דו"ח חניה מעיריית בני ברק

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אשמח לשמוע ממי שיש לו ניסיון עם החוויה המפוקפקת הנ"ל -
מה הסיכוי שהדו"ח יבוטל במידה והסיבה מוצדקת? (מדחן מקולקל)

פניתי אליהם במייל בצורה מסודרת עם כל הפרטים.

א ל י

משתמש רשום
מצד אחד:
:)
בעירייה מבהירים: ניתן לבטל את הדו"חות גם אחרי חודשים דובר עיריית בני ברק, אברהם טננבוים, מסר בתגובה לדברים: "המדחנים בבני ברק, מופעלים ע"י חברת "מד פארק" שהינה הזכיין המוביל בארץ, והיא עובדת עם עיריות רבות ובהן ירושלים, פ"ת, באר שבע, רחובות, הרצליה ועוד".

"בעיר מותקנים כ-1,200 מדחנים והם נמצאים במעקב קבוע, הן של נציג החברה והן של פקחי האזור המדווחים על כל תקלה, שמתוקנת באמצעות טכנאי צמוד".

"תמיד תיתכן בתקלה במדחנים אחדים מתוך מספר כה גדול של מדחנים, אך לעירייה בוודאי אינטרס קבוע לתקנם, לצורך הפעלת מערכת אכיפת חניה מוסדרת. תושב הטוען שנרשם לו דו"ח, בכל זאת, תלונתו ניתנת לבדיקה במשך חודשים רבים, שכן כל הרשומות נשמרות במחשב וניתן לבטלו. לצערנו, לא כל אחד שמח לשלם דו"ח ולפעמים קל לטעון על קלקול המדחן, אך לכל אלו ישנם רישומים שניתנים לבדיקה".

מצד שני:
:(
מפסק דין שניתן אתמול (3.1.2011) בבית המשפט המחוזי בת"א (כב' השופטת צ'רניאק, עפ"א 17335-10-10) עולה שמדחן מקולקל אינו פוטר מתשלום אגרת חניה בדרכים האחרות שקובע חוק העזר (העמדת רכב וחנייתו).
המדובר בנהג שהורשע בבימ"ש לעניינים מקומיים ברמת-גן, ע"י כב' השופט חיימוביץ', בגין חניה בשלוש הזדמנויות שונות ללא תשלום אגרת הסדר. הנהג טען להגנתו שבשל קלקול המדחנים בסביבת החניה הוא פטור מלשלם אגרת חניה. טענתו נדחתה, כאמור, והוא הורשע בשלושת המקרים.
הוא ערער על פסק הדין לבית המשפט המחוזי וטען, בין היתר, שהעירייה חייבת לדאוג לתקינות המדחנים, ומשהפרה חובתה, כי אז הנהג פטור מלשלם אגרת חנייה.
באת כח העירייה, עו"ד דפנה מרכוס טענה בשם העירייה שחוק העזר הנ"ל, קובע שהעירייה רשאית (ולא חייבת) לאפשר את תשלום אגרת החניה במספר אופנים, סדרן, או כרטיסי חניה, או ע"י מכשירים מכאניים, באופן שהמדחנים הועמדו ע"י העירייה למען הנוחות וכשירות לתושב ואינם מוצבים בכל תחומי העיר, ולכן, היעדר אפשרות לשלם ע"י מדחן, אינו פוטר את הנהג מלשלם ביתר אמצעי התשלום המובאים בחוק העזר. עו"ד מרכוס הוסיפה שכיום חוק העזר בהליכי תיקון של הוספת אמצעי התשלום הסלולארי.
בית המשפט המחוזי אימץ את עמדת העירייה והשאיר את ההרשעה על כנה.

בהצלחה בכל אופן.

וועג

משתמש רשום
עימוד ספרים
מנסיוני בעבר יש סיכוי לביטול-היו לי מקרים שחניתי וירדתי לחפש מדחן ובזמן שחיפשתי את המדחן קבלתי דו"ח.שלחתי מכתב והדו"ח בוטל ועוד בוטלו הרבה הן מסיבות כאלה או שהמדחן היה מקולקל. בהצלחה!

גרפקליק

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אני נתקלתי המון פעמים בקשיחות חסרת רחמים בעיר החרדית בני ברק יותר מבערים חילוניות אחרות גם כשהייתי מנוי פנגו והיה תקלה במערכת סחבו אותי חודשים לגבי הבירורים ואחרי כן ההודעה היה כי עבר הזמן שניתן לערער וכו' אין לי כח אפילו לפרט את העגמ"נ שגרמו לי.
בליל ראשון של חנוכה הגיעו אלי מהוצל"פ של עיריית בני ברק שני ברנשים שבבניקים שמדברים אידיש!!
והסבירו לי שהם מגיעים דווקא עכשיו כי החנוכיות של חנוכה על השולחן ויש להם מה לתפוס בושה וחרפה!

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י גרפקליק;1006339:
אני נתקלתי המון פעמים בקשיחות חסרת רחמים בעיר החרדית בני ברק יותר מבערים חילוניות אחרות גם כשהייתי מנוי פנגו והיה תקלה במערכת סחבו אותי חודשים לגבי הבירורים ואחרי כן ההודעה היה כי עבר הזמן שניתן לערער וכו' אין לי כח אפילו לפרט את העגמ"נ שגרמו לי.
בליל ראשון של חנוכה הגיעו אלי מהוצל"פ של עיריית בני ברק שני ברנשים שבבניקים שמדברים אידיש!!
והסבירו לי שהם מגיעים דווקא עכשיו כי החנוכיות של חנוכה על השולחן ויש להם מה לתפוס בושה וחרפה!

איכשהו קשה לי להאמין שברנשים מהעיריה יטרחו להגיע עד מקום מגוריי...

בכל אופן 100 ש"ח לא ימוטטו אותי ואם יהיה צורך אשלם, אבל כמובן שאני מעדיפה לא לשלם אם אפשר :)

דאלארס

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י naamah;1006361:
איכשהו קשה לי להאמין שברנשים מהעיריה יטרחו להגיע עד מקום מגוריי...

בכל אופן 100 ש"ח לא ימוטטו אותי ואם יהיה צורך אשלם, אבל כמובן שאני מעדיפה לא לשלם אם אפשר :)

יש לנו כ"כ הרבה דוחות חניה, כמעט מכל עיר שמחלקת דוחות.
תגידי היכן את גרה, נעבור לגור שם ולא יטרידו גם אותנו הברנשים של הוצל"פ...:)

חיוכון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עיריית ב"ב ביטלו לי דו"ח, אבל זה היה ממש מוצדק.
קניתי כרטיס חניה, ואעפ"כ קיבלתי דו"ח.
שלחתי להם צילום של הדו"ח והכרטיס ולא היתה להם הרבה ברירות....

מכלול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אין לי ניסיון אישית עם עיריית ב"ב (ב"ה!) אבל שמעתי שהיו המון מקרים לא מוצדקים שהם ביטלו דוחות - פשוט צריך לבקש יפה.. מה שאין כן בעיריות אחרות (ירושלים, לדוג') שגם במקרים מוצדקים לא מבטלים דוחות.. (ועם זה יש לי ניסיון לצערי :()

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
מדחן מקולקל זו לא עילה מוצדקת לביטול דוח.. לצערנו.

היה לי מקרה דומה בבאר שבע, גנבים שלפו את המכשיר שמספק תו חניה ונותרו רק הברגים ברצפה למזכרת.. לא היה מכשיר אחר בסביבה ולא יכולתי לרכוש תו חניה, קיבלתי דוח, פניתי לעיריית באר שבע עם הסבר מלווה בתמונות וכו' והובהר לי שאין בזה עילה לביטול דו"ח היות ויכולתי לשלם באיזי פארק, פנגו ודומיהם..

במקרה אחר שקרה לי בירושלים, שילמתי עבור החניה ע"י מדחן, וקיבלתי דוח בכל זאת... אלא ששמתי לב לקיומו של הדוח רק כשהתרחקתי משם ולא היה לי זמן לחזור לשם ולתעד זאת, גמרתי אומר לא לשלם בשום אופן, אבל בסופו של דבר שילמתי בתוספת ריבית.. לפעמים הכאב ראש לא שוה את ה100-160 ש"ח

קוזו

משתמש צעיר
D I G I T A L
בפעם הראשונה מבטלים חופשי וממירים באזהרה- מניסיון

תילתן

משתמש סופר מקצוען
לפעם הבא שתדעו, החניתי בירושלים ברחוב מרכזי והמכונה שמנפיקה את הכרטיסים לא פעלה לא מדובר במדחן המוצב במקביל לרכב אלה במכונה המוצבת בתחילת הרחוב.
על המכונה היה מס' טלפון, טלפנתי, ענו לי ממחלקת פיקוח חניה הסברתי את הבעיה הם ביקשו את מספר המכונה, הכתובת, ואת מספר הרכב ואמרו לי 3 שעות אתה יכול לחנות ללא דוח.
כך היה.

בנימין41

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עיריית בני ברק נענתה לבקשתי לבטל דו"ח בפעם הראשונה שבקשתי - בהתחשבות בכך שזה דו"ח ראשון.
שוה לנסות לבקש.

גרפקליק

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
נכתב ע"י תילתן;1006740:
לפעם הבא שתדעו, החניתי בירושלים ברחוב מרכזי והמכונה שמנפיקה את הכרטיסים לא פעלה לא מדובר במדחן המוצב במקביל לרכב אלה במכונה המוצבת בתחילת הרחוב.
על המכונה היה מס' טלפון, טלפנתי, ענו לי ממחלקת פיקוח חניה הסברתי את הבעיה הם ביקשו את מספר המכונה, הכתובת, ואת מספר הרכב ואמרו לי 3 שעות אתה יכול לחנות ללא דוח.
כך היה.
היה פעם
היום הם אומרים לך תתקשר ל106 ותתאם אתם ועד שעונים כמעט חולף הזמן שרוצים לחנות ואח"כ הם מסבירים לך בטיב טעם היכן המדחן הקרוב...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה