דגימות בקורג

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
א. שלום לכולם יש לי אורגן korg pa900 ואני רוצה להקליט בו דגימות סאונד מקובץ wav וכו אשמח האם מישהו יוכל להסביר לי באופן מפורט וכו איך משתמשים בסמפלר של האורגן בצורה טובה ומקצועית כדי להפיק את מירב התועלת בתודה מראש לכל העוזרים והמסייעים
ב. אשמח אם מישהו יוכל לעשות חסד ולתת לי דגימות סאונד של כלים קלאסיים כגון כינורות וכו בבקשה לשימוש אישי בלבד או לפחות בתשלום לא יקר

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לדעתי לדגום זה עבודה שאם אתה רוצה תוצאות טובות אתה צריך להיות מקצוען בזה..
בכל אופן אם אתה רוצה לדגום אתה צריך ללחוץ על מצב SOUND באורגן ואז אתה יכול לערוך צלילים. תלחץ על RECORD ושם תהיה לך אופציה לדגום (SAMPLE)
אתה מגיע למסך עם אופציה ללחוץ על RECORD ואתה מקליט את הצליל שאתה בוחר (נגיד אתה מקליט את התו "דו"), שומר אותו ולוחץ על MENU שם אתה נכנס לMULTISAMPLE ויכול לבחור לשים את הדגימה שהקלטת על התו המתאים.
ואתה יכול להמשיך לדגות תוים אחרים (נגיד בקפיצות של 3 או 4) ולהגדיר כל פעם במולטי סמפל איפה הם יהיו (על איזה תוים בקלידים שמצויירים שם כל גדימה תשב)
הבעיה היא שברגע שאתה מקליט עוד דגימה אתה לא תמיד עושה את הצליל באותו ווליום ואז כל פעם שתגיד לקליד שמשמיע את הדגימה השניה יהיה הבדל בעוצמה... בשביל זה את מה שאתה דוגם אתה צריך לדאוג שיהיה באותו ווליום בדיוק. נגיד אם אתה דוגם מקלדת אחרת אתה יכול לבטל את הטאץ' ואז תמיד מה שתלחץ יהיה באותה עוצמה.
הכי מקצועי זה להקליט למחשב ולאזן את העוצמה ולהביא את הצליל לווליום מספיק טוב. ואתה מכין כמה וכמה תוים שאתה רוצה ודוגם לאורגן. בטח יש גם תוכנות כאלה של קורג למחשב..

יש פה סרטון שמראה איך המולטי סמפל נראה אחרי שכל הדגימות מונחות שם לפי הסדר (סתם צילמתי לפני חודש)
כל הידע שלי זה מהPA4 בעיקרון זה אמור להיות ממש דומה

קבצים מצורפים

• VID_20180524_004443.mp4
    25.5 MB · צפיות: 205

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אם יש לך כסף להשקיע אתה יכול לקנות מהמקצוענים כמו עדי נתנאלי שהוא דגם הרבה כלים בצורה מקצועית מאוד. וגם אברום בלטי התעסק בזה בעבר ויכול להיות שהוא עדיין מוכר, יש לו בראסים חסידיים ומקצבים חסידיים מטורפים ממש, התשלום בהתאם..

חוץ מזה עוד עצה נחמדה, יש הרבה דגימות באורגן שרק צריך לדעת איך לשחק איתם ולשלב אותם ולעשות להם את הסאונד הנכון והם נשמעים פצצה. אם השגת כל מיני מקצבים, אפילו כאלה גרועים ולא עובדים טוב, אתה יכול לבדוק בצלילים ששמורים איתם אם שמרו שם צלילים ערוכים מהצלילים של האורגן. מנסיון יש שם הרבה מרגליות.. וגם במקצבים של האורגן עצמו שמורים כל מיני צלילים ערוכים יפה וגם שם יש מרגליות.
בהצלחה

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
תודה רבה
יש כיוון מאוד גדול לקנות את הסט הנפלא מעדי נתנאלי אבל בינתייים אין כסף (הוא אמר לי שהמחיר של הסט לkorg pa900 הוא 4000 ) אז אמרתי בינתיים ננסה לעשות מה שיש
את האמת אני מחפש מאוד מאוד כינורות שיתאימו ככל האפשר לכינורות שבשיר שמע ישראל (מצו"ב) של יעקב שוואקי אז אם תוכל לעזור לי בזה בתשלום כמובן אשמח מאוד מאוד;)

קבצים מצורפים

• Shema.mp3
    6.1 MB · צפיות: 52

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש לי דגימות סאונד שהורדתי ואני יכול להוריד עוד מלא בפורמט wav של המון כלים רק הבעיה היא שאני לא מסתדר איך מקליטים איך מסדרים את זה במקלדת ובעיקר איך שומרים את זה לאורגן עצמו עם זה הכי הסתבכתי

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ניסיתי בזמנו לראות אם יש איזה משהו..
בעיקרון הכינורות היפים שאני אוהב להשתמש בהם נבנו מתוך הכינורות של האורגן עצמו, אני לא חושב שמצאתי כאלה יפים מדגימות (אולי יש בדגימות של הקטרון החסידי..), אם אני לא טועה יש לי אותם עוד מהזמן שהיה לי PA50 :) ב"ה
חוץ מהכינורות הערבים שיש כמה שמסתובבים הרבה בדגימות שמסתובבות בעולם (berco string ועוד איזה שניים) והם איכותיות למוזיקה מזרחית וערבית. לדוד ביתן יש את ההכי יפות לדעתי ולדעת הרבה אנשים
האורגן לא אצלי כבר כמה ימים אז אוכל לעזור לך כשיגיע אלי..
בכל מקרה כדאי לחפש בצלילים ששמורים עם המקצבים לפעמים יש שם דברים יפים מאוד שחוסכים הרבה חיפוש ועבודה

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש לי דגימות סאונד שהורדתי ואני יכול להוריד עוד מלא בפורמט wav של המון כלים רק הבעיה היא שאני לא מסתדר איך מקליטים איך מסדרים את זה במקלדת ובעיקר איך שומרים את זה לאורגן עצמו עם זה הכי הסתבכתי

לגבי הדגימות שיש לך, אם יש לך רק תו אחד מכל קובץ WAV של דגימה אז אתה צריך להקליט אותו לאורגן ולהניח אותו במקומו במולטי סמפל ולשמור את מה שעשית.
אם זה דגימות לקיובייס וכדו' אתה יכול לנגן את הדגימה מהמחשב עם מקלדת מידי או אפילו עם העכבר ואת השמע של המחשב לחבר לאורגן ולדגום לפי התוים.
יש כמה דברים שאתה שומר: את הדגימה שהקלטת - אתה יכול לתת לה שם לדוגמה - brass c4 ואז התו הבא שאתה מקליט ושומר - brass f4 וכן על זה הדרך.
אתה הולך למולטי סמפל ומגדיר שאתה עכשיו מתעסק בתווים שמ- b3 עד E4 ומגדיר שהדגימה הראשונה היא שם. ואז את לוחץ על ADD ומוסיף עוד שטח של תווים, אתה לוחץ על הקליד F4 והמקלדת שעל המסך מדגישה לך את הטווח של התווים החדש שהגדרת - F4 עד A4 (לדוגמה) ושם אתה מגדיר שהדגימה השניה תשכון.
אחרי כל זה אתה שומר את המולטי סמפל שעבדת עליו ויוצא מהRECORD ונשאר בSOUND EDIT שם אתה בוחר צליל - דהיינו נכנס לUSER ובוחר משבצת ריקה - כדי לא להרוס בטעות איזה דגימה שיש לך. יוצא חזרה למסך הראשי של SOUND EDIT ולוחץ על MENU בוחר בBASIC (אם אני לא טועה, ואז אתה עובד על הצליל שיש לך, עכשיו יש לך פסנתר מקוטע כזה, אתה לוחץ יחסים בראש העמוד לבחור צליל אחר (שים לב שאתה משנה את התיקיה של החיפוש מROM לRAM או להיפך..) ובוחר את המולטי סמפל ששמרת ועכשיו אתה יכול לעבוד על הדגימה שדגמת, להוסיף לה קצת הד וכו' עולם מלא יש שם..

(עוד משהו, כשאתה דוגם לפעמים זה דוגם בצליל עם ווליום נמוך מידי ואז אין לך יותר מידי אפשרות להגביר את העוצמה אח"כ כשאתה מנגן, לכן יש אופציה להגביר את העוצמה של מה שהקלטת עכשיו בתפריט באופציה שאני לא זוכר את שמה... שהיא מרימה את זה לווליום סביר)

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
תודה רבה אנסה בבא העת ואם יהיה לי שאלה אשאל אותך אחי

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
בשמחה אחי

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יכול להיות שזה הרבה יותר פשוט מכל ההרצאה שכתבתי לך..
אם יש לך קובץ WAV עם דגימה אתה יכול להיכנס לSOUND EDIT, ואז לRECORD, וללחוץ על התפריט ולייבא סאונד, ואז אתה מחפש בדיסקונקי שחיברת את הדגימה ומעלה אותה.. אם אני לא טועה עשיתי את זה פעם, לא זוכר..
אפילו יש מצב שאם הקובץ מנגן כמה צלילים, אתה יכול להעלות אותו אם הוא לא ארוך וכוב מידי ולחתוך רק את החתיכה של התו שאתה מחפש לדגום ולשמור עכשיו.

בהצלחה אחי

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
תודה רבה אנסה את כל זה אחרי ט באב שאני יוכל לנגן ואני יהיה איתך בקשר תודה רבה על כל העזרה

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
יכול להיות שזה הרבה יותר פשוט מכל ההרצאה שכתבתי לך..
אם יש לך קובץ WAV עם דגימה אתה יכול להיכנס לSOUND EDIT, ואז לRECORD, וללחוץ על התפריט ולייבא סאונד, ואז אתה מחפש בדיסקונקי שחיברת את הדגימה ומעלה אותה.. אם אני לא טועה עשיתי את זה פעם, לא זוכר..
אפילו יש מצב שאם הקובץ מנגן כמה צלילים, אתה יכול להעלות אותו אם הוא לא ארוך וכוב מידי ולחתוך רק את החתיכה של התו שאתה מחפש לדגום ולשמור עכשיו.

בהצלחה אחי
אז תראה אני חתכתי את הכינורות מהשיר שמע ישראל והפכתי לקובץ wav יש כאן 2 קבצים אחד זה הכינורות במלואם ושני זה תו אחד אבל הבעיה שהוא קצר מדי איך אפשר להאריך אותו שיהיה שייך לנגן איתו פתיחה מלאה ? הצלחתי להעלות רק קטע אחד בפורמט mp3 אבל זה לא בעיה להפוך ל wav

קבצים מצורפים

• Shema.mp3
    KB 271.5 · צפיות: 45

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
שלום מה נשמע? רציתי לשאול האם יש לך אפשרות קצת לעזור לי כלומר הדרכה בסיסית או משהו כזה לגבי איך משתמשים ומנצלים .בצורה טובה כמו שאומרים. את האפשרויות של האפקטים וכו באורגן של קורג בין אם זה אפקטים לצלילים ובין אם זה למקצבים

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אין לי הרבה ידע בזה.. יצא לי כמה פעמים לשים אפקטים לצליל ואז אני קולט שאני בכלל לא יודע איך שמים אחרי שאני עובר לדגימה מטופלת..
בעיקרון אפשר לשים לפחות שני אפקטים לצליל ששמרת, חוץ מזה שבsound edit אתה יכול לדחוף לו אולי שלוש..
הרבה צלילים שבכלל לא מטופלים חסר להם ריברב ודיליי, יש גם מה שנקרא פילטרים, שזה אתה לוקח צליל פשוט של גיטרה והוא עושה לך את זה בדיסטורשן, רשום שמות לי כל אפקט

בדרך כלל הרשימה מחולקת, מתחיל מריוורב, עובר לדיליי, קורוס, אמפ, ופילטר

אני חושב שאמפ זה גם סוג של פילטר, נגיד לקחתי באס רגיל ושמתי לו פילטר של באס וזה עולם אחר, פתאום שומעים עוצמה וחדות של באס.. ב"ה

פשוט צריך לנסות ולשמוע איך זה

וכדאי לך לפעמים לקחת צלילי גיטרה ולשחק עם האפקטים של הגיטרה, יש שם דברים יפים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה