דוט נט

שוצי

משתמש פעיל
D I G I T A L
אפשר לנהל קוד JS אם כותבים נכון
רק שאין בכלל! מה להשוות בין היכולות של דוט נט לJaveScript. אין קשר בכלל
JS זה שפת Client דפדפנית עם יכולות מאוד מוגבלות וC# היא שפת שרת רחבה שמאפשרת להקים
מערכת כבדה ורצינית.
ובכלל היא שפה שמשתדרגת כל הזמן, תכלס רב המקומות שמקימים אתרים כבדים מאוד (ברמה של עבודה של כמה מפתחים לטווח ארוך) משתמשים בC# (או VB שהוא פחות פופולארי אבל אותו רעיון)

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נכתב ע"י שוצי;918562:
אפשר לנהל קוד JS אם כותבים נכון
רק שאין בכלל! מה להשוות בין היכולות של דוט נט לJaveScript. אין קשר בכלל
JS זה שפת Client דפדפנית עם יכולות מאוד מוגבלות וC# היא שפת שרת רחבה שמאפשרת להקים
מערכת כבדה ורצינית.
ובכלל היא שפה שמשתדרגת כל הזמן, תכלס רב המקומות שמקימים אתרים כבדים מאוד (ברמה של עבודה של כמה מפתחים לטווח ארוך) משתמשים בC# (או VB שהוא פחות פופולארי אבל אותו רעיון)
נעים להכיר
http://nodejs.org/

mat

------- Magicode -------
טוב חברה בשביל להשוות, לנהל, לכתוב. צריך להכיר את שני הצדדים.

אני מכיר גם את net וגם את nodejs.

ואני אומר לכם שאני מעדיף nodejs.

וראיה בשביל "אוהדי מיקרוסופט".

שב windows8 מיקרוסופט הכניסו את האפשרות לפתח אפליקציות ב js .
תתקינו את vs 2012 ותראו.

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
אכן כן
המגמה בכל דבר [ולא רק מובייל] שהשרת ינהל בעתיד אך ורק את ה DATA [וכמובן ואלידציות הזנה]
כל השאר הופך להיות קליינטי

חיים פ

משתמש צעיר
נכתב ע"י mat;918041:
אם היית מכיר את nodejs לא היית חושב אפילו לומר את זה.

כי כל הנקודה ב nodejs זה ה MultiThread .

והכל שם איסנכוני.

וגם בjs רגיל בדפדפן אפשר לעשות איסכרוני שזה MultiThread .

מה לעשות מפתחי net פחות יודעים js.

תבדוק שוב..
אסינכרוני זה ממש לא מולטיתרדינג.
JS רצה על ת'רד בודד של האינטרפנטר של הדפדפן. אין מנגנוני נעילה וכו. זה לא קשור ל.net וחבל על הויכוח.
מה שאסינכרוני הוא הגישה לצד השרת מאחורי הקלעים וטעינת הנתונים לפי דרישה.

בכל מקרה זרקתי את המולטיתרדינג סתם בתור דוגמא. יש הבדל גדול בין שפת סקריפט לשפה מקומפלת/מהודרת.
נכון שבצד הלקוח יש לנו רק את שפת הסקריפט כי זה מה שהדפדפן יודע לפרש (נניח כרגע לאובייקטי JAVA SILVERLIGHT וכדומה) גם ASP.NET הקלאסית מתרנדרת לHTML וJS ולא מונעת ממך שימוש בJS ונגזרותיו. !!! כולנו באותה ביצה בסופו של דבר.
בצד השרת ניתן להשתמש לעומת זו בשפה מקומפלת ושפת C# היא שפה מעולה בתחום הזה.

ומאיפה צצה הקביעה/השמצה הזו שמפתחי .net לא יודעים javascript?? כל מפתח web שמכבד את עצמו צריך לדעת javascript . בלי קשר לPHP או .ASP
באופן אישי לא תתפוס אותי מזלזל באנשי PHP או כל שיטה אחרת. להיפך..
אני מבין את הנטייה "לא לאהוב" מונופולים של קוד סגור כמו מייקרוסופט ואפל.. אבל בא לא נרד לרמה הזו. אנחנו מנסים לנהל דיון מקצועי..

mat

------- Magicode -------
נכתב ע"י חיים פ;918981:
תבדוק שוב..
JS רצה על ת'רד בודד של האינטרפנטר של הדפדפן. אין מנגנוני נעילה וכו. זה לא קשור ל.net וחבל על הויכוח.

http://stackoverflow.com/questions/600795/asynchronous-vs-multithreading-is-there-a-difference

"ממש לא" זה לא נכון. יותר נכון להגיד ככה מולטיתריד זה אסינכרוני.
אסינכרוני לא בהכרח מולטיתריד.

בתכלס רוב המטרה של מולטיתריד זה לעשות פעולות ביחד וjs נותנת את האפשרות הזאת. למשל אפשר לעשות הרבה בקשות לאינטרנט ביחד. זה לא דבר שלוקח הרבה מעבד אלא רק המתנה.
בתוסף הזה http://www.prog.co.il/showthread.php?t=120409 אפשר לראות איך כל הבקשות לבדוק את הלינקים עובדים ביחד. ככה זה חוסך המון זמן.
החסרון של net בקטע הזה שבשביל לעשות הרבה בקשות לאינטרנט ביחד צריך תריד ממש.

נכתב ע"י חיים פ;918981:
בכל מקרה זרקתי את המולטיתרדינג סתם בתור דוגמא. יש הבדל גדול בין שפת סקריפט לשפה מקומפלת/מהודרת.
נכון שבצד הלקוח יש לנו רק את שפת הסקריפט כי זה מה שהדפדפן יודע לפרש (נניח כרגע לאובייקטי JAVA SILVERLIGHT וכדומה) גם ASP.NET הקלאסית מתרנדרת לHTML וJS ולא מונעת ממך שימוש בJS ונגזרותיו. !!! כולנו באותה ביצה בסופו של דבר.
בצד השרת ניתן להשתמש לעומת זו בשפה מקומפלת ושפת C# היא שפה מעולה בתחום הזה.

במקרה של nodejs ו v8 של כרום זה מתקמפל לשפת מכונה ממש . יותר מאשר c# שמתקמפלת לCIL.
http://en.wikipedia.org/wiki/V8_(JavaScript_engine)

נכתב ע"י חיים פ;918981:
ומאיפה צצה הקביעה/השמצה הזו שמפתחי .net לא יודעים javascript?? כל מפתח web שמכבד את עצמו צריך לדעת javascript . בלי קשר לPHP או .ASP
באופן אישי לא תתפוס אותי מזלזל באנשי PHP או כל שיטה אחרת. להיפך..
אני מבין את הנטייה "לא לאהוב" מונופולים של קוד סגור כמו מייקרוסופט ואפל.. אבל בא לא נרד לרמה הזו. אנחנו מנסים לנהל דיון מקצועי..

מתנצל.

mat

------- Magicode -------
נכתב ע"י חיים פ;918981:
תבדוק שוב..
הפרוש של איסנכוני. זה אומר שזה לא אחד אחרי השני. אלא לפני שהוא גמר עם הראשון הוא מפעיל את השני.

לגבי מעבד אחד. אין הבדל עם זה עובד איסנכוני על תריד אחד או לא.
כי בכל מקרה התריד יהיה במערכת הפעלה לא במעבד.

לגבי שני מעבדים או יותר זה משנה התריד ממש כי אם יש שני תרידים אז מערכת הפעלה תחלק בין שני המעבדים את העבודה. ואם יש רק תריד אחד אז זה ינצל רק מעבד אחד.

שום דבר לא ירוץ יותר מהר אם יעשו יותר תרידים ממספר הליבות במעבד.

אז לגבי שני מעבדים או יותר יש מחלקה מיוחדת בnodejs שמטפלת בזה.

אפשר לקורא על זה כאן.
http://nodejs.org/api/cluster.html

אז אכן אפשר לעשות בjs מולטי טריד אמיתי בצד שרת.

צריך לזכור ש nodejs היא שפה חדשה. והיא בהתפתחות מתמדת.

אני מאוד אשמח לדעת על אפשרות איסנכוני ב net ללא תריד אמיתי כמו שיש ב js. ככה שזה יהיה הרבה יותר קל להפעיל תהליכים ברקע.

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
היתרון הגדול ב NODE הוא היכולת לעשות הכל באותה שפה.
מאידך, השפה עדיין בחבלי קליטה, ואני באמת מקווה שלאחר שתהיה יציבה ונפוצה דיה, גם במקום עבודתי יאמצו אותה.
אך עד אז, אני ימשיך לתכנת צד שרת בדוט נט, וצד לקוח בג'אווה סקריפט

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה