למסירה גמ"ח וויז במודיעין עילית

רקפת3

משתמש מקצוען
לא הבנתי מה הקשר זה שאתם לא מצליחים לכסות את 'כל' ההוצאות אלא רק עוזר לכם לעלות החודשית לכן זה גמח נו באמת...
אני לא מדבר על אלו שעושים לשם גמ"ח ולא עליכם אלא באופן כללי
אז באופן כללי, אתה כנראה לא מספיק מצוי בשוק...
וזה גם לא מכסה את העלות החודשית בחישוב שנתי. גמח אין פירושו להוציא כסף כל הזמן על דבר שמתכלה, אלא להעמיד משהו נטו לשירות הציבור בתור גמילות חסדים בלי להרויח ממנו. ונראה לי שגם אלו שכן מכסים את ההוצאות ו"אפילו" שמים קצת בצד בשביל שכשהמכשיר היקר יהרס יהיה קופה לתיקונים או למכשיר חדש - גם הם בהחלט נקראים גמ"ח.
וכמו שכתבו מעלי, יש הרבה דרכים להרויח כסף, תאמין לי שאף אחד לא עושה את זה בשביל להרויח.

רעואל

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
וזה גם לא מכסה את העלות החודשית בחישוב שנתי. גמח אין פירושו להוציא כסף כל הזמן על דבר שמתכלה, אלא להעמיד משהו נטו לשירות הציבור בתור גמילות חסדים בלי להרויח ממנו. ונראה לי שגם אלו שכן מכסים את ההוצאות ו"אפילו" שמים קצת בצד בשביל שכשהמכשיר היקר יהרס יהיה קופה לתיקונים או למכשיר חדש - גם הם בהחלט נקראים גמ"ח.
וכמו שכתבו מעלי, יש הרבה דרכים להרויח כסף, תאמין לי שאף אחד לא עושה את זה בשביל להרויח.
ובפרט שבחישוב זמן ההתעסקות בזה לעומת הרווח שאולי יהיה בחלק קטן מהמקרים- זה פשוט בדיחה.

אז בבקשה לא להביע דעה בלי לדעת מה קורה בשוק.

ספר קריאה

משתמש פעיל
אני מכיר את השוק מקרוב.. ואני
מדגיש אל תקחו את זה אישי, בהרבה מקרים זו המציאות!!!
ועם ההצפה הגדולה של הגמ"חים - במשך השנה אולי על כף יד אחת אפשר לספור את האנשים שמשאילים, ורק בבינהזמנים יש קצת יותר ביקוש...
אם יש כ"כ הצפה למה כולם פותחים גמ"ח לוויז מענין מאד....

שמחת החיים

משתמש פעיל
זה שטויות במיץ עגבניות, אני מחזיקה גמח וויז, המכשיר לבד עלה כ800 שח, ועוד 20 שח עלות לחודש. ועם ההצפה הגדולה של הגמ"חים - במשך השנה אולי על כף יד אחת אפשר לספור את האנשים שמשאילים, ורק בבינהזמנים יש קצת יותר ביקוש...
המציאות זה שמחיר השכרה של וייז בחנויות הוא 10 ש"ח ליום
עלות מכשיר 520 ש"ח
יש לי גמ"ח בחינם, את עלות המכשירים חלק אני תרמתי וחלק עוד אנשים, תתארו לכם שבכל גמ"ח כלי עבודה ישקללו את עלות המכשיר, וכך בכל גמ"ח בציבור החרדי.
כל השכרת רכב תקרא לעצמה גמ"ח כי משקללים את עלות המכשיר?
מציאות בשטח שאנשים שלוקחים ממני ממכשירים באופן קבוע, תורמים מפעם לפעם כסף וכך לא עולה לי ההחזקה החודשית.
גמ"ח של וייז שלוקח 10 שקל ליום הוא לא גמ"ח אלא זה אנשים שקנו וייז ורוצים לממן אותו בשביל שלא יעלה להם החודשי, או שאם יש להם כבר כמה מכשירים אז הם פתחו השכרה של וייז.

רקפת3

משתמש מקצוען
אני מכיר את השוק מקרוב.. ואני
מדגיש אל תקחו את זה אישי, בהרבה מקרים זו המציאות!!!

אם יש כ"כ הצפה למה כולם פותחים גמ"ח לוויז מענין מאד....
למה פותחים גמחים? כי בתקופה שלפני זה היה מחסור גדול מאד, וכנראה שהרבה מאד אנשים ראו את המחזור ופתחו במקביל...

שמחת החיים

משתמש פעיל
למה פותחים גמחים? כי בתקופה שלפני זה היה מחסור גדול מאד, וכנראה שהרבה מאד אנשים ראו את המחזור ופתחו במקביל...
למה פותחים גמחי"ם? כשאצלי תפוסים כל המכשירים יש לי מספרים של 7 אנשים שיש להם 'גמ"ח' - מכשיר שהם קנו לצורך שימושם האישי וכך הם מממנים את ההחזקה החודשית.

שמחה תמידית

משתמש פעיל
תתארו לכם שבכל גמ"ח כלי עבודה ישקללו את עלות המכשיר, וכך בכל גמ"ח בציבור החרדי.
יש בברכפלד כמה וכמה גמחי"ם של כלי עבודה שלוקחים 5 ש"ח לכל השאלה, וזה עוד בלי עלות חודשית.
ברור לי שזה עדיין נקרא גמ"ח.

saryk

משתמש מקצוען
למה פותחים גמחי"ם? כשאצלי תפוסים כל המכשירים יש לי מספרים של 7 אנשים שיש להם 'גמ"ח' - מכשיר שהם קנו לצורך שימושם האישי וכך הם מממנים את ההחזקה החודשית.

ופה בדיוק ההבדל, אם מישהו במילא קנה מכשיר ומחליט להשכיר אותו כדי לממן את העלות החודשית. או מישהו שקנה מכשיר או שניים כדי לפתוח גמח כי ראה את הצורך.
והצורך הזה בגמחים הוא בעיקר בימי בינהזמנים, שאז באמת יש ביקוש ענק! והרבה פעמים ק/שה להשיג.
אבל בקיזוז עם ימות השנה, שכמעט ואין השאלות, זה יואצ כיסוי הוצאות ותו לא.

שמחת החיים

משתמש פעיל
יש בברכפלד כמה וכמה גמחי"ם של כלי עבודה שלוקחים 5 ש"ח לכל השאלה, וזה עוד בלי עלות חודשית.
ברור לי שזה עדיין נקרא גמ"ח.
בכל גמ"ח כלי עבודה עלות שבירת הקודחים וכדו' מגיע לסכום הזה.
אין לי בעיה עם גמ"ח שלוקח עד 5 ש"ח - שגם מזה מגיע לו רווח בסוף חודש וזה לא חסד נטו אבל זה להוצאות וכדו'.
אבל גמ"ח שלוקח 10 שקל?????
הם ממש כמו שיהיה מודעות בעיתונים אם אפשר לתרום ל - יש חסד, או לעזרה ואחווה!!!
לא כל עסק רווחי הוא גמ"ח
ויש כאלו שלוקחים יותר מ-10 ש"ח וקוראים לזה גמ"ח, איפה הגבול?

רקפת3

משתמש מקצוען
המציאות זה שמחיר השכרה של וייז בחנויות הוא 10 ש"ח ליום
עלות מכשיר 520 ש"ח
יש לי גמ"ח בחינם, את עלות המכשירים חלק אני תרמתי וחלק עוד אנשים, תתארו לכם שבכל גמ"ח כלי עבודה ישקללו את עלות המכשיר, וכך בכל גמ"ח בציבור החרדי.
כל השכרת רכב תקרא לעצמה גמ"ח כי משקללים את עלות המכשיר?
מציאות בשטח שאנשים שלוקחים ממני ממכשירים באופן קבוע, תורמים מפעם לפעם כסף וכך לא עולה לי ההחזקה החודשית.
גמ"ח של וייז שלוקח 10 שקל ליום הוא לא גמ"ח אלא זה אנשים שקנו וייז ורוצים לממן אותו בשביל שלא יעלה להם החודשי, או שאם יש להם כבר כמה מכשירים אז הם פתחו השכרה של וייז.
יפה מאד שאתה נותן בחינם, אבל זה לא אומר כלום על אלו שלא. גמ"ח זה ממש לא אומר דווקא להפסיד כסף כל חודש. תתחיל להתקשר לפי הסדר לגמ"חים דבדרים שיש עליהם בלאי ותשאל על המחירים.... נראה לי שתופתע.
האם מישהו שמחליט לחלק לחם בחינם לנזקקים, יבוא ויגיד על חלוקה במחיר עלות ללא רווח שזה לא חסד? שהוא מרויח מזה? שיקרא לזה חנות?

ספר קריאה

משתמש פעיל
זה מה שהתכוונתי!!!
אני לא מבין את הוויכוח זה נראה שכואב לכם (רקפת וכו') באופן אישי שמעיזים ח"ו להטיל בכם חשד זה לגיטימי לגמרי לכסות את ההוצאות (ובדרך המכשיר נהרס..)

saryk

משתמש מקצוען
בכל גמ"ח כלי עבודה עלות שבירת הקודחים וכדו' מגיע לסכום הזה.
אין לי בעיה עם גמ"ח שלוקח עד 5 ש"ח - שגם מזה מגיע לו רווח בסוף חודש וזה לא חסד נטו אבל זה להוצאות וכדו'.
אבל גמ"ח שלוקח 10 שקל?????
הם ממש כמו שיהיה מודעות בעיתונים אם אפשר לתרום ל - יש חסד, או לעזרה ואחווה!!!
לא כל עסק רווחי הוא גמ"ח
ויש כאלו שלוקחים יותר מ-10 ש"ח וקוראים לזה גמ"ח, איפה הגבול?
במחילה אבל אתה מדבר שטויות.
זה לא משנה אפילו אם יש רווח בסופו של חודש. לציבור זה עוזר ומאוד, וזה מחיר אפסי- 10 שח ליום. וההתעסקות עם זה לא שווה את ה"רווח" גם אם יש כזה.
זה עזרה וחסד לציבור, וזהו.
זה שאתה גומל חסדים ברמה גבוהה יותר ואפילו סופג עלויות? מקסים. איש צדיק. זה לא אומר שהאחרים בכלל לא.

רקפת3

משתמש מקצוען
זה מה שהתכוונתי!!!
אני לא מבין את הוויכוח זה נראה שכואב לכם (רקפת וכו') באופן אישי שמעיזים ח"ו להטיל בכם חשד זה לגיטימי לגמרי לכסות את ההוצאות (ובדרך המכשיר נהרס..)
נכון, אתה מטיל רפש באנשים שפועלים למען הציבור, משקיעים מכספם ופותחים גמ"ח.
ולא, למען ההבהרה - אין לנו רכב, והשימוש שלנו בוויז הוא אחת לכמה שנים אולי....
השכרה זה רלוונטי בהחלט, וזה נשמע שאם יש לך כמה מכשירים והם בתפוסה מלאה באופן קבוע - אתה באמת יכול לפתוח עסק רווחי אם תגבה כסף...
אבל מכאן ועד לצאת באמירות כאלה ואחרות על אנשים שפותחים גמ"ח, הדרך לא אמורה להיות כלכך קצרה.

שמחת החיים

משתמש פעיל
יבוא ויגיד על חלוקה במחיר עלות ללא רווח שזה לא חסד?
במחילה אבל אתה מדבר שטויות.
זה לא משנה אפילו אם יש רווח בסופו של חודש. לציבור זה עוזר ומאוד, וזה מחיר אפסי- 10 שח ליום. וההתעסקות עם זה לא שווה את ה"רווח" גם אם יש כזה.
זה עזרה וחסד לציבור, וזהו.
זה שאתה גומל חסדים ברמה גבוהה יותר ואפילו סופג עלויות? מקסים. איש צדיק. זה לא אומר שהאחרים בכלל לא.
ושוב ההדגשה 10 ש"ח זה לא מחיר עלות - זה רווח!!!
מציאות מנסיון!
מציאות ממחירים של השכרה בחנויות!
מציאות מחשבון פשוט: המחיר הוא חצי מעלות החזקה חודשית, לסבר את האוזן, זה כמו שהשכרת רכב ישכירו ב-500 ש"ח ליום ויקראו לזה גמ"ח.
גם הבעל מכולת עושה חסד לציבור, תארו לכם שלא היה מכולת בשכונה? אז זה אירגון חסד? לאיפה הגענו?

רקפת3

משתמש מקצוען
ושוב ההדגשה 10 ש"ח זה לא מחיר עלות - זה רווח!!!
מציאות מנסיון!
מציאות ממחירים של השכרה בחנויות!
מציאות מחשבון פשוט: המחיר הוא חצי מעלות החזקה חודשית, לסבר את האוזן, זה כמו שהשכרת רכב ישכירו ב-500 ש"ח ליום ויקראו לזה גמ"ח.
גם הבעל מכולת עושה חסד לציבור, תארו לכם שלא היה מכולת בשכונה? אז זה אירגון חסד? לאיפה הגענו?
הכל תלוי כמה אתה משכיר...
אם אני משכירה 3 פעמים בשנה, ועוד 5 פעמים בבינהזמנים - זה עדיין לא מכסה עלויות למשל.

שמחת החיים

משתמש פעיל
הכל תלוי כמה אתה משכיר...
אם אני משכירה 3 פעמים בשנה, ועוד 5 פעמים בבינהזמנים - זה עדיין לא מכסה עלויות למשל.
בפרסום פשוט בכניסה לבית הכנסת השכונתי, תופתעו לגלות שעל כל מכשיר יש כמה דורשים.
מי שמשכיר 3 פעמים בשנה הוא כמו אברך שמשכיר את הרכב שלו רק פעם ב...
גמ"ח אמור להיות פעיל כל השנה, אצלי ב"ה לא היה יום שכל המכשירים היו אצלי.
כל הכבוד למי שמידי פעם עושה כסף קטן מהצד, אבל להשכיר בכמות פעמים הזאת זה וודאי לא נקרא גמ"ח.

רקפת3

משתמש מקצוען
כל הכבוד למי שמידי פעם עושה כסף קטן מהצד, אבל להשכיר בכמות פעמים הזאת זה וודאי לא נקרא גמ"ח.
מה אתה אומר.... אם לך יש גמ"ח מרכזי עם בקוש רב, תגיד תודה.
המציאות מוכיחה שדבריך לא קרובים אפילו למציאות....

saryk

משתמש מקצוען
וואו וואו וואו
אתה מתחיל בלשלול את הגמחים שמשכירים במחיר יותר גבוה ממה שאתה גובה.
ממשיך בלשלול גמחים ע"פ מספר הפניות אליהם בשנה...

בקיצור- אם לא עומדים בקריטריונים של כבודו, זה כבר לא גמח.
(אזכיר רק, שגמח זה ראשי תיבות "גמילות חסד". לא משנה אם מהחסד אתה גם מרויח. השאלה מה המטרה...)

רקפת3

משתמש מקצוען
אני פרשתי... עם ראש בקיר אין מה להתוכח או להסביר...
בהצלחה במסעי הצלב שלך.

שמחת החיים

משתמש פעיל
וואו וואו וואו
אתה מתחיל בלשלול את הגמחים שמשכירים במחיר יותר גבוה ממה שאתה גובה.
ממשיך בלשלול גמחים ע"פ מספר הפניות אליהם בשנה...

בקיצור- אם לא עומדים בקריטריונים של כבודו, זה כבר לא גמח.
(אזכיר רק, שגמח זה ראשי תיבות "גמילות חסד". לא משנה אם מהחסד אתה גם מרויח. השאלה מה המטרה...)
השכרה של 3 פעמים בשנה???
לא דיברתי פה על משהו לא הגיוני?
לא חילקתי בין 100 השכרות ל-300?
גמ"ח שלוקח 5 שקל הוא מספיק רווחי
גמ"ח שלוקח 10 שקל זה מכרה זהב
הטמנת ראש בחול לא תשנה את המציאות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה