התייעצות גנב קטן. תמונותיו בידי. מסתובב בחנויות גאולה וגונב

מצב
הנושא נעול.

תותחיתתת

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
, כי השודד הקטן גזל אותן, ברשעות שאין כמוה,

נראה לי צריך קצת להיזהר מלהתבטא כך על ילד בן 8 !
הוא בוודאי לא פעל מרשעות הוא הרי לא חשב הנה אישה שצריכה להגיע הביתה והילדים שלה מחכים לה.. בא נמנע זאת ממנה...
הוא בוודאי לא מודע לחומרת המעשה וההשלכות שלו,
זה אכן מתסכל ומכעיס נורא!
אבל זה כנראה משהו חזק ממנו, או משהו נפשי או רגשי, וודאי שזה צריך להיות מטופל אבל רשע כנראה הוא לא...

טעם של פעם

משתמש פעיל
כמו כן בעלה נדיב הלב של אחת הנשדדות העיקריות בפרשה, ששמה חסוי מטעמי פרטיות, קונה לו ברגעים אלו משו טעים לארוחת ערב.
ברגע הראשון חשבתי שהתנהג באופן שכלי.
אך לאחר מחשבה שניה חשבתי שממש עשה בשיא השכל עם כל הרגש...

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לפני שפונים להורים תבררו מי הם הוריו... (ומה תהייה תגובתם...) אולי עדיף המנהל של הת"ת שהוא מוחזק יותר כמומחה או רב הקהילה.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
הדבר הראשון שצריך לדאוג לו, הוא שהילד הזה לא יסתובב יותר ברחובות.
כן, גם אם זה כרוך בפנייה למשטרה.
יש כאן נזק של ציבור, והציבור קודמים ליחיד, בין על פי הלכה ובין על פי ההיגיון.
המינימום שבמינימום הוא לפנות למנהל החיידר של הילד, ולומר לו שיטפל בענין בדחיפות.
אם הוא מנהל החיידר, זה אומר שמאות הורים רואים בו סמכות חינוכית שיודעת לטפל בבעיות.
אני סומך על פותחת האשכול שתדע מה לעשות כדי להוריד את הילד מהרחוב.
אבל אם מישהי אחרת היתה נקלעת למצב הזה, והיתה שומעת את כל התגובות המצקצקות-מרחמות-מרפות ידיים - היא היתה מרימה ידים, ואומרת 'מה לי להסתבך עם הסיפור הזה, אדאג לעצמי ודי'. וכך הילד הזה היה ממשיך להסתובב ברחובות, וללסטם את הבריות. כך ממש.
רק לשם נתינת פרופורציות על החומרה בכך שמישהו מסתובב וגונב בלי למצמץ - חכמים אומרים שהסיבה שהורגים בן סורר ומורה, למרות שהוא לא עושה שום דבר מלבד גניבת כסף מההורים שלו וזלילה וסביאה - היא בגלל ש'סופו עומד על פרשת דרכים ומלסטם את הבריות'. כן, טובת הציבור גוברת על טובת היחיד, עד כדי כך.
לא אמרתי חס ושלום שיש לזה קשר לדורנו, אך רק הבאתי את זה כדי שנבין את החומרה שבזה.
אני לא רואה שום הבדל בין ילד חולה נפש, לבין מבוגר חולה נפש. שניהם לא אשמים במצב שלהם. אבל ברגע שהם מגיעים למצב של 'מסוכנים לציבור' - המקום שלהם אינו בין הציבור.
כל אחד מבין שחולה נפש מבוגר שמתחיל להזיק לאנשים מקומו במוסד סגור - וכך הוא גם לגבי חולה נפש צעיר. אם אפשר לטפל בו בצורה שלא תזיק לו - מצויין. אבל הדבר הכי חשוב הוא להרחיק אותו מבין אנשים, שיפסיק להזיק.

ר גן עדן

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הדבר הראשון שצריך לדאוג לו, הוא שהילד הזה לא יסתובב יותר ברחובות.
כן, גם אם זה כרוך בפנייה למשטרה.
יש כאן נזק של ציבור, והציבור קודמים ליחיד, בין על פי הלכה ובין על פי ההיגיון.
המינימום שבמינימום הוא לפנות למנהל החיידר של הילד, ולומר לו שיטפל בענין בדחיפות.
אם הוא מנהל החיידר, זה אומר שמאות הורים רואים בו סמכות חינוכית שיודעת לטפל בבעיות.
אני סומך על פותחת האשכול שתדע מה לעשות כדי להוריד את הילד מהרחוב.
אבל אם מישהי אחרת היתה נקלעת למצב הזה, והיתה שומעת את כל התגובות המצקצקות-מרחמות-מרפות ידיים - היא היתה מרימה ידים, ואומרת 'מה לי להסתבך עם הסיפור הזה, אדאג לעצמי ודי'. וכך הילד הזה היה ממשיך להסתובב ברחובות, וללסטם את הבריות. כך ממש.
רק לשם נתינת פרופורציות על החומרה בכך שמישהו מסתובב וגונב בלי למצמץ - חכמים אומרים שהסיבה שהורגים בן סורר ומורה, למרות שהוא לא עושה שום דבר מלבד גניבת כסף מההורים שלו וזלילה וסביאה - היא בגלל ש'סופו עומד על פרשת דרכים ומלסטם את הבריות'. כן, טובת הציבור גוברת על טובת היחיד, עד כדי כך.
לא אמרתי חס ושלום שיש לזה קשר לדורנו, אך רק הבאתי את זה כדי שנבין את החומרה שבזה.
אני לא רואה שום הבדל בין ילד חולה נפש, לבין מבוגר חולה נפש. שניהם לא אשמים במצב שלהם. אבל ברגע שהם מגיעים למצב של 'מסוכנים לציבור' - המקום שלהם אינו בין הציבור.
כל אחד מבין שחולה נפש מבוגר שמתחיל להזיק לאנשים מקומו במוסד סגור - וכך הוא גם לגבי חולה נפש צעיר. אם אפשר לטפל בו בצורה שלא תזיק לו - מצויין. אבל הדבר הכי חשוב הוא להרחיק אותו מבין אנשים, שיפסיק להזיק.
ואם זה הילד שלך ח"ו???
אף אחד פה לא אמר לא לטפל, רק הזהירו, יש פה נשמה, הזהרו!! יש פה יהלום, צריך לדעת איך לנקות אותו. ולא כל אחד יכול לעשות זאת.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
ואם זה הילד שלך ח"ו???
אף אחד פה לא אמר לא לטפל, רק הזהירו, יש פה נשמה, הזהרו!! יש פה יהלום, צריך לדעת איך לנקות אותו. ולא כל אחד יכול לעשות זאת.
גם נשמה של מבוגר היא יהלום.
רק הזכרתי.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ואם זה הילד שלך??? ח"ו
אם זה היה הילד שלי, גם כן הייתי דואג שלא יסתובב ברחובות, כל זמן שאני לא הולך איתו צמוד ודואג שלא יגנוב. כן.
ואם זה היה אתה, שגנבו לך את הארנק עם כל המסמכים, תעודת זהות, כרטיסי אשראי, וסכומים נאים במזומן?!
ומספיק עם החשיבה הזו. 'אם זה היה הילד שלי'.
בטענות הללו מסתובבים ברחובות שלנו מטרידים וסוטים ושאר בני בליעל, כשכל פעם שמישהו מנסה לפנות לגורמים מוסמכים 'מורידים' אותו מזה בטענות של 'אם זה היה אבא/אח/גיס שלך', ו'יש לו משפחה וילדים'.
לא, טובת הציבור קודמת לטובת היחיד, גם אם יש לו משפחה וילדים.

ר גן עדן

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
גם נשמה של מבוגר היא יהלום.
רק הזכרתי.
נכון, ואם בקטנות מטפלים כראוי, כשאדם מתבגר היהלום בוהק.
יש את הת"ת שכיום מצוידים עם אנשי מקצוע, יועצים, פסיכולוגים. יש את רב הקהילה שמכיר את המשפחה. למה ללכת באלימות ישר למשטרה או לרווחה ואז לבכות שאולי היה לנו חלק בהרס נשמה של ילד.
ואם זה לא מספיק שהרב ייקח ע"ע את האחריות לפנות לרווחה, למה זה מתפקידה של תופסת הגנב???
נראה לכם שילדים קוטפים מהעצים???

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכון, ואם בקטנות מטפלים כראוי, כשאדם מתבגר היהלום בוהק.
יש את הת"ת שכיום מצוידים עם אנשי מקצוע, יועצים, פסיכולוגים. יש את רב הקהילה שמכיר את המשפחה. למה ללכת באלימות ישר למשטרה או לרווחה ואז לבכות שאולי היה לנו חלק בהרס נשמה של ילד.
ואם זה לא מספיק שהרב ייקח ע"ע את האחריות לפנות לרווחה, למה זה מתפקידה של תופסת הגנב???
נראה לכם שילדים קוטפים מהעצים???
אני בכלל לא בטוחה שהת"ת הוא תמיד כתובת יותר אכפתית מהרווחה.

ר גן עדן

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אם זה היה הילד שלי, גם כן הייתי דואג שלא יסתובב ברחובות, כל זמן שאני לא הולך איתו צמוד ודואג שלא יגנוב. כן.
ואם זה היה אתה, שגנבו לך את הארנק עם כל המסמכים, תעודת זהות, כרטיסי אשראי, וסכומים נאים במזומן?!
ומספיק עם החשיבה הזו. 'אם זה היה הילד שלי'.
בטענות הללו מסתובבים ברחובות שלנו מטרידים וסוטים ושאר בני בליעל, כשכל פעם שמישהו מנסה לפנות לגורמים מוסמכים 'מורידים' אותו מזה בטענות של 'אם זה היה אבא/אח/גיס שלך', ו'יש לו משפחה וילדים'.
לא, טובת הציבור קודמת לטובת היחיד, גם אם יש לו משפחה וילדים.
שהקב"ה לא ינסה אותי ואת אף אחת פה באף אחד מהניסיונות שהזכרת, אבל, הורים נורמטיביים הולכים לטיפול כשיש בעיה. ולכן אמרתי לפנות לת"ת או לרב. צריך טיפול, והוא צריך להיות שקול. בנשמות לא מטפלים בז'בנק וגמרנו...
אגב, לאף אחד אין ביטוח שזה לא יגיע אליו. על זה אנחנו מתפללים שנזכה לנחת.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
שהקב"ה לא ינסה אותי ואת אף אחת פה באף אחד מהניסיונות שהזכרת, אבל, הורים נורמטיביים הולכים לטיפול כשיש בעיה. ולכן אמרתי לפנות לת"ת או לרב. צריך טיפול, והוא צריך להיות שקול. בנשמות לא מטפלים בז'בנק וגמרנו...
מי אמר שהת"ת והרב יטפלו ברגישות מספקת? מאיפה הביטחון הזה?
ומי אמר שההורים כבר יודעים שיש בעיה ובכל זאת לא טיפלו בה?

ר גן עדן

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ומי אמר שההורים כבר יודעים שיש בעיה ובכל זאת לא טיפלו בה?
אמרתי תבררו מי הם הוריו...
לת"ת היום יש פיקוח, א"א לעשות מה שרוצים, גם אם מאד רוצים. ואם עושים בת"ת מה שרוצים הדרך למשטרה באמת קרובה.

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
טוחנים פה קמח...
הילד מסתבר כבר הועבר לטיפול...

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
סיפור קטן:
לפני כמה שנים, מהחצר הפרטית שלי, נגנבו בימבות, אפילו השלט של הדלת, וכל מה ש(לא) זז.
מאוד מהר עליתי על זהות כנופיית השודדים הקטנה
ועליתי להתדפק על דלת המשפחה..

רק כשהילדים באו בוכים לדלת שלי לבקש סליחה הצטערתי והתחרטתי כל כך, עד דמעות
לימים התברר לי המצב שם, ומי יודע מה חטפו בגללי.

יאמר להגנתי שהכנסתי אותם הביתה ופינקתי אותם בממתקים ועשיתי איתם הסכם כבוד שכל משחק מהחצר שיחשקו בו-מוזמנים לדפוק בדלת ולבקש-ויקבלו.
ונפרדנו כידידים.

שני זאת אני :)

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כל התגובות שצריך לגרום למצב להיפסק לטובת הילד ולטובת הכלל, נכונות.

אבל חייב לזכור שילד בן 8, הוא לא גנב! הוא שובב.

תנסו להזכר בגיל הזה, בכלל לא מבינים מורכבויות של דברים, זה גיל שלא רואים את כל התמונה, אין ספק שהוא לא קולט בכלל מה התוצאות ולאיזה עוגמות נפש הוא גורם, הוא יודע שהוא לקח, וזה לא כל כך בסדר, כמו עוד כל מיני דברים, ואולי ניסה פעם אחת ו'הלך לו', אז נהנה מהקטע, אבל נראה פה ששוכחים מה זה גיל שמונה.
שמונה! ילדון בכיתה ב', קולטים?
גנב? פושע?
הגזמנו קצת.
עושה מעשה משובה בלי לקלוט מה הוא עושה, זה המקסימום מהגיל הזה.

לא מצדיקה, צריך להפסיק ומה יותר מהר, אבל פרופורציות לטובת כל הצדדים.

ר גן עדן

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
באשכולות שהיו פה בעבר על ת"תים זה לא היה נשמע ככה...
לא רוצה לסטות מהנושא, אבל המוסדות החרדיים על הכוונת של משרד החינוך. בכל אופן בבנות ידוע לי שקיבלו אזהרות.
גננת במעון שנתפסה ע"י אב שהגיע לקחת את התינוק וראה שהגננת מושכת את התינוק שלא יפול, מנהלת המעון הייתה בחקירה, והגננת מושהת מעבודתה... וזו סתם דג'...
והבנתי שמדובר בגננת שלא היו עליה תלונות... חרדית, אגב...
בכל אופן הת"ת כמה שיש עליהם תלונות, הצוות כיום נזהר. מה גם שמסתבר שמדובר במוסד קהילתי, שעל הנהלת הקהילה לקחת אחריות. ויש עליה פיקוח של הורים...
נו... באמת.... זה לא מקרה של כל יום...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה