גניבה לאור יום

les

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
איזה שקרנים....
ולראיה תראו את התגובה שקבלתי לאחר ששלחתי להם מייל

קבצים מצורפים

• 21-10-2012 00-26-02.jpg
    KB 28.9 · צפיות: 4

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י les;874234:
איזה שקרנים....
ולראיה תראו את התגובה שקבלתי לאחר ששלחתי להם מייל

אין בכך ראיה לשום צד.
מי שיושב על השרת ענה לך.
אבל מי יושב על השרת???

זו השאלה.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
זה נראה כאילו זה נשלח משטיבל.נט.

לא נראה שזה נשלח מהעורך דין שקנה את האתר.

לא נראה לי שהעורך דין שקנה את האתר הוא מאד מאד מאד מחבב את 'שטיבל' סתם כי הם חברים מבית הספר.

לא נראה לי שהוא יסרב להחזיר את האתר לבעליו המקוריים אם שטיבל יבקשו ממנו יפה להחזיר.

בקיצור - דמגוגיה זולה של 'שטיבל'.

ליקי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י חיוך;873708:
אתר לדעת היה סגור לי , ופתאום עכשיו זה פתוח - בנתיב...
באמת?
אצלי הוא פתוח מאז ומתמיד. (אחרי בקשה כמובן)
היה איזה יום אחד שהורידו את הפורומים ואחרי כמה שעות העלו אותם שוב.

חיים פ

משתמש צעיר
לדעתי יש תקדימים משפטיים בנושא בחו"ל. עו"ד טוב יחזיר את הבעלות ללדעת.נט

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
אני לא יודעת על מה ההתרגשות. התנהגות פסולה כזו מקובלת לצערנו הרב באינטרנט. זו דרך נוספת של אנשים לנצל את האינטרנט להרוויח כסף. הם קונים דומיינים כאלה ומוכרים אותם בהון עתק. ולכן מקובל ש:
א. כשקונים דומיין, חברות גדולות קונות את כל הדומיינים הקשורים אליו כגון com, org, org.il, biz. net וכולי כדי למנוע גניבת לקוחות.
ב. לא שוכחים לחדש דומיין. מקבלים הרי תזכורות באימייל ומי ששוכח, פותח את עצמו לצרה הזו בדיוק. אני חושבת שיש מקומות שבהם מאפשרים חידוש אוטומטי של הדומיין.

זה כמו שמישהו ישאיר ארנק עם מלא דולרים ברחוב. לא צפוי שיגנבו את זה?

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
א. נכון. הם לא הראשונים שעשו את זה. אבל זה בהחלט לא "מקובל". זה לא מוסרי וכנראה לא חוקי.
ב. כשלמישהו נופל ארנק מהכיס במכולת בשכונה שלו בבני ברק, וסביבו נמצאים השכנים, אמנם קיים חשש שהוא ייגנב, אבל יותר הגיוני שמישהו הגון יסב את תשומת ליבו לכך ולא ייקח את הארנק.
הרי במקרה הזה, זה אתר 'חרדי' אחר, שיודע בדיוק למי היה שייך הדומיין קודם, ויודע כמה נזק נגרם בעקבות החטיפה. ובכל זאת לא נרתע מכך, זה בהחלט לא משהו צפוי או "מקובל".
הראיה, שאחרי שהתעוררה המהומה, הם מיהרו להסתתר מאחורי איזה עו"ד שכביכול לא קשור אליהם, ואך במקרה הפנה את הדומיין אליהם, ואך במקרה התכנים שלהם נראים דומים להפליא לאלה שנמצאים באתר לדעת... כי זה בושה להתנהג כך.

דודוד

משתמש רשום
אם "שטיבל" כ"כ חף מכל פשע, ומי שגנב את הדומיין 'סתם' מפנה את הגולשים אליו.
אז למה שטיבל מסתפק בתגובה כ"כ צוננת ולא יוצא נגדו במלחמה גלויה, (שטיבל אפילו לא מפרסם מי זה).

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
כי הם ממש לא בסדר. לא אמרתי שזה בסדר. רק אמרתי שכמו שלא תשאיר ארנק סתם על ספסל בגינה, כך גם לא משאירים דומיין פתוח לקניה של מישהו אחר. אני לא בטוחה שזה נגד החוק אבל זה לא מוסרי בהחלט.
ועדיין, טפשי היה לא לחדש את הדומיין בזמן.

אגב, משהו לא ברור לי פה.
אחד הלקוחות שלי שכח לחדש דומיין והוא הצטרך להחליף שם דומיין כי הדומיין נסגר ולא היה פנוי לקניה למשך כחצי שנה, משהו כזה זכור לי מאז. אז איך זה שפה הוא כן התאפשר לקניה? לא ברור

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
הלקוח שלך כנראה שכח את הפרטים לחשבון שבו הוא קנה את הדומיין
אפשר לגשת לרשם ולבדוק

uda

משתמש רשום
D I G I T A L
מקרה לא נדיר, התגובות לא משהו

אני אישית מחזיק במספר רב של דומיינים, עבור עצמי ועבור לקוחות, כמו כן אני מנהל דומיינים עבור החברה בה אני עובד.
אני לא אוהב סוחרי דומיינים, סולד מהם ומשתדל להתרחק ככל האפשר.
אבל,
  • דומיין הוא בעברית "מתחם", שטח נדל"ן בחלל האינטרנטי.
  • דומיין אינו נרכש לצמיתות אלא מוחכר לתקופות ביחידות של שנה.
  • דומיינים רבים ניתנים לחכירה עד ל-10 שנים מראש, בין השאר גם דומיינים בסיומת net.
  • לכל דומיין שתוקף חכירתו הסתיים, יש "תקופת חסד" של מינימום 30 יום, ההוראה של ICANN היא לא להאריך ליותר מ-45 יום, למרות זאת קיימות חברות המאפשרות תקופוץ חסד של 60 ו-90 יום, במהלכן הן בדרך כלל חוסמות גם את הגישה לאתר על ידי הפנייה לדף פרסומת משלהן, חברת גו דדי היא אחת הבולטות, היא עושה זאת כמעט מיד לאחר שתוקף הדומיין פג.
  • מישהו שמתעלם מהתראות כאלה, מצטער, אבל יש לו בעיה רצינית יותר מהדומיין שנחטף, הוא משחק במגרש שהוא לא מבין.
  • למזלו של רוכש הדומיין ladaat.net לא מדובר בשם מתחם ישראלי, לצערי בתי המשפט עוסקים במסגרת חוקים לא כתובים במקרה הטוב או לא ברורים במקרה הרע, כתוצאה מכך קיימות פסיקות בעייתיות מאד.
  • בהקשר לדוגמאות שהובאו, מחלוקות על דומיינים אינן אמורות כלל להגיע לבית משפט, אלא לפנל שתפקידו ליישב סכסוכים בנושא, עצם העובדה שסכסוכים בנושא מגיעים לבית משפט מראה על חוסר הבנה באיך האינטרנט עובד.

גילוי נאות: הוצע לי בעבר לנהל את האתר לדעת.נט, עקב אופי העבודה שנדרשה דחיתי את ההצעה.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י uda;880425:
מחלוקות על דומיינים אינן אמורות כלל להגיע לבית משפט, אלא לפנל שתפקידו ליישב סכסוכים בנושא, עצם העובדה שסכסוכים בנושא מגיעים לבית משפט מראה על חוסר הבנה באיך האינטרנט עובד.

או על חוסר שיניים של ה"פאנל".

uda

משתמש רשום
D I G I T A L
השיניים של הפאנל הן כשל בורר שהוסכם על ידי שני הצדדים, כל החלטה שתתקבל על ידו תקבל חיזוק בכל בית משפט כל עוד שני הצדדים הסכימו מראש לסמכותו של ה-IL-DRP.
כל עוד הצדק בצד התובע, אין לו מה לחפש בבית משפט, תהליך מיותר שיכול לעתים להזיק לעתיד האינטרנט.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י uda;880425:
[*]מישהו שמתעלם מהתראות כאלה, מצטער, אבל יש לו בעיה רצינית יותר מהדומיין שנחטף, הוא משחק במגרש שהוא לא מבין.
[*]למזלו של רוכש הדומיין ladaat.net לא מדובר בשם מתחם ישראלי, לצערי בתי המשפט עוסקים במסגרת חוקים לא כתובים במקרה הטוב או לא ברורים במקרה הרע, כתוצאה מכך קיימות פסיקות בעייתיות מאד.
[*]בהקשר לדוגמאות שהובאו, מחלוקות על דומיינים אינן אמורות כלל להגיע לבית משפט, אלא לפנל שתפקידו ליישב סכסוכים בנושא, עצם העובדה שסכסוכים בנושא מגיעים לבית משפט מראה על חוסר הבנה באיך האינטרנט עובד.
[/LIST]

יש גם דיון בנושא הצרכני.
האתר הנגזל היה אתר חדשות שמיועד לציבור חרדי, שהוא בעיקרו נגד שימוש בגזילה מסוג כזה, והאתר החדש גם כן מנסה להיות מיועד לציבור החרדי.
מבחינת הצרכן כשהוא גולש באתר חדשות חרדי שהוא יודע שהכתובת שלו גזולה לאור יום בצורה שאינו רצויה ואינה מתאימה לאופי הגולשים, השאלה אם זה יגרום לעליה במספר הגולשים או, כמו שקרה אצלי, שיפסיקו לגלוש לכזה אתר שאינו מתאים את עצמו לציבור שלו.

wmw

משתמש פעיל
D I G I T A L
לא תמיד.
כי במחשבה שניה, קהל המכורים ל"נייעס", ואלו המודדים את אדמור"ם כפי מספר האיזכורים בהם הוא מופיע, יודעים מהיום שקיים גם אתר בשם שטיבל.
והם לא "מענישים" אותו על המעשה הזה לאורך זמן.
והאתר הלזה, כנראה מיועד לכאלו ולשכמותם....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה