הבאה לדפוס דחוף תקלה בהדפסה- מישהו מבין איפה הבעיה?

Yafitush19

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
היי לכולם, ממש אשמח לתשובות.
הורדנו לדפוס(לא דיגיטלי) קבצים בכמויות גדולות, ובהדפסה קרתה תקלה שאני באמת לא מכירה, הטענה של בית הדפוס היא שהבעיה היא בקבצים. ואנחנו מצדינו סגרנו את הקבצים כמו שאנחנו תמיד סוגרים, שום דבר לא השתנה, אלו קבצים שאנחנו שולחים לדפוס חודש בחודשו כל פעם בעיצוב אחר, והכל עובר חלק. רק הפעם קפצה הבעיה הזו ואין לי מושג בכלל מה יכול להיות מקור הבעיה....
כפי שניתן לראות חלק מהספרות יצאו לבן וחלק אדום. יש לציין שבמקור-כל הספרות בנויות אותו דבר, זה פשוט תיבת טקסט עם המספר בצבע לבן וקו מתאר אדום.
לא ברור לי בכלללל איך דבר כזה יכול לקרות.
מה אתם אומרים? אצל מי הבעיה?
WhatsApp Image 2022-06-23 at 14.05.49.jpeg

נערך לאחרונה ב:

t.over

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אולי הטקסט הלבן מוגדר כאובר פרינט?

סטאר אפ

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אולי להפוך את שכבת הטקסט לאובייקט חכם...לי זה עוזר לפעמים עם כל מיני תקלות של צבעים.

t.over

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מישהו יכול להסביר לי אחת ולתמיד מה זה אובר פרינט?
קרה לי לא מזמן תקלה בנושא הזה
יש מצב להסברים?
הסבר קצר-
צבעי הדפוס - cmyk יש בהם שקיפות (כך נוצרים כל הגוונים מתוך 4 צבעי היסוד), אבל אם למשל מדפיסים עיגול צהוב על רקע מגנטה, איך לא נוצר שם עיגול כתום?
זה בגלל שהגדרת ברירת המחדל של התוכנה היא לחורר את העצם העליון (במקרה זה העיגול בפלטה ההדפסה של המגנטה יופיע כחלל לבן)
הגדרת אובר פרינט בעצם מונעת את החירור הזה.
כך למשל אם טקסט בהיר על רקע כהה מוגדר בטעות כאובר פרינט הוא יעלם או כמעט יעלם בהדפסה.
אז מתי צריך אובר פרינט?
למשל בטקסט שחור על רקע בהיר, השחור יוצא קצת עמוק יותר ובמקרה (אוי ואבוי) שיש סטייה בהדפסה לא יראו נימה לבנה.
גם כשרוצים לעשות קו שטנץ - יוצרים את הקו בצבע חמישי ומגדירים אותו כאובר פרינט- כך כשהקובץ מודפס הוא מודפס כרגיל (אם לא הוגדר אובר פרינט הוא יופיע בהדפסה כקו לבן)
מקווה שההסבר מספיק ברור.

שמחה שפירא

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לא משנה מה, העיקר שהבעיה לא של הדפוס....

נשר גרף

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הסבר קצר-
צבעי הדפוס - cmyk יש בהם שקיפות (כך נוצרים כל הגוונים מתוך 4 צבעי היסוד), אבל אם למשל מדפיסים עיגול צהוב על רקע מגנטה, איך לא נוצר שם עיגול כתום?
זה בגלל שהגדרת ברירת המחדל של התוכנה היא לחורר את העצם העליון (במקרה זה העיגול בפלטה ההדפסה של המגנטה יופיע כחלל לבן)
הגדרת אובר פרינט בעצם מונעת את החירור הזה.
כך למשל אם טקסט בהיר על רקע כהה מוגדר בטעות כאובר פרינט הוא יעלם או כמעט יעלם בהדפסה.
אז מתי צריך אובר פרינט?
למשל בטקסט שחור על רקע בהיר, השחור יוצא קצת עמוק יותר ובמקרה (אוי ואבוי) שיש סטייה בהדפסה לא יראו נימה לבנה.
גם כשרוצים לעשות קו שטנץ - יוצרים את הקו בצבע חמישי ומגדירים אותו כאובר פרינט- כך כשהקובץ מודפס הוא מודפס כרגיל (אם לא הוגדר אובר פרינט הוא יופיע בהדפסה כקו לבן)
מקווה שההסבר מספיק ברור.
איך פותרים את זה
למעיישה?

Yafitush19

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
אם זה מעניין אתכם בכל אופן- בגלל שלי לא היה מושג איך לפתור את הבעיה, בית הדפוס שהדפיס לנו את העבודה עשה איזשהי פעולה שנקראית גריפ, לא בדיוק הבנתי מה זה אומר אבל איכשהו זה פתר להם את הבעיה וההדפסות יצאו תקינות לבסוף. אזזזז.... סוף טוב הכל טוב. אבל ממש אשמח להבין מה היה פה
ואגב לגביי האובר פרינט- אני גם עד היום לא סגורה על מה זה אומר, כך שלא חושבת שיכולתי לעשות פעולה כזו על הקובץ

t.over

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
בחלונית
איך פותרים את זה
למעיישה?
כדי לבדוק ניתן לייצא את הקובץ לjpg
Untitled-1-01.jpg

כאן למשל, הריבוע העליון מוגדר כאובר פרינט
הריבוע האמצעי רגיל, אין לו הגדרת אובר פרינט
והריבוע התחתון רק הקו מוגדר כאובר פרינט.

אובר פרינט אפשר להגדיר תחת חלונית attributes בתפריט window

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה