גוט שאבעס

הנושא בפורום 'קהילת עורכי ומפיקי סרטים' פורסם ע"י נחמי בלר, ‏30/11/17.

 1. נחמי בלר

  נחמי בלר משתמש פעיל עריכה והפקת סרטים הדמיות בתלת מימד הפקות ואירועים פרסום וקופירייטינג

  הצטרף:
  ‏7/8/11
  הודעות:
  466
  תודות :
  281
  נקודות:
  79
  ערב שבת שלום,
  כבכל שבוע, מצורפת לך ההלכה השבועית, נשמח אם תפיצי הלאה למי שאת רק יכולה. נסי לחשוב למי עוד תוכלי להעביר והמליצי להצטרף, בשליחת הודעה, אפילו ריקה למיייל: NECHAMI.L.B@gmail.com


  הלכת השבת גם בקו תוכן, שמספרו: 0723-18-18-20 את מוזמנת להפיץ ולספר. תזכי למצוות! ניתן לרצוי להעלות בקווים משפחתיים ועוד.

  --------

  הלכת השבת היא הלכה קולית קצרה וקליטה, המיועדת לך, אשת החיל, ומופצת פעם בשבוע, בימי חמישי. ההלכה מופצת לאחר ליבון רבני מעמיק ומדוייק, ובמקרה שבו ישנו הבדל בין המנהגים, מצויינת ההלכה לספרדים / אשכנזים.

  אם עדיין לא נרשמת בעצמך לתפוצה (החסויה, פעם בשבוע בלבד) נא שלחי עכשיו ממש הודעה ל: nechami.L.b@gmail.com אפילו ריקה, כדי שתוכלי לקבל את ההלכה באופן שבועי.

  שבת שלום!
  הרבה בהצלחה וברכה "כי היא מקור הברכה".


  לרפואת אסתר ברכה בת ייטל יהודית לרפוא"ש בתושח"י!
  והנה ההלכה הכתובה למי שביקשה:


  הלכת שבת פרק ט"ו

  ערב שבת שלום, שבת פרשת וישלח. ההלכה בשבו זה זהה לספרדים ולאשכנזים.


  מזל טוב! תינוק נולד, הקטן קצת עושה בעיות עם האוכל, ולכן המלצת הרופא היא לשקול אותו לאחר כל ארוחה כדי לדעת האם יש לתת לו תוספת מבקבוק. והנה הגיעה השבת, מה עושים?

  במקרה של שקילת תינוק שיש לשוקלו לאחר כל ארוחה, יש לדאוג למשקל מכני, ולא דיגטלי, לפני שבת, ומותר לשקול את התינוק כרגיל כבשאר ימות השבוע. במשקל מכני, כמובן, ולא דיגיטלי.

  ומה לגבי האמא של התינוק, שמאד רוצה לדעת כמה היא שוקלת היום? זה, כמובן, אסור, אף במשקל שהוא מכני. מדוע? כיוון שהשקילה היא דרך מקח וממכר ואין זה מכבודה של השבת.


  ולכן, נסכם: שקילה של מבוגרים או ילדים, אסורה בשבת, אפילו במשכן שהוא מכני. שקילת תינוקות שיש לשוקלם לאחר כל אורחה – מותרת בשבת במשקל מכני.


  ומה לגבי שקילת מאכל בשבת? זה תלוי, על כך, בהלכת השבת של שבוע הבא אי"ה.

  ניתן להאזין להלכה גם בקו "הלכת השבת", שמספרו: 0723-18-18-20. ניתן ורצוי להפיץ.


  שבת שלום, אשת חיל!
   

  קבצים מצורפים:

  מירי טננולד מודה על התגובה.