ב"ה - האם יש עורכות שלא עובדות באנימצי'ה?

האם את עורכת באנימצי'ה, או לא?

• כן, בעיקר אנימצי'ה.

• לא, בכלל לא נוגעת בהנפשות. - נא לפרט באשכול מהי הסיבה

• לפעמים, לא תמיד - מה הסיבה? אשמח לפירוט...

• מעדיפה שלא, אבל כשאין ברירה (או כשמשלמים ממש טוב...) אז כן (אם יש סיבה, בבקשה פרט / י באשכול.)

תוצאות הסקר יוצגו רק לאחר הצבעתכם.

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ב"ה
רוצה לדעת, מי מכאן עורכת בלי אפטר או תוכנות אנימצי'ה נוספות / אחרות?
הרי אנימצי'ה היא כבר 'עולם אחר' מבחינת עריכה -
לבנות הכל מאפס, להזיז את הדמות בכל תנועה נדרשת וכו'... דורש המון השקעה.
אם כן, אשמח מאד לדעת מי לא עורכת אנימצי'ה, ומהי הסיבה. (חוסר ידיעה / מסיבת התחברות לנושא / חוסר בזמן / חוסר סבלנות / לא משלמים מספיק טוב על העבודות מהסוג הזה, וכו'...)
וכמובן גם אשמח לשמוע מה גורם למי שכן לעבוד עם אנימצי'ה, למרות העבודה הקשה בה זה כרוך...
תודה!
התשובה חשובה לי מאד. אל תתקמצו בתשובות... המון תודות על כל מאמץ.

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לעריכת אירועים - זה לא נצרך, אפשר להוציא קליפ יפה עם פרימייר בלבד או עם טמפלט מוכן

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תודה על תשובתך.
ברור לי שבד"כ אין עורכות באנימצי'ה לחתונות.
לבריתות, בר / בת מצוה - כן ראיתי, בעיקר על בריתות וכו' - השוק חוגג!
השאלה שלי היא יותר על ההרגלים האישים של עורכות או עורכים רגילים - אם הם עורכים גם אנימצי'ה וגם בפרימיר - עריכה רגילה, או שבפרימיר בלבד.
אשמח לתשובתך על שאלתי!

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לעריכת אירועים - זה לא נצרך, אפשר להוציא קליפ יפה עם פרימייר בלבד או עם טמפלט מוכן

טמפלט מוכן - את מתכוונת באפטר?
אם כן, כנראה שאת עורכת גם וגם?
אני אשמח שתתיחסי לתשובות שבשאלתי, כי מענין אותי לדעת מה ההרגלים של עורכות הגם וגם.
זה נחוץ לי לתועלת מעשית ומאמינה שעוד כמה שמחפשות את דרכן בעולם העריכה העתידי תיעזרנה בתשובותיכם.
אנא - התיחסותכם!

רקורד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אוטומציה עסקית
אנימציה זהו נושא רחב ועמוק שדורש כישורים וכלים שונים מעריכת וידאו
בד"כ זהו מקצוע בפני עצמו

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
טמפלט מוכן - את מתכוונת באפטר?
אם כן, כנראה שאת עורכת גם וגם?
אני אשמח שתתיחסי לתשובות שבשאלתי, כי מענין אותי לדעת מה ההרגלים של עורכות הגם וגם.
זה נחוץ לי לתועלת מעשית ומאמינה שעוד כמה שמחפשות את דרכן בעולם העריכה העתידי תיעזרנה בתשובותיכם.
אנא - התיחסותכם!

אני עורכת אירועים בדימוס, הפסקתי עם זה מכל מיני סיבות
הייתי עורכת בפרימייר, גם יצא לי לשלב טמפלטים באפטר, אבל זה לא נקרא "לעבוד באפטר" - סה"כ את מכניסה קטעים של וידיאו במקום המתאים, חוץ מהקטע של הסגירה שאת צריכה לחכות לייצוא...

מרקר-Marker

משתמש פעיל
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כתבתי שלפעמים,
(למרות שאני כמעט תמיד משתמשת גם באפטר) כי תלוי מה סוג העבודה.
אני מאאדדד אוהבת אפטר, ואיפה שאפשר אני מכניסה אותו, זה מקפיץ את העבודה בהמון.

אבל לפעמים יש לי עבודות של עריכה של סרט של הצגה, שם לא צריך אנימציות, ומספיק רק פתיח באפטר.
או שסרט פרסומת, ששם צריך רק כמה דברים קטנים באפטר, ולא את כל הסרט.

חיה שרה פ.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
השאלה היא מה הכוונה לאנימציה,
האם גם לתלת מימד באפטר למשל את קוראת אנימציה או רק להנפשות ותזוזות קטנות המצריכות באמת המון סבלנות?

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
כאחת שעובדת רק עם אנימציה, ממש פה ושם מתעסקת עם קטעי וידאו - לצורך האנימציה
כשמביאים לי עבודת עריכה אני מעבירה את זה הלאה, כי אין לי את הכלים והנסיון בעריכת וידאו. (וגם לא את הסבלנות..)
וכמו שאמרה רקורד - אנימציה זה תחום בפני עצמו
לכל אחד יש סבלנות במה שהוא אוהב, זה המסקנה שלי...
אני מסוגלת לשבת שעות (בהנאה) ולהנפיש אפילו שזה עבודת יד קשה (במיוחד באנימיישן...)
בהצלחה רבה!

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תודה על כל התגובות
ולכל אחת שטרחה וכתבה - במיוחד!
נהניתי מהפירוטים!
@אאססתתרר - מה את מתכוונת? העריכה של הטמפלט מתבצעת באפטר או שכבר בפרימי'יר עצמו? אם באפטר - זה נשמע שאת כן יודעת עליו מילה או שתי'ים, אשמח לשמוע אם למדת או מניסוי עצמי, ואיך התרשמת משם?
בכל אופן, מקווה שמצאת לך את הדרך הטובה בחי'ים. מאחלת לך המון הצלחה ואור במעשי ידי'יך!

@רקורד, לקבל ממך תגובה כזו, זה כמו לשמוע מנסיך היער על דרכי הפעולה העיקרי'ים ביער שלפנינו :)
אני מבינה אם כך - שבעיני'יך אלו 2 תחומים שונים לגמרי, שלא משיקים אחד לשני, ואי אפשר לשלב אותם אצל אותה עורכת? (לפחות לא בשלמות)
אני מאד מזדהה ומתחברת, כי גם אני בטוחה בזה - אי אפשר שלא לראות, בעיני לפחות - שאפטר הוא אפטר (או פלאש וכו') ועריכה רגילה היא עולם שונה. כל אחד בתחומו.
מי שטובה באנימצי'ה - היא בד"כ טובה באנימצי'ה, ואולי גם סטודיו פלאש מחזקת את דברינו (מהכיוון ההפוך)
בכל אופן - אם אפשר שאלה סקרנית - מה את עושה ביום יום? נוגעת באפטר, או שבכלל לא? ואם כן - מהי התדירות? אפשרי גם לעבוד עם אנימטור/ית חיצונית, כמובן.

@מרקר מצגות - נראה לי שאת הקלאסית בדור :) זה כל כך הולך היום, עד שהשאלה הזו חיבת לפרוץ לי החוצה -
איך את משלבת ביני'הם? מה יותר מבקש את תשומת ליבך רוב הזמן? ובעיקר אשמח לשמוע על איך את מרגישה עם זה, נהנית או לא? מעדיפה או פחות? אשמח לשמוע... ואם כן, אני מבינה שגם מי שעורכת בפרימיר אוהבת להוסיף אפטר פה ושם, בעיקר לגיוון?

@חיה שרה פ. -
בעיני, אפטר הוא אפטר...
את רוצה לומר שתלת מימד לוקח לך פחות זמן? חשבתי ההיפך, שאנימצי'ה עוד נגמרת מתישהו, אבל תלת מימד.. זה כבר סיפור ארוך...:eek:
רק שימי לב ששאלתי על אנימצי'ה, כי זה מה שאני רואה המון. אבל אם יש לך מה להוסיף (את נשמעת לי אלופה בענין) אני יותר מאשמח לשמוע!

@סטודיו פלאש -
לעריכת וידיאו אין לך סבלנות, ולאנימצי'ה כן? וואו! אז את כנראה מכורה לאנימצי'ה הכבדה ;)

מקווה שאתן לא מרגישות שאני שואלת יותר מדי, פשוט אני חושבת שזו הוזדמנות טובה גם לשימת לב לעבודה שלנו וגם לבחינת הדרך הלאה..
- זה לעולם לא מיותר. נכון? :)

סטודיו מנפיש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עובדת רק באפטר..ורק אנימציה (וכמובן אילוסטריטור בשביל עיצוב הפריימים)
לא מתעסקת בכלל עם עריכה.
הכי מאתגר והכי משתלם..
לשבת ולבנות הכל מאפס, בטעם שלך ובעיצוב שלך..
ואנשים שמעריכים רמה גבוהה יודעים גם לשלם עליה.

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תודה @weisfish!
נהנית מהשיתוף שלך.

אני עדי'ין מחפשת עורכות רק בפרימי'יר שלא נוגעות באנימצי'ה.
האם יש כזה דבר?

Efratpop

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
תודה @weisfish!
נהנית מהשיתוף שלך.

אני עדי'ין מחפשת עורכות רק בפרימי'יר שלא נוגעות באנימצי'ה.
האם יש כזה דבר?

אני משתמשת רק בפרימרייר אבל אני ממש רוצה ללמוד וגם קצת מנסה לבד אבל לא יודעת כמה רלוונטי עבורך התשובה שלי כי אני דיי מתחילה

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני משתמשת רק בפרימרייר אבל אני ממש רוצה ללמוד וגם קצת מנסה לבד אבל לא יודעת כמה רלוונטי עבורך התשובה שלי כי אני דיי מתחילה

חשובה מאד! תודה רבה!
אשמח לשמוע ממך מה מצבך - עדי'ין לומדת? או שמא סי'ימת כבר ועוד רוצה ללמוד תחומים נוספים כמו אנימצי'ה? כמה שנים את בתחום, וכו'
וכן איך את עם התוכנה, אם הוצאת כבר דברים לאור עד כה...

טובה וילנר

משתמש רשום
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
תמר, אז אני הולכת להפתיע אותך ואולי עוד כמה כאן...
קודם כל בתפילה לפרנסה -הכל תלוי בהקב"ה ולזכור שזה בלי קשר לזה שאני עובדת עם אפטר או בלי אפטר...
אני ב"ה עובדת למעלה מ-10 שנים הרבה עם לקוחות קבועים וב"ה עמוסה
לא עובדת בכלל על אנימציות [מלבד בכלי הבובה הבסיסי באפטר]
באופן אישי למדתי את האפטר ואהבתי את הבסיס שלו אבל ממש לא התחברתי לעריכות מורכבות.
כמובן שעברתי את המשבר הראשוני...אבל ראיתי שיש קשת ענקית [ואולי אפילו גדולה מזו שאתם חושבים] שרוצים עבודה מהירה ואיכותית ונכנסתי לנישה הזו.
ייצרתי לעצמי שיטות עבודה שונות שממהרות את העבודה ולא דורשות עבודה רצופה עם האפטר. לדוג' משתמשת עם עיצוב ומשלבת לפעמים בצורה הזויה בין האפטר לעריכה.
אבל אני מדגישה כל העריכה מתבססת אך ורק בתוכנת העריכה [ולה יש לי סבלנות אין קץ...]

אם יש משהי שלא אוהבת את האפטר--או שתעבוד עם אפטריסטית קבועה [ושוב--לדעתי זה מקצוע בפני עצמו יש כאן הרבה מוכשרות בפורום שעושות עבודות יפיפיות ומשלבות גם וגם אבל לדעתי האהבה שלהן מתרכזת דווקא באפטר..]
או שתהיה עם בטחון שיהיה ביקוש לעבודות שלה . ויש.
חשוב שיהיה קו נקי, וחומר איכותי [ואני מדגישה שאני לא עובדת עם לקוחות פרטיים ולא חתונות]
לכן אני מאמינה שגם בזה יש עוד עבודה.

אם יהיה ביקוש אשמח להעלות לכאן מדריכי וידאו קצרצרים לקיצור העבודה בתוכנת עריכה.

Efratpop

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
חשובה מאד! תודה רבה!
אשמח לשמוע ממך מה מצבך - עדי'ין לומדת? או שמא סי'ימת כבר ועוד רוצה ללמוד תחומים נוספים כמו אנימצי'ה? כמה שנים את בתחום, וכו'
וכן איך את עם התוכנה, אם הוצאת כבר דברים לאור עד כה...

רוצה בפרטי???

miri photog

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא קראתי את התגובות מעלי.
אבל יש לי שאלה- למה אפטר מתמקד אצלך באנימציה?
יש כ"כ הרבה מה לעשות באפטר חוץ מאנימציה וחוץ מזה שאנימציה גם היא כוללת בתוכה הרבה דברים, תלוי למה ואיזה סוג אנימציה את מתכוונת.
יש מכל דבר כ"כ הרבההה שזה שאלה קצת כוללנית.
אולי לא ממש הבנתי את השאלה שלך?!

תמר21

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
שלום @miri photog!
לשאלתך, הדגשתי שההבדל הוא בין אנימצי'ה - לבין העריכה הרגילה, פשוט להניח את הדברים ואומנות החיתוך וכו'.
אנימצי'ה, זה כבר שלב אחר.
תלת מימד (בעיני) זה כבר שלב אחר לגמרי.
השאלה שלי - בעקבות כל כך הרבה סרטים ערוכים שראיתי, וכמעט בכולם הופיעה לפחות אנימצי'ה או שתי'ים (ויותר) החלטתי לחקור את הענין יותר לעומק.
שווה? לא שוה? נכון? לא נכון? עדיף או לא עדיף?
על זה, אני מקווה לשמוע מכן.
ושוב.
כמובן שאם יש לך משהו שיוכל להעשיר את האשכול - אל תהססי. אשמח לשמוע ולפתח את הנושא!
תודה.

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
שלום @miri photog!
לשאלתך, הדגשתי שההבדל הוא בין אנימצי'ה - לבין העריכה הרגילה, פשוט להניח את הדברים ואומנות החיתוך וכו'.
אנימצי'ה, זה כבר שלב אחר.
תלת מימד (בעיני) זה כבר שלב אחר לגמרי.
השאלה שלי - בעקבות כל כך הרבה סרטים ערוכים שראיתי, וכמעט בכולם הופיעה לפחות אנימצי'ה או שתי'ים (ויותר) החלטתי לחקור את הענין יותר לעומק.
שווה? לא שוה? נכון? לא נכון? עדיף או לא עדיף?
על זה, אני מקווה לשמוע מכן.
ושוב.
כמובן שאם יש לך משהו שיוכל להעשיר את האשכול - אל תהססי. אשמח לשמוע ולפתח את הנושא!
תודה.

שימי לב, תלת מיימד זה לא אנימציה, ולא בתכנת אפטר!
זה בתכנת תלת מיימד - 3ds Max .(אגב, שמעתי שנפתחה קבוצה חרדית ללימודי תלת מיימד מטעם דיסני - פיקסאר, לא יודעת אם השמועה נכונה.)

ובקשר ללימודי אפטר כעזר לעריכת וידאו (אם הבנתי נכון מדברייך)- תמיד אפשר ללהטט בין תכנות כדי להשלים ולמנף, אבל כל תוכנה היא גם עולם שלם בפני עצמו .

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה