ג'אווה - קורס חינם אינטרנטי יש הרבה, על מה תמליצו?

טוליפ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
למי שמעוניין ללמוד לבד דרך המחשב/וידאו קורס בג'אווה. מחיפוש יש הרבה. רק לא לי להתחיל ולגלות שהקורס לא מוצלח.
אשמח לקבל המלצות.
תודה

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מחיפוש קצר ביודימי נראה שזה בין הקורסים הטובים שלהם.
עם חצי מליון סטודנטים, ודירוג של 4.6 מתוך 5. כך שזה בוודאי קורס מוצלח.

נערך לאחרונה ב:

S1S

משתמש חדש
אני למדתי בסמינר אבל מכירה מדריך מאד טוב (חינמי). אפשר לכתוב בחיפוש מדריך java - פרק 1 עולה סרטון עם רקע טורקיז\ירוק. הוא מסביר מאד טוב אבל עדיין נראה לי שזה יותר מיועד לכאלה עם רקע בתכנות. אפשר לבדוק ממי הקורס הזה ואם יש קורסים יותר מפורטים כדי שיתאים למתחילים ממש.
בכל מקרה אפשר לשלוח לי שאלות ותרגילים ב java ובעז"ה אענה עליהם בשמחה.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אל תתחיל מJAVA רק בשביל לגלות אחרי שלקחת קורס מאוד טוב, שאין לך מה לעשות עם זה.

livlove

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
אומנם UDEMY עולה כסף
אך מבחינת מקצועית הם רמה מעל כולם
אם אתם מתלבטים איזה שפות אמי ממליצה על שפת c# ואנגולר

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
למה לא? ג'אוה מאוד "הולך", ויש גם אנדרואיד. (מי שעוד לא עבר לקוטלין)
ומה אתם כן ממליצים?
שיעברו לקוטלין,
JAVA זו שפה (סלחו לי על הביטוי הגס) קשה! חסרים כל כך הרבה דברים שבכל שפה אחרת נחשבים לבסיסיים.
אם כי זכור לי שאי שם בשלהי 2014 הודיעו אורקל (=oracle, החברה שקנתה את java) שעד 2023 יהיו שם מערכים דו מימדיים.

יש המון שפות שטוב להתחיל איתם, השאלה מה המטרה בלימוד השפה.
אם זה לדעת בשביל לדעת, אז טוב להתחיל עם C במקביל ל-python.
אם זה לדעת בשביל למצוא מהר עבודה, אז או nodejs או C#, אני לא בטוח מה יותר פופולרי (כנראה ש-nodejs)

יש גם שפות אחרות פחות פופולריות שבד"כ העבודה בהם יותר מכניסה, אבל לא בהכרח, וגם יותר קשה למצוא בהן עבודה משום שאינן כה פופולריות, דוגמאות לכך הן ruby, go, cobol (בסוגריים, GO היא שפה מעולה, אבל אין בה שימוש רחב, כנ"ל RUBY, אבל פחות)

אם זה לדעת בשביל לכתוב בקורות חיים שאת\ה מתכנת\ת, אז פייטון :) , הצלחתי ללמד בחור כשרוני בלי ידע כלל בתכנות את פייטון תוך חצי שעה, כולל הצהרת משתנים, slicing, יצירת פונקציות, מניפולציות על מחרוזות וכו' וכו' ואחרי זה עשיתי לו מבחן והוא עבר בהצטיינות, בגלל שזו באמת כזו שפה קלה ופשוטה.

(במאמר סגור, זה היה רעיון של חבר שלי שאוהב אומנויות במה שכל אחד ילמד את השני מה שהוא אוהב, הוא לימד אותי במשך חצי שעה לעשות צורות בבלונים, ואני לימדתי אותו תכנות, ידעתי שיש לי רק חצי שעה, אז בחרתי בפייטון, אני לא יודע בדיעבד אם זה היה רעיון טוב, כי זה בעצם כל אחד בתורו צריך להשתעמם במשך חצי שעה).

A V I

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אם זה לדעת בשביל לכתוב בקורות חיים שאת\ה מתכנת\ת, אז פייטון :) , הצלחתי ללמד בחור כשרוני בלי ידע כלל בתכנות את פייטון תוך חצי שעה, כולל הצהרת משתנים, slicing, יצירת פונקציות, מניפולציות על מחרוזות וכו' וכו' ואחרי זה עשיתי לו מבחן והוא עבר בהצטיינות, בגלל שזו באמת כזו שפה קלה ופשוטה.
אתה מלמד גם אחרים באופן פרטי?

נערך לאחרונה ב:

טכנאית סאונד 100

משתמש צעיר
למי שמעוניין ללמוד לבד דרך המחשב/וידאו קורס בג'אווה. מחיפוש יש הרבה. רק לא לי להתחיל ולגלות שהקורס לא מוצלח.
אשמח לקבל המלצות.
תודה
יש למישהו המלצה לקורס בעברית ?

יש את הקורס של רז, הוא פשוט תותח, קצר ולעניין!!

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אתה מלמד גם אחרים באופן פרטי?
כשהייתי בחור לימדתי באופן פרטי בבין הזמנים (לפעמים) בין הסדרים (של ישיבת בין הזמנים).
היום אני לא צריך את התעסוקה הזו, אז אני לא מלמד :) זה היה יותר בגלל שנהניתי מזה מאשר בשביל הכסף.

רפ

משתמש סופר מקצוען
שיעברו לקוטלין,
JAVA זו שפה (סלחו לי על הביטוי הגס) קשה! חסרים כל כך הרבה דברים שבכל שפה אחרת נחשבים לבסיסיים.
אם כי זכור לי שאי שם בשלהי 2014 הודיעו אורקל (=oracle, החברה שקנתה את java) שעד 2023 יהיו שם מערכים דו מימדיים.

יש המון שפות שטוב להתחיל איתם, השאלה מה המטרה בלימוד השפה.
אם זה לדעת בשביל לדעת, אז טוב להתחיל עם C במקביל ל-python.
אם זה לדעת בשביל למצוא מהר עבודה, אז או nodejs או C#, אני לא בטוח מה יותר פופולרי (כנראה ש-nodejs)

יש גם שפות אחרות פחות פופולריות שבד"כ העבודה בהם יותר מכניסה, אבל לא בהכרח, וגם יותר קשה למצוא בהן עבודה משום שאינן כה פופולריות, דוגמאות לכך הן ruby, go, cobol (בסוגריים, GO היא שפה מעולה, אבל אין בה שימוש רחב, כנ"ל RUBY, אבל פחות)

(במאמר סגור, זה היה רעיון של חבר שלי שאוהב אומנויות במה שכל אחד ילמד את השני מה שהוא אוהב, הוא לימד אותי במשך חצי שעה לעשות צורות בבלונים, ואני לימדתי אותו תכנות, ידעתי שיש לי רק חצי שעה, אז בחרתי בפייטון, אני לא יודע בדיעבד אם זה היה רעיון טוב, כי זה בעצם כל אחד בתורו צריך להשתעמם במשך חצי שעה).
Java שפה יפה!
יש בה את כל היכולות של השפות האחרות והיא הרבה יותר גמישה מ #C.
בקשר למערכים דו ממדיים זה לא נכון.
למדתי java ב2011 והיו מערכים דו ממדיים, תלת ממדיים, ארבע ממדיים עד אין סוף.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
Java שפה יפה!
יש בה את כל היכולות של השפות האחרות והיא הרבה יותר גמישה מ #C.
בקשר למערכים דו ממדיים זה לא נכון.
למדתי java ב2011 והיו מערכים דו ממדיים, תלת ממדיים, ארבע ממדיים עד אין סוף.
היא שפה יפה, אבל מה שלמדת זה לא מערכים מימדיים (וכו')
זה מערך של מערכים, כנ"ל מערך של מערכים של מערכים וכו' וכו'...

והרלוונטיות שלה פוחתת עם הזמן, היא עדיין מאוד רלוונטית בגלל שהיא היתה הראשונה שהציעה cross platform כל כך רחב, ממילא הרבה פרוייקטים נכתבו בה.
היום שיש המון פתרונות אחרים היא כבר פחות זוכה ליחס.

אע"פ שהיא שפה יפה, היא עדיין קשה.
הייתי צריך להמיר 3 סוגים שונים של stream בשביל לקרוא מקובץ.

מצאתי אפילו את הקוד
Java:
InputStream inStream = ctx.getResourceAsStream("WEB-INF/enc-users");
            BufferedReader streamReader = new BufferedReader(
                    new InputStreamReader(inStream)
            );

זה לא אמור להיות ככה.
נתחיל מזה שאני לא אמור לקחת resource מהקונטקסט, וגם ריסורס לא אמור להיות סטרים של קובץ
ואני לא אמור בשביל לקרוא מידע בינארי קודם להמיר אותו לסטרים גנרי של קריאה.

וזה פרויקט של כמה שורות קוד שהייתי צריך בJAVA בשביל השרת.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה