מידע שימושי גניבה לאור יום. זהירות.

מפתחות - מאגר דירות.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
ההייתי בבנק, ובא אלי א' שנראה כמו חרדי גמור ואמר לי ששכח את האשראי, שלו להוציא כסף, ובמקום שאני יפקיד הוא יעשה לי העברה, בתומי האמנתי לו החלפנו פלא' ואמר לי שעוד שעה הוא יעשה לי העברה. אח"כ התקשרתי אליו שוב ודיברתי איתו. אחרי שעה הוא כבר לא ענה לי. הכל משמים! אבל שימו לב, אמונה באנשים, אך כבדהו וחשדהו, מי יודע אם יש מה לעשות עם זה, יש מסתבר הסרטה מהבנק.

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תתקשר אליו ממספר שונה, ותגיד לו שאם עד השעה X:XX הוא לא מביא לך סכום מזומן לכתובת מסוימת [לא הבית שלך, כמובן]
אתה פונה אל הבנק שיוציאו את ההסרטה, וניגש לתחנת המשטרה הקרובה להגיש עליו תלונה.

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תתקשר אליו ממספר שונה, ותגיד לו שאם עד השעה X:XX הוא לא מביא לך סכום מזומן לכתובת מסוימת [לא הבית שלך, כמובן]
אתה פונה אל הבנק שיוציאו את ההסרטה, וניגש לתחנת המשטרה הקרובה להגיש עליו תלונה.
אולי כדאי לפנות לפתוח תלונה ולומר במשטרה שיש לבנק הסרטה.

על דא ועל הא

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
ההייתי בבנק, ובא אלי א' שנראה כמו חרדי גמור ואמר לי ששכח את האשראי, שלו להוציא כסף, ובמקום שאני יפקיד הוא יעשה לי העברה, בתומי האמנתי לו החלפנו פלא' ואמר לי שעוד שעה הוא יעשה לי העברה. אח"כ התקשרתי אליו שוב ודיברתי איתו. אחרי שעה הוא כבר לא ענה לי. הכל משמים! אבל שימו לב, אמונה באנשים, אך כבדהו וחשדהו, מי יודע אם יש מה לעשות עם זה, יש מסתבר הסרטה מהבנק.
אם מדובר על סכום גבוה, בטח שיש מה לעשות. משטרה וכו'
בסכום נמוך, פחות. רק כמו שהציעו כאן למעלה, לאיים עליו בשלל דרכים.

מרפסת

משתמש צעיר
ואספר לכם על עוקץ עוקץ.
הגיע בן-אדם ואמר שהוא צריך כסף מזומן והוא עושה העברה מיידית בסכום יותר גבוה ואכן הבן-אדם עשה זאת על המקום, ומה יתברר? שהבן-אדם פשוט השתלט על חשבון של מישהו אחר ועשה ממנו העברות וכך גנב כסף במזומן וכמובן שאחרי זה הבנק ביטל את כל העברות!!!
תיזהרו על הכסף שלכם ואל תסמכו על כל הגנבים האלה רק על חברים מוכרים או מהמשפחה וכו'.

מגבת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
חלילה אין לי רצון לזרות מלח על הפצעים,
אבל זה לא משמים.
לא כל טעות שאנחנו עושים צריך להאשים את הקב"ה.

חס ושלום.
הכל משמיים.
האמון בנוכל הוא משמיים
וגם ההפסד.
זה לא אומר שלא צריך לקחת מזה שיעור לחיים.

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
חלילה אין לי רצון לזרות מלח על הפצעים,
אבל זה לא משמים.
לא כל טעות שאנחנו עושים צריך להאשים את הקב"ה.
כל דבר שקרה בעבר, גם אם אנחנו אשמים בודאות, צריך להאמין שהוא משמיים
וכמובן ללמוד לקח לעתיד.

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
סתם, מעניין.
באיזה סכום מדובר.
כי - איך אסביר לכם - לפעמים יש באמת אנשים שנתקעים, וכן כדאי לחשוב על לעזור להם. למרות שיש גם נוכלים.
ולכן, אני אומר שאם מדובר בסכום שהוא סביר עבורכם, נגיד 50 ש"ח, אולי כן כדאי לעזור ולקחת את הסיכון.
אבל אם זה יותר, נגיד 1000 ש"ח אז זה כבר לא שווה את זה

בן ציון הלמ

משתמש מקצוען
קל לנו להרגיש שגם כאשר אנחנו אשמים זה משמים,
כיף שיש את מי להאשים.
רש"י במשלי (פרק יט פסוק ג) על הפסוק "אולת אדם תסלף דרכו", כותב "בעונו בא לו הרע כי באולתו תסלף דרכו ועבר עבירו' ונפרעין ממנו ובבוא לו הצרה זועף לבו על הקדוש ברוך הוא וממהר אחר מדת הדין כגון אחי יוסף שאמרו מה זאת עש' אלהים לנו".
מי לנו גדול מאחי יוסף, וגם עליהם כותב רש"י בחריפות כאשר תלו הטעות שלהם בקב"ה.
כולנו עושים טעויות, אבל לא צריכים להאשים את אב הרחמים בהם.

אבק

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
קל לנו להרגיש שגם כאשר אנחנו אשמים זה משמים,
כיף שיש את מי להאשים.
רש"י במשלי (פרק יט פסוק ג) על הפסוק "אולת אדם תסלף דרכו", כותב "בעונו בא לו הרע כי באולתו תסלף דרכו ועבר עבירו' ונפרעין ממנו ובבוא לו הצרה זועף לבו על הקדוש ברוך הוא וממהר אחר מדת הדין כגון אחי יוסף שאמרו מה זאת עש' אלהים לנו".
מי לנו גדול מאחי יוסף, וגם עליהם כותב רש"י בחריפות כאשר תלו הטעות שלהם בקב"ה.
כולנו עושים טעויות, אבל לא צריכים להאשים את אב הרחמים בהם.
חס וחלילה

הכל משמים לטוב ולמוטב
נכון שצריך להבין מדוע זה נעשה לנו ולעשות חשבון נפש, ולא לומר שהשם סתם עשה לי ככה ללא סיבה.
אבל בלי קשר לסיבה, ברור למעלה מכל ספק שמשמים גרמו לו להאמין כדי להביאו לידי עוגמת נפש.

לחשוב שביכולת אדם לגבור על רצון הבורא בחוכמתו
היא טיפשות או כפירה

נערך לאחרונה ב:

מבורכת

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
ואספר לכם על עוקץ עוקץ.
הגיע בן-אדם ואמר שהוא צריך כסף מזומן והוא עושה העברה מיידית בסכום יותר גבוה ואכן הבן-אדם עשה זאת על המקום, ומה יתברר? שהבן-אדם פשוט השתלט על חשבון של מישהו אחר ועשה ממנו העברות וכך גנב כסף במזומן וכמובן שאחרי זה הבנק ביטל את כל העברות!!!
תיזהרו על הכסף שלכם ואל תסמכו על כל הגנבים האלה רק על חברים מוכרים או מהמשפחה וכו'.
מנתינת פרטי חשבון בנק, מישו יכול להשתלט לי על החשבון?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה