דרוש מידע גניבת פרטים

עפולאי

משתמש רשום
המשתמש נחסם
התקשרה אלי מישהי והציגה את עצמה בתור סוכנת ביטוח - עקב ירידת מחירים כללית היא רוצה להציע פוליסה חדשה היא רק ביקשה שאתן לה מס' זהות ו תאריך הנפקת ת"ז - נציג יחזור אליך במשך היום - בדיוק הייתי באמצע שיחה עם מישהו ובלי הרבה שימת לב נתתי לה את הפרטים - שניה אח"ז תפסתי את עצמי ניסיתי לחזור למספר וכמובן שהוא התנתק אוטומטי - מה עושים???
אפשר לבטל ת"ז? והאם יש צורך?
מה הנזק שיכול להיגרם? ולאיזה שימושים אפשר להשתמש עם המידע הזה?

אשמח לכל בדל של מידע..

עט להשכיר

משתמש מקצוען
תאריך הנפקה של ת"ז משמש כאמצעי זיהוי במוקדים של חברות ביטוח, באתר הר הביטוח ובהר הכסף.

מאמינה שבגופים נוספים, כתבתי את המוכר לי.

לא נעים לי להלחיץ, אבל מלחיץ .

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
לפני שבוע היה לי מקרה כזה!!
התקשרה מישהי מחברה מסויימת (אמרה לי את שם החברה) והודיעה שמגיעה לי הטבה סוציאלית על הביטוחים שלי... (מאיפה יודעים שיש לי ביטוחים?? כנראה משערים שלרוב האנשים יש משכנתא)

אמרה שלצורך פירוט הביטוחים והוזלתם היא רק צריכה תאריך הנפקת ת.ז. והיא תשלח לי למייל את ההטבות שמגיעות לי. (מאמינה שרצתה להכנס להר הכסף ומשם להוציא כל מה ששייך לי)
כמובן שלא נתתי לה וניסיתי לשאול אותה שאלות נוספות אך היא ניתקה.

צריך להזהר!!

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
התקשרה אלי מישהי והציגה את עצמה בתור סוכנת ביטוח - עקב ירידת מחירים כללית היא רוצה להציע פוליסה חדשה היא רק ביקשה שאתן לה מס' זהות ו תאריך הנפקת ת"ז - נציג יחזור אליך במשך היום - בדיוק הייתי באמצע שיחה עם מישהו ובלי הרבה שימת לב נתתי לה את הפרטים - שניה אח"ז תפסתי את עצמי ניסיתי לחזור למספר וכמובן שהוא התנתק אוטומטי - מה עושים???
אפשר לבטל ת"ז? והאם יש צורך?
מה הנזק שיכול להיגרם? ולאיזה שימושים אפשר להשתמש עם המידע הזה?

אשמח לכל בדל של מידע..
אפשר להנפיק ת"ז חדשה ואז תאריך ההנפקה משתנה ולא יוכלו לעשות שימוש עם התאריך שמסרת להם...
השאלה אם נותנים סתם כך להנפיק שוב ת"ז או רק במקרה של אובדן או גניבה.

גיטרה אקוסטית

משתמש מקצוען
איך אפשר להוציא כסף אם החשבון על שמם, אני לא מאמין שהאבטחה של שחרור כספים כ"כ חלשה שתאריך הנפקת תז מספיק, כנראה הם באמת סוכנים שרוצים להציע לכם לחסוך,
ולמה א"א לחזור לטלפון? כי זה לא חוקי שהם ייכנסו בשמכם! רק אם חתמתם וכו'

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
איך אפשר להוציא כסף אם החשבון על שמם, אני לא מאמין שהאבטחה של שחרור כספים כ"כ חלשה שתאריך הנפקת תז מספיק, כנראה הם באמת סוכנים שרוצים להציע לכם לחסוך,
ולמה א"א לחזור לטלפון? כי זה לא חוקי שהם ייכנסו בשמכם! רק אם חתמתם וכו'
לא אמרו שאפשר להוציא כסף מהחשבון, רק שאם יש להם גישה לכל הביטוחים שלך ולכל חשבונות הבנק (שוב, לא כניסה לחשבון עצמו אלא אפשרות לראות בכמה בנקים אתה עם חשבון פעיל) והם יודעים הרבה מאד פרטים עליך זה הרבה יותר מלא נעים.
מעבר לזה שאולי יעשו בזה שימוש כלשהו בעתיד.

גיטרה אקוסטית

משתמש מקצוען
לא אמרו שאפשר להוציא כסף מהחשבון, רק שאם יש להם גישה לכל הביטוחים שלך ולכל חשבונות הבנק (שוב, לא כניסה לחשבון עצמו אלא אפשרות לראות בכמה בנקים אתה עם חשבון פעיל) והם יודעים הרבה מאד פרטים עליך זה הרבה יותר מלא נעים.
מעבר לזה שאולי יעשו בזה שימוש כלשהו בעתיד.
וודאי שלא קראתי לשחרר רק להרגיע את אלו שכבר קרה להם שזה כנראה יסתכם ב'לא נעים' ואולי קצת יחפרו להם....

עט להשכיר

משתמש מקצוען
היא התקשרה מחסוי?
אם לא, אפשר לבדוק למי שייך המספר.

אם כן - הייתי מנפיקה ת"ז חדשה.

הנזק עלול להיות כבד.

רחל יונגרייז

משתמש רשום
בהר הביטוח אין מידי הרבה מידע, רק סוג הביטוח ממש בכותרת, באיזה חברה הביטוח וכמה משלמים לחודש.
אין שם מידע מידי אישי, זה כן נותן לסוכן מידע האם את לקוחה אטרקטיבית שצריכים להשקיע בה או לא.... אם לא חזרו אליך כנראה אין לך שם מידי הרבה ביטוחים ואת פשוט לא מספיק אטרקטיבית :)

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
בהר הביטוח אין מידי הרבה מידע, רק סוג הביטוח ממש בכותרת, באיזה חברה הביטוח וכמה משלמים לחודש.
אין שם מידע מידי אישי, זה כן נותן לסוכן מידע האם את לקוחה אטרקטיבית שצריכים להשקיע בה או לא.... אם לא חזרו אליך כנראה אין לך שם מידי הרבה ביטוחים ואת פשוט לא מספיק אטרקטיבית :)
אפשר להכנס לעוד מקומות כמו הר הכסף ואם אני לא טועה גם למסלקה הפנסיונית ששם יש פירוט על הפוליסות...

עט להשכיר

משתמש מקצוען

אם אין הרבה ביטוחים אז יש מה למכור, לא?

אבל חוזרת ואומרת, לא כדאי להקל ראש

רחל יונגרייז

משתמש רשום
אפשר להכנס לעוד מקומות כמו הר הכסף ואם אני לא טועה גם למסלקה הפנסיונית ששם יש פירוט על הפוליסות...
הר הכסף אפשר אבל זה נותן פחות מהר הביטוח, באיזה חברות יש לך קופות גמל לא פעילות ובאיזה חברות יש לביטוח חיים פעיל.
לגבי המסלקה, ח"ו... בשביל להכנס למסלקה את צריכה להרשם ולשלם כסף על הזמנת מידע ולהמתין 3 ימים ולהכנס מחדש עם כל הפרטים וסיסמא וכו.
אם סוכן מזמין מידע הוא צריך קוד מונפק מהלקוח שעובר זיהוי באמצעות אשראי על שמו או לחילופין להחתים אותו על טופס ולהכנס עם כל שאר הפרטים שלו. תאריך הנפקה דוקא לא משמש שם

בונבוניירה פיקנטית

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
פעם נכנס גנב לביתו של הערשל'ה.
גילה הערשל'ה את הגנב - שכמובן נבהל מאד וניסה לברוח.
תפס אותו הערשל'ה, חייך אליו ואמר לו "אדרבא, בוא תחפש משהו שווה ערך, אם תמצא - נתחלק ברווחים..."
והמבין יבין.

צבי ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים

שמשייה

משתמש רשום
בעיקרון אין כל בעיה בדבר הזה,
הכרתי ואני מכירה חברות ביטוח רבות שרוצות להציע את מרכולתן לאנשים שזקוקים לכך.
השאלה מתחילה ב"איך הם הגיעו למספר שלי?" וזו השאלה היחידה שאת צריכה לשאול
כי על זה יש חוק...
להבא, אם מתקשרים אלייך את בהחלט יכולה לשאול מה מספר מאגר הטלפונים שלהם...
מן הסתם ינתקו לך בלי להוסיף מילה...
בכל אופן אין ממה להלחץ... מהכרות אישית של כמה חברות- כך הם עובדים.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אז איך אפשר לדעת?
אולי סוכן מציג את עצמו מחברת הביטוח שלי והוא לא באמת מישם?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אפשר עם פרטים כאלו, גם למשוך לכם את כל כספי הפנסיה וכדו', וגם מהבנק.
זה אחד משאלות הזיהוי, ששואלים בחברות הביטוח כדי לדעת שמדברים עם האדם הנכון.
וכן בבנק, זה אחד משאלות הזיהוי הקשות ביותר לדעת אם זה לא אתם בעצמכם, ושואלים את זה, את מי ששכח את הסיסמה וכדו', ואז ניתן לעשות העברות כספים וכו'.

לא שאני באה להפחיד או להלחיץ מישהו, אלא שתהיו מודעים להשלכות של האפשרויות שניתן לעשות עם המידע הזה, ותהיו זהירים בעניין.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  34  פעמים

לוח מודעות

למעלה