דרוש מידע דו"ח תנועה על החזקת מכשיר וויז מייל ביד

שבי מירושלים

משתמש פעיל
קיבלתי אחד שכזה :(
האם יש סיכוי לבטל אותו ולשלוח ערעור?
אם השוטר כמובן לא היה על מה לדבר ומבחינתו זה פלאפון לכל דבר....

איפה מבררים מידע מוצק בנושא?

einkamoni

משתמש מקצוען
מהרשת...:

העליון: אסור לגעת בטלפון הנייד בעת נהיגה - גם מבלי לדבר בו
הקביעה עלתה במסגרת ערעור של נהג, שטען כי לא עשה שימוש בסלולרי בעת נסיעה ● השופט דוד מינץ: "אין ספק בכך שהן האחיזה והן השימוש בטלפון בעת נהיגה פוגעים באופן ממשי ביכולתו של הנהג לנהוג באופן בטוח"

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
מהרשת...:

העליון: אסור לגעת בטלפון הנייד בעת נהיגה - גם מבלי לדבר בו
הקביעה עלתה במסגרת ערעור של נהג, שטען כי לא עשה שימוש בסלולרי בעת נסיעה ● השופט דוד מינץ: "אין ספק בכך שהן האחיזה והן השימוש בטלפון בעת נהיגה פוגעים באופן ממשי ביכולתו של הנהג לנהוג באופן בטוח"
החוק הוא חוק יבש, ובחוק כתוב ט ל פ ו ן
אני הייתי מערער

ישראל מיכאל

משתמש מקצוען
על טלפון בלי סים ג"כ היית מערער?
אני לא יודע אבל יכול להיות שזה מוגדר כטלפון עם חסימה כמו כל חסימה שאתה יכול לעשות למכשיר שלך כך שלא כ"כ משנה האם אתה עשית את החסימה או חבר שלך (הדרן ודומותיה...)

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
למעשה ניתן לתת קנס גם על החזקת סידור תפילה, מצד תקנה 28(א)-אי החזקת ההגה/הכידון בשתי ידיים, או על תקנה 21 חובת הזהירות הכללית.

ולכן אפשר בהחלט לערער על סיווג הקנס, ולהנמיך אותו לפחות כסף/נקודות על פי המוגדר בכל תקנה.

לבטל לגמרי מן הסתם אי אפשר.

בהצלחה!!!

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
מנסיון אישי מר אין מה לערער, סתם עינוי הדין.
בכל זאת כדאי להתייעץ עם עו"ד לתעבורה.
החוק הוא חוק יבש
וע"פ החוק היבש במהלך נהיגה אסור להחזיק שום דבר בידיים, גם לא כוס קפה,(לא מזמן היה בלאגן בתקשורת סביב מעשהו שקיבל דו"ח על כוס קפה).

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
רק בטלפון יש בעיה "לגעת" כלומר גם אם זה עומד על מגנט אסור להחליק עם האצבע, ועל זה הייתי מערער כי זה חוק ייחודי.
הסיפור עם הכוס קפה הסבירו במשטרה שהקפה רותח ולכן זה מאד מגביל את התנועה של הנהגת
והיא החזיקה את זה רצוף, לא רק בשלוקים.

ישראל מיכאל

משתמש מקצוען
רק בטלפון יש בעיה "לגעת" כלומר גם אם זה עומד על מגנט אסור להחליק עם האצבע, ועל זה הייתי מערער כי זה חוק ייחודי.
הסיפור עם הכוס קפה הסבירו במשטרה שהקפה רותח ולכן זה מאד מגביל את התנועה של הנהגת
הוא קיבל על "החזקת" אם דקדק בלשונו...

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ע"פ החוק היבש, אחיזה בטלפון דינה 1000 ש"ח ו8 נקודות.
לא משנה אם דיברת או שסתם החזקת.
גם אם הפלאפון מעוקר/כשר/ללא סים.
לשון החוק:
בעת שהרכב בתנועה, הנוהג ברכב-

1. לא יאחז בטלפון קבוע או נייד ולא ישתמש בהם ברכב, אלא באמצעותדיבורית.
  2. לא ישלח או יקרא מסרון (sms)
(תקנה 28 (ב)(1) לתקנות התעבורה) - העובר על תקנה זאת עובר עבירה פלילית וצפוי לקנס של 1000 ₪.

פירוט ההוראות הנובעות מהתקנה:
החזקת טלפון נייד או קבוע בזמן הנהיגה - לנוהג ברכב אסור להחזיק בטלפון נייד או קבוע בזמן הנהיגה. איסור זה נגזר מהחובה של נוהג הרכב להחזיק את ההגה בשתי ידיו, כל עוד הרכב בתנועה. [תקנה 28(א)]

ובאמת, מספיק אם הלגיטימציה, אנשים נרצחים כל יום בכבישים, חלק גדול מתוכם בעקבות התעסקות עם הסלולרי, זאת עובדה מוכחת ומצערת. עיניים בכביש! לא בשום מקום אחר.
הקנס אינו על העבר.. זה על העתיד.

המקום ימלא חסרונך, וגם את חסרון אנשים שכבר לא פה..

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
זה לשון התקנה והחוק:

28.* (א) נוהג רכב חייב להחזיק בידיו את ההגה או הכידון כל עוד הרכב בתנועה; אולם רשאי הוא להסיר יד אחת מן ההגה או הכידון אם עליו לעשות בה דבר להבטחת פעולתו התקינה של הרכב או לקיום כללי התנועה.
(ב) (1) בעת שהרכב בתנועה, הנוהג ברכב –
(א) לא יאחז בטלפון קבוע או נייד, ולא ישתמש בהם ברכב אלא באמצעות דיבורית;
(ב) לא ישלח או יקרא מסרון (s.m.s);
(2) בתקנת משנה זו –
"דיבורית" – התקן המאפשר שימוש בטלפון בלא אחיזה בו ובלבד שאם ההתקן מצוי בטלפון, הטלפון יונח ברכב באופן יציב המונע את נפילתו;
"טלפון" – מכשיר המיועד לתקשורת אשר קיימים בו לחצנים לחיוג.

בפורומים של עו"דים ברשת מתפלפלים לגבי מכשירי קשר, מכשירי ניווט ועוד.
המסקנה שונה פה ושם, אבל בגדול מכשיר ניווט בלבד אינו טלפון (שזכה לתקנות מיוחדות מסיבה ברורה), ויש מקום להקל בו.

לסיכום,
כדאי לנסות לערער, כי העבירה על 28-א היא רק 250 שח ו-0 נקודות, ואילו 28-ב זה 1000 שקלים (ועוד היד נטויה) ו-8 נקודות!

שבי מירושלים

משתמש פעיל
דבר ראשון תודה לכל העונים! פשוט וואו הנכונות לעזור ולשתף פעולה!

עכשיו זה המקום לשאול האם בשביל 1000 שקל שווה להתייעץ עם עו"ד לתעבורה?
דרך אגב זה הדו"ח הראשון שלי אחרי שאני נוהגת קרוב לעשור, אז אני לא חוששת מהנקודות, אבל זה ממש מבאס ככה לזרוק 1000 שקל על כלום.
זה היה בנסיעה בינעירונית כשהיה פקק ולכן רציתי להפעיל וויז כדי לקבל אינדיקציה על מצב התנועה, ואז ה... נחת משום מקום על אופנוע....

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
ע"פ החוק היבש, אחיזה בטלפון דינה 1000 ש"ח ו8 נקודות.
לא משנה אם דיברת או שסתם החזקת.
גם אם הפלאפון מעוקר/כשר/ללא סים.
לשון החוק:

ובאמת, מספיק אם הלגיטימציה, אנשים נרצחים כל יום בכבישים, חלק גדול מתוכם בעקבות התעסקות עם הסלולרי, זאת עובדה מוכחת ומצערת. עיניים בכביש! לא בשום מקום אחר.
הקנס אינו על העבר.. זה על העתיד.

המקום ימלא חסרונך, וגם את חסרון אנשים שכבר לא פה..

לא מדויק לכאורה.

ראה כאן:

http://argamanlaw.com/שימוש-במכשירים-אלקטרוניים-בזמן-נהיגה/

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
דבר ראשון תודה לכל העונים! פשוט וואו הנכונות לעזור ולשתף פעולה!

עכשיו זה המקום לשאול האם בשביל 1000 שקל שווה להתייעץ עם עו"ד לתעבורה?
דרך אגב זה הדו"ח הראשון שלי אחרי שאני נוהגת קרוב לעשור, אז אני לא חוששת מהנקודות, אבל זה ממש מבאס ככה לזרוק 1000 שקל על כלום.
זה היה בנסיעה בינעירונית כשהיה פקק ולכן רציתי להפעיל וויז כדי לקבל אינדיקציה על מצב התנועה, ואז ה... נחת משום מקום על אופנוע....

לדעתי בהחלט כדאי לנסות לערער. 1000 ש"ח לא בא ברגל. וגם לא ברכב עם מכשיר ניווט.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
וע"פ החוק היבש במהלך נהיגה אסור להחזיק שום דבר בידיים, גם לא כוס קפה,(לא מזמן היה בלאגן בתקשורת סביב מעשהו שקיבל דו"ח על כוס קפה).
יש כאן קצת בלבול.. יש מספר תקנות שונות לגבי זהירות בנהיגה ונהיגה בקלות ראש שחמורה יותר, שוטר יכול להחליט מה שבא לו בהקשר הזה לך תתמודד בבית משפט.

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אפשר לנסות לערער במשטרה עצמה עם מכתב שבו מבקשים עקב הניקיון התעבורתי הארוך, שלא ללכלך אותו ולהפסתק באזהרה
יש סיכוי שיוותרו לך.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
6832ef86-129e-4c03-be9e-f2e6fa90ff95-768x1024.jpg

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אפשר לנסות לערער במשטרה עצמה עם מכתב שבו מבקשים עקב הניקיון התעבורתי הארוך, שלא ללכלך אותו ולהפסתק באזהרה
יש סיכוי שיוותרו לך.
ספציפית טלפון ביד בעקבות ריבוי המקרים הוגדר לאחרונה כעבירה שלא זכאי להזהרה. אין להם את האפשרות גם אם רוצים מאוד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה