דרוש מידע דחוף! מחפשת ישיבה גדולה לבן שלי

מצב
הנושא נעול.

תמי פ

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא כ"כ מבינה בישיבות אבל שערי שמועות בבית חלקיה, אני יודעת שיש צוות מעולה, לא יודעת עד כמה מטפל וכד', אבל תכלס הבחורים קשורים לאי מי מהצוות, ויש שם יחס יותר אישי, מישיבות גדולות יותר.

האיש המוצלח

משתמש פעיל
אשמח לקבל שמות של ישיבות עם יחס חם אישי
הבחור מצוין ולומד טוב אבל זקוק לזריקות מוטיבציה והמון עידוד
מכירים משהו כזה?
נראה שהדברים יצאו מהקשרם הביקוש היה לבחור עם סגנון מסוים ירא שמיים ולומד טוב ב"ה אז נא לתת הצעות מתאימות

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
בואו נעשה סדר בדברים

כאחד שעוסק בסידור ישיבות לבחורים ברצוני לעשות מעט סדר בדברים
א. עולם הישיבות מתחלק לשלושה סוגים 1. ישיבות טובות וסטנדרטיות 2. ישיבות חלשות 3. ישיבות טיפוליות

ב. עכשיו זה ברור שבישיבות החלשות יש סוגי ישיבות שיותר עם יחס חם ויש כאלו שפחות עם יחס אבל אי אפשר לומר שבישיבות אלו אין יראת שמים. אם ניקח לדוגמא את ישיבת נחלת בנימין בקריית ספר הנה לפנינו ישיבה שמתאימה לבחורים פחות מוכשרים אך בשום אופן ללא בעיות רוחניות.

ג. ברוב המקרים שהורים כבר מגיעים לרמה שאין להם ברירה ומוכנים להכיר בכך שבנם צריך ישיבה חלשה יותר, לא מדובר בבחור חלק שאין לו שום קושי והישיבה מוכנה להשאיר אותו ורק ההורים מיוזמתם מחפשים ישיבה אלא מדובר בבחורים שיש להם עוד בעיות וקשיים בכל סוג שהוא ולכן באופן אוטמטי ימליצו לכם על מקום חלש יותר שמתאים לבחור וזה ברוב יהיה מהדרגה של ישיבות טיפוליות

מנסיון אני יכול לומר שכמעט כל הורה שפונה ליעוץ בהתחלה אומר שהוא מחפש ישיבה לבחור מדהים עם ייר"ש שצריך טיפה יותר יחס חם ומעולם לא קרה שאחרי שישבתי עם הבחור לא התברר שיש כאן עוד בעיה הרבה יותר מהותית

ד. לאחר כל זה הכי חשוב זה שצריך כל הורה לדעת שאין דבר כזה ישיבה שבאמת מטפלת !!!!! ישנם עשרות ישיבות מסורות ומדהימות אך הטיפול שייך להורים! רוב ההורים מעדיפים לשלוח את הבן לישיבה ולשכוח ממנו (לא חללה במובן השלילי) אך לצערינו אין דבר כזה!
הסיכוי היחיד שבחור מתקשה מכל סוג יצליח באמת בישיבה זה רק אם יהיה לו חונך או לחילופין ישלמו לאחד מאנשי הצוות באופן פרטי (ולפעמים צריך את שניהם) וההורים יתקשרו עם הצוות לפחות פעם בשבוע. בקיצור כמעט כל ההורים מדמיינים שיש דבר כזה כמו בסיפורים לשלוח בחור לישיבה ושם ישקיעו בו ויוציאו ממנו פרח והם רק יקצרו את פירות הנחת, אך במציאות אין דבר כזה הסיכוי היחיד זה לשלוח לישיבה המתאימה לבחור ולהשקיע(בזמן) ולהשקיע(בממון) ולהשקיע (כוחות)וכמובן עם הרבה תפילות ודמעות ורק אז יש סיכוי.

כמו כן יש לציין שאפילו לאחר כל הייעוץ וההכוונה מכל האנשים המסורים העוסקים במלאכה אין דבר כזה לשלוח בחור לישיבה לפני שההורים שהו כמה שעות בישיבה ובדקו אותה!

סליחה על אריכות הדברים ומקווה מאד שהובנו דברי כראוי.

סליחה שאני מתערבת למרות שאני אישה וכנראה לא מאוד מבינה,(למרות נסיוני הלא קטן בנושא)
הייתי מחלקת את עולם הישיבות לעוד חלוקה אחת מהותית מאוד
שלצערי לא כולם מודעים אליהם
החלוקה הזאת היא דרגה אחת נוספת מתחת הישיבות החזקות.
והיא ישיבות חזקות תחרותיות לבחורים עם אופי חזק, מרפקים וכו'
והדרגה שמתחת ישיבות מעולות, חזקות, לבחורים כשרוניים וכו' אבל לא מלחיצות
מתחתן יבואו הישיבות החלשות
ואח"כ הטיפוליות

גם שם יש חלוקה של חלשות לימודית וחלשות רוחנית.

בכל מקרה,
לבחור כמו שאת מתארת יכולה לכאורה לבוא בחשבון ישיבה טובה מהשורה הראשונה אבל עם הרבה צוות ופחות תחרות, ויש הרבה כאלו, חלקן הוזכרו כאן, ואחרי שלב הקבלה לישיבה לקראת אלול כדאי ליצור קשר עם אחד מאנשי הצוות בישיבה, לראות שמישהו מסתכל עליו ולהציע לשלם לאברך שילמד איתו חברותא.

והעיקר- רק תפילות, דמעות של אמא לא שבות ריקם.
וגם הרבה עידוד ואמון בילד שאתם בטוחים שהוא מצוין ומצליח.

הרבה נחת!

שיבולת 1

משתמש חדש
הייתי ממליץ לך על ישיבת 'תורת משה' בבית וגן של הרב ליזרוק.
מתאימה לבחורים טובים הצריכים יחס אישי וחם, ראש הישיבה נמצא בכל שעות היום (והלילה) בישיבה וכל כולו עסוק בלקדם את הבחורים ולכוון אותם בדרך העולה בית אל.
שווה בדיקה!!!!

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מה עם ישיבות כמו מקדש מלך ובית מדרש עליון? כמה שאני יודעת הם ישיבות צוליות לבחורים לא מאוד מוכשרים.
אני מדברת על מצב הפוך בחור מוכשר מאד אבל פחות אוהב ללמוד בגלל בעית קש"ר

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
בואו נעשה סדר בדברים

כאחד שעוסק בסידור ישיבות לבחורים ברצוני לעשות מעט סדר בדברים
א. עולם הישיבות מתחלק לשלושה סוגים 1. ישיבות טובות וסטנדרטיות 2. ישיבות חלשות 3. ישיבות טיפוליות

ב. עכשיו זה ברור שבישיבות החלשות יש סוגי ישיבות שיותר עם יחס חם ויש כאלו שפחות עם יחס אבל אי אפשר לומר שבישיבות אלו אין יראת שמים. אם ניקח לדוגמא את ישיבת נחלת בנימין בקריית ספר הנה לפנינו ישיבה שמתאימה לבחורים פחות מוכשרים אך בשום אופן ללא בעיות רוחניות.

ג. ברוב המקרים שהורים כבר מגיעים לרמה שאין להם ברירה ומוכנים להכיר בכך שבנם צריך ישיבה חלשה יותר, לא מדובר בבחור חלק שאין לו שום קושי והישיבה מוכנה להשאיר אותו ורק ההורים מיוזמתם מחפשים ישיבה אלא מדובר בבחורים שיש להם עוד בעיות וקשיים בכל סוג שהוא ולכן באופן אוטמטי ימליצו לכם על מקום חלש יותר שמתאים לבחור וזה ברוב יהיה מהדרגה של ישיבות טיפוליות

מנסיון אני יכול לומר שכמעט כל הורה שפונה ליעוץ בהתחלה אומר שהוא מחפש ישיבה לבחור מדהים עם ייר"ש שצריך טיפה יותר יחס חם ומעולם לא קרה שאחרי שישבתי עם הבחור לא התברר שיש כאן עוד בעיה הרבה יותר מהותית

ד. לאחר כל זה הכי חשוב זה שצריך כל הורה לדעת שאין דבר כזה ישיבה שבאמת מטפלת !!!!! ישנם עשרות ישיבות מסורות ומדהימות אך הטיפול שייך להורים! רוב ההורים מעדיפים לשלוח את הבן לישיבה ולשכוח ממנו (לא חללה במובן השלילי) אך לצערינו אין דבר כזה!
הסיכוי היחיד שבחור מתקשה מכל סוג יצליח באמת בישיבה זה רק אם יהיה לו חונך או לחילופין ישלמו לאחד מאנשי הצוות באופן פרטי (ולפעמים צריך את שניהם) וההורים יתקשרו עם הצוות לפחות פעם בשבוע. בקיצור כמעט כל ההורים מדמיינים שיש דבר כזה כמו בסיפורים לשלוח בחור לישיבה ושם ישקיעו בו ויוציאו ממנו פרח והם רק יקצרו את פירות הנחת, אך במציאות אין דבר כזה הסיכוי היחיד זה לשלוח לישיבה המתאימה לבחור ולהשקיע(בזמן) ולהשקיע(בממון) ולהשקיע (כוחות)וכמובן עם הרבה תפילות ודמעות ורק אז יש סיכוי.

כמו כן יש לציין שאפילו לאחר כל הייעוץ וההכוונה מכל האנשים המסורים העוסקים במלאכה אין דבר כזה לשלוח בחור לישיבה לפני שההורים שהו כמה שעות בישיבה ובדקו אותה!

סליחה על אריכות הדברים ומקווה מאד שהובנו דברי כראוי.
אני רוצה לשמוע על ישיבה טיפולית אחת - עם יראת שמים חזקה בלי פלפונים ובלי ג'ינסים!אני לא מצאתי בארץ כזו ישיבה

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
אני רוצה לשמוע על ישיבה טיפולית אחת - עם יראת שמים חזקה בלי פלפונים ובלי ג'ינסים!אני לא מצאתי בארץ כזו ישיבה
הישיבה של ר/ זבולון שוב בקרית ספר

P.R.

משתמש מקצוען
יש את ישיבת סולוויצ'יק, זו ישיבה עם רמת לימוד גבוהה ויחס חם מצד הצוות, נראה לי שלכל בחור שם יש קשר טוב עם אחד מהאנשי צוות, אמנם זו ישיבה די פתוחה,בל יש שם הרבה בחורים סטנדרט,
זו ישיבה לבחורים רגילים לא בעיתיים, אך נותנת מענה לבחורים יותר רגישים.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
ר הלל ישיבה לבחורים מאד מוכשרים ומאד רציניים . מכירה מקרוב. זה לא מה שהיא מחפשת. (פחות סטנדרטים אבל עדיין ישיבה ברמה טופ)
יש בר' הלל כל מיני. נחשב כישיבה יותר פתוחה. ישיבה שמחוברת לקהילה של ר' הלל ומי שמתגורר במודיעין עילית מכיר היטב. קהילה מקסימה, אבל לא כמו כולם.
אבל בכל מקרה זה לא סגנון שמתאים לפותחת האשכול.
סגנון מאוד מסויים שלא מתאים לרוב הבחורים.
לבחורים שמתאימים לסגנון היא מעולה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה