דרוש מידע ג'יבליה זה כאן.

מצב
הנושא נעול.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
ג'בליה הם אומרים...
ג'בליה...

תקומו כל בוקר, תגידו תודה לשכנים שבנו כ"כ קצת.
תזכרו שבאיזשהו רחוב אלמוני בירושלים, יש אנשים שמצבם גרוע משלכם, ותתעודדו!

(והדירות פה יקרות לפחות כמו בני ברק)

צפה בקובץ המצורף 725738

יבלת, הם אומרים לי...

צפה בקובץ המצורף 725742
הבת שלי בת 6 עומדת מאחורי ומביטה בתמונה:

"וואי איזה עלוב, יותר מבני ברק"...:rolleyes:

malo

משתמש מקצוען
בעיר שלי כשאתה קם בבוקר ואין איזה קונגו או רעש של בניה יש שתי אופציות
או ששבת היום או שיש חגא מוסלמית (אה ועכשיו גם מידי פעם סגר...)
בכל מקרה משתדלים לפרגן לכולם ומוותרים על סנטימטר נוף כדי שאנשים יוכלו לנשום עוד קצת בסוף החודש
ומי שממש חונק לו מוזמן לעבור לאוסטריה שם אפילו מזגן אסור להתקין כי זה מכער את החזות!
בקיצור בכל דבר צריך איזון...

שרה.ב

מעצבת גרפית
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
בקיצור בכל דבר צריך איזון..
זהו שאין איזון!!!!
פתאום לכל אחד נהיה צורך דחוף לבנות ולבנות עוד חדרים ויחידות להשכרה
העיקר לו יהיה איך לסיים את החודש וכל השכנים מסביב יחנקו מהליכלוך מהרעש וכו

D

Deleted member 63178

אורח
זהו שאין איזון!!!!
פתאום לכל אחד נהיה צורך דחוף לבנות ולבנות עוד חדרים ויחידות להשכרה
העיקר לו יהיה איך לסיים את החודש וכל השכנים מסביב יחנקו מהליכלוך מהרעש וכו
אף אחד לא נחנק ב"ה, וגם כשתם תרצו לבנות או להוסיף יחי"ד, ויהיה מזה לכלוך לכל השכנים, בטח תרצו שכולם יבינו אתכם, שזה יהיה רק לתקופת מה וכו' וכו'.
אז תחשבו על כל הסבל הזמני, מה הייתם אתם רוצים שיחשבו עליכם כשתרצו לבנות

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
אף אחד לא נחנק ב"ה,

אני מכירה אנשים צדיקים שבנו להם לתוך הבית ממש. המרחק בין חלונם לחלון הרחבת הבנייה הוא כחצי מטר! באצילותם הם בקשו רק דבר אחד - שלא יהיה היזק ראיה, שיתקינו על החלון מין מסך, והבונים סרבו.
מכירה עוד סיפורים על בניה פיראטית, מופרעת ונטולת התחשבות. השתלטות על שטחים משותפים והפקעתם לצורך פרטי, ועוד. גם בהרחבה צריך להתחשב בזולת! אתה רוצה סוכה - נהדר, אבל למה הרצפה שלה בנויה באופן שהשכן תחתיך ניזוק, וקורות הברזל של הסוכה ימנעו ממנו הרחבה עתידית נצרכת?
אפשר לבנות ולהישאר בנאדם, תאוות הבניה או הצורך בבניה לא צריכים להכחיד אנושיות והתחשבות וזכירה שגם לזולת יש צרכים!

אז יש אנשים שנחנקים, בהחלט יש.

רפ

משתמש סופר מקצוען
מניסיון עגום בסביבה שלי: הרבה מהמשפחות הן משפחות במצוקה ומקבלות עזרה מארגוני חסד ומאנשים שלא יקבלו בערים מרוחקות יותר.
עוד משהו: הרבה אנשים מתפתים להרחיב את הדירה שלהם כדי להוסיף יח"ד שמפרנס ממש יפה. מעצבן, אבל זה המצב.
רק מעירה שמבחינה הלכתית יש הבדל בין אדם שבונה לצרכיו הפרטיים לבין אדם שבונה על מנת להשכיר/למכור.

פייגיפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
בעיר שלי כשאתה קם בבוקר ואין איזה קונגו או רעש של בניה יש שתי אופציות
או ששבת היום או שיש חגא מוסלמית (אה ועכשיו גם מידי פעם סגר...)
כנראה שאת מעירי...
אני כבר עם קרניים...
שכן הודיע שסוגר חדר. אני בשמחה רבה מפרגנת מכל הלב.. מסכימה לחתום ומסכימה אפילו שיוריד לי פיגומים לגינה (רק ליומיים) ההבטחות שלהם: "הבניה כולה לא יותר משבועיים" עובדים נקי וישמרו על הגינה שלנו וכו'. החדר כבר היה עם רצפה ותקרה.
ומאז כבר יותר שלוש שבועות מהבוקר עד 4 כולל יום שישי הם חופרים עם קונגו!!! (הם מחפשים נפט בקירות??????) הגינה שלי הפכה לשלהם. כתמי מלט בכל פינה אפשרית על החלונות על הרצפה על השער ואיפה לא??? וזה אחרי שהם "ניקו" הדשא (סינטטי) ממש נהרס. הפועלים נכנסים יוצאים מטנפים מלכלכים כאילו נתנו להם את הגינה לשירותם! אני כבר ממש יורדת מדעתי. פעם הבאה ממש לא כ"כ מהר אסכים ואפרגן בשמחה. ממש לא! אני לא אמורה לסבול עד כדי כך.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
רק מעירה שמבחינה הלכתית יש הבדל בין אדם שבונה לצרכיו הפרטיים לבין אדם שבונה על מנת להשכיר/למכור.
כפי שידוע לי ההבדל הוא רק במי שמרחיב את הדירה, ואז רוצה לחלקה.
אבל את הדירה המקורית לפי הרמ"א מותר לחלק לכמה יח"ד שרוצים.
אלא אם סוכם אחרת בין הדיירים (בקנין).

ולעצם הדיון:
הציבור החרדי בחר דה פאקטו בנוחות הפרט על פני נוחות הכלל.
הכנסו לכל השכונות החרדיות, ותראו איך התושבים משחיתים את היופי של השכונות החדשות כדי לחסוך כמה אלפי שקלים בודדים בהתקנת מזגנים בעורף וכדו'.
תפקיד העירייה הוא לאכוף את חובת הפרט כדי להרוויח את טובת הכלל.
אבל לצערי נבחרי הציבור החרדים לא פועלים בנידון,
ואדרבה - התפתחה תרבות שמי שלא מפרגן לשכן לבנות הוא הרשע. ולא היא.

ישנן ערים רבות בארץ שיש שם חלוקה ברורה:
בניינים ישנים - אפשר לחלק לכמה יח"ד שרוצים. (סוג של שיקום שכונות)
בניינים חדשים - אסור. וצריך לשמור על קו בנין נקי ואחיד.
צריך לזכור שתשתיות של שכונה מתוכננות לפי מספר הדירות שמוקמות בה, וכשמוסיפים הרבה יח"ד התשתיות לא עומדות בעומס.

חבל שעיריית בני ברק לא אוכפת בכלל.
חבל שצריך ללכת בקיץ ברחוב רבי עקיבא עם מטריה כדי לא להירטב מטפטופי המזגנים.
חבל שאנשים לא משקיעים קצת מחשבה בבין אדם לחבירו ומושכים את הצינור של המזגן עוד קצת למטה. גם ככה זה מכוער לפחות שלא יציק.

לו הייתי ראש העירייה, במקום להתעלם מעניין יח"ד, הייתי מוציא סוג של תקן אחיד לכל "עבירות הבניה" למיניהן, כדי לעשות סדר בג'ונגל.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
ומה עם זה שאתמול בירושלים בגלל הגשמים 2 הכניסות לבנין שלנו היו מוצפות? עד כדי שנאלצנו לבנות "גשר" מאבנים כדי להיכנס?
אני לא מבינה גדולה בבניה אבל רואים שאין ניקוז תקין, כנראה בגלל שתקעו 4 (או משהו כזה) יח"ד במקום...
לא רוצה לדמיין אפילו מה הלך בתוך יח"ד הנ"ל.

א.ש. אמיתי

משתמש מקצוען
לו הייתי ראש העירייה, במקום להתעלם מעניין יח"ד, הייתי מוציא סוג של תקן אחיד לכל "עבירות הבניה" למיניהן, כדי לעשות סדר בג'ונגל.
אחרי כזה מונולוג, לא חושב שיש לכם סיכוי להיבחר :cool:

-S-

משתמש פעיל
עדכון חשוב לדיירים שסובלים משכנים בעלי סינדרום בניות והרחבות באופן אוסבססיבי...
בנוגע למרפסות התלויות של סורגדור.
שאלנו את הרב אברהם צבי הכהן והוא פסק, שאין שום היתר לבנות מרפסת כזו ולהשאיר אותה פתוחה לכל השנה!!
השטח שסביב הבניין שייך לכלל הדיירים וחובה לקפל כל השנה, ולפתוח רק לסוכות!!!!!

דעו את זכויותיכם!! מותר לכן לדרוש לקפל את המרפסות הללו!!

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
שאלנו את הרב אברהם צבי הכהן והוא פסק, שאין שום היתר לבנות מרפסת כזו ולהשאיר אותה פתוחה לכל השנה!!

נראה אותך מנסה ליישם את בשטח.
אחרי 20 שנות קמפיין בעד השכן הבונה ונגד השכן המתנגד - אין כמעט סיכוי לעשות משהו מבלי להסתכסך עם כל העולם ואשתו.

• תודה
Reactions: -S-

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
נראה אותך מנסה ליישם את בשטח.
אחרי 20 שנות קמפיין בעד השכן הבונה ונגד השכן המתנגד - אין כמעט סיכוי לעשות משהו מבלי להסתכסך עם כל העולם ואשתו.
אפשר ואפשר.
שכן מהבניין הצמוד הקים ביום בהיר מרפסת סוכה בגודל של חדר ענק.
המרפסת החדשה משקיפה הישר לחדר השינה של הורי.
אבא שלי התקשר לברר מה זה ועל מה זה, ובתשובה נאמר לו שכל השכנים הסכימו להרחבה. אותו הוא באמת שכח לשאול, אבל חוץ מזה הוא שאל את כולם.
אבא שלי הודיע לו שזה לא בדיוק מעניין אותו אם זו היתה שכחה יזומה. אין מצב שהוא משאיר את החדר הזה במצב הנוכחי, כשהוא משקיף בצורה ברוטאלית לתוך החדר שלהם.
דין ודברים, ולבסוף הוכרע שהמרפסת לא תפורק, אולם תקופל ותהיה זמינה רק בסוכות. אמנם השכן תכנן שהיא תישאר פתוחה דרך קבע, כדי שהילדים יוכלו לשחק שם, אבל אבא שלי הודיע לו, שאין מצב שאת הרעש של הילדים שלו הוא יכניס לתוך חדר השינה שלהם.
גם בסוכות, אגב, זה פתוח בתנאי שהם אוטמים הכל עם בד. כשהשכן ניסה לצייץ, אבא שלי הודיע לו שהוא לא מוכן להיחנק בבית עם חלונות סגורים.
וזהו.
אם יום אחרי סוכות הסוכה לא מפורקת - השכן מקבל טלפון של תזכורת...
ועדיין הם לא מסוכסכים. בהתחלה הוא ניסה לומר לאבא שלי שזה לא יפה שהוא לא מתחשב וכו', אבל אבא שלי ביקש שיצא למרפסת הבנויה, ויודה בכנות אם הוא היה מסכים שכך ישקיפו לו לחדר השינה. בזאת זה נגמר...

אס ES

משתמש פעיל
אפשר ואפשר.
שכן מהבניין הצמוד הקים ביום בהיר מרפסת סוכה בגודל של חדר ענק.
המרפסת החדשה משקיפה הישר לחדר השינה של הורי.
אבא שלי התקשר לברר מה זה ועל מה זה, ובתשובה נאמר לו שכל השכנים הסכימו להרחבה. אותו הוא באמת שכח לשאול, אבל חוץ מזה הוא שאל את כולם.
אבא שלי הודיע לו שזה לא בדיוק מעניין אותו אם זו היתה שכחה יזומה. אין מצב שהוא משאיר את החדר הזה במצב הנוכחי, כשהוא משקיף בצורה ברוטאלית לתוך החדר שלהם.
דין ודברים, ולבסוף הוכרע שהמרפסת לא תפורק, אולם תקופל ותהיה זמינה רק בסוכות. אמנם השכן תכנן שהיא תישאר פתוחה דרך קבע, כדי שהילדים יוכלו לשחק שם, אבל אבא שלי הודיע לו, שאין מצב שאת הרעש של הילדים שלו הוא יכניס לתוך חדר השינה שלהם.
גם בסוכות, אגב, זה פתוח בתנאי שהם אוטמים הכל עם בד. כשהשכן ניסה לצייץ, אבא שלי הודיע לו שהוא לא מוכן להיחנק בבית עם חלונות סגורים.
וזהו.
אם יום אחרי סוכות הסוכה לא מפורקת - השכן מקבל טלפון של תזכורת...
ועדיין הם לא מסוכסכים. בהתחלה הוא ניסה לומר לאבא שלי שזה לא יפה שהוא לא מתחשב וכו', אבל אבא שלי ביקש שיצא למרפסת הבנויה, ויודה בכנות אם הוא היה מסכים שכך ישקיפו לו לחדר השינה. בזאת זה נגמר...
כנראה זה היה מוגזם באמת. אבל על מקרים פחות מוגזמים, לך תחפש את החברים שלך. וכמו שנכתב "ושלא תדעו מצרות"

גלינג

משתמש סופר מקצוען
דוקא בבניינים החדשים בבני ברק רוב הדברים הללו כבר מעוגנים בחוזה לטובת המרחיבים.
הקבלנים יודעים שהרבה רכשים פוטנציאלים יכולים להרשות לעצמם דירה רק עם יח"ד צמודה ומסייעים בבנייתה.

-S-

משתמש פעיל
דוקא בבניינים החדשים בבני ברק רוב הדברים הללו כבר מעוגנים בחוזה לטובת המרחיבים.
הקבלנים יודעים שהרבה רכשים פוטנציאלים יכולים להרשות לעצמם דירה רק עם יח"ד צמודה ומסייעים בבנייתה.
סטית מהנושא, לא מדברים על יחידות....

סליחה.... אבל אני לא מבינה. אם זה דעת תורה, אין לשכן שבונה החוצה מידי הרבה זכויות, אם השכן מתנגד ממשיכים לדין תורה!! (ומקסימום לא תשתדכו עם אותו שכן.. סו וואט?....)

נערך לאחרונה ב:

קצרה

משתמש מקצוען

וסתם ככה לידיעת כל בעלי המרפסות התלויות של סורגדור ושכניהם-
מהנדס עירית ירושלים שלח אזהרה לחברת סורגדור להפסיק להתקין את המרפסות הללו מחשש לסיכון נפשות וקריסות.
והזהיר את הבונים שהעיריה תפנה להריסת מרפסות מן הסוג הזה.

המרפסות הללו אינן מתאימות כלל לשימוש מסיבי כחלק מחדר וכאלו רעיונות שאנשים עשו בהם שימוש.
אלא אך ורק לשימוש קל ממש. מרפסת לכסאות פלסטיק ו-2 אנשים בקושי..

לטענתו, לאחר בדיקה - מדובר בסכנת נפשות של ממש.
אז מי שאחראי ולא ממש מתחשק לו ליפול עם ה"מרפסת" כמה קומות או שמרפסת כזו תיפול לו/לילדיו על הראש -
כדאי לו לפעול כבר עכשיו ולא לחכות לאסון קריסה הראשון חלילה וחס---

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
צריך ועד בית חזק לאחר מעשה זה לא הכי יעזור אבל להבא לנו יש שכנה שכולםםםם מפחדים להשאיר סימן קטן על המדרגות פעם מהו הוריד זבל והכל טיפטף על המדרגות כשובל ארוך בביניין רגיל בבני ברק זה מצוי אצלינו אין סיכוי כי הצעקות מי זה שם תנקו מייד מה זה פו והיא אומרת את השם שלו בקול ןכל הבניין יוצא מחוריו אטרקציה
בקיצור הבניין שלנו הכי נקי באיזור ואנחנו לא מפריעים לה בעבודה כמובן עד שזה עולה לנו למעלה כי היא רואה הכל אין פיספוס רנטגן ממש!ובניה גם אם חשבנו איתה אין סיכוי גם עם תביא אישורים ואם בנית בשושו משהו בחצר יא עליך היא תדע בדיוק מי זה והיא מיידעת אחד אחד בביניין :ראית את.... מה זה שום דבר לא יקום ולא יהיה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה