התייעצות ג'יבליה זה כאן.

מאמרים אחרונים

איך מתמודדים עם ביקורת במקום העבודה
כולנו היינו שם. הבוס נותן משוב שלילי במהלך הערכת העובדים, או שעמית לעבודה מעביר ביקורת קשה על מצגת שעבדנו עליה חודשים. ביקורת יכולה להיות קשה...
נפלת לבור השחור? אין לך סיכוי להתקבל לעבודה☹
חיפוש עבודה בתקופת המשבר - האם יש עכשיו סיכוי לחפש, למצוא ולהתקבל?
אחמד הנגר, עפרון מעוך, הבטחות, והמלצה לוהטת על חברת מטבחים יוצאת דופן!
קצת מילים על פעם, היום, איי גלוס, ועוד קצת מילים על מטבחים ועניינים
3.67 star(s) 3 ratings
היערכות עסקית לקראת סוף שנה
שנת 2020 תיחרט כשנת טלטלה בכל התחומים עם התפרצות והתפשטות מגיפת הקורונה, ובפרט כלכלת העולם אשר ספגה מכה קשה, מי יותר ומי פחות. אני בטוח כי רובם...

Ruty Kepler

משתמש סופר מקצוען
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני במקום האנשים האלה הייתי עוברת דירה. באותו מחיר מכפילה או משלשת את המטרים וחיה באייכות חיים.
לא-מבינה-למה-אנשים-מתעקשים-לגור-בחורים-האלה!!!
יש מלא סיבות למה אנשים גרים שם.
לחלקם יש הורים ומשפחה ברדיוס הקרוב. לחלקם יש עבודות מצויינות וכוללים טובים במרחק הליכה, ברמה שאי אפשר להשיג בפריפריה. חלקם צריכים טיפולים/בתי חולים, שהנגישות אליהם קשה, למי שלא גר בעיר. ועוד ועוד ועוד.

ויש עוד הרבה. כן, יש מה לעשות חוקית מול שכן בעייתי, גם אם הוא ועד בית.
ודי כבר לפחד מה'מויסר'. שכן עובר על החוק, מזיק, פוגע ואתה תשב בחושך ותמלמל 'לא רוצה להיות מויסר'?
הא הא. <אייקון צוחק לעצמו>
באזורים מסויימים בירושלים, למרבה ההפתעה והתמהון, הבניה המופקרת היא חוקית ומאושרת. ולכי תצעקי חי וקיים.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
ג'בליה הם אומרים...
ג'בליה...

תקומו כל בוקר, תגידו תודה לשכנים שבנו כ"כ קצת.
תזכרו שבאיזשהו רחוב אלמוני בירושלים, יש אנשים שמצבם גרוע משלכם, ותתעודדו!

(והדירות פה יקרות לפחות כמו בני ברק)

צפה בקובץ המצורף 725738

יבלת, הם אומרים לי...

צפה בקובץ המצורף 725742
הבת שלי בת 6 עומדת מאחורי ומביטה בתמונה:

"וואי איזה עלוב, יותר מבני ברק"...:rolleyes:

malo

משתמש צעיר
בעיר שלי כשאתה קם בבוקר ואין איזה קונגו או רעש של בניה יש שתי אופציות
או ששבת היום או שיש חגא מוסלמית (אה ועכשיו גם מידי פעם סגר...)
בכל מקרה משתדלים לפרגן לכולם ומוותרים על סנטימטר נוף כדי שאנשים יוכלו לנשום עוד קצת בסוף החודש
ומי שממש חונק לו מוזמן לעבור לאוסטריה שם אפילו מזגן אסור להתקין כי זה מכער את החזות!
בקיצור בכל דבר צריך איזון...

שרה.ב

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בקיצור בכל דבר צריך איזון..
זהו שאין איזון!!!!
פתאום לכל אחד נהיה צורך דחוף לבנות ולבנות עוד חדרים ויחידות להשכרה
העיקר לו יהיה איך לסיים את החודש וכל השכנים מסביב יחנקו מהליכלוך מהרעש וכו

ברים

משתמש פעיל
עריכה תורנית
זהו שאין איזון!!!!
פתאום לכל אחד נהיה צורך דחוף לבנות ולבנות עוד חדרים ויחידות להשכרה
העיקר לו יהיה איך לסיים את החודש וכל השכנים מסביב יחנקו מהליכלוך מהרעש וכו
אף אחד לא נחנק ב"ה, וגם כשתם תרצו לבנות או להוסיף יחי"ד, ויהיה מזה לכלוך לכל השכנים, בטח תרצו שכולם יבינו אתכם, שזה יהיה רק לתקופת מה וכו' וכו'.
אז תחשבו על כל הסבל הזמני, מה הייתם אתם רוצים שיחשבו עליכם כשתרצו לבנות

נערך לאחרונה ב:

ארבע

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הפקות ואירועים
אף אחד לא נחנק ב"ה,
אני מכירה אנשים צדיקים שבנו להם לתוך הבית ממש. המרחק בין חלונם לחלון הרחבת הבנייה הוא כחצי מטר! באצילותם הם בקשו רק דבר אחד - שלא יהיה היזק ראיה, שיתקינו על החלון מין מסך, והבונים סרבו.
מכירה עוד סיפורים על בניה פיראטית, מופרעת ונטולת התחשבות. השתלטות על שטחים משותפים והפקעתם לצורך פרטי, ועוד. גם בהרחבה צריך להתחשב בזולת! אתה רוצה סוכה - נהדר, אבל למה הרצפה שלה בנויה באופן שהשכן תחתיך ניזוק, וקורות הברזל של הסוכה ימנעו ממנו הרחבה עתידית נצרכת?
אפשר לבנות ולהישאר בנאדם, תאוות הבניה או הצורך בבניה לא צריכים להכחיד אנושיות והתחשבות וזכירה שגם לזולת יש צרכים!

אז יש אנשים שנחנקים, בהחלט יש.

רפ

משתמש מקצוען
מניסיון עגום בסביבה שלי: הרבה מהמשפחות הן משפחות במצוקה ומקבלות עזרה מארגוני חסד ומאנשים שלא יקבלו בערים מרוחקות יותר.
עוד משהו: הרבה אנשים מתפתים להרחיב את הדירה שלהם כדי להוסיף יח"ד שמפרנס ממש יפה. מעצבן, אבל זה המצב.
רק מעירה שמבחינה הלכתית יש הבדל בין אדם שבונה לצרכיו הפרטיים לבין אדם שבונה על מנת להשכיר/למכור.

פייגיפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום גולד
עיצוב גרפי
בעיר שלי כשאתה קם בבוקר ואין איזה קונגו או רעש של בניה יש שתי אופציות
או ששבת היום או שיש חגא מוסלמית (אה ועכשיו גם מידי פעם סגר...)
כנראה שאת מעירי...
אני כבר עם קרניים...
שכן הודיע שסוגר חדר. אני בשמחה רבה מפרגנת מכל הלב.. מסכימה לחתום ומסכימה אפילו שיוריד לי פיגומים לגינה (רק ליומיים) ההבטחות שלהם: "הבניה כולה לא יותר משבועיים" עובדים נקי וישמרו על הגינה שלנו וכו'. החדר כבר היה עם רצפה ותקרה.
ומאז כבר יותר שלוש שבועות מהבוקר עד 4 כולל יום שישי הם חופרים עם קונגו!!! (הם מחפשים נפט בקירות??????) הגינה שלי הפכה לשלהם. כתמי מלט בכל פינה אפשרית על החלונות על הרצפה על השער ואיפה לא??? וזה אחרי שהם "ניקו" הדשא (סינטטי) ממש נהרס. הפועלים נכנסים יוצאים מטנפים מלכלכים כאילו נתנו להם את הגינה לשירותם! אני כבר ממש יורדת מדעתי. פעם הבאה ממש לא כ"כ מהר אסכים ואפרגן בשמחה. ממש לא! אני לא אמורה לסבול עד כדי כך.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
רק מעירה שמבחינה הלכתית יש הבדל בין אדם שבונה לצרכיו הפרטיים לבין אדם שבונה על מנת להשכיר/למכור.
כפי שידוע לי ההבדל הוא רק במי שמרחיב את הדירה, ואז רוצה לחלקה.
אבל את הדירה המקורית לפי הרמ"א מותר לחלק לכמה יח"ד שרוצים.
אלא אם סוכם אחרת בין הדיירים (בקנין).

ולעצם הדיון:
הציבור החרדי בחר דה פאקטו בנוחות הפרט על פני נוחות הכלל.
הכנסו לכל השכונות החרדיות, ותראו איך התושבים משחיתים את היופי של השכונות החדשות כדי לחסוך כמה אלפי שקלים בודדים בהתקנת מזגנים בעורף וכדו'.
תפקיד העירייה הוא לאכוף את חובת הפרט כדי להרוויח את טובת הכלל.
אבל לצערי נבחרי הציבור החרדים לא פועלים בנידון,
ואדרבה - התפתחה תרבות שמי שלא מפרגן לשכן לבנות הוא הרשע. ולא היא.

ישנן ערים רבות בארץ שיש שם חלוקה ברורה:
בניינים ישנים - אפשר לחלק לכמה יח"ד שרוצים. (סוג של שיקום שכונות)
בניינים חדשים - אסור. וצריך לשמור על קו בנין נקי ואחיד.
צריך לזכור שתשתיות של שכונה מתוכננות לפי מספר הדירות שמוקמות בה, וכשמוסיפים הרבה יח"ד התשתיות לא עומדות בעומס.

חבל שעיריית בני ברק לא אוכפת בכלל.
חבל שצריך ללכת בקיץ ברחוב רבי עקיבא עם מטריה כדי לא להירטב מטפטופי המזגנים.
חבל שאנשים לא משקיעים קצת מחשבה בבין אדם לחבירו ומושכים את הצינור של המזגן עוד קצת למטה. גם ככה זה מכוער לפחות שלא יציק.

לו הייתי ראש העירייה, במקום להתעלם מעניין יח"ד, הייתי מוציא סוג של תקן אחיד לכל "עבירות הבניה" למיניהן, כדי לעשות סדר בג'ונגל.

שתים

משתמש מקצוען
ומה עם זה שאתמול בירושלים בגלל הגשמים 2 הכניסות לבנין שלנו היו מוצפות? עד כדי שנאלצנו לבנות "גשר" מאבנים כדי להיכנס?
אני לא מבינה גדולה בבניה אבל רואים שאין ניקוז תקין, כנראה בגלל שתקעו 4 (או משהו כזה) יח"ד במקום...
לא רוצה לדמיין אפילו מה הלך בתוך יח"ד הנ"ל.

לוח נדל"ן | למכירה והשכרה

לוח מודעות | קניה מכירה

לוח דרושים

למעלה