל התוכן המבוקש הוא ראוי מבחינה כשרותית. אז למה לא לעשות חסד.

2. הדוגמה של מאט. שהיא שונה כי אין אפשרות לדעת האם הקובץ המבוקש הוא תקין מבחינה כשרותית או לא. שפה לכאורה צריך גוי. אבל מכיון שהעלו שזה נותן פתח לפירצה. חשבתי על פיתרון.

יתכן שאפשר לעשות שלפני שמכניסים את הגוי לפעולה המערכת הממוחשבת תבדוק את מאפיני הקובץ כמו סוג הקובץ תוכנה או משהו אחר... מי העלה אותו... האם הגיע מאתר של תוכנות או של קבצי וידיאו. ועוד מאפינים המאפשרים לרחרח האם הקובץ נקי או שזה נסיון לעקיפה של המערכת.
סביר להניח שיש עוד מאפינים המאפשרים לדעת מלמעלה האם הקובץ כשר או לא.
ורק לאחר שהמערכת אישרה את הקובץ מבחינתה יגיע הגוי ויתן את "חותמת הכשרות".
הרווח בזה שאת רב העבודה הראשונית המערכת תעשה. דבר שיחסוך כח אדם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה