אתרי צילום דחוף-חוות סוסים במרכז

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הייתי רוצה שעוד אנשים מה שהם חושבים על הנושא יכתבו

רחל שטרן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לדעתי יש כאן שתי רובדים של אומנות הצילום,

יש את צלמי אירועים/צלמות ילדים/וכדו' שמהן מצופה להוציא תוצר ולא משנה כמה הם אומנים בנשמה (המזמינים לרוב לא יבינו בתמונות עם מריחת ידי הרקדן וכדו' ויחשבו שזה 'התפספס' לצלם...) כמובן שגם כאן זה לא יכול להיות 'העתק הדבק' בין צילום של משפחה אחת לחברתה אלא עם הטאצ' של כאן ועכשיו בכל צילום בפני עצמו

ויש כמובן את אלו שהם פשוט צלמים בנשמה ואז הם הולכים על זה איך שמרגיש להם ומצלמים תוך כדי שבירת (כל ה)כללים כדי להוציא את האומנות במיטבה

מה שכן,
לכל צלם או צלמת שעובדים בעבודה 'מוזמנת' ולא יכולים כל כך לחרוג בה - אם הם צלמים בנשמה יהיה להם גם סוג של גלריה אישית (או משהו אחר, לא יודעת איך להגדיר את שעות האומנות האלו) שבה הם יכולים (וצריכים) להתפרע עם המצלמה ולעשות את זה בדיוק איך שחושב להם, איפה שנראה להם, ובשעות שמרגיש להם...

רות נזרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
ברור שאפשר לעשות מה שרוצים אבל יש מקצועי ולא מקצועי
וגם יש עינין של טעם וממש לא נכון לאמר שבמגזר הכללי יש יותר אומנים
אותם אולי מכירים יותר כי הם מתפרסמים ברשת וחרדים פחות
ואני חושבת שכל צלם יכול להביא את עצמו לידי ביטוי ביצירות שלו
וכמה שיהיה יותר מיוחד ושונה כך יעריכו את העבודה שלו יותר
כשאני חיפשתי צלם לאירוע חיפשתי עבודה מקצועית ומיוחדת לא אחד שעובד כמו כולם

ראובן 10

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אם מטרת יצירות אומנות מגיעה ממקום מאוד כנה ואמיתי. עם מוכנות לחשיבה סופר יוצרת ויוצאת מהקופסה + עבודה קשה! אני בעד.

אם זה מגיע מעייפות מצילום המסחרי שדורש כ''כ הרבה השקעה. ורצון לחפש חיים קלים יותר באיצטלת אומנות אני פחות בעד.

אם מדובר בכנות.
אני כל כך מזדהה עם הדברים עד כדי שהייתי מדרבן את האדם שיחליף את מוביל דעת הקהל בציבור שלנו בכל הנוגע לאהבת צילום מסחרי אם הבנה וחיפוש נמוך של צילום אמנותי.
אם צלמים יחפשו ויחשבו אמנות בשילוב או שלא של כל כללי הצילום. לא רק שהרמה תעלה. אלא יש כאן כיוון לתחרות גם מחוץ למדינה הקטנטונת שלנו כשפחות או יותר כולם רצים אחרי צלם אחד.. סוג של תחרות ברמה הבין לאומית...

ואגב גם ברמה הזו יש הרבה מסחרה. כמעט הייתי מחלק בעולם הצילום את צלמי המסחרי. והצלמים שמתפרנסים נטו מחשיבה יוצרת ודמיון פרוע-קרי אמנות...

לשנות את הצרכנים הפרטיים או העסקיים שמחפשים צילום מסחרי זה קשה. אבל מי יודע ואולי נגיע לעולם שבו כולם יבקשו רק אמנות... מי שיתחיל לשנות דעת קהל בעניין הזה יבורך מפי עליון...

יואל. אני כל כך כואב ומרגיש את כאבך. שאתמול כשקראתי את דבריך היה לי קשה להירדם ושקעתי בהרהורים וזעזוע בכל הנוגע לצילום מסחרי שאנו כ''כ שקועים בו. אבל אדרבה אולי תיהיה אתה החלוץ הראשון שיעשה אפשהו מהפך בעניין. אנחנו אחריך ...

נערך לאחרונה ב:

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אין סתירה בין צילום מסחרי לאמנותי
צילום אמנותי יכול להיות גם מסחרי, אם תגרום ללקוחות להאמין במוצר שאתה מוכר להם.

א. איזראעל

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
כשלמדנו צילום לימדה אותנו בקורס חדווה רוזנבלום המדהימה ( ניק @ח. רוזנבלום)
הדברים שהיא הייתה אומרת לנו הכי הרבה שלא תמיד יש לתמונה כללים.
התאורה הרכה היא מצוינת אבל לא להירתע מתאורה קשה אם זו האמירה שאנחנו רוצות לתת לתמונה.
פוקוס הוא דבר בסיסי, אך לפעמים האומנות של התמונה היא דווקא בלעדיו...
ואפילו תמונה 'מגורענת' יכולה להיות יפהפיה אם התכוונו לצלם אותה כך.
משפט המחץ שלה היה "אל תפחדו!"
אל תפחדו מתאורה קשה\ להעלות איזו\ לצלם בלי פוקוס וכו'
כמובן, לא אם זו סתם פשלה. אלא אם זו האמירה המיוחדת שרצית להביע בתמונה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה