דרוש מידע דחוף! מחפשת ישיבה גדולה לבן שלי

מצב
הנושא נעול.

נס שאני כאן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
הפקות ואירועים
לא ברור מה הסגנון של הבחור אבל יכול להמליץ על ישיבת חכמת התורה במודיעין עילית. שמעתי שיש שם צוות נהדר.
גם אני ממליצה;)
הבן שלי עכשיו שם
זו ישיבה קטנה

תכל'ס

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אני צריך שידוךךךךךךךךךך דחוףףףףף לבן שלי..

הלא ברור לכל בר דעת שאף אחד לא יפתח אשכול עם כותרת שכזו.

כל בחור וההתאמה שלו,אין שום היגיון שהורים יחליטו לשלוח אתת בנם לישיבה כל שהיא על סמך עצה של אדם שאין לו שום היכרות מוקדמת עם הנער.

תפנו לגורמים הרלוונטיים שמתעסקים בנושאים הללו.

פרוג קצת פחות מתאים במקרה הנ''ל

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אוכל לומר לך מיניסיון (בית של בנים ב"ה) שאין ישיבות שמורות רוחנית וברמה גבוהה של תלמידים לתלמידים עם חוסר חשק מוטיבציה. פשוט אין. חרשנו את הארץ.
הישיבות הטובות (הליגות....) הליטאיות מותאמות רק לבחורים הכי פצצה הכי כשרוניים הכי רוצים ללמוד הכי הכי... (ואני יודעת היטב כי הבנים שלי לומדים בישיבות מהסוג הזה ב"ה ) אבל כשיש בן אחד שמשום מה לא הכי מת על הלימוד , אבל כן חכם מאד וכן שמור מאד - אין מענה.
וכל מענה שתקבלי מהרב ליוש ומכל הרבנים הנ"ל יפנו אותך לישיבות מאד ירודות מבחינה רוחנית ואני לשם לא מתקרבת.

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים

כל בחור וההתאמה שלו,אין שום היגיון שהורים יחליטו לשלוח אתת בנם לישיבה כל שהיא על סמך עצה של אדם שאין לו שום היכרות מוקדמת עם הנער.

דוקא לפעמים פה יש רעיונות יותר טובים ממה שה"גורמים הרלוונטיים" מתאימים...

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי

לפעמים אם אין מה לכתוב,לא חובה להטיף מוסר,אפשר לעבור לאכול הבא
הבנו שפרוג זו רק חוכמת המונים
זכותה של פותחת האשכול לבחור להתייעץ כאן,

אמא של חני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
אוכל לומר לך מיניסיון (בית של בנים ב"ה) שאין ישיבות שמורות רוחנית וברמה גבוהה של תלמידים לתלמידים עם חוסר חשק מוטיבציה. פשוט אין. חרשנו את הארץ.
הישיבות הטובות (הליגות....) הליטאיות מותאמות רק לבחורים הכי פצצה הכי כשרוניים הכי רוצים ללמוד הכי הכי... (ואני יודעת היטב כי הבנים שלי לומדים בישיבות מהסוג הזה ב"ה ) אבל כשיש בן אחד שמשום מה לא הכי מת על הלימוד , אבל כן חכם מאד וכן שמור מאד - אין מענה.
וכל מענה שתקבלי מהרב ליוש ומכל הרבנים הנ"ל יפנו אותך לישיבות מאד ירודות מבחינה רוחנית ואני לשם לא מתקרבת.
מה עם ישיבות כמו מקדש מלך ובית מדרש עליון? כמה שאני יודעת הם ישיבות צוליות לבחורים לא מאוד מוכשרים.

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כמה שמות, כמובן תבררו היטב אם זה מתאים לכם:
ישיבת גבעת שאול (באזור צומת בר אילן בירושלים) - ישיבה שמורה מאד, עם אוירה תורנית ומקבלת, צוות מעולה, ולא צריך להיות כשרוני או מתמיד מיוחד כדי להתקבל אליה.
ישיבת ביתר עלית של ר' חיים אקרמן - ישיבה פתוחה (לבחורים מסויימים מידי פתוחה), עם אוירה תורנית מלוכדת, רוב בוגרי הישיבה נשארים בקשר עם ראש הישיבה ומתייעצים אתו על כל נושא, לא יוצאים משם מתמידים מופלגים, אבל רובם ככולם אברכים יראים ושלמים.
יש עוד כמה ישיבות בכיוון חדשות יותר, לדעתי ישיבות חדשות עלולות בקלות להתדרדר ולשנות צורה, לא בטוח ששווה לנסות אותם.
וכמובן - לברוח מרשמים כמו מאש, אל תאמינו לאף מילה שלהם, זה עסק של נוכלים מההתחלה ועד הסוף.

מויסי

משתמש מקצוען
בואו נעשה סדר בדברים

כאחד שעוסק בסידור ישיבות לבחורים ברצוני לעשות מעט סדר בדברים
א. עולם הישיבות מתחלק לשלושה סוגים 1. ישיבות טובות וסטנדרטיות 2. ישיבות חלשות 3. ישיבות טיפוליות

ב. עכשיו זה ברור שבישיבות החלשות יש סוגי ישיבות שיותר עם יחס חם ויש כאלו שפחות עם יחס אבל אי אפשר לומר שבישיבות אלו אין יראת שמים. אם ניקח לדוגמא את ישיבת נחלת בנימין בקריית ספר הנה לפנינו ישיבה שמתאימה לבחורים פחות מוכשרים אך בשום אופן ללא בעיות רוחניות.

ג. ברוב המקרים שהורים כבר מגיעים לרמה שאין להם ברירה ומוכנים להכיר בכך שבנם צריך ישיבה חלשה יותר, לא מדובר בבחור חלק שאין לו שום קושי והישיבה מוכנה להשאיר אותו ורק ההורים מיוזמתם מחפשים ישיבה אלא מדובר בבחורים שיש להם עוד בעיות וקשיים בכל סוג שהוא ולכן באופן אוטמטי ימליצו לכם על מקום חלש יותר שמתאים לבחור וזה ברוב יהיה מהדרגה של ישיבות טיפוליות

מנסיון אני יכול לומר שכמעט כל הורה שפונה ליעוץ בהתחלה אומר שהוא מחפש ישיבה לבחור מדהים עם ייר"ש שצריך טיפה יותר יחס חם ומעולם לא קרה שאחרי שישבתי עם הבחור לא התברר שיש כאן עוד בעיה הרבה יותר מהותית

ד. לאחר כל זה הכי חשוב זה שצריך כל הורה לדעת שאין דבר כזה ישיבה שבאמת מטפלת !!!!! ישנם עשרות ישיבות מסורות ומדהימות אך הטיפול שייך להורים! רוב ההורים מעדיפים לשלוח את הבן לישיבה ולשכוח ממנו (לא חללה במובן השלילי) אך לצערינו אין דבר כזה!
הסיכוי היחיד שבחור מתקשה מכל סוג יצליח באמת בישיבה זה רק אם יהיה לו חונך או לחילופין ישלמו לאחד מאנשי הצוות באופן פרטי (ולפעמים צריך את שניהם) וההורים יתקשרו עם הצוות לפחות פעם בשבוע. בקיצור כמעט כל ההורים מדמיינים שיש דבר כזה כמו בסיפורים לשלוח בחור לישיבה ושם ישקיעו בו ויוציאו ממנו פרח והם רק יקצרו את פירות הנחת, אך במציאות אין דבר כזה הסיכוי היחיד זה לשלוח לישיבה המתאימה לבחור ולהשקיע(בזמן) ולהשקיע(בממון) ולהשקיע (כוחות)וכמובן עם הרבה תפילות ודמעות ורק אז יש סיכוי.

כמו כן יש לציין שאפילו לאחר כל הייעוץ וההכוונה מכל האנשים המסורים העוסקים במלאכה אין דבר כזה לשלוח בחור לישיבה לפני שההורים שהו כמה שעות בישיבה ובדקו אותה!

סליחה על אריכות הדברים ומקווה מאד שהובנו דברי כראוי.

נס שאני כאן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
הפקות ואירועים
בואו נעשה סדר בדברים

כאחד שעוסק בסידור ישיבות לבחורים ברצוני לעשות מעט סדר בדברים
א. עולם הישיבות מתחלק לשלושה סוגים 1. ישיבות טובות וסטנדרטיות 2. ישיבות חלשות 3. ישיבות טיפוליות

ב. עכשיו זה ברור שבישיבות החלשות יש סוגי ישיבות שיותר עם יחס חם ויש כאלו שפחות עם יחס אבל אי אפשר לומר שבישיבות אלו אין יראת שמים. אם ניקח לדוגמא את ישיבת נחלת בנימין בקריית ספר הנה לפנינו ישיבה שמתאימה לבחורים פחות מוכשרים אך בשום אופן ללא בעיות רוחניות.

ג. ברוב המקרים שהורים כבר מגיעים לרמה שאין להם ברירה ומוכנים להכיר בכך שבנם צריך ישיבה חלשה יותר, לא מדובר בבחור חלק שאין לו שום קושי והישיבה מוכנה להשאיר אותו ורק ההורים מיוזמתם מחפשים ישיבה אלא מדובר בבחורים שיש להם עוד בעיות וקשיים בכל סוג שהוא ולכן באופן אוטמטי ימליצו לכם על מקום חלש יותר שמתאים לבחור וזה ברוב יהיה מהדרגה של ישיבות טיפוליות

מנסיון אני יכול לומר שכמעט כל הורה שפונה ליעוץ בהתחלה אומר שהוא מחפש ישיבה לבחור מדהים עם ייר"ש שצריך טיפה יותר יחס חם ומעולם לא קרה שאחרי שישבתי עם הבחור לא התברר שיש כאן עוד בעיה הרבה יותר מהותית

ד. לאחר כל זה הכי חשוב זה שצריך כל הורה לדעת שאין דבר כזה ישיבה שבאמת מטפלת !!!!! ישנם עשרות ישיבות מסורות ומדהימות אך הטיפול שייך להורים! רוב ההורים מעדיפים לשלוח את הבן לישיבה ולשכוח ממנו (לא חללה במובן השלילי) אך לצערינו אין דבר כזה!
הסיכוי היחיד שבחור מתקשה מכל סוג יצליח באמת בישיבה זה רק אם יהיה לו חונך או לחילופין ישלמו לאחד מאנשי הצוות באופן פרטי (ולפעמים צריך את שניהם) וההורים יתקשרו עם הצוות לפחות פעם בשבוע. בקיצור כמעט כל ההורים מדמיינים שיש דבר כזה כמו בסיפורים לשלוח בחור לישיבה ושם ישקיעו בו ויוציאו ממנו פרח והם רק יקצרו את פירות הנחת, אך במציאות אין דבר כזה הסיכוי היחיד זה לשלוח לישיבה המתאימה לבחור ולהשקיע(בזמן) ולהשקיע(בממון) ולהשקיע (כוחות)וכמובן עם הרבה תפילות ודמעות ורק אז יש סיכוי.

כמו כן יש לציין שאפילו לאחר כל הייעוץ וההכוונה מכל האנשים המסורים העוסקים במלאכה אין דבר כזה לשלוח בחור לישיבה לפני שההורים שהו כמה שעות בישיבה ובדקו אותה!

סליחה על אריכות הדברים ומקווה מאד שהובנו דברי כראוי.
יישר כח!!!!!

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
את מכירה את הרב ליוש?
כי במודיעין עילית הוא מוכר כמי שיודע מעולה להתאים בחורים לישיבות ובכלל אל ירודות מבחינה רוחנית...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה