שיר גם האביב יבוא/ שיר

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
יפה!
ישר לאשכול נוסטלגיה עתידנית.
אני רואה את עצמי מרדים עם השיר הזה איזה מלאכית קטנה...
(אבל קצת קצר מדי. צריך עוד שניים שלושה בתים לטעמי).

רחל סרולוביץ

כתיבה שיווקית וקופירייטינג
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

חני Chani

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נערך לאחרונה ב:

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
זה פחות מתחרז
לא נורא בכלל.
בנוסף -
מתוך קרובץ לפורים, ברכת סלח-לנו: "ותשא ותבוא באלו-ה. ולא ידעה כי זאת עשתה יד אלו-ה. ויבער חנף בכל גבול לשלוח. ובהגיע תור בנין לצלוח. ובת אביחיל לבשה צלוח. מלכות בה ריבה מרבה לסלוח. בא"י חנון המרבה לסלוח".
בשאר הברכות החרוזים לא מתחלפים באמצע, מה שמלמד אותנו שהקליר התייחס לזה כאל חרוז.

קופי 100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
אני מודעת לכך. כתבתי את השיר לפני המון זמן. ומאז, הפכתי והפכתי במילותיו אבל לא הייתי מסוגלת להחליף אף אחת מהן.
ואני אוהבת אותו ככה, איך שהוא.
שיר מקסים!
השירים הללו שאנו חוזרים אליהם שוב ושוב, מכסים אותם בלילה קר, מלטפים בעדינות ונושקים להם במצח בחיבה. אהבת משורר לשיר מי ידע.

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
בהגייה נכונה, אכן יש קירבה בין לצלוח לאלו-ה. אך באותה מידה ריחוק בין מבטיח ליגיע.
חושבת שבגלל שהשורות קצרות כלכך, השיר זורם יופי גם עם הבאגון בחרוז, וגם עם הכפילות של יבוא ותבוא.
כי אפשר פשוט לכתוב אותו כך-
גם האביב יבוא, ילדתי הקטנה,
השמש תבוא, תגרש עננה

יומך עוד יגיע, תאירי כשמש,
ועתיד מבטיח ישכיח ליל אמש

זה גם מקובל לגמרי להכניס חרוזים רק לסירוגין. שורה כן שורה לא. אם הבעיות בחריזה היו בשורות שניה רביעית שישית ושמינית, זה לא היה עובר בגרון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה