כללי גרפיקה להדפסה ואינטרנט

יונתן שטרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
שלום לכולם,

כבר הרבה זמן שלא עשיתי גרפיקה להדפסה, וכנראה שאני צריך לרענן כמה דברים..

הגרפיקה מיועדת להדפסה ואינטרנט, את התמונות אני עורך בפוטושופ ואת השאר באינדיזיין.

את קובץ הגרפיקה בפוטשופ פתחתי כקובץ RGB שמיועד לפרינט (300dpi) ואת התמונות השארתי בפורמט RGB. האם כשאני שולח להדפסה מספיק שאייצא מאינדיזיין ב"פרס קוולטי" או שצריך קודם לשנות את פורמט התמונות ל CMYK בפוטושופ?

בנוסף רציתי לשאול, באינדיזיין יש צבע שחור וצבע registration במה בדיוק אני אמור להשתמש כשאני רוצה שהצבע יצא שחור? (השאלה בעיקר לגבי הדפסה אבל גם כקובץ לאינטרנט נראה שהשחור קצת יותר בהיר מה registration )

וגם האם יש הסבר הגיוני למה שמייצאים תמונה מפוטושופ לאחר שהמרתי אותה ל CMYK הצבעים יוצאים מעוותים?

תודה מראש!

שרה100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
cmyk זה צבעי הדפסה
RGB צבעי מסך
אם תדפיס שמשהו בRGB בהדפסה זה יעוות..כי המדפסת היא CMYK

t.over

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
את קובץ הגרפיקה בפוטשופ פתחתי כקובץ RGB שמיועד לפרינט (300dpi) ואת התמונות השארתי בפורמט RGB. האם כשאני שולח להדפסה מספיק שאייצא מאינדיזיין ב"פרס קוולטי" או שצריך קודם לשנות את פורמט התמונות ל CMYK בפוטושופ?
אין בעיה לעבוד עם תמונות RGB כל עוד הקפדת שהסגירה מאינדיזיין/אילוסטריטור היא לCMYK

בנוסף רציתי לשאול, באינדיזיין יש צבע שחור וצבע registration במה בדיוק אני אמור להשתמש כשאני רוצה שהצבע יצא שחור? (השאלה בעיקר לגבי הדפסה אבל גם כקובץ לאינטרנט נראה שהשחור קצת יותר בהיר מה registration )
registration מורכב מ100% של כל הצבעים, לדפוס כדי ליצור צבע עמוק וכהה כדאי להשתמש ב100% black וב-50% מכל שאר הצבעים

וגם האם יש הסבר הגיוני למה שמייצאים תמונה מפוטושופ לאחר שהמרתי אותה ל CMYK הצבעים יוצאים מעוותים?
ערכי RGB מותאמים למסך המחשב ולכן הם יפים וזורחים, אבל מה לעשות והדפוס עובד בשיטת cmyk אז אם המסך שלך מכויל טוב מה שאתה רואה בcmyk פחות או יותר דומה למה שיתקבל בדפוס

יונתן שטרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אז אם אני מבין נכון, לא להשתמש ב registration ולא בשחור אלא ליצור צבע שחור חדש ב100% black וב-50% מכל שאר הצבעים?

לגבי ההמרה של הצבעים, פבוטושופ ה cmyk נראה מעולה ורק לאחר שאני מייצא אותו הצבעים משתנים (אני מתכוון שהצבעים משתנים בקובץ שבמחשב לא בקובץ המודפס) האם זו בעיה מסוימת אצלי במחשב?

תודה רבה על הפירוט!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה