גברים ממאדים ונשים

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
מי יודע איפה אפשר להשיג? אשמח לקנות אפ' יד שנייה

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
לפני שנים קראתי
לא ממליצה בכלל

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אני כותבת לך ומנסה להיזכר, בכל אופן קראתי את זה לפני כשבע, שמונה שנים...
אבל העיקרון המנחה שם זה שהאינטרסים שולטים
ז"א לדוגמא אין מושג כזה של ויתור לשם ויתור
הנתינה היא סוג של מקח וממכר תיתן כדי לקבל
כללי זוגיות יבשים ומקצועיים
וכן אני לא רואה סיכוי להצליח בזוגיות בלי הקב"ה מצד ימין בצד שמאל ובאמצע
ובספר הגויי הזה בורא העולם לא מוזכר
אולי זה מזכיר לי את המונח תפילה בלי כוונה כגוף בלי נשמה
מוזר לי שהספר הגוי הזה קיים בכלל בציבור שלנו
אם תרצי פרוט יותר פתוח:
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
ויקיפדיה להמונים

גברים ממאדים ונשים מנוגה
אנגלית: Men Are from Mars, Women Are from Venus) הוא ספר רב מכר שיצא בשנת 1992 העוסק בתחום העזרה העצמית. הספר נכתב על ידי ג'ון גריי, והפך לבסיס עבור ספרים נוספים, הקלטות, סמינרים, מופע יחיד בברודוויי וסדרת סיטקום בטלוויזיה.
סקירה

הספר מציג את העמדה כי נשים וגברים שונים כמו יצורים מכוכבי לכת או עולמות נפרדים. הוא מדמה אותם לאל המלחמה הרומי מארס (שעל שמו קרוי הכוכב מאדים) ולאלת האהבה ונוס (שעל שמה הכוכב נוגה). נקודת הפתיחה בספר היא שאנשי מאדים פגשו בנשות נוגה ופיתחו מערכות יחסים מוצלחות היות שהם קיבלו את המאפיינים השונים האחד של השנייה. אך כשיום אחד הם נחתו בכדור הארץ הם שכחו כי כל אחד הגיע מכוכב לכת אחר ומהנקודה הזאת נוצרו פערים שפגעו במערכת היחסים.
תוכן

דוגמה אחת שגריי מציע בתאוריות שלו היא שגברים מתלוננים על בעיות, כי הם מבקשים פתרונות בעוד נשים מתלוננות על בעיות כי הן רוצות שיכירו בבעיותיהן. גריי גם סבור כי ניתן לבצע אבחנה בין המינים לפי השוני באופן שבו הם מתנהגים תחת לחץ.
גריי סבור כי גברים רבים נוהגים לסגת עד שהם מוצאים פתרון לבעיה. הוא מתייחס אל זה כאל "נסוגים לתוך המערה שלהם". במקרים מסוימים הם עלולים לסגת, פשוטו כמשמעו, למשל, כדי ללכת לבלות עם חברים. מטרת הנסיגה היא לקחת את הזמן כדי להגיע לפתרון. ב"מערות" אלו, גברים לא בהכרח מתמקדים בבעיה, אלא פעמים רבות מדובר ב"פסק זמן" כדי לאפשר להם להתרחק מהבעיות כך מוחם יכול להתמקד במשהו אחר. גריי טוען כי זה מאפשר להם לבחון מחדש את הבעיה מאוחר יותר בפרספקטיבה חדשה.
גריי סבור כי נסיגת הגברים לתוך ה"מערה" היא נושא שהנשים התקשו להבין אותו לאורך ההיסטוריה. נטייתן הטבעית היא לדבר על בעיות (גם אם מדיבורים לא פותרים את הבעיה). זה מוביל לדינמיקה טבעית של גבר נסוג אל מול אשה המנסה להתקרב עוד יותר. לדברי גריי זה הופך להיות מקור מרכזי של קונפליקט בין נשים לגברים.
גריי טוען כי גברים ונשים מעניקים ניקוד בתוך מערכת היחסים על נתינה וקבלה של אהבה באופן שונה. הוא אומר כי גברים נוטים לתת ניקוד גבוה יותר על מה שהם חושבים שהם מעשים גדולים, בעוד שנשים מעניקות ניקוד לכל מעשה של אהבה, נקודה אחת בכל פעם. לדברי גריי, נשים נוטות לשמור על מערכת נקודות שגברים מעטים מודעים אליה. גריי כותב כי גברים ונשים מפקחים על כמות התן וקח במערכת היחסים ואם יש חוסר איזון, אדם אחד מרגיש שהוא נתן יותר ממה שניתן לו ומפתח טינה. הוא קובע כי זו תקופה בה התקשורת חשובה מאוד ועוזרת להחזיר את הקשר לאיזון.
קישורים חיצוניים

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הספר הזה טוב בשביל להבין את המניעים שעומדים מאחורי המעשים
הוא טוב בשביל לראות שדברים שכ"כ קשים לך בתור יחידה, שותפים לרוב הנשים
הוא טוב בשביל להבין טוב יותר את הצד השני ולא לחשוב שמדובר באטימות או ברוע

אבל, אני קראתי אותו ונהניתי באופן מוגבל,
תחילה: כפי שפלאש כתבה, הוא מתאר בצורה יבשה מידי תכונות אופי ואינדיקציה. הוא לא נכנס לעומק של רגשות ותחושות.
שנית: הפרקים הראשונים ממש מרתקים, אבל ההמשך די חוזר על עצמו ופחות מענין.
ובאמת חסר בו את הגישה היהודית, את החתירה ל'ביחד' ואת האהבה.

אני ממליצה לקרוא אותו בשביל לבין קצת, אבל לא לקחת אותו בתור סוף פסוק.

bitcoin

משתמש פעיל
אם את בי-ם אני יכולה להשאיל לך.
אבל צריכה בחזרה אחרי שבועיים.
משתדלת להציץ בו לעשר דק' בעם ב,,,קצת זמן.

ברנדויין מירי

סטודיו Brandwin תדמית שתופסת חזק
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אם את רוצה ספר בסגנון אבל אם המון נשמה זה הספר של הרבנית אסתר טולידאנו- 'ניגודים משלימים'

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אחת ממליון;2480852:
אם את רוצה ספר בסגנון אבל אם המון נשמה זה הספר של הרבנית אסתר טולידאנו- 'ניגודים משלימים'

קראתי, ולדעתי זה לא מספיק.
עם כל הכבוד הראוי, כמובן :)

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אחרי שהקשבתי למרצים ומרצות רבים , קראתי ספרי הדרכה רבים
שמעתי את ההדרכות של הרבנית רות שמש,
ההדרכות שלה התישבו על ליבי בצורה הטובה ביותר, ואני חושבת שמעבר לענין של זוגיות, יש כאן את הרובד הפנימי שהוא פיתוח אישיות, מי שמלמד את עצמו לחיות נכון עם בן הזוג, בהכרח גם מצמיח את האישיות שלו
ממליצה מאוד לנסות

וכן הענין הזה של גברים ממאדים ונשים מנגה הוא מופרך מעיקרו, כי האמת היא שאיש ואישה הם חצי ועוד חצי שווה שלם ולשם הם צריכים לחתור, בדיוק ההפך מהגישה הזו שכל אחד הוא כוכב אחר
הספר הזה מאוס עלי, וכן מה עם זה שאסור לקרוא חכמות חיצוניות?
מתחרטת שקראתי אותו, חברים המליצו עליו אבל אחרי שקראתי נשארתי עם ריח של קמומבר

sara z

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נראה לי שחשוב מאד לבדוק לפני שקוראים ספרים בנושא הזה,
כל מחבר קובע עשה ואל תעשה בזוגיות ע"פ השקפת עולמו, שיכולה להיות שונה מהדרך שלכם.
אני אישית קראתי ספר שהרבה ממליצים עליו והוא עשה לי ממש רע
הכותבת מסבירה שם מה תפקיד האישה בעולם, היא מביאה הרבה ציטוטים והוכחות
אבל המסקנות שלה ממש לא גרמו לערך העצמי שלי לעלות...
אח"כ הסבירו לי שזה ממש לא כך וכו' וכו'
בקיצור אם הבנתם משהו זה שהמלצתי לא לקחת ליד כל ספר,
זה יכול גם להזיק.
ובענין גברים ממאדים, זה ספר שמסביר הבדלי אישיות מובנים ובסיסיים בעיני אין בזה בעיה
יש ספר חרדי שמבוסס עליו בשם "שונים השניים"

פוזי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
קראתי את הספר בתקופת שבין האירוסין לחתונה.
הרבה מצבים הסבירו לי באמת את ההבדל
אך בהרבה דברים ממש מאסתי.
ממתי צריך לבדוק כמה נקודות האישה צברה וכמה נקודות הבעל?????
ההסבר שם ממש ממש אינו נכון על הרגשות הבעל והאישה בעקבות הנקודות(כאן סגרתי את הספר ולא הסכמתי להמשיך לקרוא)

ישנם דברים נוספים הסותרים את דברי תורתנו הקדושה.

אך כמו שכתבתי בהתחלה
ישנם מצבים שקצת יכולים להסביר לנו הבדלים משמעותיים כגון הגבר במערה ועוד

ניוזמן

משתמש פעיל
נכתב ע"י סטודיו פלאש;2480935:
וכן הענין הזה של גברים ממאדים ונשים מנגה הוא מופרך מעיקרו, כי האמת היא שאיש ואישה הם חצי ועוד חצי שווה שלם ולשם הם צריכים לחתור, בדיוק ההפך מהגישה הזו שכל אחד הוא כוכב אחר
בגמ' כ' שנשים עם בפני עצמו הוא

שבל

משתמש סופר מקצוען
שמעתי ממקור מוסמך שהרב וולבה היה נותן לאברכים לקרוא קטעים מתוך הספר.

כל ספר שקוראים - לא רק זה ולא רק ספרים שנכתבו ע"י סופרים זרים - צריך לקרוא בעיון ובתשומת לב, לקחת מהם את מה שמתאים ומתישב ולא לקבל את כל השאר.

חוץ מתורה למשה מסיני שום ספר איננו תורה למשה מסיני, וככה צריך לקרוא אותו ולהתיחס אליו.

בימבמבום

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
סורי שאני מקפיצה,
מחפשת לקנות את הספר חדש, בצרפתית,
מישהו יודע איפה אפשר להשיג?
אני בנט פרי, מחפשת באתרי ספרים והם סוגרים לי הכל,
אם הייתי יודעת שיש את זה בסטמיצקי למשל, הייתי הולכת, אבל אין לי דרך לוודא את זה...
אשמח לעזרה!

בעצם...

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הבסיס של הספר הוא נכון ונחוץ, שהגבר יידע שאשה זה יצור אחר לגמרי, זה לא גבר מוזר, וכן האשה תדע שהגבר הוא יצור אחר לגמרי ולא אשה מוזרה
מה שקורה זה שכל פעם שאחד נפגש בשוני אצל רעהו, במקום להאנח על המוזרות, הוא ידע שזה פשוט יצור אחר, כמו שנמר, הולך על 4 ולא על 2, ככה גבר לעולם לא יבין שהצבע של המיקסר יותר חשוב מהחוזק של המנוע שלו.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
סורי שאני מקפיצה,
מחפשת לקנות את הספר חדש, בצרפתית,
מישהו יודע איפה אפשר להשיג?
אני בנט פרי, מחפשת באתרי ספרים והם סוגרים לי הכל,
אם הייתי יודעת שיש את זה בסטמיצקי למשל, הייתי הולכת, אבל אין לי דרך לוודא את זה...
אשמח לעזרה!
הכי פשוט זה להזמין מאמזון או איביי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה