דרוש מידע גביהת יתר

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מה זה לא נח?
ה' ברא כל אחד בצורה אחרת. אחת שמנה ואחת רזה ואחת ככה ואחת אחרת.

אם זה בעיה רפואית מטפלים.אחרת, מקבלים את מה שה' חנן אותנו בו.
אני יודעת שבגיל ההתבגרות זה לא נעים להרגיש שונה. אבל חשוב לקבל את הגוף איך שהוא.

וחוץ מזה, עדיף להיות גבוהים במיוחד מאשר נמוכים במיוחד ;)

(אני לא סתם נותנת מוסר, אני בעצמי נראה לי גבוהה מ-98% מהנשים בישראל)

לגבי רופא - אני ממליצה על פרופ' צנגן מהדסה, נראה לי שגם מקבל במאוחדת
כן, זה לא נוח.
אני לא יודעת מה הגובה שלך, אבל לא קל להיות אישה גבוהה
ומי שמנוסה בזה - יכולה להבין ולהזדהות.
מגיל קטן מאוד את כמעט בגובה של הגננת, בכיתה ג' את בגובה של המורה, ובכיתה ה' - יותר גבוהה ממנה...
והסביבה מתייחסת אלייך כאל "גדולה", כי יש מין באג משונה לאנשים שגבוה = גדול
למרות שהפנים והגוף של ילדה, ולא מדברת בכלל על ילדים שזו משוואה מוכרת אצלם.
לכי תסבירי לילדה בת 10 למה מעיפים אותה מהמשחקיה בתור לרופא, כי "רק ילדים משחקים כאן"
(אמיתי, קרה לי. בגיל 10 הייתי בגובה של בת 15)

ולכל מי שאומר שעדיף להיות גבוה מאשר נמוך, אני אומרת: לא זה ולא זה... :)
לא סתם חנה אם שמואל ביקשה "זרע אנשים" - שיהיה סטנדרטי ולא חריג במראהו, ובין השאר גם בגובהו.

לא קל להיות אישה גבוהה בכלל, ובישראל, שממוצע הגובה נמוך יחסית למדינות אירופה - עוד יותר.

ולפותחת האשכול - אין לי פתרון בשבילך, לצערי,
אבל כל הכבוד על שימת הלב והאחריות!
מאחלת לך למצוא פתרון יעיל ואחראי בקרוב (לשחק עם הורמון גדילה זה מלחיץ...)
ואשמח שתשתפי בו אם מתאפשר.

Rochit

משתמש מקצוען
אם היא תהיה בגובה שאמרו לה שתגיע המשכורות יורדות על כל ס"מ:confused:
כן, זה לא נוח.
מגיל קטן מאוד את כמעט בגובה של הגננת, בכיתה ג' את בגובה של המורה, ובכיתה ה' - יותר גבוהה ממנה...
לכי תסבירי לילדה בת 10 למה מעיפים אותה מהמשחקיה בתור לרופא, כי "רק ילדים משחקים כאן"

לא סתם חנה אם שמואל ביקשה "זרע אנשים" - שיהיה סטנדרטי ולא חריג במראהו, ובין השאר גם בגובהו.

לא קל להיות אישה גבוהה בכלל, ובישראל, שממוצע הגובה נמוך יחסית למדינות אירופה - עוד יותר.

אני מתנצלת אם דברי היו חריפים מידי. דווקא אני אמרתי את מה שאמרתי כאישה גבוהה. מאוד. ואפילו ציינתי את זה.
ולי יש סיפורים לא פחות משלך.
והמצחיקים שבהם:
וחשבו שאני בח' ב-ג' והציעו לי לעשות ביביסיטר.
ובכתה ז' הציעו לאמא שלי שידוך וכשהיא אמרה (בהלם...) תודה, אבל לא עכשיו, הם אמרו אז מתי??
כשהייתי בת 9 עמדתי למטה מתחת לבניין עם אח שלי לחכות למונית עם מישהו מהשדה תעופה. ואמא שלי קיבלה טלפון מהרב שזה לא צנוע. אמרה אבל היא בת 9! ואח שלה בן 16. אמר לא משנה מראית עין.

והיה לי קשה נפשית כי אני בולטת ותמיד יזכרו דווקא אותי, וגם טכנית - כי אני לא מוצאת בגדים ונעליים וכל מקום צפוף לי.

אבל עם כל זאת. בשלב מסויים הבנתי שזה מה יש. ככה ה' ברא אותי. ושיסתכלו ושיעירו.
וה מה שהתכוונתי להגיד. שחייבים לקבל את הגוף איך שהוא. כי אחרת התסכול עוד יותר גדול.
מה שלא יהיה, הילדה בשאלה המקורית לא הולכת להיות נמוכה. ואם יש טיפול כמובן אשמח לשמוע, יש סיכוי (אפילו סיכוי גבוה) שאחד מילדי יגדל לגובה כזה גם כן.
אבל ממה שידוע לי אין.
ולכן לדעתי עדיף להתמקד בזה שזה מה שקיבלנו מה', וזה מתנה (לכל דבר יש צדדים חיובים ושליליים).
ורוב סביבתי נמוכים במיוחד, וכל הזמן אומרים לי "אוף הלוואי והייתי גבוהה כמוך"

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני מתנצלת אם דברי היו חריפים מידי. דווקא אני אמרתי את מה שאמרתי כאישה גבוהה. מאוד. ואפילו ציינתי את זה.
והמצחיקים שבהם:
ובכתה ז' הציעו לאמא שלי שידוך וכשהיא אמרה (בהלם...) תודה, אבל לא עכשיו, הם אמרו אז מתי??
כשהייתי בת 9 עמדתי למטה מתחת לבניין עם אח שלי לחכות למונית עם מישהו מהשדה תעופה. ואמא שלי קיבלה טלפון מהרב שזה לא צנוע. אמרה אבל היא בת 9! ואח שלה בן 16. אמר לא משנה מראית עין.

והיה לי קשה נפשית כי אני בולטת ותמיד יזכרו דווקא אותי, וגם טכנית - כי אני לא מוצאת בגדים ונעליים וכל מקום צפוף לי.

וה מה שהתכוונתי להגיד. שחייבים לקבל את הגוף איך שהוא. כי אחרת התסכול עוד יותר גדול.
מה שלא יהיה, הילדה בשאלה המקורית לא הולכת להיות נמוכה. ואם יש טיפול כמובן אשמח לשמוע, יש סיכוי (אפילו סיכוי גבוה) שאחד מילדי יגדל לגובה כזה גם כן.
אבל ממה שידוע לי אין.
ולכן לדעתי עדיף להתמקד בזה שזה מה שקיבלנו מה', וזה מתנה (לכל דבר יש צדדים חיובים ושליליים).
את חמודה :)
ומתנצלת אם דברי שלי היו חריפים מידי...
עושה רושם שאנחנו באותה סירה, תני לי לנחש שאת חוצה את ה-1.80...
(זכיתי לחצות את הגובה הזה בערך בגיל 14)

וההסתכלות שלך יפה ונכונה, גם אני סוברת כך.

ר פלדמן

משתמש צעיר
כן, זה לא נוח.

ולפותחת האשכול - אין לי פתרון בשבילך, לצערי,
אבל כל הכבוד על שימת הלב והאחריות!
מאחלת לך למצוא פתרון יעיל ואחראי בקרוב (לשחק עם הורמון גדילה זה מלחיץ...)
ואשמח שתשתפי בו אם מתאפשר.
והמצחיקים שבהם:

אבל ממה שידוע לי אין.
את חמודה :)
ומתנצלת אם דברי שלי היו חריפים מידי...
עושה רושם שאנחנו באותה סירה, תני לי לנחש שאת חוצה את ה-1.80...
(זכיתי לחצות את הגובה הזה בערך בגיל 14)

וההסתכלות שלך יפה ונכונה, גם אני סוברת כך.
אני חייבת להסכים איתכם
גילוי נאות אני גבוהה מאוד מאוד
עיקר הקושי זה בגיל ההתבגרות עד שמתחתנים אז זה סיוט
היום אני שלמה עם זה ולא הייתי מוותרת ע"ז אם יש קושי? כן אבל בדיוק כמו כל אדם
אבל כשאת ילדה קטנה ב ה-ו ואת יותר גבוהה מכל המורות ואח"כ בשידוכים שאפ' את מסכימה על משהו הצד השני אומר שאת גבוהה מדי/ג'ירפה ועוד זה קשה מאוד .
תודה לכל העונים יש ב"ה הרבה דברים רציניים שאפשר לבדוק
תודה

רב ר

משתמש צעיר
רק חומר למחשבה
נכון יש אנשים גבוהים מאוד [אולי מגיעים ל1.9?] אבל מכאן ללכת לטפל בה? מה מדובר במחלה? ס"ה אולי זה לא כ"כ נעים אבל טיפולים?
אני מקווה שלא יקום מחלקה בבית החולים לגבוהים ונמוכים:(

נערך לאחרונה ב:

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
רק חומר למחשבה
נכון יש אנשים גבוהים מאוד [אולי מגיעים ל1.9?] אבל מכאן ללכת לטפל בה? מה מדובר במחלה? ס"ה אולי זה לא כ"כ נעים אבל טיפולים?
תקוותך נכזבה,
כבר קמה ומתקיימת.
מרפאות חוץ אנדוקרינולוגיות בבתי חולים מטפלות (בין השאר) בגביהת יתר ובגביהת חסר.
משום מה, באשכולות של 'הילדה שלי נמוכה מדי' (יש כאן הרבה) אף אחד לא חשב למחות ולשאול למה לטפל.

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
זה דחוף מאוד
כל יום זה עוד כמה ס"מ...
דחוף לאנדוקרינולוג.
לא ילעיטו אותה עם זריקות לפני שהיא תעבור סבב של בדיקות
היום יש מודעות רבה בנושא ורוב הרופאים לא יקחו סיכון ואחריות.
(וזה לא הכי נחמד להיות חריגים וגבוהים מעל הממוצע)
בהצלחה!

Rochit

משתמש מקצוען
מרפאות חוץ אנדוקרינולוגיות בבתי חולים מטפלות (בין השאר) בגביהת יתר ובגביהת חסר.

גם בגביההת יתר וגם בחסר זה לא הוקוס פוקוס זריקה וגודלים או הפוך זריקה ובאותו שניה מפסיקים לגבוה. זה רק אם יש בעיה בהורמון הגדילה (לשני הכיוונים) שיש מה לעשות.
מכירה מספיק נמוכות (גם באופן קיצוני ממש) שהלכו לבדוק ואמרו להם שהכל תקין, זה מה יש, ולא מתאים לכם זריקות כי זה לא יעזור.
אם זה היה כזה פשוט רובינו היינו ממוצעים ודי (כי זה נראה לי מה שכולם היו רוצים +-). תחשבו לעצמכן, כל הורה היה מחליט הבן שלי יהיה 1.83, והבת 1.68. מגיעים ס"מ או שניים מהגובה הרצוי, נותנים טיפול קצר, וזהו. מה רע? :)

המרפאה האנדוקרינולוגיות לא מטפלת בגביהת יתר או חסר, היא מטפלת בבעיות הורמונליות שגורמות לגביהת יתר או חסר.

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
גובה חריג הוא סוג של בעיה.
(למרות שזה פנטזיה של חלק גדול מהאנושות)
בחורה בגובה 1.9 זה לא כיף גדול
ובחור מעל 2 מטר גם..
(כמו שבחור 1.6 ובחורה 1.5 זה חריג..)

אפילו בצבא מקבלים פטור על גובה חריג מידי..
ויש לזה מינוסים בריאותיים כמו כאבי גב, פריצת דיסק, וכו׳
אז כל הכבוד לאמא שעוקבת ובודקת כל עוד זה ניתן לשיפור.

ר פלדמן

משתמש צעיר
רק חומר למחשבה
זה קצת תגובה צינית
אני אישית הרבה יותר מ1.8
אני אומרת כל פעם שגובה זה כמו יבלת בפנים. לפעמים היא קטנה לא מתייחסים לזה אבל שזה גדול הולכים לכל הרופאים כדי לטפל

אנוכי

משתמש מקצוען
זה קצת תגובה צינית
אני אישית הרבה יותר מ1.8
אני אומרת כל פעם שגובה זה כמו יבלת בפנים. לפעמים היא קטנה לא מתייחסים לזה אבל שזה גדול הולכים לכל הרופאים כדי לטפל
אני בעד ללכת לאונדריקולוג- זה לא מחייב שהוא יטפל, (אנחנו במעקב בגביההת חסר, אחוזון 1-2)ואת תהיי בטוחה שעשית את המקסימום הנכון לבת שלך.

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
אני מכירה מקרה של בת שבערך בגיל 13 היתה גבוהה מאד. היא ביקשה מסבא שלה ע''ה, שהי' לו כח מיוחד לברך יהודים, שיברך אותה שתפסיק לגבוה. מובן שהסבא ברך, ומאז הגובה שלה לא השתנה.

רב ר

משתמש צעיר
אני מכירה מקרה של בת שבערך בגיל 13 היתה גבוהה מאד. היא ביקשה מסבא שלה ע''ה, שהי' לו כח מיוחד לברך יהודים, שיברך אותה שתפסיק לגבוה. מובן שהסבא ברך, ומאז הגובה שלה לא השתנה.
כל זמן שעושים סגולות זה בסדר
אבל מכאן ללכת לטפל בזה לדעתי זה נורא

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אבל מכאן ללכת לטפל בזה לדעתי זה נורא

מה נורא?
שהורים לוקחים אחריות על כך שילדיהם לא יהיו חריגים זה נורא?
מה קובע איזו חריגות היא לגטימית לטיפול ואיזו לא?

אקסלנט

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני גבוהה מאד, מתקרבת ל-1.9
ונכון שיש קושי במציאת בגדים ונעליים
אבל אף פעם לא הרגשתי רע בגלל החריגות שלי !
להיפך, בכיתה הייתי הילדה הגדולה והנערצת שכולן מייחלות להסתופף בצילה
היה כיף! לא הייתי מוותרת אפילו על סנטימטר אחד
ובשידוכים הלך לי צ'יק צ'ק ב"ה
לדעתי זה הרבה מאד איך שמסתכלים על זה בבית, אם ההורים נותנים לבת הרגשה שזה פלוס ולא מינוס. תני לבת שלך ביטחון עצמי ותחושת כיף עם כל סנטימטר שנוסף
לא בטוחה שתצליחי לעצור את הגובה, אז לפחות תני לה גב וביטחון שילוו אותה לכל החיים
הילדים שלי גם גבוהים והם ממש מתחרים ביניהם מי יותר גבוה ומי שגבוה יותר מרגיש 'על הגובה'

כשהייתי בכיתה א' ההורים שלי הלכו לחנניה צ'ולק להתייעץ מה לעשות ואיך לעצור את הגובה המטורף שלי (בגובה של המורה :)) כהמלצת אחות ביה"ס
והוא לא רצה להפנות אותם לאף אחד, טען שאסור לגעת בזה
ב"ה מודה לה' על כך ושמחה ממש בגובה העצום שלי

ר פלדמן

משתמש צעיר
אני גבוהה מאד, מתקרבת ל-1.9
ונכון שיש קושי במציאת בגדים ונעליים
אבל אף פעם לא הרגשתי רע בגלל החריגות שלי !
להיפך, בכיתה הייתי הילדה הגדולה והנערצת שכולן מייחלות להסתופף בצילה
היה כיף! לא הייתי מוותרת אפילו על סנטימטר אחד
ובשידוכים הלך לי צ'יק צ'ק ב"ה
לדעתי זה הרבה מאד איך שמסתכלים על זה בבית, אם ההורים נותנים לבת הרגשה שזה פלוס ולא מינוס. תני לבת שלך ביטחון עצמי ותחושת כיף עם כל סנטימטר שנוסף
לא בטוחה שתצליחי לעצור את הגובה, אז לפחות תני לה גב וביטחון שילוו אותה לכל החיים
הילדים שלי גם גבוהים והם ממש מתחרים ביניהם מי יותר גבוה ומי שגבוה יותר מרגיש 'על הגובה'

כשהייתי בכיתה א' ההורים שלי הלכו לחנניה צ'ולק להתייעץ מה לעשות ואיך לעצור את הגובה המטורף שלי (בגובה של המורה :)) כהמלצת אחות ביה"ס
והוא לא רצה להפנות אותם לאף אחד, טען שאסור לגעת בזה
ב"ה מודה לה' על כך ושמחה ממש בגובה העצום שלי
נעשה גילו נעות
אני אחותה על מי שביקשתי עזרה [תודה לכל המגיבות באישי]
אני עוברת את ה1.9 (בגודל)
את צודקת במה שאת כותבת
אבל גם אם נותנים את הביטחון העצמי עדיין זה הרגשה נוראה בפרט לילדה בת 12 שעוברת את כולם
ברור שהיום אני שלמה עם זה
אבל לפעמים זה ממש לא נעים

אקסלנט

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אבל גם אם נותנים את הביטחון העצמי עדיין זה הרגשה נוראה בפרט לילדה בת 12 שעוברת את כולם
אז תתפלאי לשמוע שיש לי אחיינית בת 13 בגובה 1.8 מ'
והיא מספרת לי בהתלהבות ענקית על כל סנטימטר שנוסף לה
ואיך שכל החצאיות קצרות לה והיא צריכה להאריך את כולן
הכל עניין של מבט
(באמת אמא שלה 'משוויצה' לכולם בגובה שלה ואיזה כיף לה שאוטוטו היא מגיעה לגובה שלי..)

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אז תתפלאי לשמוע שיש לי אחיינית בת 13 בגובה 1.8 מ'
והיא מספרת לי בהתלהבות ענקית על כל סנטימטר שנוסף לה
ואיך שכל החצאיות קצרות לה והיא צריכה להאריך את כולן
הכל עניין של מבט
(באמת אמא שלה 'משוויצה' לכולם בגובה שלה ואיזה כיף לה שאוטוטו היא מגיעה לגובה שלי..)
תראי, זה יפה מאוד ההסתכלות הזו,
ובינינו, הגישה הזו הכי בריאה לחיים.
אם חלילה היה נשמע פה שאני מתלוננת על הגובה שלי - חשוב לי להבהיר שאני ב"ה שמחה ומחוברת לגובה שלי, ובמשפחה רצות הרבה בדיחות ברוח טובה על גובהנו הלא סטנדרטי (כולם גבוהים מאוד, חלקם מעל 1.9, חלקם קרובים ל-2 מ' - גברים)
אבל עדיין צריך להסתכל על המציאות באופן מפוכח, ולדעת שאם קיים פיתרון לגביהת יתר, מומלץ ללכת עליו.

ואגב, שמחה לשמוע שבשידוכים הלך לך צ'יק צ'ק, כי בד"כ זה לא קל.

חייבת לומר שממש נחמד לי לקרוא את האשכול הזה, די נדיר שאני נתקלת בנשים בגובה שלי, או אפילו גבוהות יותר, וכאן פתאום מתברר לי שזה קיים גם קיים... :cool:

Rochit

משתמש מקצוען
ואגב, שמחה לשמוע שבשידוכים הלך לך צ'יק צ'ק, כי בד"כ זה לא קל.

חייבת לומר שממש נחמד לי לקרוא את האשכול הזה, די נדיר שאני נתקלת בנשים בגובה שלי, או אפילו גבוהות יותר, וכאן פתאום מתברר לי שזה קיים גם קיים... :cool:

לגבי שידוכים, אצלינו בכתה הבנות המאוד מלאות, הפחות יפות, והעניות התחתנו ראשונות. זה מאלוקים ;)
וגם לי ב"ה הלך מאוד מהר בשידוכים, מי שבירר עלי שמע שאני גבוהה. בלי טיוחים בלי הסתרות (איך אפשר להסתיר כזה דבר????). ומי שזה הפריע לו, מסתבר שלא שמעתי ממנו.....

וגם אותי זה ממש הפתיע שיש כ"כ הרבה נשים גבוהות בציבור שלנו, אני לא ממש רואה את זה בסביבה. זה נותן הרגשה טובה פעם בחיים לא להרגיש חריגה :p

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה