כללי גם אתם קיבלתם מנעמה משהו שווה?

ruchama135

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
גם אני פספסתי את התאריך...

לפחות אני יודעת שיש סיכוי לקבוצה שווה במועד ב' :)

אליהו פריד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צילום מקצועי
אין לי מושג, איך ולמה השתרבב שמי לאשכול הזה.
אמנם נדיר שאני מגיב, אבל אני עדיין כאן וצופה מידי פעם בנעשה, וזה פשוט מצחיק לראות איך אנשים מעלים כאן תיאוריות עלי ואודותי כאשר ניתן לשאול אותי ישירות, במקום להניח הנחות ולבנות עליהם בנינים בעודני יושב כאן וצופה.

אז כעת לעצם העניין.
התואר טיפוגרף, אינו ניתן בדוקא למעצבי האותיות, אלא לאלו שמומחים בשימוש בבפונטים.
טיפוגרף זה טיפוגרף, ומעצב אותיות הוא מעצב אותיות, אלא שקשה מאוד לומר שאחד שמוציא פונטים טובים ואיכותיים, אין לו שיג ושיח בתחום הטיפוגרפיה.
כמו כן, ברור שמי שהתנסה בעיצוב אותיות, יהיה לו הבנה עמוקה בטיפוגרפיה טיפ-טיפה יותר ממי שמעולם לא התנסה בכך, ועל כך יעיד כל מי שעיצב גופנים בחייו.

טיפוגרפיה (לא עיצוב אותיות) הוא תחום שבאופן טבעי אני דש ומתעסק בו מזה כעשור, ותמיד אני לומד דברים חדשים.
לפני כשבוע שלחה לי אחת, ח.סבג שמה, ספר על טיפוגרפיה שהיא חיברה לחוות דעת.
טבעי שהיה לי עוד מה לומר ולהוסיף בנושא, עם זאת למדתי והתחדשו לי כמה דברים מעניינים, ולא מדובר במעצבת אותיות, ואפילו לא מעצבת גרפית בפועל. אז תמיד תמיד יש עוד מה ללמוד בכל מה שנוגע לטיפוגרפיה או בכל תחום אחר לצורך העניין.

אבל אומר לכם זאת, 90% ממה שקרוי בפי העם "טיפוגרפיה" הוא בעצם יסודות של "קומפוזיציה" ואיך הם מתיישמים כאשר מדובר בטקסט.
אני לרוב לא מדבר במונחים של "טיפוגרפיה" אלא במונחים של "רגישות טיפוגרפית" ו-בגרות טיפוגרפית"
יש דברים שאם המעצב אינו מודע אליהם, הוא גם לא יראה אותם ויתלונן אח"כ שמשהו לא מסתדר לו בעבודה אך הוא לא מסוגל להניח על זה את האצבע.

וכמעט כל מעצב או ארט דיירקטור יעידו ש70% מהזמן שלהם בעיצוב מודעה מתבזבז על "טיפוגרפיה"

האמת היא, שאני לא מכיר את נעמה את עבודותיה או ידיעותיה בתחום הטיפוגרפיה, וגם אין לי מושג מה ניתן לדחוס ב-12 שיעורים, אולי זה דחוס כ-ZIP, אני לא יודע ;)

מה שכן, די בכך "פוקח עוורים" כדי "להתיר אסורים" על מושגים שונים בסיסיים בטיפוגרפיה אשר כבר בהם יוקפץ רמת היישום הטיפוגרפי בעבודות בכמה דרגות, ולא שבזה הוא יהפוך לגאון בטיפוגרפיה, אבל לפחות 90% מטעויות ה"קיטבג" שנראים ברוב העבודות יקבלו תשומת לב.

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אליהו, אתה מעלה לנו טעם של ...
פעם דובר רבות על קורס בנושא טיפוגרפיה בסקייפ.

לא משנה מה: טיפוגרפיה, קומפוזיציה, אינטרפולציה, קואליציה.
העיקר לא אופוזיציה... :)

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
נכתב ע"י אליהו פריד;1416767:
אין לי מושג, איך ולמה השתרבב שמי לאשכול הזה.
אמנם נדיר שאני מגיב, אבל אני עדיין כאן וצופה מידי פעם בנעשה, וזה פשוט מצחיק לראות איך אנשים מעלים כאן תיאוריות עלי ואודותי כאשר ניתן לשאול אותי ישירות, במקום להניח הנחות ולבנות עליהם בנינים בעודני יושב כאן וצופה.

אז כעת לעצם העניין.
התואר טיפוגרף, אינו ניתן בדוקא למעצבי האותיות, אלא לאלו שמומחים בשימוש בבפונטים.
טיפוגרף זה טיפוגרף, ומעצב אותיות הוא מעצב אותיות, אלא שקשה מאוד לומר שאחד שמוציא פונטים טובים ואיכותיים, אין לו שיג ושיח בתחום הטיפוגרפיה.
כמו כן, ברור שמי שהתנסה בעיצוב אותיות, יהיה לו הבנה עמוקה בטיפוגרפיה טיפ-טיפה יותר ממי שמעולם לא התנסה בכך, ועל כך יעיד כל מי שעיצב גופנים בחייו.

טיפוגרפיה (לא עיצוב אותיות) הוא תחום שבאופן טבעי אני דש ומתעסק בו מזה כעשור, ותמיד אני לומד דברים חדשים.
לפני כשבוע שלחה לי אחת, ח.סבג שמה, ספר על טיפוגרפיה שהיא חיברה לחוות דעת.
טבעי שהיה לי עוד מה לומר ולהוסיף בנושא, עם זאת למדתי והתחדשו לי כמה דברים מעניינים, ולא מדובר במעצבת אותיות, ואפילו לא מעצבת גרפית בפועל. אז תמיד תמיד יש עוד מה ללמוד בכל מה שנוגע לטיפוגרפיה או בכל תחום אחר לצורך העניין.

אבל אומר לכם זאת, 90% ממה שקרוי בפי העם "טיפוגרפיה" הוא בעצם יסודות של "קומפוזיציה" ואיך הם מתיישמים כאשר מדובר בטקסט.
אני לרוב לא מדבר במונחים של "טיפוגרפיה" אלא במונחים של "רגישות טיפוגרפית" ו-בגרות טיפוגרפית"
יש דברים שאם המעצב אינו מודע אליהם, הוא גם לא יראה אותם ויתלונן אח"כ שמשהו לא מסתדר לו בעבודה אך הוא לא מסוגל להניח על זה את האצבע.

וכמעט כל מעצב או ארט דיירקטור יעידו ש70% מהזמן שלהם בעיצוב מודעה מתבזבז על "טיפוגרפיה"

האמת היא, שאני לא מכיר את נעמה את עבודותיה או ידיעותיה בתחום הטיפוגרפיה, וגם אין לי מושג מה ניתן לדחוס ב-12 שיעורים, אולי זה דחוס כ-ZIP, אני לא יודע ;)

מה שכן, די בכך "פוקח עוורים" כדי "להתיר אסורים" על מושגים שונים בסיסיים בטיפוגרפיה אשר כבר בהם יוקפץ רמת היישום הטיפוגרפי בעבודות בכמה דרגות, ולא שבזה הוא יהפוך לגאון בטיפוגרפיה, אבל לפחות 90% מטעויות ה"קיטבג" שנראים ברוב העבודות יקבלו תשומת לב.

באמת כשהעליתי לפה טיפוגרפיות בזמנו, זה היה כשיעורי בית בתחום הקומפוזיציה

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י הלל נאה;1356429:
קצת יומרני.

אני אישית לא בטוח שאלי פריד למד בפקולטה לטיפוגרפיה מעוצבת בע"מ,
לא נדב ולא אחים שלו.

ועוד השימוש בפונט וילנא לצד מודרני, אם זה מה שהולכים ללמוד... דיינו במה שאני יודע.

אם קראת לפונט פרנקריהלי - וילנא... אז דיינו....
וד"א כמה שזכור לי נדב למד באופן מקצועי מאוד.

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
במענה לשאלות הרבות שאני מקבלת מאז הקפצת האשכול:

ב"ה, המחזור הראשון של הקורס החל את לימודיו בשבוע שעבר, וכבר מסתמנת קבוצת לימוד חזקה, משקיענית ואינטליגנטית מאוד. תענוג של ממש.
בע"ה בהמשך נשתף בעבודות מתוך תהליך הלמידה של התלמידים.

מחזור נוסף עתיד להיפתח בסביבות פסח, מוזמנים לעקוב אחרי הפרסומים בנושא.
מי שמעוניין לקבל אינפורמציה על פתיחת המחזור הבא של הקורס ישירות למייל, מומלץ לו למלא כבר עכשיו טופס התעניינות באתר הקורס:
http://www.typography-course.co.il/

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה