גם אני מרוצה בפיריפרי'ה...חוו דעתכם

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
קח נקודה אחת בחשבון.
אם אתה שומע על פריפריה מסוימת שכל הזמן מפגיזה בפרסומות - 'בואו אלינו, משתלם אצלנו, קהילה מתפתחת, מחירים זולים', מן הסתם מדובר בקהילה ממש קטנה ומתחילה, שזקוקה נואשות לציבור שיבוא.
הפריפריות שטוב להן עם עצמן, ויש להן מספיק ציבור איכותי, אינן מפרסמות, ואינן זועקות על גבי לוחות המודעות עד כמה הן איכותיות, אלא אם כן יש שם קבלן שתקוע עם כמה דירות, ומשווע לקונים.

CONNECTIONS

עסק חכם ואוטומטי מרוויח יותר ועובד פחות!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
חושב שאחרי שיהיה ברור לכם מה חשוב לכם ואיך אתם מגדירים את עצמכם יהיה לכם יותר קל לבחור בין הקהילות השונות.

3636

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אפשר ללכת לגור בקרית אתא
פרטים!!!

1. נציגים בעירייה 1 לג' 3 לש"ס
2. בקרית אתא יש גם את החיידר תורה בתפארתה שהוא בהכוונתו של רב הקהילה הרב ליפשיץ בעל האש"ל אברהם וחתנו של ר' אורי קלרמן ובעזרתו של החיידר תורת חיים ברכסים וכרגע הוא חיידר מצויין יש רוב אשכנזי.
3. בשנה האחרונה הגיעו 10 משפחות אברכים חלקם 3 מרכסים.
4. נפתח כולל של יששכר באהליך אם 30 אברכים.(ועכשיו אז עזבו את יששכר באהליך כי הם לא שילמו, ועשו התרמה)
5. יש עוד כולל אשכנזי ותיק אם עוד 20 אברכים.
6. 1000 משפחות ליטאים חסידים ספרדים(מתוכם 200 ליטאים).
7.גם הספרדים פתחו חיידר נוסף אוצר התורה ובית ספר לבנות מלבד הבית יעקב (יפתח שנה הבאה).
8. גם בקרית אתא יש ישיבה קטנה חדשה שהספרדים פתחו
9. גם את הישיבה הותיקה ישיבה לצעירים קרית אתא של הרב פוסטבסקי (הישיבה מס' 1 בצפון)
10. באלול הבעל"ט יגיעו 8 אברכים חדשים.
11. בחיידר שנה הבאה יהיו 8 בכיתה ב' כיתה א' 12 מכינה ב' 16

באזור ה 170 משפחות, ליטאים
ספרדים כאלף משפחות (מתוכן כ-200 שייכים לקהילת בני הישיבות והשאר סגנון בעלי בתים..)
חסידים קהילה קטנה מאקווא באזור ה50-60 משפחות

לגבי גנים יש את הגנים של רשת אגו"י (שנה הבאה פותחים עוד 2 גנים בנוסף ל-4 גנים קיימים) שההרכב בהם הוא ספרדים ואשכנזים, ויש את הגנים של החסידים גן לכל שכבת גיל שגם בהם יש מכל הסגנונות רק שיש תקנון חזק שחובה לעמוד בו
חיידרים יש חיידר אחד ליטאי תורה בתפארתה של הרב ויספיש, יש עוד 2 חיידרים ספרדים של הקהילה האברכית ועוד ת"ת של החינוך העצמאי של הרב רוטנברג שבו יש ממשפחות יותר פתוחות (אבות שעבודים וכד')
לחסידים יש חיידר עד כיתה א' אך שמעתי ששנה הבאה רוצים לפתוח כיתה ב' (כיום ממשיכים בסערט ויזניץ בחיפה, יש הסעה מאורגנת מק.א.)

לגבי בתי"ס יש בית יעקב יסודי בניהולה של גב' אביטל רוטנר ויש שם מכל הסגנונות: מכירה גם אשכנזים וגם ספרדים וגם חסידים ששולחים לשם החסידים ממשיכים בערך מכיתה ו במוסדות בחיפה. ויש עוד בי"ס שנפתח השנה של בני הישיבות הספרדים.

יש תיכון (בלי ה' ו') בניהולה של גב' שרה רוטנברג וגם שם הסגנון מעורב _ספרדים ואשכנזים. כיתה לכל מחזור.

יש ישיבה קטנה מהמצוינות שבצפון של הרב פוסטבסקי שבה רוב אשכנזי ומעט בחורים ספרדים (הרבה באים גם מרכסים חיפה והסביבה)

משאית השמחה בקהילה החרדית בקרית אתא במימון העירייה

החיידר האשכנזי
https://www.jdn.co.il/gallery/1173504/

https://www.jdn.co.il/breakingnews/1149228/

https://www.jdn.co.il/gallery/1119313/

https://www.jdn.co.il/gallery/875805/

החיידר הספרדי

https://www.jdn.co.il/gallery/962935/

שונות

https://www.jdn.co.il/gallery/808089/

https://ladaat.co/archives/4388

המספר של האחראי הקהילה
אלקנה ויסנשטרן 0548473524
1.jpg
קרית אתא.jpg 1.png

נערך לאחרונה ב:

3636

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
קצת הפסקה מהקורונה ....נאלץ לעבור מהמרכז עקב שיקולים כלכליים...מיתלבט על כמה מקומות בפיריפריה הצפונית שומע דברים מאוד חמים...וכמה הכל פסטורלי... אך עדיין חושש ושומע גם דברים הפוכים כגון זה מדבר.. כמו כפר.. אין חנויות בקושי כוללים אין בנקים תחבורה וכו מצד שני לגור בצפון ''נשמע'' מש פסטורלי וכך יש רבים שמיתגוררים שם אומרים לי מי שביצע את הצעד מהמרכז לפיריפריה אשמח לשמוע את חו''ד ,תודה רבה
קרית אתא עיר עם 70000 א' תושבים
בונים עכשיו בית חולים חדש בנוסף ל4 בתי חולים בחיפה (10ד' נסיעה מק"א) יש מפעלים באזור התעשייה איקאה היחיד בצפון, קניון עזריאלי, מרכז ביג וכ'ו ממש לא כפר, כוללים יש בקרית אתא 2 ליטאים 2 חסידים 5 ספרדים, ישיבה קטנה אשכנזית הטובה בצפון, וישיבה גדולה למתחזקים, בנקים יש של כל החברות, לאומי, דיסקונט, פועלים , מזרחי, וכ'ו
מחירי דירות 4 חדרים באזור החרדי הישן 700-800
יש חנות לידר, מקימי, OHHA, ויש גם אקסוס 10 ד' נסיעה (ברכסים)
בהקשר לתחבורה בסופ"ש יש אוטובוסים ישירים לב"ב ירושלים בית שמש מודיעין עילית
וביום יום לב"ב כל 1 שעה לירושלים כל 30 ד'

נערך לאחרונה ב:
מי שמחפש דווקא את איזור הצפון יכול לעצור כאן
יש עוד עיר שקמה ומתפחת בה קהילה חרדית צעירה ואיכותית ושמה קרית מלאכי
היתרון
הגדול של קרית מלאכי על פני כל שאר המקומות האחרים שהוזכרו כאן זה הקירבה למרכז, או יותר נכון היותה במרכז
40 דקות נסיעה לבני ברק
45 דקות לירושלים
45 דקות למודיעין עילית
25 דקות לבית שמש
רבע שעה לאשדוד

(הייתי בעבר באירוע משפחתי בבני וכולם פירגנו על זה שטרחתי להגיע מקרית מלאכי, עניתי להם שאני מאוד אוהב לקבל פירגונים אבל מי שהגיע מירושלים הגיע ממקום יותר רחוק ממני, וזה לא בדיחה זה אמיתי)

רוב תושבי קרית מלאכי הם ציבור מסורתי ומכבד את אורח החיים החרדי, לדוגמא: מתוך 13 חברי עיריה 8 חובשי כיפות וראש העיר ביניהם שמתוכם 4 חרדים (1-ש"ס 1-דגל 2-חב"ד) נציג דגל התורה בעירייה משמש גם בתפקיד המשנה לראש העיר
בבחירות האחרונות 28% מתושבי העיר הצביעו למלפגות החרדיות (1098 ליהדות התורה ו-2272 ל-ש"ס מתוך 11,944 מצביעים)

הקהילה הוקמה לפני 4/5 שנים וכיום היא מונה קרוב ל-60 משפחות חרדיות אברכים בוגרי כלל הישיבות הליטאיות
חוץ מהקהילה החדרית הישיבתית יש ציבור גדול ספרדי בעיר וכן קהילת חב"ד גדולה המונה כ-700 משפחות
רב הקהילה הוא ר' יצחק אברמוביץ' מאשדוד (שהוא משמש בפועל כרב דיין ומו"צ של הקהילה החרדית באשדוד היות ור' בונים שרייבר לא גר במקום)

החסרון: הקהילה מאוד צעירה ולכן היא מתאימה בעיקר למשפחות צעירות יותר היות וכרגע בשנת הלימודים הנוכחית אין כיתה א' לא לבנים ולא לבנות
כרגע מוסדות הקהילה מסתכמים במעון וגני ילדים, עד גיל חיידר/בית ספר

כל מי שרוצה פרטים נוספים יכול לפנות באישי
וכן על גבי פורום מכובד זה

תמר בר אילן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צפת או טבריה תודה לכל המגיבים ואשמח לדעת האם יש מישהוא שביצע את הצעד של מעבר לפיריפריה ומיתחרט על כך או מרגיש שינוי משמעותי לרעה מהמרכז
טבריה!
קהילה מעניינת ואיכותית.
ממש!
לימדתי שם
ומכירה לעומק כמה מהאוכלוסיות שם [ספרדית / אשכנזית]

תמר בר אילן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אז אם אתה לא טיפוס שחייב אקשן מסביבך
ולא נוסע לשוויגר כל שבועיים
ומוכן לזרום עם כל מיני סגנונות של אנשים
ויודע שאין מלא חנויות לכל דבר
ותסתדר שם עם עבודה (כי תכל'ס זה הכל)
אז שיהיה בהצלחה.
לא רע להכיר מקומות חדשים בעולם.
בהחלט תלוי בסגנונותיכם...
אבל, גם 'שם' הקהילתיות מתפתחת לגמרי...

לא כ"כ רחוק.

שפריצרית

משתמש מקצוען
(טבריה? די. אתה בטח צוחק)

תבוא לשבת ותתפלל בבית כנסת שיהיה אולי שלך, תראה מה אתה חושב על המקום, על הילידים (פעם הם גם היו מרכזניקים, תראה איך הם נראים היום. זה מה שיהיה איתך!)
תסתכל על זמני התפילות (מעריב האחרון בעשר? אתם אמיתיים?)
על הלוח מודעות (מי שיכול להביא לי שקית קטנה מבני ברק)
תסתכל על הילדים של החיידר (רואים שהם עפעס... זה לא זה).
על המקומון (כזה פיצפון, ומי בכלל מוכר פיצה ביתית)
אולי תפגוש גם חילוינים, ואולי אפילו תגור איתם באותו בנין.
וזהו בערך.
מה חבל שלאנשים מסוימים יש אופק כל כך צר.
אתה יכול להגיד שהסגנון הזה לא מתאים לך אישית, אבל לצייר אנשים אחרים כלא רלוונטיים רק מפני שארחות חייהם שונים משלך - זה צמצום וצרות מהסוג הגרוע.

תמר בר אילן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אתה יכול להגיד שהסגנון הזה לא מתאים לך אישית, אבל לצייר אנשים אחרים כלא רלוונטיים רק מפני שארחות חייהם שונים משלך - זה צמצום וצרות מהסוג הגרוע.
אלף לייקים!!!

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כתבתי בציניות.
מה חבל שאנשים מסויימים פספסו את הפואנטה.
נא קראו את התגובה עד הסוף וגם אל תצטטו רק חלק ממנה.

אגב, אני אישית גר לא כל כך רחוק מהכנרת...

בונה אתרים

משתמש פעיל
הבשורה לציבור החרדי-הסיפוח

יש לנו מזה עיר חדשה [ישנה] ששמה עמנואל עם עתודות ל30 אלף דירות ובביתר עוד 10 אלף דירות

B&B

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עברנו לפני קצת יותר משנה לצפון "פריפריה בלע"ז" והנה קצת מסקנות.
רכב יקל מאוד על ההתניידות לכל מקום.
במרכז השכירות הייתה גבוהה בהרבה והמשכורות היו בהתאם... לעומת זה בצפון השכירות בקרקע.. והמשכרות והצעות העבודה בהתאם.
תחילת עונה ולפני שמחות וחגים צריכים להיכנס למרכז לקניות... (אפילו בערים המפותחות קשה להשיג את המותגים החרדים).
וכמובן השקט והמרחק מהמרכז החרדי והעקשן..... לפני החגים וכו'

ומצד שני, דירות גדולות ומרווחות קהילה נפלאה וחמה, נופים ושקט פסטורלי...

הר הבשן

משתמש מקצוען
עברנו לפני קצת יותר משנה לצפון "פריפריה בלע"ז" והנה קצת מסקנות.
רכב יקל מאוד על ההתניידות לכל מקום.
במרכז השכירות הייתה גבוהה בהרבה והמשכורות היו בהתאם... לעומת זה בצפון השכירות בקרקע.. והמשכרות והצעות העבודה בהתאם.
תחילת עונה ולפני שמחות וחגים צריכים להיכנס למרכז לקניות... (אפילו בערים המפותחות קשה להשיג את המותגים החרדים).
וכמובן השקט והמרחק מהמרכז החרדי והעקשן..... לפני החגים וכו'

ומצד שני, דירות גדולות ומרווחות קהילה נפלאה וחמה, נופים ושקט פסטורלי...
כדאי לקנות צימר במירון

יוזמתית

משתמש פעיל
ואוו, וואו, חזרתי לפורום אחרי 4 שנות נתק מטעמים עקרוניים (לא היה לי אינטרנט בבית ובעטיה של הקורונה העבודה הגיעה הביתה והאינטרנט עימה...) והאשכול הראשון שקראתי היה האשכול הזה. היה ממש מענין...

אני עברתי שנה וחצי לאחר נישואי לצפת עיה"ק. לפני שנה וקצת חזרנו למרכז - לביתר עילית. יש המון מעלות בפריפריה שהופך אותה לטעמי אף לאידאלית. מרגישה חובה לכתוב את דעתי בנידון. ואפרט כמה היבטים:

א. בנוגע למרקם הקהילתי ואיכות החיים - יש משהו בפריפריה הרחוקה שאין לו תחליף. האמת, הפשטות, האפשרות להיות מי שאתה ממקום אמיתי וכן בלי שיפוטיות והגדרות.
יש יופי מיוחד באפשרות לבנות את עצמכם רחוקים מהמשפחה, מהסביבה המוכרת מגיל לידה. אני יכולה להגיד מניסיוני שהמגורים בפריפריה זוהי אחת המתנות הגדולות והמשמעותיות שקיבלתי בחיים שלי אם לא ה...
את לומדת להכיר עוד אנשים,
אני אתן דוגמא קטנה למשהו קצת משקף שהערכתי מאוד ובביתר זה לא יקרה. מידי תחילת עונה היינו עושות (שכנות וחברות) יום עסקים/ השקים- תרתי משמע. כל אחת הייתה מביאה את הבגדים שכבר לא מתאימים למידות משפחתה והיינו עושות החלפות... אפשר היה לראות נשים אלגנטיות עם כובע על פאה סטייל מרכז בני ברק, ברסלביות עממיות עד פשוטות, ליטאיות קלאסה ועוד, הייתה שם פשוט אוירה מדהימה ואיכותית. כמה קטן, ככה מעיד על הנעימות והזרימה הצפתית. מתגעגעת....
ב. מבחינת יכולת השתכרות. לא נותר לי אלא לומר שהכל ענין של סיעתא דשמיא, אמיתי. לא בקלישאה.
הנסיון האישי שלי בעניין הפרנסה אומר שהטובים - לטייס. אנשים מוצלחים, בעלי כישורים בתחומם ישתלבו בכל מקום. מסביבי היו עשרות נשים טובות ואיכותיות שעבדו והתפרנסו בכבוד במגוון רב של תחומים.
אני מוגדרת כ"עובדת מדינה" עם קביעות וכשחזרתי למרכז אישרו לי העברה. אני חיבת לציין שהמעסיקים שלי וסביבת העבודה בצפון היו טובים פי כמה. וכן, את התקן קיבלתי דווקא בצפון. לא הצלחתי לראות שבביתר יותר קל להתפרנס.
ג. חינוך - בצפת יש מבחר מוסדות לימוד אכותיים שרמתם לא נופלת שלא לומר עולה, מהמוסדות במרכז.
ד. החיסרון הגדול והמשמעותי שא"א להתעלם ממנו זהו המרחק. אבל כשטוב לך והחיים שלך מלאים בעשיה ונחת זה לגמרי זניח.
ה. ערך מוסף: כשהילדים שלי רואים כלב ברחוב הם ממשיכים ללכת כרגיל ולא מאבדים עשתונות...

עברנו נטו בגלל צורך גדול של בעלי ואם הדבר היה תלוי רק בי הייתי חוזרת לשם עכשיו!!
עד כאן המונולוג רווי הגעגועים, בהצלחה בכל החלטה שתעשו.

בשעות הקטנות

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
אני מתגוררת בצפת.
הקהילה החרדית כאן גדלה מיום ליום והתחבורה למרכז מפותחת מאד. (בערך אחת לשעה - שעה וחצי יוצא אוטובוס לב"ב) עם מרכזי הקניות והחנויות קצת קשה, בד"כ יורדים לטבריה או ראש פינה, מה שכן, לאחרונה החלו להיפתח גם חנויות חרדיות נורמליות, עדיין, הרבה נוסעים לערוך קניות במרכז.
בצפת קיימות קהילות מסודרות ליטאיות, חסידיות, ספרדיות, ברסלב וחב"ד עם מוסדות לימוד איכותיים.
המרחק קצת מקשה - כשעתיים וחצי נסיעה באוטובוס - ולחלוטין לא זולה - למעלה מ-200 ש"ח לזוג + 3 ילדים (הלוך וחזור)
אם יש לכם שאלות נוספות וספציפיות, אפשר...
ועוד משהו קטן - עברנו לפני כ - 5 שנים, ואנחנו לא מתחרטים למרות הכל.
כתושבת העיר צפת. די מסכימה עם הדברים.
חשוב מאוד:
1. לא לעבור לפני שיש עבודה מסודרת. אל אם כן יש לכם תזרים מהצד ;)
2. לעבור בלב שלם ולא כ"ניסיון"... חייבים להיות שלמים עם צעד כזה.
3. יש בפריפריה רוגע מיוחד..... מכל הבחינות. (לא כולם מתחברים לזה. אני אישית מתגעגעת לרעש של המרכז).
4. קחו בחשבון לעבור לדירה גדולה כי אין סיכוי שלא יהיו לכם אורחים אחת לשבועיים.:rolleyes:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה