השקעות בשורה משמחת!! מסלולים מנייתיים בקרנות השונות שקיבלו הכשר!! כולל בחיסכון לכל ילד!!

אניס

משתמש פעיל
זה נסיון לתזמן, בדיוק כמו הנסיון לבחור את ארה"ב או ארצות אחרות, נסיונות שבראיה מחקרית והסטורית נכשלים .
כמו שכבר כתבתי, כל זמן שארהב בפסגה אם היא תקרוס כל העולם יקרוס איתה, אנחנו מדברים על מקרה שבו מדינה או כח אחר יחליף את ארה"ב ללא קריסה, דבר שקורה בהדרגה וברגע שמזהים את השינוי אפשר לעבור. זה לא נקרא לתזמן את השוק.
המדד הוא פסיבי. כלומר - לא מנסה לנחש כלום.
הוא קונה כל מדינה לפי השווי היחסי שלה, למשל ארה"ב היא 50% מהעולם ,ולכן תהיה שם ב50%
מקיף מדינות גדולות וקטנות, מפותחות ומתפתחות , כמובן , בצורה הכי טובה שאפשר עם אלפי המניות .
למשל - ישראל היא בשווי שוק של חצי אחוז, ולכן לא נכנסה לשם, קשה ממש לקנות את כל העולם. אבל זה הכיוון.
השאלה היא איך הם בוחרים את המניות בתוך כל מדינה ומדינה, לפי אלו פרמטרים.

ושוב אני מדגיש אני לא מייעץ ולא ממליץ ואין לי רשיון ייעוץ

מירי עוס

משתמש מקצוען
את החישוב עושים [ואני מניחה שזה מה ש @ארי בכרמים עשה] על בסיס חישוב תשואה שנתית ממוצעת בטווח ארוך של שנים, כך שנלקחים בממוצע הזה גם שנים של ירידות חזקות מאד.
היה נראה לי שהוא עשה מהקמת הקרן הנוכחית של חסכון לכל ילד, שלא היו כאלה.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
כמו שכבר כתבתי, כל זמן שארהב בפסגה אם היא תקרוס כל העולם יקרוס איתה, אנחנו מדברים על מקרה שבו מדינה או כח אחר יחליף את ארה"ב ללא קריסה, דבר שקורה בהדרגה וברגע שמזהים את השינוי אפשר לעבור. זה לא נקרא לתזמן את השוק.
אם זה לא לתזמן. אני לא יודעת מה נקרא כן לתזמן.
במה זה שונה מלמשל, לקנות מניה של גוגל , שעכשיו היא הדפדפן המוביל, וברגע שיש מתחרה שיעקוף - לעבור אליו?
השאלה היא איך הם בוחרים את המניות בתוך כל מדינה ומדינה, לפי אלו פרמטרים.
שווי שוק.

משתדרגת

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
זה לא הפרמטר היחיד שמביא לכשרות או לא
אי מתן ההלוואות באינפינטי זה משום שהם מושקעים באופציות והסיכון גבוה
בקרן שאיננה כשרה אין התחייבות של מנהל ההשקעות שלא יכניס שם משהו שאיננו כשר...

בקרנות שמחקות מדד ע''י חוזים עתידיים,
הסיבה היחידה שצריך לזה כשרות זה בגלל ההלוואות לעמיתים.

אניס

משתמש פעיל
אם זה לא לתזמן. אני לא יודעת מה נקרא כן לתזמן.
במה זה שונה מלמשל, לקנות מניה של גוגל , שעכשיו היא הדפדפן המוביל, וברגע שיש מתחרה שיעקוף - לעבור אליו?
כי לקנות מניה בודדת יכול להיות שיום אחד היא תחתך ב50%.
מדינה לא נמחקת ביום אחד התהליך הוא איטי. ואם יהיה משבר שם הוא בכל מקרה יגרור אחריו את כל העולם.
שווי שוק לא יכול להיות הפרמטר היחיד לדוגמא מניות ה-FAANG הם חמש מניות טכנולוגיה שמהוות ביחד כ-20% ממדד ה-S&P500!
ודאי שלא חכם להשקיע רק בהם מכיוון שהם כולם שייכים לסקטור אחד ואי אפשר לדעת מה ילד יום.
צריך פיזור גם לפי ענפים , תעשיה, בריאות, פיננסים ועוד. (שזה אגב המעלה של הS&P500 שכוללת מניות מכל הסקטורים של כלכלת ארה"ב)

eli3434

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
בקרנות שמחקות מדד ע''י חוזים עתידיים,
זה בהחלט נכון
אבל זה יכול להשתנות ביום אחד שיטת החיקוי שלהם
וכשהם ישנו אין דרך לדעת את זה און ליין למי שלא עוקב אחרי תמהיל הנכסים שלהם
בגופים אם כשרות לו וזה יקרה הם יודיעו את זה קודם.

ברכי מ.

משתמש חדש
רציתי לשאול : יש לי ב"ה 8 ילדים מתחת לגיל 18 . הייתי בפסגות מסלול הלכה והרווח היה אפסי . לפני חודשים העברתי לאינפינטי מסלול הלכה . האם מומלץ להעביר למסלול מנייתי ואם כן ילדים מעל גיל 10 שווה ? או רק הצעירים מזה?
תודה . יש לציין שאני החכמתי מאד ממאמריך

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
היה נראה לי שהוא עשה מהקמת הקרן הנוכחית של חסכון לכל ילד, שלא היו כאלה.
נכון החישוב שעשיתי הוא לפי ממוצע של 3 שנים. הנתונים מהקובץ המצורף.
אבל זה לא כל כך הוגן להשוות תשואות של שנים בודדות (אפי' שזה מה שיש), בין חשיפה גבוהה למניות לפחותה,
כי בשנים אלו לא היו ירידות חדות (על אף הקורונה), וכשמסכלים לטווח של כ-20 שנה חייבים לחשבן שיהיה משבר או שניים גדולים ואז המאזן קצת משתנה, וההפרש מצטמצם.
ההסבר לחישוב שלי:
החישוב לא מיועד בשבילך או בשביל כל מי שמבין עניין,
מי שמכיר את השוק יודע שאינפינטי זה 100% מניות ומור ואלטשולר שחם זה גם אג"ח.
ולאורך זמן הקופה אינפיניטי אמורה להביא תשואה עודפת.
ההודעה שלי בתחילת השירשור מנוסחת רק למי שלא מבין וחבל לי עליו.
אין הלוואות לעמיתים (הורים) בקופת חיסכון לכל ילד.
ו'תשואה כהלכה' מתירים הלוואות לעמיתים עם היתר עיסקא כמובן.
רציתי לשאול : יש לי ב"ה 8 ילדים מתחת לגיל 18 . הייתי בפסגות מסלול הלכה והרווח היה אפסי . לפני חודשים העברתי לאינפינטי מסלול הלכה . האם מומלץ להעביר למסלול מנייתי ואם כן ילדים מעל גיל 10 שווה ? או רק הצעירים מזה?
מצוין עשית את זה חודשיים לפני כולם.
זה המסלול המדובר כאן.

קבצים מצורפים

• tsuotKupotRavHodshiRDL (5).xls
    KB 31.9 · צפיות: 30

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זה בהחלט נכון
אבל זה יכול להשתנות ביום אחד שיטת החיקוי שלהם
וכשהם ישנו אין דרך לדעת את זה און ליין למי שלא עוקב אחרי תמהיל הנכסים שלהם
בגופים אם כשרות לו וזה יקרה הם יודיעו את זה קודם.
מסלול ללא הכשר, גם יכול יום אחד לשנות את כל מדיניות ההשקעה שלו ולהשקיע בדברים ממש לא כשרים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תודה . יש לציין שאני החכמתי מאד ממאמריך
זה מסלול מצוין ועליו מדובר פה באשכול, רק שעד עכשיו הוא היה ללא הכשר.
בנוגע לילדים גדולים -
א. עד לגיל שבו יהיה עוד 15 שנה לפחות עד למשיכת הכספים המתוכננת אז מדובר בסיכון ממש נמוך.
ב. גם לילדים יותר גדולים שאז הסיכון לכאורה עולה, כדאי לשקול להעביר משני סיבות.
  • לילדים שהם כרגע בגילאי העשרה לא מדובר על מידי הרבה כסף והסיכון הוא בעצם לסכום קטן יחסית, ולכן אפשר לומר שמדובר שמדובר בסיכון מחושב.
  • אין מניעה להשאיר את הכסף בקופת גמל גם לאחר גיל 21, ולכן אם יהיה מקרה שאז בדיוק תהיה ירידה בשוק ההון אפשר יהיה להשאיר את הכספים עד שלפחות יחזרו למצב שבו היו לפני הירידות בשוק.
ולכן בהתאם לזאת כל אחד יעשה את החישובים שלו, ויחליט לפי מה שנראה לו.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
כי לקנות מניה בודדת יכול להיות שיום אחד היא תחתך ב50%.
מדינה לא נמחקת ביום אחד התהליך הוא איטי. ואם יהיה משבר שם הוא בכל מקרה יגרור אחריו את כל העולם.
מה שאתה עושה זה לתזמן. וגם להסביר הסברים יפים למה לתזמן.
(אגב, לכל מי שמתזמן יש הסברים )
במבחן המציאות זה לא עובד.
אני מסכימה שהסיכון לא כמו לתזמן במניה בודדת, אבל זה תזמון, וממילא הסיכון גדול יותר
הסיכון במקרה הזה הוא לא הפסד גדול, אלא רווח פחות.
שווי שוק לא יכול להיות הפרמטר היחיד לדוגמא מניות ה-FAANG הם חמש מניות טכנולוגיה שמהוות ביחד כ-20% ממדד ה-S&P500!
ודאי שלא חכם להשקיע רק בהם מכיוון שהם כולם שייכים לסקטור אחד ואי אפשר לדעת מה ילד יום.
צריך פיזור גם לפי ענפים , תעשיה, בריאות, פיננסים ועוד. (שזה אגב המעלה של הS&P500 שכוללת מניות מכל הסקטורים של כלכלת ארה"ב)
ממליצה לקרוא עוד על השקעה פסיבית

עלום

משתמש רשום
באיזה בית השקעות אשלם מינימום על דמי ניהול מהפקדה ומהרווח לקרן סל של S&P500

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
סחירה בבורסה
אולי זה יעזור לך

אניס

משתמש פעיל

קבצים מצורפים

• תעריפון טרייד - פסגות.pdf
    KB 105.4 · צפיות: 18
  • ספונסר - הצעת עמלות למסחר.pdf
    KB 154.7 · צפיות: 16
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה