כללי דו"ד | בנושא 'חוק התיישנות' לקבצים פתוחים

יוסעלע

משתמש רשום
עד כמה זמן אני מחוייב (אם אני בכלל מחוייב) להחזיק קבצי עיצוב [פתוחים] אחרי שהעבודה נגמר ונדפס?

מה דעתכם בנושא?

זאבי

משתמש פעיל
לא יודע מה אתה מחוייב
אבל אני שומר קבצים במשך חצי שנה בערך במחשב
ולאחמ"כ צורב בדיסקים ומתייק אותם

MענדיM

משתמש פעיל
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
אני כבר לא צורב דיסקים, אני לוקח בחשבון שתוך כמה שנים כל הבית יהיה מלא דיסקים.
כונן של 500 GB או 1 TB יפתור את כל השאלות.

זאבי

משתמש פעיל
לא כל עבודה נפרדת בדיסק
אלא אני מעמיס דיסק DVD כמה שנכנס

יוסעלע

משתמש רשום
שאלתי לא היית מה אתם עושים (גם לי יש כל העבודות אל שני דיסקים קשיחים), שאלתי מה אני מחוייב ללקוח.

האם כשהוא מגיע בעוד שנה ורוצה לשנות משהו, אני יכול להגיד לו הקובץ מחוק, העבודה נעשית ונדפסה, אין כל צורך לשמור את הקובץ, או אולי יש לי מחוייבות לשמור הקובץ עד שיבא אליהו.

שנית הרי הסטייל והאופי של הגרפיקה משתנה כל הזמן, וגם המומחיות של כל אחד עולה, ולפעמים עיצוב ישן יכול לקלקל את השם של החברה, אם אני ישתמש בקובץ שנעשה לפני כמה שנים. האם אני יכול להגיד ללקוח "הקובץ עבר זמנו..."

אביגדורית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
בעבודה קטנה (פרסומת יחידה וכו') אני מביא ללקוח דיסק עם כל החומר ומסביר לו שאצלי אני מוחק.
בעבודות יותר גדולות (פרויקטים) אני מחכה אחרי האירוע או השימוש הסופי ושואל אם ניתן למחוק.

יוסעלע

משתמש רשום
נכתב ע"י אביגדור;107697:
בעבודה קטנה (פרסומת יחידה וכו') אני מביא ללקוח דיסק עם כל החומר ומסביר לו שאצלי אני מוחק.
בעבודות יותר גדולות (פרויקטים) אני מחכה אחרי האירוע או השימוש הסופי ושואל אם ניתן למחוק.

אתה נותן קובץ פתוח? או PDF סגור.

אביגדורית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
PDF כמובן. לא כעיקרון אלא כי מה יש ללקוח לעשות עם קובץ פתוח?

אני לא רואה כל כך איפה הבעיה שלך, אחרי שמשתמשים בחומר מה הבעיה למחוק? ולמה להביא קובץ פתוח?
אצלי הבעיה בעיקר בעריכת סרטים שתמיד אחרי ההקרנה שמים לב לעוד טעות שנים, או הכי גרוע אחרי ההקרנה החמישית מגלים איזה קפיצה קטנה.

מה גם שכל פרויקט סרט זה מינימום 40-50 GB וגם יכול להגיע בכלום ל-200 GB ואז באמת אני מבין את השאלה עד מתי מחוייבים לשמור את החומר.

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
חצי שנה זה הממוצע המקובל.
כשעובר זמן זה, אם לא היתה בקשה מפורשת מהלקוח לשמור, אני מוחק.
במקרה כזה הוא משלם שוב על כל שחזור חומר בעתיד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה