גביה תמחור ותיקונים!

A.A.T

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אני כעת מסיים לעמד בעז"ה את הספר הראשון שלי, ויש לי כמה שאלות לברר.
א. באיזה שלב גובים את התשלום, והאם להקפיד שלא לשלוח את הקובץ כלל לפני התשלום, אני רוצה לדעת מה מקובל בשוק ולא מה שכ"א מחליט לעצמו.
ב. כשיש תיקונים, מי מבצע אותם המעמד אן הלקוח, אני חשבתי שרק המעמד יכול לבצע אותם כיון שללקוח אין תוכנת תג, אך שמעתי גם אחרת, איך ומה מקובל?
ג. האם גובים על תיקונים תשלום נוסף וכמה, או שהוא יכול לומר שאינני צריך לשלם את הטעויות שלך.

אני יודע שהתשובה שקופצת לכם בראש לכל השאלות, היא 'חפש ותשוטט בפורום' אך אני מבקש מענה ממוקד ומספק ממי שיכול.
תודה רבה!!!
וחודש טוב ומבורך!!!

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני רוצה לדעת מה מקובל בשוק ולא מה שכ"א מחליט לעצמו.
גם אני רוצה לדעת מה מקובל ולא מה שכ"א מחליט לעצמו , כשתהיה לך תשובה תוכל לומר לי?
לגופם של דברים:
  1. כדאי לקחת מקדמה עוד לפני העימוד, ובכל אופן לא למסור את הקובץ לפני תשלום מלא. תיקונים מתומחרים בנפרד. מעבר לזה זה כבר לארג'יות שלך.
  2. המעמד. במקרה שיש המון תיקונים, וזה כבר נהיה בזבוז זמן למעמד, ומצד שני העימוד עצמו של הספר לא מסובך מדי (כגון ספר חידושים וכדו', לא סידור או רב טקסט וכו'), עדיף לדעתי לייצא לRTF ולתת למחבר להגיה, ושלום על ישראל (ולקחת כמובן לפי שעה על התדרוך איך להגיה (שלא ימחוק קודים וכו') וסגירת העמודים מחדש)
  3. על תיקונים של שינויים בנוסח הספר עצמו זה בוודאי צריך להיגבות תשלום לפי שעה, הלא התנאי הבסיסי הוא שהחומר שמגיע אליך לעימוד הוא חומר סופי לחלוטין! לגבי טעויות עימוד - מחלוקת בעלי המקצוע, אני אישית לא גובה כשזו "טעות דמוכח" ולא רק שהמחבר שינה טעמו מהסקיצה ושיקול הדעת שלי, שאז זה כבר שינוי ולא טעות, ואין לו טענה, ואני משתדל להסביר את זה ברוגע. אנחנו באים לעשות ביזנעס, לא ללכת מכות.
הכל כאן על דעת עצמי, אני לא יכול לדבר בשם אחרים.
כמו כן, חיפוש בפורום הוא כלי יעיל, בכל זאת כדאי ללמוד להשתמש בו.

עקיבֶא.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
גם אני רוצה לדעת מה מקובל ולא מה שכ"א מחליט לעצמו , כשתהיה לך תשובה תוכל לומר לי?
לגופם של דברים:
  1. כדאי לקחת מקדמה עוד לפני העימוד, ובכל אופן לא למסור את הקובץ לפני תשלום מלא. תיקונים מתומחרים בנפרד. מעבר לזה זה כבר לארג'יות שלך.
  2. המעמד. במקרה שיש המון תיקונים, וזה כבר נהיה בזבוז זמן למעמד, ומצד שני העימוד עצמו של הספר לא מסובך מדי (כגון ספר חידושים וכדו', לא סידור או רב טקסט וכו'), עדיף לדעתי לייצא לRTF ולתת למחבר להגיה, ושלום על ישראל (ולקחת כמובן לפי שעה על התדרוך איך להגיה (שלא ימחוק קודים וכו') וסגירת העמודים מחדש)
  3. על תיקונים של שינויים בנוסח הספר עצמו זה בוודאי צריך להיגבות תשלום לפי שעה, הלא התנאי הבסיסי הוא שהחומר שמגיע אליך לעימוד הוא חומר סופי לחלוטין! לגבי טעויות עימוד - מחלוקת בעלי המקצוע, אני אישית לא גובה כשזו "טעות דמוכח" ולא רק שהמחבר שינה טעמו מהסקיצה ושיקול הדעת שלי, שאז זה כבר שינוי ולא טעות, ואין לו טענה, ואני משתדל להסביר את זה ברוגע. אנחנו באים לעשות ביזנעס, לא ללכת מכות.
הכל כאן על דעת עצמי, אני לא יכול לדבר בשם אחרים.
כמו כן, חיפוש בפורום הוא כלי יעיל, בכל זאת כדאי ללמוד להשתמש בו.
בדיוק עכשיו יש לי לקוח שכבר סיימתי את כל הספר המון המון עבודה ועכשיו הוא רוצה לעשות שינוי דרסטי בכל הספר חשבתי לייצא לRTF אבל הבעיה שיש שם ג"כ הערות שוליים וצריך להפוך את כל הסדר של הספר, באיזה צורה יהיה הכי קל לתקן הכל

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
בדיוק עכשיו יש לי לקוח שכבר סיימתי את כל הספר המון המון עבודה ועכשיו הוא רוצה לעשות שינוי דרסטי בכל הספר חשבתי לייצא לRTF אבל הבעיה שיש שם ג"כ הערות שוליים וצריך להפוך את כל הסדר של הספר, באיזה צורה יהיה הכי קל לתקן הכל
ואז תפריד שוב ותכניס את הקודים הרלוונטיים בקובץ עבור הערות שוליים ותייבא לתג.
(למה אתם לא שואלים את כל זה בפורום תג?????)

hamefoar

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
א. באיזה שלב גובים את התשלום, והאם להקפיד שלא לשלוח את הקובץ כלל לפני התשלום, אני רוצה לדעת מה מקובל בשוק ולא מה שכ"א מחליט לעצמו.
הדרך הנכונה לסכם מראש, שאחת ל-30 יום מבוצע תשלום על מה שכבר בוצע. וכשהעבודה מסתיימת, יש תשלום מיידי.
ב. כשיש תיקונים, מי מבצע אותם המעמד אן הלקוח, אני חשבתי שרק המעמד יכול לבצע אותם כיון שללקוח אין תוכנת תג, אך שמעתי גם אחרת, איך ומה מקובל?
רק המעמד יכול לבצע זאת. לדעתי ליצא ל-RTF זה מתכון לבעיות. בסופו של דבר זה לא חוסך זמן.
ג. האם גובים על תיקונים תשלום נוסף וכמה, או שהוא יכול לומר שאינני צריך לשלם את הטעויות שלך.
אם זה טעויות שלך, אז מדוע שהוא ישלם. אבל רוב הטעויות לא מוגדרות כ"טעויות שלך".

הכל כדאי לסכם מראש. אחרי שמגדירים את העבודה מראש ומגיעים להבנות על המחיר, בין אם זה נעשה בטלפון ובין אם במייל, שולחים מסמך מפורט שמכסה את כל הנקודות הללו, וכך כשהכל ברור מראש, גם אתה מכוסה ומרוצה, וגם הלקוח שלא מרגיש שאתה מנסה לנצל אותו בהמשך הדרך, אלא הכל היה ברור לו מראש.
אם תרצה, תפנה אלי בפרטי לקבל דוגמה של כזה מסמך.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הדרך הנכונה לסכם מראש, שאחת ל-30 יום מבוצע תשלום על מה שכבר בוצע. וכשהעבודה מסתיימת, יש תשלום מיידי.
מניסיון זה תמיד מתבלבל מתישהו באמצע, ובכלל, למה לעבוד על עימוד (של ספר בודד שאינו סידור, או שני כרכים+-) יותר מחודש???? אנחנו מדברים במקצוענים, לא? ;)
הכל כדאי לסכם מראש. אחרי שמגדירים את העבודה מראש ומגיעים להבנות על המחיר, בין אם זה נעשה בטלפון ובין אם במייל, שולחים מסמך מפורט שמכסה את כל הנקודות הללו, וכך כשהכל ברור מראש, גם אתה מכוסה ומרוצה, וגם הלקוח שלא מרגיש שאתה מנסה לנצל אותו בהמשך הדרך, אלא הכל היה ברור לו מראש.
אם תרצה, תפנה אלי בפרטי לקבל דוגמה של כזה מסמך.
וזאת כל התורה.
היה ראוי, אולי, כמו שעשית מחירון בעמל רב, אולי גם לעשות איזה נוסח בסיסי של הסכם מעמד-לקוח, שיהיה למשיב נפש למתחילים ולבסיס לרבים (אולם י"ל דאין לדבר סוף, ואכמ"ל).

אלף-בית-גימל

א. ב. ג.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
רק המעמד יכול לבצע זאת. לדעתי ליצא ל-RTF זה מתכון לבעיות. בסופו של דבר זה לא חוסך זמן.
בפרט עם כבר חילקת וסידרת לעמודים, ועכשיו הוא יוסיף לך עוד שורות אז הכל מתבלבל לך,
לכן אני אישית החלטתי אחרי שאני עושה עימוד ראשוני אני מדפיס PDF ונותן ללקוח להגיה, ואני אומר לו, חפש תגיה ותתקן כי אחרי היישור והסידור של העמודים זה יהיה לפי שעות, (וזה לא עוזר, כי קבוע הם מגיעים אחר כך פעם פעמיים עם עוד נגלה של תיקונים, כמובן בתשלום)
נ.ב. גם העיצה שלהגיד ללקוח שאפשר לתקן מילים בלי להוסיף שורות לא הכי מעשי, כי השבוע עשיתי קובץ חבורות של מאן דהו, טקסט רץ שתי טורים, הבן אדם הגיע עם תיקונים שלישיים ורביעיים ומדגיש לי שהוא דאג שלא יתווסף לי שורות, אבל לך תסביר לו שלפעמים מספיק להוסיף אות או שתיים ומתווסף לך שורה כי אין מקום לכל המילים בשורה אחת,

נערך לאחרונה ב:

משפחת לוי...

משתמש מקצוען
מניסיון
1.תשלום- מקדמה שליש בחתימת חוזה,בהמשך לקראת הסוף עוד שליש ובסוף אחרי הכל שליש אחרון.
בחיים לא מעבירים קובץ מוכן לדפוס לפני תשלום מלא מלא , גם דוגמאות להתרשמות ללקוח שולחים רק בקובץ תמונה ולא איכותי.
2. תיקונים -המעמד מבצע את כל התיקונים ,
אם זה טעות שלך אתה מתקן על חשבונך, ואם זה טעויות של הלקוח ע"ח הלקוח
3. תמחור תיקונים- אנחנו נותנים על כל עבודה בערך 2 שעות תיקונים וכמובן שעדיף מאד מאד לסכם את זה מראש וכן כמה מחיר לכל שעת תיקונים נוספת דר"כ בין 80-200 תלוי בתחום ובניסיון.
יש לקוחות שמשלמים על התיקונים מחיר יותר מהעבודה כגון במקרה שהם רוצים שינוי דרסטי.
בהצלחה.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
בפרט עם כבר חילקת וסידרת לעמודים, ועכשיו הוא יוסיף לך עוד שורות אז הכל מתבלבל לך,
לכן אני אישית החלטתי אחרי שאני עושה עימוד ראשוני אני מדפיס PDF ונותן ללקוח להגיה, ואני אומר לו, חפש תגיה ותתקן כי אחרי היישור והסידור של העמודים זה יהיה לפי שעות, (וזה לא עוזר, כי קבוע הם מגיעים אחר כך פעם פעמיים עם עוד נגלה של תיקונים, כמובן בתשלום)
נ.ב. גם העיצה שלהגיד ללקוח שאפשר לתקן מילים בלי להוסיף שורות לא הכי מעשי, כי השבוע עשיתי קובץ חבורות של מאן דהו, טקסט רץ שתי טורים, הבן אדם הגיע עם תיקונים שלישיים ורביעיים ומדגיש לי שהוא דאג שלא יתווסף לי שורות, אבל לך תסביר לו שלפעמים מספיק להוסיף אות או שתיים ומתווסף לך שורה כי אין מקום לכל המילים בשורה אחת,
בכל אופן, אני אישית חושב שזה עדיף מאשר לשבת כמו ילד בחיידר ולחפש איפה הטעות ולתקן, וכל זה רק כדי לא לייצא לRTF ולייבא ולחלק שוב לעמודים....
בפרוייקטים גדולים אפשר ורצוי וכדאי ללמד את הלקוח להשתמש בסקריפט "TIKUN" של ישורון קובי, ובא לציון גואל.

אלף-בית-גימל

א. ב. ג.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בכל אופן, אני אישית חושב שזה עדיף מאשר לשבת כמו ילד בחיידר ולחפש איפה הטעות ולתקן, וכל זה רק כדי לא לייצא לRTF ולייבא ולחלק שוב לעמודים....
בפרוייקטים גדולים אפשר ורצוי וכדאי ללמד את הלקוח להשתמש בסקריפט "TIKUN" של ישורון קובי, ובא לציון גואל.
ילמדנו רבינו כמה סבבי תיקונים ממוצע אתה עושה לספר (אחרי שהלקוח אמר והודיע שזהו, הוא גמר עם התיקונים),
עכשיו כל פעם לחזור לייבא ולחלק לעמודים,

עקיבֶא.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ומה עושים כשהלקוח רוצה לשנות את כל הסדר של הספר ויש גם הערות שוליים זאת אומרת אני צריך להתחיל להעביר את כל הטקסטים למעלה ולמטה ועוד שזה לא יתבלבל

A.A.T

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
  1. תודה רבה לכל המגיבים, אני שמח לראות שלא רק אני כמעמד מתחיל מתקשה בשאלות האלו, והאשכול יכול להיות לעזר לכולם.
  2. אולי באמת מעניין לעניין באותו עניין זה נסחף [איך לא] לתג, וסומך על מנהל הפורום שיידע היכן לשבצו.
  3. רציתי להתמקד בעניין הייצוא לRTF, על מה צריך לסמן כשמייצאים. וכן אם הבנתי נכון צריך לעמד אח"כ הכל מחדש? לדעתי זה כמעט ולא אפשרי ברב טקסט שעיקר הזמן הולך על ביצוע חלוקה לעמודים, גם אתם חושבים כך או שיש דרך אחרת?
  4. לגבי מה שאמרו כאן שאם זה טעויות שלך למה הלקוח צריך לשלם, אולי זה צודק אבל אם כן מדוע קלדנים\יות כן גובים תשלום על טעויות שלהם?

hamefoar

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מניסיון זה תמיד מתבלבל מתישהו באמצע, ובכלל, למה לעבוד על עימוד (של ספר בודד שאינו סידור, או שני כרכים+-) יותר מחודש?
סידור בדרך כלל לוקח יותר מחודש. אולי לא עצם העימוד של הסידור, אבל במבט כולל של דוגמאות / סקיצות / החלטות / עימוד / הגהות / תיקונים וחוזר חלילה, אם מדובר בספר/סידור איכותי (מצד הלקוח), זה לוקח יותר מחודש.
מניסיוני יש לקוחות שיכולים לסחוב ספר עם הגהות ותיקונים בסבבים חוזרים ונשנים גם על פני שנה שלימה.
אם לא מסכמים על תשלום כל 30 יום, צריך כל פעם מחדש להגיע להבנות מתי יש תשלום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה