ב"ה - שאלה דחופה בנושא מיספור שלא הולך בתלם...

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ב"ה
שלום לכולם
סליחה על הקפיצה הלא מוכרת, פשוט נתקעתי באמצע עבודה ולא מצליחה להבין מה הוורד רוצה ממני (או מעצמו).
בטוחה שבע"ה הישועה תבוא מכאן!
שאלתי היא כך -
הביאו לי קובץ כתוב, שהתחילו לכתוב בו סעיפים ממוספרים לפי הסדר - 1, 2 וכו'.
הבעי'ה שלא עשו זאת בלחיצה על המספור... כך שכשבאתי לרדת שורה ולפתוח סעיף חדש - היתי צריכה כל פעם מחדש לעקוב בעצמי אחרי מספר הסעיף ולכתוב.
כשהשחרתי מתחילת הפסקאות כדי להפוך את המספור לאוטומטי - הוא הפך לי כל שורה ריקה למספור חדש (מעבר למספור הקי'ים!), ובעצם מהשורות החדשות כשיורדים באמצע הסעיף, הוא התחיל לספור מחדש. מה שיוצר לי מראה כזה - (לדוג')
221. 128. "כאמור לעיל" וכו'... :(
כל נסיונותי לסדר את זה עלו בתוהו!
יש לכם רעיון לפתור את הדבר בצורה אוטומטית, שלא אצטרך לשבת ולמחוק סעיף אחרי סעיף?

ומשהו נוסף, אם אפשר -
המספור השתנה וגדל טבעית... מה שיוצא שכשהשוויתי בין הקובץ הנוכחי לקובץ קודם (לפני עריכת המספור) יצא לי שלדוג' סעיף 217 בקובץ הנוכחי הוא בערך סעיף 181 בקובץ הקודם... ממה זה נובע? ואיך אפשר לסדר את זה בצורה מסודרת כדי לא לעבור שורה שורה ולהתעיף?... (וכמובן לא לדרוש תשלום מופקע )
ושאלה אחרונה - בלי נדר...
איך יוצרים רווח אוטומטי בין מספור אחד לשני, שהשורות לא תתכווצנה. משהו מובנה שלא אעבור עלי'הם בעצמי...
אשמח לתשובה דחופה!!
מודה מאד!

נערך לאחרונה ב:

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אפשר תגובה?
בבקשה!
:( :eek:

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תודה רבה!
עשיתי כך,
אך אז הוא ימספר לי מחדש את כל השורות הריקות - וזו תהי'ה עבודה כפולה...
רעיון נוסף?

Yisrael

משתמש פעיל
מה הכוונה שורות ריקות? פסקאות? ולמה יש פסקאות/שורות ריקות במסמך?
בכלל לא הבנתי איך הגעת למצב שיש מספור כפול לאותה פסקה?

לגבי המשהו הנוסף, לדברייך את מחלקת פסקאות מסוימות לשנים או מוסיפה פסקאות חדשות במסמך, אז למה את מתפלאת שהמספור בקובץ החדש גדול יותר?

לגבי השאלה האחרונה שוב לא הבנתי מה הכוונה בין מספור אחד לשני? בין פסקאות?

בקיצור הכי טוב שתעלי לכאן חלק מהקובץ ותבהירי בדיוק מה הבעיה שלך...

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תודה על המענה המפורט!
אז ככה - זה מסמך עם המון המון המון עמודים, שקיבלתי לאחר שאחת הקלידה אותו כבר ועכשיו אני צריכה להמשיך אותה.
מזה למדתי שלא כדאי להמשיך משהו שמישהי אחרת התחילה. אבל זה להבא בע"ה.
נכון לכרגע - היא פשוט ביטלה את המיספור האוטומטי, וכל פעם שמביאים את זה ממנה בחזרה אלי- הוא הופך להיות מסמך רחב וחסר צורה ובכלל לא מעורר 'תיאבון' לקרוא...
אז קודם כל, אני הופכת לצורה של דף רגיל וכו' וכו', אבל את העיצוב הוא מוחק כמעט מההתחלה. והכי גרוע - המספור לא עובד! אם אני מנסה להתחיל מספור חדש אז זה מתחיל ממש מהתחלה - 1 ו - 2... ולא המשך של הסעיף האחרון - לדוג' 215 ואחריו 216 וכו'..
אם אפשר לתמצת את השאלה - אז פשוט איך אפשר לעשות את המספור בשליטתי ושלא יחליט לבד על סעיפים...
לקובץ שכן עשיתי מספור מהתחלה, הוא עשה מספור גבוה יותר מהסעיפים שמצוינים לי בקובץ המקורי, ולעבור להשוות סעיף סעיף זה נראה לי כמו עינוי או עונש...:(

לשאלה הנוספת - אני לא מפצלת את הסעיפים, אלא ממשיכה בשורה חדשה. במספור רגיל הוא לא מעורר בעיות - הסעיף השני יתחיל מהשורה שלאחר השורה החדשה בהמשך הטקסט.
ולשאלה האחרונה- הרווח המצוי כרגע הוא ממש צר, ואני רוצה לקבוע רווח אוטומטי דווקא בין סעיף לסעיף ולא בין שאר השורות.

את המסמך נראה לי שלא יאשרו לי להעלות, כי התוכן אישי בשבילם.
יש מצב לעזור לי בלי המסמך?
תודה רבה!

הסכת ושמע

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
את המסמך נראה לי שלא יאשרו לי להעלות, כי התוכן אישי בשבילם.
יש מצב לעזור לי בלי המסמך?
לגבי זה יש פתרון מאוד פשוט

לוקחים עמוד 1
ושמים שם תוכן מ'פרוג' ולא התוכ המקורי כך
גם נוכל לעזור
וגם לא יחשף החומר
:D:D:D:D

Yisrael

משתמש פעיל
אם הבנתי נכון אז ככה:

יש לך מסמך שהפסקאות שלו אמורות להיות ממוספרות. מישהי שהקלידה את המסמך לא השתמשה במספור האוטומטי אלא מספרה באופן ידני. את מעוניינת להשתמש במספור האוטומטי ולהפוך את המספור הידני שהיא עשתה למספור אוטומטי.

אם אכן זו הבעיה שלך נראה לי שאם תבחרי את הפסקאות שהיא מספרה באופן ידני ותלחצי על מספור זה יהפוך את המספור למספור אוטומטי.

לגבי השאלה הנוספת, לא הצלחתי להבין איך את עוברת שורה בלי לעבור לפסקה חדשה, אולי את יוצרת פסקה חדשה ומבטלת בה את המספור? כשאני אבין את זה אני אוכל להבין איך אפשר לשנות את המרווחים.

לגבי הקובץ אפשר פשוט להחליף את האותיות באות אחת כך שלא נראה את התוכן אלא רק את המבנה של הקובץ.

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נ-כון.
אם אני בוחרת את הסעיף הוא לא ימחק כשאלחץ על המספור?
בעצם, לבחור את הסעיף הראשון? ואח"כ כל אחד שוב?
לגבי שורה חדשה בסעיף הקודם - אני פשוט יורדת שורה, והמספר מופיע - ואז מוחקת אחד אחורה וכותבת מה שצריך. וכשאני יורדת שוב שורה, מופיע לי המספר הנכון כאילו כלום לא קרה..
לגבי האותיות - אנסה בע"ה.
רק - איך מעלים לכאן קבצים?

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ב"ה
וואי...
עליתי על הבעי'ה שלי, ומאז קשה לי להפסיק לצחוק.
אבל קודם כל אני חיבת תודה והתנצלות.
תודה רבה, על עצם האכפתיות והרצון לעזור לאחר שלא הסתדר והיציאה מגבול ה'חיוב' וכניסה לתחום ה'יכולים ורוצים'.
תודה רבה רבה!
והתנצלות - כי תחילת הבעי'ה נעוצה בסופה..
הבעי'ה היתה, כזכור, כשהמספור התחיל פעמי'ים, וכן עלה במספר מהקבצים המקורים.
אז מה היתה הבעי'ה ואיך פתרתי אותה?
אסביר את תחילת הפתירה וכך הבעי'ה תובן מהשורש:
קודם כל בחרתי כדברי אחד המגיבים את המספר הראשון (בלי הסעיף כולו, רק את הסיפרה שבתחילתו) ובזהירות לחצתי על המספור, וזה עבד.
כך השחרתי את המסמך כולו ולחצתי על המספור.
כך גיליתי שהמספור פשוט התחיל להשחיר שורות, שוב נעזרתי בעצות המגיבים ומחקתי שורות או לפחות ביטלתי מספור על שורות שעמדו בפני עצמן, ואז גיליתי שהמספרים הנוספים היו פשוט המספור של הסעיפים במקור, השוויתי וראיתי שאכן כך הדבר, אזרתי אומץ ותיקנתי מההתחלה את הענין. וכך ב"ה נפתר הענין והכל בא על מקומו בשלום ואני נכנסתי לחי'ים טובים ולשלום...
וזה לא שלא ידעתי זאת מראש, פשוט התגובות המדויקות והאכפתיות נתנו לי אומץ וזוויות ראי'ה חדשות (הגם שידעתי את רוב העצות). כי כמות העמודים נראתה לי מאי'ימת מאד ונוראי לעבור על אחד אחד. אבל באמת זה הי'ה העני'ין. וב"ה הכל עומד על תילו ומזומן לשליחה ב"ה!
כך שבכ"א האשכול לא הי'ה לשווא... :rolleyes:
אין לי מילים. תודה רבה! :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה